Déli Hírlap, 1991. május (23. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-07 / 104. szám

^ DH SPORT <$, DH SPORT DH SPORT Labdarúgás, NB III. Tisza csoport Gólképtelen népkertiek BÉV SC—Hajdúnánás 0-1 (0-0) A tabella ezüstérmes he­lyén álló Hajdúnánás oko­zott néni várt meglepetést a Népkertben szombaton dél­után. A Borsodi Építők Vo­lán SC szerette volna feled­tetni a legutóbbi két ered­ménytelen szereplést, ám belefutottak még egy vere­ségbe. A sK erényi — Oláh, Ba­logh:• Mihalovszki, Farkas, Szobóczki. Sverla, Szcbosz- lai (Bodnár), Vidinczei. ■Ve- mes (F.adaksz) összeállítású gárda támadóan lépett fél. sorra dolgozta ki helyzeteit. Nagyon határozott, kemény összecsapást láthattak a né­zők. Fölényt alakított ki a Volán, amelyet viszont kép­telen volt gólra váltani. A harmincnvoicadik percben Lehócziki ugrott ki a bal- összekötő helyén a kifutó kapuson is átemelte a lab­dát. ám az mellé ment. Há­rom perc múlva a jobb ..ol­dalon futott el Nemes. Az alapvonalig vezette a labdát, ám beadását a vendégvédők mentették az érkező népker­ti csatárok elől. Vidinczei hasonlóan cselekedett. és középre ívelt labdájának ugyanaz lett a sorsa, mint a Nemesének. Volt még egv Farkas lövés is. ám a nagv erővel elindított pöttyös a kapu mellé szállt. Gyalogló OB A diósgyőri atléták sike­reivel zárult'vasárnap Özdon az országos gyaloglóbajnok- ság. A női tízkilométeres versenyben, amely egyben Hudiné-emlékverseny is volt Váratfi. Ibolya, a DVTK sportolója nyerte a bajnoki aranyérmet, 46 perc 27 má­sodperccel. Az ugyancsak piros-fehér-Szebenszky Ani­kó 47:5S-mal a negyedik lett. A csapatbajnokságot a Sze­benszky Anikó, Váradi Ibo­lya, Kocsis Zsuzsa összeté­telű diósgyőri együttes nyer­te meg. A férfiaknál, a csapatver­senyben ugyancsak DVTK-s sikert könyvelhettek el, Ve­réb Rudolf, Kánya Sándor és Draskóezi Gábor jóvol­tából. Úszás, Fészek Kupa Rittenbacher és Kerék jártó Ezúttal j. a Fészek Áruház támogatásával rendezték meg a diósgyőri fedett uszo­dában a megyei utánpótlás- bajnokságot. A tizennégy versenyszámban öt egyesület (Encs, Tiszaújváros, Ózd, Postás SK, Vízművek SC) sportolói indultak el. Vala­mennyi számban vizműves versenyző ■ állhatott a do­bogó tetejére. GYŐZTESEK: 400 gyors:,. Kerékjártő m fiú Tamás (Vízmüvek SC) 4:54,6, 400 m leány gyors: Rittenbacher Éva (Vízművek SC) 5:04,7, 100 m fjú mell: Lassán Csa­ba (Vízmüvek SC) 1:20,1, 100 m leány mell: Ritten- bachef Éva 1:39,4, 100 m fiú pillarfgó: Kerékjártő Tamás 1:11,8, 100 m leány pillan­gó: Rittenbacher Éva 1:24,9, 100 m fiú hát: Kerékjártő Tamás- 1 :Í9,3, 100 m leány hát: Rittenbacher Éva 1:24,5, 100 m fiú vfgyes: Kerékjáríó Tamás 1:1 '*.9, 100 m leány vegyes:' Rittenbacher Éva: 1:25,5/30 nV fiú gyors: Ke- rékjártó* Tamás 29,3, 50 m leány f gyors: Rittenbacher Éva 33,3, 4X50 m fiú gyors­váltó: “Vízművek SC (Szabó, Bikkrf Lassán, Kerékjártő) 2:09,7, 4X 50 m leéoy gyors- váltó: Vízmüvek SC (Rit­tenbacher .. É., Rittenbacher V., Horánszky, Bartók) 2:33,2. A 400 méteres gyorsúszás­ba« elért 5á)4.7-es időered­ményével Rittenbacher Éva a csehszlovák ponttáblázat szerint 495 pontot ért el, ez- j zel megnyerte és egy évig otthonában őrizheti a Fészek Kupát. Csel gáncs Szombaton délelőtt a Mis­kolci Vasutas Sport Club dzsúdóterme adott otthont a férfi ifjúsági II. korcsopor­tos országos cselgáncsrang­lista versenynek. A hazaiak versenyzői közül a legered­ményesebben Orosz István szerepelt, aki megnyerte a 65 kilogrammos súlycsoport versenyét. Második helyen végzett Kovács Péter (95 kg). Kovács Gábor (86 kg) és Kecskés (-{-95 kg). Har­madik lett kategóriájában Bartók (47 kg) és Pásztor (55 kg). A második félidő eleién folytatódtak a hazai táma­dások. A csereként beállt Radaksz felgyorsította a tá­madásokat. A beszorult ven­dégek a hetvenhatodik per­cig tűrték a rohamokat, az­tán egv gyors, és eredmé­nyes ellentámadással eldön­tötték a ké-t pont sorsát. Siket egy középre adott lab­dát a ..csizmaszárral” talált el. és az elfekvő Kerényi fölött a hálóban kötött ki. (0-1). A BÉV SC ezután már az egy pont megmen­téséért futott. A szervezet­ten és rutinosan védekező vendégek viszont őrizték megszerzett előnyüket, és ki­húzták a hármas sípszóig. Pedig a hetvennyolcadik percben akár egyenlíthettek volna. Ekkor azonban a ti­zenhatoson belül akasztották Vidinczeit a védők. A já­tékvezető nem ítélte durva szabálytalanságnak az esetet. Aztán még Mihalovszki ha­gyott ki egy lehetőséget, és ezzel vége... — A balszerencsés soro­zathoz hozzájárulnak gól­képtelen labdarúgóink, akik a legjobb helyzetekben sem képesek a hálóbe találni — jelentette tó Balázs András.„ a BÉV SC edzője. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Olefin SC—Hajdúböször­mény 2-0, Mátészalka—Edé­iéről Bányász 3-0, Szerencs -Hegyalja SE—Püspökla­dány 5-0, Kisvárba—Ózdi Kohász 0-0, Tfezavasvári— Sajóbábony 2-1, Levelek— Debreceni Kinizsi 0-0, Bal­mazújváros—Rak amaz 0-0. A BAJNOKSÁG ÁLLASA'. Az idősebbek rutinjára mindenképpen szüksége van a Vízmüvek SC vízilabdacsapa­tának. Képünkön Nagy József igyekszik kivédeni az ellenfél egyik akcióját. (Szabó István felvételei) 1. ■WSttawa»» 2. Hajdúnánás 3. Ha kamat 4. OKSE 5. T.-vasvári 6. B.-újváros 7. Kisvárda 8. BÉV SC 9. D. Kinizsi 1». Olefin SC 11. Edelény 12. SZHSE 13. S.-búOony 14. Levelek 15. P.-ladány 15. H.-böszörm. 24 ti « 4 44-21 31 24 14 4 6 37-22 32 24 13 5 6 35-31 31 24 11 9 4 25-13 31 24 11 9 4 33-21 31 24 11 S 730-2828 24 10 7 7 27-21 27 24105 923-2025 24 9 7 8 24-26 25 24 9 4 11 29-23 22 24 7 8 9 18-20 22 24 7 5 12 29-34 19 24 5 8 11 22-37 18 24 5 7 12 20-39 17 24 4 4 16 18-47 12 24 3 4 17 18-41 1» Vízilabda., Öli II. PestsD fizÉm, ion vereség Vízművek SC—'Ebl MSt 5-10 (2-3, 0-3, 0-3) Kettős fordulót játszottak a hét végén a másodosztá­lyú vízilabda-bajnokságban. A Vízművek SC együttese idegenben győzött szomba­ton a Liget SE ellen, vasár­nap azonban hazai környe­zetben maradt alul az Ybl MSE ellenében. A gárdának ez volt az első veresége az idényben., ^ A szombati fővárosi kirán­dulás eredményesnek bizo­nyult. sikerült legyőzni a Liget SE-it 12-10 arányban. A legeredményesebb a mis­kolci gárda egyik oszlopos tagja, Éder Zsolt volt. aki ötször falúit be a házigaz­dák kapujába, öt követi eredményességben Nagy Ro- land három találattal. Tóth Tamás kettő. Tóth Tibor és KosárÍabda»diákotimpia Fővárosi és zalaegerszegi győzelem Nem maradtak kosárlabda- csemege nélkül azok, akik a hét végén ellátogattak az egyetemi körcsarnokba. Itt zajlottak ugyanis az 5. kor- csoportos — 17—18 évesek — kosárlabda diákolimpia országos döntőjének mérkő­zései. A kis számú szurkolóse­reg előtt lejátszott találko­zók sok izgalmat és nagy küzdelmeket hoztak. Az or­szágos megmérettetéshez mél­tóan, színvonalas és — a jövőre nézve — biztató mérkőzéseket láthatott a közönség. A kétnapos ver­senysorozat végét ünnepélyes eredményhirdetéssel zárta a résztvevő négy fiú- és négy leány csapat. Az eseményen részt vett Horváth Frigyes, a Magyar Kosárlabda Szö­vetség főtitkára is. Az 1991) —91-es tanévben az orszá­gos bajnok a lányok mező­nyében a budapesti Kaffka Margit Gimnázium csapata lett. (Edzőjük Somodi Zol­tán). A győzteseknek Hor­váth Frigyes adta át az ér­meket, majd egy diákolimp:- ás pólót és egy küiöndíjat ís-átvehettek a legjobbak. Második helyen a szegedi Radnóti Gimnázium gárdája zárta a versenyt. (Edzőjük Láng Imre). Az ezüstérme­ken kívül egy ajándékcso­magot kaptak a kosarasok, melyet Szaniszló Sándor, a zsűri elnöke adott át. A harmadik helyezett a buda­pesti Eötvös Gimnázium (edzőjük Horváth Istvánná és Varga István) lányai jó teljesítményük jutalmául szintén ajándékcsomagot kaptak városunk sportveze­tőségétől. A budapesti Vas­vári Gimnázium lányai a negyedik helyen végeztek (edzőjük Scherman László és Dudás Zoltán). A fiúk között a zalaeger­szegi Építőipari Szakközép- iskola gárdája volt a leg­jobb (edzőjük Farkas Sán­dor), ők, 'a lányokhoz ha­sonlóan az érmeken kívül pólót és ajándékcsomagot kaptak. A második helyen a veszprémi Lovassy László Gimnázium csapata zárta a küzdelmeket (edzőjük Petőfi Lajos). Az ajándékcsomagot Fazekas Miklósné, a Megyei Diáksport Tanács elnöke nyújtotta át a fiúknak. Har­madik helyet szerzett a bu­dapesti Vági Szakközépisko­la (edzőjük Varga András). A negyedik helyen pedig a nyíregyházi Vásárhelyi Pál Szakközépiskola kosarasai zárták a kétnapos versenyt. Külön jutalmat kapott a legtöbb pontot szerzett lány, illetve fiú játékos. A lá­nyoknál holtversenyben Mé­száros Kornélia és Czakó Zsuzsa vihette haza a díjat. Egyaránt 57-57 pontot dob­tak. A fiúknál egyértelműbb volt a győzelem, Angyal Gergely 88 pontos teljesít­ményével lett az első. M. K. Lénárt György egy-egy gólt lőtt. Vasárnap az Augusztus 20. strand medencéjében kí­sérelte meg folytatni siker- sorozatát az együttes. Bár az előjelek nem voltak va­lami biztatóak. Az ellenfél, az Ybl Műszaki Főiskola gárdája ugyanis több éve együtt játszó, rutinos csa­pat. Üszástudásban minden­képpen felülmúlják az idő­sebb miskolci játékosokat. Nos. a negatív jóslatok be­váltak. A hazaiak szerezték az el­ső gólt. ám a vendégek rö­vid idő alatt fordítottak. Az egyenlítés ugyan még sike­rült. ám a negyed végét jel­ző dudaszó után már 3-2-es vendégelőnnyel vonultak pi­henőre a csapatok. A máso­dik játékrészben az erőtelje­sebben. technikásabban lát­szó Ybl MSE újabb három találattal növelte előnyét. A mérkőzés elúszni látszott... A Nagy József, Nagy Ro- land. Varga János. Lénán György, Kelemen Attila. Tóth Tibor. Éder Zsolt, Tóth Tamás, Pásztor Róbert. Szé- nási Szilárd. Kassai Zoltán. Bírás Péter összetételű víz­művesgárda a harmadi negyedben feléledt. Bár « első találatot még a vend« gek szerezték, a továbbiad bán csak a hazaiak lőtte gólt. Tóth Tibor Keleme Attila átadásából kétsze míg Lénárt György egvszc talált a kapuba. A Vízmv vek fellőtt 7-5-re, ameiv ü mét reményeket keltett csapatban. Az utolsó negyedben »i tán végleg elfáradt a gárd és sorozatban kapták a gc lókat, összesen hármat. Vés eredményben 10-5 (3-2. 3-' 1-3. 3-0) arányban bizonvu jobbnak a sokkal ötleteseb játékot nyújtó Ybl MSE. , Miskolci Vízművek SC gó iáit Lénárt György (3) <= Tóth Tibor (2) lőtték. A ve reség ellenére még megms radt az esély, hogy feljus són az együttes az OB I-bi ám ehhez a hátralévő mér kőzésein a maximumot ke: nyújtania. Szerencsére ,a les nagyobb vetél.vtárs. az Yt MSE is veszteit egv nőnie a korábbi fordulókban. A Vízművek SC legköze lebb szombaton mérkőzil Az ellenfél a budapesti ősz szecsapáson a BVSC II. gár dá.ia lesz. Sz. B. I ^ Kelemen Attila játékos~edzőként irányítja a csapatot, ]