Déli Hírlap, 1991. január (23. évfolyam, 1-26. szám)

1991-01-28 / 23. szám

DH SPORT <$, DH SPORT DH SPORT /f> Kézilabda, NB l. Csodák pedig nincsenek Borsodi Bányász—BHG SE 1S-21 (11-9) xk A diósgyőrieknek nem ízlett az eperjesi tornacsarnok m Hanyag talaja. Leragadt a láb, kifordtili a boka. Ezzel is magyarázható, hogy nem végeztek előrébb a viadal végén. Talán, ha parkettán rúghatták volna a labdát, mint itthon, a miskolci sportcsarnokban, tavaly ... (Szabó István jelvétele) Teremtorna Csak a negyedik hely jutott Megerőltető szombat délután Csak a negyedik helyen véglett a DVTK labdarúgó- csapata a hét - égén, az Eperjesen megrendezett tc- relhlabdarúgó-torr.áu. A di­ósgyőrieken és a hazaiakul), a Tátrán Presovon kívül, a lengyel Stal Mielec és a ju­goszláv Növi Sad együttese küzdött a mérkőzéssoroza­ton. A viadalra még két csa­patot hívtak meg a szlová- kiarrendezők, ám azok nem váTíSltákk játékot'.. A nem­zetközi mezőnyben a DVTK a második, míg az ellenfelek az első osztályban szerepel­nek saját hazájuk bajnoksá­gában. A piros-fehérek szombaton reggel utaztak el, Palicskó Tibor vezető edző vezetőse vei. A rendezők meglehető­sen szűkre szabták azoknak Az év legjobbjai... Taroltak az úszók Nyilvánosságra hozták az 1990. év legjobb .sportoló! és edzői szavazás v égeredme- nyét. Ezúttal nem december 31-e, hanem január 15-e volt a határ, hiszen az ausztráliai úszó- és vízilabda-világbaj­nokság még a tavalyi sport- program része volt. Nem volt hiábavaló a néhány he­tes késedelem, mert úszóink a lehetséges négyből három első helyezést szereztek az év legjobbja választáson. A" nők között Eger szegi Krisztina fölénye^ győzelmet aratott 747 ponttal,'megelőzve, a sportlövő Joó Évát (322) és a tornász Ónodi Henriet­tát (309). 1986., 1987., 1988. és 1990. után. immár ne­gyedszer nyerte el a címet a férfiak között Darnyi Tamás olimpiai, világ- és Európa- bajnok úszónk, aki szenzáci­ós világcsúcsokkal nyerte a perthi VB két számát. A má­sodik helyen is úszó végzett, Rózsa Norbert, az ifjú vi­lágcsúcstartó. A harmadik Nébald György kardozó lett. A csapatversenyben egyértel­műen a női sakk válogatott bizonyult a legjobbnak, meg­előzve az Abrahám, Csípés, Gyulay, Fidel összetételű ka­jak négyest és a futó, céllö- vő-válogatottat. I a létszámát, akiknek a szál­lást. és az étkezést biztosítot­ták. Mindössze tizenhét játé­kos és három személy költsé­geit fedezték. A torna elsp napjára azért elutazott Veréb György, szakosztályvezető is, hogy a szükséges hivatalos feladatokat elintézze. A labdarúgókeretből a kö­vetkezők Léptek pályára a két nap alatt: Knotz, Kiss A. (kapusok), Bém, Danes, Parhomenko, Szvisztun, V.a,-^ ezt (elsá s<x), ,Molnór.. Ker-ri tész, Tóth, Novath, Katona (második sor), Kiser, Leskó, Lakatos, Szabó, Vitelki (har­madik sor). Biztonságképpen a vezető edző, eiv.jtfe a csa- pattal Huszákot és. Budait is. A diósgyőriek először a Stal Mielec ellen léptek a pályára. A lengyelekkel vé­gül 6-6 (1-1) arányú döntet­lenre mérkőztek. Az ered­mény úgy alakult -ki; hogy a DVTK végig vezetett a ta­lálkozó idején. Többször is kétgólos volt az előnyük, amely azonban tizenkét má­sodperccel a második félidő harmincadik percének, azaz az összecsapás végének le­járta előtt végképp elfogyott. A balszerencsés kezdés visz- szavetette a labdarúgókat. Ráadásul a sorsolásuk sem volt túlzottan szerencsés, hi­szen negyedóra—húsz perc múlva ismét játszaniuk kel­lett á Tátrán Presov ellen. Ekkor 4-1 (2-1) arányú ve­reséget szenvedett a DVTK; amelynek szépítő gólját Danes szerezte. (A játékve­zetők egy, kicsit mintha a hazaiak’ félé húztak volna. Ezt jelzi például Bém — szerintem — kissé elkapko­dott kétperces kiállítása. Ez idő alatt húztak el a hazai­ak.) A szombati fellépés te­hát nem éppen a vártnak megfelelően alakult. A piros-fehéreknek teg­napra egy mérkőzése ma­radt, amelyet a Növi Sad el­len kellett lejátszaniuk. A jugoszlávok a délelőtti talál­kozón megszerezték a két pontot, miután nagy csatá­ban 6-5-re diadalmaskodtak. A diósgyőriek kihagytak egy büntetőt is. A tornát a Tatra Presov nyerte a Stal Mielec a Növi Sad és a DVTK előtt. (mitterpach) A cikk főcímét talán még azzal lehetne megtoldani, sajnos. Mert a Borsodi Bá­nyász—BHG mérkőzésen ki­sebbfajta csoda kellett vol­na ahhoz, hogy nyerjenek a hazaiak. A vendégek jobbak voltak. Sajnos. Pedig a Bányásznak lehe­tett volna keresnivalója, ha igazából koncentrál, hiszen jó nevű ellenfelük megtette azt a szívességet, hogy alka­lomadtán a biztos vezetés tudatában kiengedett, de a feladott labdát most nem volt kinek leütnie. Hat perc eltelte után sze­rezte a Borsodi Bányász az első gólját, miközben a ven­dégek már négyszer bevet­ték a hazaiak kapuját. Ez bizony hatalmas luxus, s egy jó csapat ellen nem megengedhető! Így tehát ért­hető volt, hogy a BHG igye­kezett saját játékát erőltet­ni, ami nem volt nehéz, hi­szen játékosai akkora fizikai fölényben voltak, hogy akár férfiaknak is nézhette volna őket az ember. Ilyenkor a képlet egysze­rű. Bevédekezni azt a két- méternyi területet ,ami egy játékosra jut, s hagyni egy kicsit az ellenfelet, mert ko­moly átlövő híján úgyis rendre hibázni fog. A takti­ka bevált. A Bányász lövői mindössze három gólt sze­reztek e posztról, s miután nem volt kire ki támadni, egy maga.*, tömör védőfal mellett a oeáliók, s a szél­sők sem élhettek meg. Az első félidőben még volt R Bányásznak néhány fellán­golása, s a szünetig sikerült valamelyest nyílttá tenni a mérkőzést. Viszont már «ói­kor is látszott, hogy’ a mie­ink csak kapaszkodnak, míg az ellenfél könnyedén veszi a dolgot. Talán 10-9-nél egyenlíthettünk volna, ha nem hagyjuk ki a ziccert, de sajnos, ez a lényeges hiá­nyosság végigkísérte a játé­kosok teljesítményét a mér­kőzés végeztéig. Az első félidőben hat perc fórt adott a Bányász ellen­felének, míg a második já­tékrészben ezt újabb hat perccel megtoldották. Egy Kosárlabda, NB II. Forró pillanatok a körcsarnokban Idén első alkalommal lé­pett pályára bajnoki talál­kozón a MEAFC férfi ko­sárlabdacsapata. A fiúk a Kiskunfélegyháza együttesét fogadták az egyetemi kör­csarnokban szombaton dél­előtt. A keret a tavalyihoz ké­pest annyiban változott, hogy Szeghalmi jelenleg nem játszik, azonban Lörinczet és Fodort nem kell tovább nél­külöznie a csapatnak. Szundy, Kovács P., Botár. Fodor és Kakas . kezdte a mérkőzést. Meglehetősen ne­hezen jöttek bele . a játék­ba a csapatok, ezt mi sem igazolja jobban, mint az, hogy az ötödik perc tájékán még csak 12-5 volt az állás. Nehézkesek, lassúak voltak a játékosok, s . ha egy-egy pillanatra megcsillantották is dobótechnikájukat, a lab­da csak az esetek kis szá­zalékában talált hálóba. Ugyanígy az alföldiek. ese­tében is, akik nemegyszer elemi hibákat vétettek. Hol az egyik, hol a másik együt­tes szerezte meg a vezetést, de a pontkülönbségük soha­sem haladta meg a tizet. Igazán fölényes vezetésre egyikük sem tudott szert tenni. Míg a tizenötödik percben az ellenfél vezetett 38-33 arányban, a huszadik percre 47-44-es előnyt ál­lított be a MEAFC. A tízperces pihenő alatt volt idejük megbeszélni a fiúknak a hibákat és a. tak­tikai válatoztatásokat, amit aztán a második játékrész kezdőötöse nem tudott meg­valósítani. Deák, Botár, Sol­tész, Fodor és Lőrincz nem ' tudta tartani az eddigi ve­zetést, sőt a vendégeknek sikerült kétpontos előnyt szerezniük (54-56). Drahos edző kénytelen volt cserélni a játékosokat. így Soltész kispadra került, Kovács pe­dig beállt. Ekkor mintha va­lami kezdődött volna a pá­lyán, a fiúk egyre nagyobb lendülettel és lelkesedéssel „cserkészték be” az ellenfél kosarát. A tizedik perc de­rekára már ki is egyenlí­tettek (69-69), s nem kellett sokat várni, mikorra 83-77 arányú vezetést szereztek. Közben Botár helyett Szun­dy lépett pályára, és Kakas állt be Fodor helyére. Az utolsó percek voltak a talál­kozó legizgalmasabb pilla­natai. A már-már biztosnak tűnő előnyt rövid idő alatt behozta a Kiskunfélegyháza, s az utolsó fél percben dőlt el, hogy melyik csapat is nyeri a találkozót. Mindkét oldalon húzták az időt, cél­talanul adogattak a játéko­sok, s közben mindenki az órát figyelte. A negyvene­dik percben 92-90 arányú hazai vezetésnél ért véget a mérkőzés. A MEAFC legtöbb pontját Kovács P. (19), Lőrincz (17), Szundy (14)-, Kakas (13), Botár (11), Fodor (9), Deák (7) és Soltész (2) szerezte. M. R. jfc Vismeg kapura lő. mérkőzésen • belül - tizennyolc' „meddő” perc mit eredmé­nyezhetne mást, mint vere­séget. Ennek veszélye még akkor is valószínű, ha nem az első osztály egyik élvo­nalbeli csapatáról van szó. György Anna — mint köz­tudott — sokszoros magyar válogatott irányításával nem hagytak kétséget afelől, hogy nyerni fogják a mérkőzést. A mieink besegítettek, azzal is, hogy kihagytak három büntetőt lélektanilag fontos időszakban. Ez történt 12-9- es vezetésnél emberelőnyben a második félidő elején, amikor Fürst technikák hi­bája, s Nagy Heni kihagyott büntetője újra csak a ven­dégeket hozta fel, akik mint jó „iparosokhoz” illik, be­lőtték a kínálkozó helyzete­ket. A közönség persze bosz- szankodott, cseréket sürge­tett, de ez sem sokat segí­tett. Annyi figyelemre mél­tó dolog mégis történt, hogy bemutatkozott Prok — igaz, nem a saját helyén —, a fia­tal ’játfRoS “kétszer is ■ bevet- s te bah szélről az ellenfél ka­puját. Várjuk a folytatást! -v A Bányásznak a mérkőzés befejeztéig még akadt fel- lángolása, de ezzel együtt sem forgott veszélyben a BHG győzelme. Sajnos, cso­dák nincsenek, még kézilab­dában sem. Bizony, ha Mar- csukova nem véd mindvégig jó formában, a vendégek közé tették volna a „szál­kát”, azaz a tíz gólt. A hazaiak közül a kapus, valamint a kilenc gólt szer­zett Nagy H. teljesítménye . érdemel említést. F. Z. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Hungallt 2. DVSC 3. Secotex 4. BHG SE 5. Győr 6. Herz-FTC 7. Dunaferr 8. Bp. spart. 9. B.-csaba J0. Alföldi P. 11. Veszprém 12. Vasas 13. Borsodi B. 14. N.-Kanizsa 13 - 12 1 11 2 10 1 8 1 7 2 8 - 8 2 6 - 4 3 1 322­1 371­2 319- 4 342- 6 276­6 283­7 324­7 327- 9 318­8 306- 5 - 10 328- 3 2 10 259- 3 1 11 271- - 1 14 267­■227 16 '286 25 ■260 24 •264 21 292 17 274 16 •360 16 •329 1« ■302 12 336 11 348 10 304 8 327 7 404 1 TOTO 1. Bari—Atalanta 1 2. Cesena—Sampdoria 2 3. Fiorentina-Roma x 4. Genoa-Milan x 5. iníernazionale­Cagliari x 6. Juventus-Parma 1 7. Lazio-Torino 1 8. Napoli-Lecce x 9. Pisa-Bologna x 10. Barletta-Ancona 1 11. Messina-Verona 1 12. Modena-Ascoli 2 13. Udinese-Lucchese 1 + 1 '■ Cosenza-Foggia x A Szerencsejáték Rt. közlése szerint, a negyedik játékhéten 14 fogadó töltötte ki hibátlanul szelvényét, nyereményük egyen­ként 520 184 forint. Tizenhatan értek el tizenhárom találatot, ök 303 441 forintot tehetnek zsebre. A tizenkettesekre 9294, a tizenegyesekre 703, a tíze­sekre pedig 148 forintot fizet­nek. Birkózás A svédországi Klippan Ku­pa nemzetközi kötöttfogású birkózóversenyen jól szere­pelt a 68 kilogrammosok mezőnyében Repka Attila, a DVTK versenyzője. A mis­kolci birkózó teljesítményé­vel különösen elégedett volt Szönyi János, szövetségi ka­pitány. Nem is lehet csodál­kozni ezen, hiszen Repka az első helyet szerezte meg súlycsoportjában a tegnapi döntőn.