Déli Hírlap, 1990. november (22. évfolyam, 253-278. szám)

1990-11-05 / 256. szám

>*• DH SPORT <§, DH SPORT \ DH SPORT % Az egyik szép akció. Kiser kapura lőtte a labdát, amelyet a BVSC portása kiütött, éppen az érkező Molnár elé. aki nem hibázott. A védő már hiába próbál megtenni min­dent. (Szabó István felvételei) TOTO Kézilabda. NB II. 1. Szeged—MTK-VM x 2. - Hannover— ­‘Hamburg x 3. Eintracht Frankfurt— Nürnberg x 4. Hertha BSC— 'Duisburg 2 Boldog őszi búcsú Labdarúgás, iVß If. Keleti csoport Ugrott az egy pont DVTK—BVSC J-I (UO) Más volt ez a kilencven perc, mint amilyet a Kata ellen láttunk. Egy héttel ez­előtt ugyanis az volt a kér­dés, hogy hány gólt rúg a DVTK az első félidőben ösz- szeroppant vendégeknek, most viszont az: megőrzi-e veretlenségét a hazai gárda. A vasgyáriak sérülésektől megtépázott legénységéből Knotz — Váczi (Budai), Csiba, Vitelki (Bém), Szabó Zs.. Danes, Tóth Gy., Varga, Molnár és Kiser kezdett. Az első percek tapogatózása után a DVTK tette le először a névjegyét a vendégek ti­zenhatosán belül. Ezuián nem sokkal a BVSC jutott lehetőséghez. A kilencedik percben a vendégek egy tá­voli lövését védte bravúro­san Knotz, ám kipattant ró­la a labda. Szerencsére az ismétlés sem sikerült. Há­rom perccel később Csiba kapott egy előre vágott lab­dát, amelyet egyből a kapu fölé vágott. Ezután ismét a két tizenhatos között folyt a küzdelem, a kapuk azon­ban nem forogtak veszély­ben. A tizenkilencedik perc­ben Tóth ugrott ki a jobb széien. Bekanyarodott és a kapu elé ívelt. A vendégek védői azonban szereltek, majd rögtön előre küldték a labdát. A budapestiek előre jöttek, de Varga tisztázott. A huszonegyedik percben Váczi orra előtt suhant el egy beadás. Az azonnal in­dító vendégek támadója elől Knotz szedte le a lab­dát. Néhány perccel később Tóth ment át a másik oldal­ra. Becselezte magát a ti­zenhatoson belülre, és visz- szaadta a labdát az érkező Kisernek. A játékos azon­nal lőtt, ám az nem sokkal ugyan de mellé ment, mert az egyik védő beleért. A harmincadik percben ismét Kiser volt a főszereplő. Ek­kor nyolc méterről küldte a labdát kapura. A vendégek kapusa azonban elfeküdt, és kiütötte azt. Molnár jókor érkezett és mintegy tíz mé­terről a bal alsó sarokba he­lyezett (1-0). Egy kicsit el­durvult a játék. Néhány DVTK labdarúgó feküdt le a földre, nem a fáradtság miatt. Aztán a negyvenedik percben kihagyott a hazai védelem, hacsak néhány má­sodpercre is. Ez azonban csaknem elég volt az egyen­lítéshez. Molnár volt az, aki kétségbeesetten elrúgta az ellenfél elől a labdát. Az első félidő vége előtt néhány másodperccel Vitelki tört a tizenhatoson belülre, majd visszaadott Váczinak, aki viszont magasan fölé vágta a pöttyöst. A második félidőre cse­rélt a DVTK. Vitelki helyére Bémet küldte be Palicskó Tibor vezető edző. A piros­fehérek góllal folytathatták volna a játékot. Ez azonban kimaradt, ezután pedig is­mét a mezőnyben folyt a küzdelem. A vendégek egy­re többször „tettek oda” el­lenfelüknek. Varga Sándor, a mérkőzés játékvezetője azonban ritkán értékelte ezeket a megmozdulásokat szabadrúgással. A diósgyő­rieknek ennek ellenére több gólhelyzetük akadt. Az öt- venkilencedik percben Tóth ívelt Molnár fejére, de a kapus kiütötte a labdát. Ez­után néhány perccel ismét Molnár lőhette azt a vendé­gek kapujának felső léce alá, ám a kapus kiütötte. Cseréltek a fővárosiak és a volt válogatott Kiss Lászlót hozták be a pályára. A het- venötödik percben mégis a vasgyáriak előtt adódott a lehetőség. Váczi találatát azonban les címén nem adta meg a bíró A nyolcvanne­gyedik percben egyenlített a BVSC. Selmeczi futott el a bal oldalon. Az alapvonal­hoz érve aztán beadta a labdát a kapu elé. Knotz kifutott, a másik oldalon jól érkező Kiss László, azonban' betalált (1-1). A diósgyőriek ezen a meccsen több helyzetet hagytak ki. A gyors csatá­rok révén rendre a vendé­ged védelme mögé kerültek, ezek értékesítése azonban elmaradt. Nem használtak a cserék sem. A DVTK több lehetőséggel nem élt, és ez megbosszulta magát. Knotz jó párszor mentett olyan., pillanatban, amikor még csak szemrehányást sem tehettünk volna, ha bemegy a labda. Sz. P. Labdarúgás, NB L 5. Kaiserslautern— I. FC Köln 2 6. Karlsruhe— VFB Stuttgart 2 7. Schalke 04— Braunschweig 1 8. Osnabrück— Wattenscheid x 9. Ancona—Verona x 11. - Lucchese—Salernitana 1 12. Pescara—Messina 2 13. Udinese—Foggia x +1: Meppen—Mannheim 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a 44. játékhéten há­rom fogadó töltött ki telita- láiatos szelvényt. Nyeremé­nyük eg> énként 2 342 472 fo­rint. Ketten értek el tizen­három találatot, ők 1 505 875 forintot nyertek. A tizen­kettesekre 104 575. a tizen­egyesekre 9278, a tízesekre pedig 1422 forintot fizetnek. Látványos mérkőzést ví­vott a Lyukóbányai Bányász NB Il-es férfi kéziiabdacsa- pata szombaton délaíán az egyetemi körcsarnokban — a korábban elmaradt talál­kozót pótolandó — az IMI Motor együttese ellen. A fi­úk az őszi bajnoki búcsú- mérkőzésen szép győzelmet arattak a vendégek ellen. Végeredmény: 28-22 (15-10). Az ellenfél a mérkőzés el­ső harmadában még kemé­nyen tartotta magát, fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán a Bányász megelégel­te a dolgot. Nagyobb sebes­ségre kapcsolt, szinte állva, hagyta ellenfelét. Ekkor át­gondoltan, fegyelmezetten és nagyon tudatosan játszottak. Később, a biztos vezetés tudatában egy kis könnyel- műsküdést is megengedtek maguknak (büntetők kiha­gyása, technikai és védeke­VÁLLALKOZÓK - BEFEKTETŐK! A Borsod Volán partnert keres Dubtcsány községben, 2 holdas parkban lévő 50 férőhelyes KASTÉLY-PANZIÓJÁNAK idegenforgalmi-vendéglátóipar! hasznosításra. Részletes információ a 46 43-229.es telefonon. zésbeli hibák), a különbség azonban így sem csökkent, viszont nem is nőtt. A félidő végére egyértelművé vált, melyik a jobb csapat kettő­jük közül. A második játékrészben a vendégek igyekeztek kikap­csolni a hazaiakat remekül irányító Dumitrut, s ebben némileg Misi is segítségükre volt, hiszen összeszedte har­madik kétperces büntetését. Ezzel kizárták a további já­tékból. Már veszni látszott a királynő, de kiderült, hogy a Lyukóbánya erre az eshető­ségre is remekül felkészült. Lériárd Zsolt a jobbszélső helyéről átköltözött a jobb­átlövő posztjára, s míg a vendégek Kiss Gábor semle­gesítésével voltak elfoglalva, alaposan „megszórta” a mo­torgyáriakat. Biztos hazai győzelem szü­letett az őszi bajnokság zá- rófordulójában. Kazinczy László, a csapat megnevezett edzője — elmondása szerint —, most valóban utolsó al­kalommal ült a Bányász kis- padján. A jövőben kizárólag az ifivel kíván foglalkozni. A legjobb dobók: Lénárd, Kiss Gábor (8—8), Dumitru (4), Pólyák, Oláh (3—3), Popo- vics (2). Jók: Sebők (kapus), és a legjobb góllövők. F. Z. Góliszony Az első osztályú labda­rúgó-bajnokságban a tizen­kettedik fordulót rendezték meg a hét végén. Meglehe­tősen kevés gólt rúgtak a csatárok, amely talán a kö­zeledő ősz vége számlájára írható... A legtöbb találat a Me­gyeri úton született. Az Új­pesti Dózsa és a Rába ETO is kétszer—kétszer zörditet- te meg az ellenfél kapujá­nak hálóját. A Siófok ott­honában győzte le a Buda­pesti Honvédőt. A fővárosi­ak ezzel a vereséggel a ta­bella második helyére szo­rultak, miután a Váci Izzó ismét nyerni tudott idegen­ben, Debrecenben. A Pécsi MSC a botladozó Vasast verte meg a Mecsekalján. A Békéscsaba is itthon tartot­ta a két pontot a Veszprém legyőzésével. A Ferencváros a Budapesti Volánt verte meg, igaz, csak egyetlen ta­lálattal. Az újonc szegediek és az MTK-VM összecsapása pontosztozkodást hozott. EREDMÉNYEK: Siófok — Budapesti Honvéd 1-0; Tata­bánya—Vid-eoton-Waltham 0-0; Újpesti Dózsa—Rába ETO 2-2; Békéscsaba— Veszprém 2-0; FTC—Buda­pesti Volán 1-0; Szeged SC Tenisz Párizsban. a kétmillió dollár összdíjazású nemzet­közi tenisztorna döntőjében a jelenlegi világranglista-veze­tő svéd Edberg és a német Boris Beoker lépett pályára. Becker, rövid játék után a küzdelem feladására kénysze­rült, mert megsérült. így Edberg továbbra is világelső maradt. _ —MTK-VM 0-0; Debreceni VSC—Váci Izzó 1-2. Pécsi MSC—Vasas 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLASA TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Salgótarjáni Síküveggyár- Kazincbarcikai VSE 1-0; Hatvan-Deko—DMTE 1-2; Csepel SC—Metripond SE 3-0; Kecskeméti SC—Szolnotc 3-2; Kaba—Szarvas 0-0; Nyíregyházi VSC—Kecske­méti TE 3-0; Baja—Eger 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vác 11 8 2 1 18- 9 18 1. DVTK 12 7 5 . 26-12 19 2. Kp. Honvéd ll 8 1 2 20- 7 17 2. Csepel 12 8 1 3 22-12 17 3. FTC 11 7 2 2 23- 6 16 3. BVSC 12 6 3 3 16-15 15 4. Veszprém 12 5 6 1 13-10 16 4. Nyíregyháza 12 6 2 4 19- 8 14 5. Tatabánya 11 5 4 2 14-11 14 5. Kaba 12 4 6 2 12-1» 14 6. PM3C 12 7 — 5 12- 9 14 6. KVSE 12 6 1 5 24-17 13 7. Békéscs. 12 5 2 í> 15-14 12 7. S. Síküveg. 12 5 3 4 18-14 13 s. Siófok 12 3 6 3 11-10 12 8. DMTE 12 5 3 4 15-13 13 9. MTK-VM 12 4 3 5 13-16 11 9. Bajai SK 12 4 5 3 11-10 13 10. Rába ETO 11 4 2 5 18-16 1(1 10. Szarvas 12 5 2 5 18-21 12 11. Szeged 11 3 4 4 6-12 10 11. KSC 11 3 5 3 16-18 11 12. Vasas 12 4 1 7 17-22 9 12. KTE 12 5 1 6 12-21 11 13. Ű. Dózsa 11 3 2 6 16-20 8 13. Eger SE 11 4 1 6 18-18 9 14. Videoton ­14. Szolnok 12 2 3 7 9-21 7 Waltham 11 2 3 6 11-19 7 15. Hatvan­15. DVSC 12 1 4 7 5-14 fi Deko 11 1 2 8 8-18 4 16. Bp. Volán 12 2 — 10 12-29 4 16. Metripond 11 1 1 9 6-23 3 SZUPER KARÁCSONYI VÁSÁR AZ AVAS SZÁLLÓ FEHÉRTERMÉBEN! A B.R.K. Rt. 79. Sz. Bolt, valamint a Corsó Cipőkereskedelmi Vállalat miskolci lerakató közösen karácsonyi vásárt rendez 1990. NOVEMBER 5-TŐL DECEMBER 23-IG a Fehérteremben felállított 17-es számú pavilonban. Kibővített választékkal várjuk kedves vásárlóinkat! CORSÓ CIPÓBEN, CORSÓ CIPŐVEL JÓL JÁR!