Déli Hírlap, 1990. augusztus (22. évfolyam, 177-202. szám)

1990-08-27 / 198. szám

DH SPORT <$, DH SPORT A DH SPORT ^ Atlétikai verseny Veteránok D ^ Gáton (Szabó István felvétele) Nemzetközi vitorlásverseny Kalózok a nyéki tavon jf: Az elvesztett egy pontot Hódmezővásárhelyen szerezte vissza a DVTK. (Szabó István felvétele) Labdarúgás, iVB II. Keleti csoport Rét pont az Alföldről Metripond SE-DVIK 0 1 (0 0) Jó. hangulatú, remekül szervezett nemzetközi meg­mérettetésnek adott helyet a hétvégén a Hejőkeresztúr határában levő tó. Két na­pon át profi kalózok vetél­kedtek itt. A Miskolci Justitia SE szervezésében, az Agroker támogatásával rendezték meg TOTÓ 1. Békéscsaba— Debrecen 3-0 1 2. Ferencváros— Tatabánya 1-2 2 3. Rába Eto— Pécsi MSC 2-1 1 4. Veszprém— Szeged 0-0 X 5. Bayern München— VfB Stuttgart 2-1 1 6. Hertha BSC— Karlsruhe 1-1 X 1. 1. FC Köln­Werder Bremen 1-0 1 8. Nürnberg— St. Pauli 5-2 1 9. Bayer Uerdingen­Bayer Leverkusen 1-1 X 10. Wattenscheid— Mönchengladbach 1-1 X 11. Darmstadt— Freiburg 2-1 1 12. Braunschweig— Münster 5-0 1 13. Saarbrücken— Hannover 1-0 1 + 1: Schweinfurt— Schalke 04 0-1 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint, a totó 34. játékhe­tén a telitalálatos szelvé­nyek 414 085 forintot érnek. A 13-asokra 238 241 forintot, a 12-esekre 3961 forintot, a 11-esekre 301 forintot, a 10- esekre pedig 65 forintot fi­zetnek. kalózhajók osztályában a vitorlásversenyt, melyre a hazai mezőny legjobbjai is hivatalosak voltak. A meg­mérettetés egyébként nem­zetközivé lépett elő, hiszen egy osztrák házaspár is rajt­hoz állt. Mégpedig nem is eredménytelenül. A magyar párosokat maguk mögé uta­sítva, az Ausztriából érkezeit Hies-páros lett az első. Má­sodikként a Balatonföldvár- ról érkezett Szentpéteri Ádám és Pettenhoffer Sán­dor manőverezett a célba. A bronzérem miskolciaké lett, a Justitia színeiben induló Csillag Miklósnak és Kősze­gi Istvánnak dukált. A leg­jobbaknak járó díjakat az Agroker ajánlotta fel. itt a foci keret! Megkezdte a felkészülést Tatán az a magyar labdarú­gó-válogatott keret, amelyet Mészöly Kálmán állított ösz- sze. Először a törökök ellen lép majd a pályára a csa­pat, szeptember 5-én. A já­tékosok ma délelőtt találkoz­tak az MLSZ-ben, innen utaztak el az edzőtáborba. A keret tagjai a következők: Brockhauser (Újpesti Dózsa), Bodnár (PMSC), Petry (Bp. Honvéd), Simon, Pintér, Lim- perger (FTC), Aczél (Siófok), Kovács E. (Bp. Honvéd), Bérez y (PMSC). Szalma (TBSC), Balog, Horváth, Sass (MTK-VM), Bücs, Duró (Va­sas), Vrbányi (Bp. Honvéd), Marozsán (Siófok), Fischer (FTC), Gregor (Bp. Honvéd), Lovász (PMSC), Eszenyi (Új­pesti Dózsa). Szenior atléták mérték ösz- sze erejüket szombaton a DVTK-stadionban. A verse­nyen a negyvennyolc magyar induló mellett nyolc sportoló érkezett Ungvárról. Nyolc hölgy és negyvennégy férfi állt rajthoz a félnapos via­dalon. A legnépszerűbb táv a 100 méteres síkfutás volt. Ebbe a számba tizenöten ne­veztek be. A háromezer mé­teres síkfutásban azonban mindössze egy vállalkozó szellemű versenyző akadt. Az összecsapás utáni díjkiosztó ünnepségen különdíjat ka­pott a verseny legidősebb résztvevője — Juhász István — aki nyolcvanhat évesen is jól tartja formáját. EREDMÉNYEK: Férfiak: súlylökés: 1. Hevesi Tibor. Távolugrás: 1. Dobriván Gé­za. 1500 m síkfutás: 1. Mák József. Diszkoszvetés: 1. Dob­riván Géza. 200 m síkfutás: 1. Homonnai Ferenc. 100 m síkfutás: 1. Homonnai Fe­renc.. Gerelyhajítás: 1. Ku- rucz Zoltán. 100 m gátfutás: 1. Radács József. Kalapács- vetés: 1. Kovács Zoltán. Ma­gasugrás: 1. Dobriván Géza. 800 m síkfutás: 1. Szorin Anatolij. Hármasugrás: 1. Dobriván Géza. Nők: gerely­hajítás: 1. Radács Mária. 1500 m síkfutás: 1. Komjáti Ágnes. 100 m síkfutás: 1. Ra­dács Máriaz Súlylökés: 1. Pallaí Sár,, o? 3000 m sík­futás: 1. Horváth Mihályné. Diszkoszvetés: 1. Pallai Sán- dorné. Távolugrás: 1. Radács Mária. 80 m gátfutás; 1. Radács Mária. M. R. A háromnapos focihétvé­gén, inár pénteken meglepe­tés született, hiszen a Fra­ditól alapos vereséget szen­vedett Újpesti Dózsa jól el­páholta az első fordulóban diadalmas Vasast. Ugyan­ezen a napon a Budapesti Honvéd is lelépte neves el­lenfelét, a Videoton-Walt- hamot. Az Üllői útról is sokkoló győzelemmel tért haza a Ta­tabánya szombaton. Itt egy góllal verte a Fradit a du­nántúli bányászegyüttes. A Viharsarokba a Debreceni VSC látogatott. A békéscsa­baiak három góllal terhelték meg ellenfeleik hálóját, amelyekre a vendégek egyet­len találattal sem bírtak vá­laszolni. Az újonc Szeged SC 0-0-ás döntetlent harcolt ki Veszprémben, a Rába ETO pedig otthonában tartotta a két pontot a Pécsi MSC el­lenében. A Váci Izzó—MTK- VM és a Budapesti Volán— Siófok mérkőzés vasárnapra maradt. A Hungária körúti­aknak, úgy látszik mumusuk a váci labdarúgók, hiszen az idei első egymás elleni ta­lálkozójukon az izzósok nyer­tek, hacsak egyetlen találat­tal is. A Budapesti Volán­hoz látogató Siófok elhozta a két pontot. A vezetést az első félidő tizennyolcadik percében szerezték meg, majd egy tizenegyessel biz­tosították győzelmüket.' A diósgyőriek első hazai mérkőzését a szurkolók ku­darcként élték meg. Egy héttel ezelőtt ugyanis a DVTK döntetlenül mérkő­zött a Debreceni MTE ellen. Igaz, ez a kilencven perc nem várt pontvesztést ho­zott, ám azt mindenképpen hangsúlyozni kell: nem két félidőn múlik az NB I-be jutás. . A DVTK tegnap Hódmező­vásárhelyen lépett pályára, a helyi Metripond SE ellen. A hazaiak vezető edzője, Kuta- si, aki a diósgyőriek egykori aranycsapatában játszott. Tő­le tudjuk azt, hogy az al­földiek rengeteg gonddal küszködnek és már a csa­pat, illetve az egyesület léte Ez az elsőosztályú forduló tehát több olyan eredményt hozott, amely nem kis meg­lepetést okozott az eddigi erőviszonyok alapján. Mind­ez izgalmassá tette a labda­rúgó-hétvégét. Ráfér erre a sportra már az, hogy a pa­pírforma gyakran felborul­jon, amely azt is jelezheti, hogy kiegyenlítődnek az erő­viszonyok. Reménykedjünk abbon, hogy mindez nem a lefelé nivellálódás eredmé­nye ... * EREDMÉNYEK: Űjpes'ti Dózsa—Vasas 5-2 (3-0); Bu­dapesti Honvéd—Videoton Waltham 3-1 (1-1): Békés­csaba—Debreceni VSC 3-0 (2-0); Ferencváros—Tatabá­nya 1-2 (0-1); Veszprém— Szeged SC 0-0; Rába ETO —Pécsi MSC 2-1 (2-1); Váci Izzó—MTK-VM 3-2 (1-1); Budapesti Volán—Siófok 0-2 (0-1). az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 2 2 6-1 4 2. Siófok 2 2­­4-1 4 3. Tatabánya 2 2­­4-2 4 4. Szeged SC 2 1 1­1-0 3 5. FTC 2 1­1 6-2 2 6. Békéscsaba 2 1­1 4-2 2 7. Pécsi MSC 2 1­1 3-2 2 8. Rába ETO 2 1­1 3-3 2 9. Veszprém 2­2­2-2 2 10. Ü. Dózsa 2 1­1 5-7 2 11. Vasas 2 1­1 4-6 2 12. Váci Izzó 2 1 *­1 3-5 2 13. Debreceni VSC 2­1 1 2-5 1 14. MTK-VM 2­­2 3-5 0 15. Bp. Volán 2­­2 0-3 0 16. Videoton­Waltham 2­­2 1-5 0 forog kockán az anyagi ne­hézségek miatt. A vasárnapi mérkőzésen a Knotz — Bém, Varga, Dancs, Budai, Csiba, Kertész, Mol­nár István, Tóth György, Vá- czi (Kiser), Lakatos (Vitel­ki) összeállítású együttes lé­pett a pályára. Jól kezdtek a vendégek, azonnal támadó­an léptek fel. Nem is na­gyon tehettek mást, mivel a hazaiak eleve feladták azt a xneg&zQkati harcmodort, ame­lyet általában otthonukban választanak a csapatok. Nem támadtak ki a hódmezővá­sárhelyiek, éppen ellenkező­leg, a biztos védekezést al­kalmazták. A DVTK — mit tehetett mást —, a behúzódó védelem felőrlésével próbált hozzájutni a két ponthoz. A miskolciaknak sikerült me­zőnyfölényt kiharcolniuk a hazaiakkal szemben, és több gólhelyzetük is akadt. Ezeket azonban nem váltották gó­lokra, - vagy legalább egyet­len találatra. Dáncs már a huszadik percben megszerez­hette volna a vezetést a pi­ros-fehéreknek, de lövését a kapufa védte. Nyolc perc múlva Lakatos futotta le a Metripond védelmét, tízmé­teres lövését azonban meg­fogta a hazai kapus. Egy perc telt csak el, és Varga találhatott volna a hódme­zővásárhelyiek hálójába. Ek­kor a játékos térdéről pat­tant a labda két kapufa kö­zé, ám a góllövés nem sike­rűit. A mezőnyfölény tovább­ra is megmaradt, a vezetést azonban már nem szerezte meg a vendéggárda a félidő hátralevő idejében, mert jól őrizték hálójukat az alföldi­ek. Á második játékrészre Vá- czi helyére Kiser jött be. A félidő képe ugyanaz volt, mint az elsőé, azaz: a diós­győriek támadtak, a Metri­pond védekezett. A vendé­gek egyértelműen uralták a mezőnyt. A hatvanadik perc­ben aztán — a tudósító szá­mára érthetetlenül — kiállí­totta a játékvezető Bémet. (Igaz, Bém rosszul csúszott be, de nem ■ volt gólhelyzet, és a játékos nem kapott elő­zőleg sárga lapot. Az eset rá­adásul a félpálya környékén történt.) Tíz emberre fogyott tehát a DVTK. A hatvanne­gyedik percben aztán kide­rült: a diósgyőriek így is képesek nyerni. Ekkor Mol­nár István (aki először sze­repel bajnoki meccsen, a miskolciak színeiben), szer­zett meg egy labdát a fele­zővonalnál. Végigment a pá­lyán, majd beadta azt Tóth Györgynek. A szemfüles csa­tár 1 érkezett, ahogy szokott, és a kapu közepébe bom­bázott. (0-1.) A hetvenedik perc ismét diósgyőri góllal végződhetett volna. Ekkor Lakatos kapott jó átadást a már eredményes Tóth Györgytől. Erős, lapos lövése csak centiméterekkel ment a hazaiak kapuja mellé. A hódmezővásárhelyiek min­dent megpróbáltak azért, hogy kiegyenlítsenek. Több helyzetük is volt. Olyan azonban, amely százszázaié-, kosnak mondható, nem. A DVTK őrizte előnyét, és ez­zel a két pontot. Aztán tak­tikai cserét határozott el Palicskó Tibor, vezető edző. Az MVSC-ből az elmúlt hé­ten visszahozott Vitelkit küldte a pályára, aki csak­nem gólpasszal mutatkozott be. A nyolcvankilencedik percben két jó csellel ment el a jobb oldalon, jól adott középre. Kiser szorongatott helyzetben kapta a labdát, emiatt, igaz, csak centiméte­rekkel, de mellé ment a fe­jes. Az első félidőben Is nagy akarással és jól játszó ven­dégek végül a második já­tékrészben, tíz emberrel har­colták ki a győzelmet. Ki­emelkedett a mezőnyből Mol­nár István, aki a középpá­lyán vezénvelte az egv hete még gyengélkedő társait. A hódmezővásárhelyiek szórvá­nyos ellenakciókkal próbál­koztak, ám a diósgyőriek vé­delmét képtelenek voltak fel­törni. (mitterpach) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: BVSC—Csepel 1-1; Kecske­méti SC—Hatvan 1-1; Debre­ceni MTE—Szarvas 5-0; Eger SE—Kecskeméti TE 3-1; Szolnoki MÁV-MTE—Kábái SE 0-0; Kazincbarcikai VSE —Nyíregyházi VSE 0-2; Sal­gótarjáni Síküveggyár—Bajai SK 1-1. NB II. KELETI CSOPORT 1. Nyíregyháza 2 2­­8-0 4 2. Debr. MTE 2 1 1­7-2 3 3. Csepel 2 1 1­5-2 3 4. Salg. Síküveg. 2 1 1­4-2 3 5. BVSC 2 1 1­3-1 3 6. Diósgyőr 2 1 1­3-2 3 7. Eger 2 1­1 6-5 2 8 Kaba 2 ­2­0-0 2 9. KVSE 2 1­1 1-2 2 10. Szarvas 2 1­1 4-8 2 11. Baja 2 ­1 1 1-2 1 12. Metripond 2 ­1 1 0-1 1 13c Hatvan-DEKO 2 ­1 1 2-4 1 14. Kecskeméti SC 2 ­1 1 2-5 1 15 Szolnoki MÁV 2 ­1 1 0-6 1 16. Kecskeméti TE 2 ­­2 1-5 # Labdarúgás, NB I. Pit nil az MTK-VM