Déli Hírlap, 1990. május (22. évfolyam, 99-124. szám)

1990-05-28 / 121. szám

Labdarúgás, iVJB IL, Keleti csoport Gólhullás a stadionban DVJK—Szegedi Dózsa 7-1 (5-1) 3k'Huszdk gólja a szegedi kapus hálójában. íí (Szabó István felvételei) Diákolimpia iJiprób Y A megyei diáikolimpia öt­próba atlétikai versenyeit május 16-án és 17-én ren­dezték meg. A részt vevő általános iskolások 100 mé­teren, 400 méteren. 1500 mé­teren, 4X100 méter váltó­ban, magasugrásban, távol- ugrásban, súly lökésben és kislabdahajításban küzdöttek egymással. A versenyszá­mok első helyezettjei to­vábbjutottak a tatai orszá­gos döntőre, amelyet június közepén rendeznek meg. EREDMÉNYEK: Fiúk, 100 m futás: 1. Hangó Norbert (He- jöbába), 2. Kerezsi Tibor (Bod- rogolaszi), 3. Gál Richárd (Put- nok 2. sz.); 400 m: 1. Farkas Péter (Miskolc 11. sz.), 2. Pe- thő Tamás (Miskolc, 40 sz.), 3. Imre Károly (Bőcs); 1500 m: 1. Szegedi István (Leninváros, 4. sz.), 2. Horváth László. (Mályi), 3. Ambrus Krisztián (Miskolc, 26. sz.); 4X100 m: 1. Szikszó, 2. Miskolc 21. sz„ 8. Miskolc, 11. sz.; magasugrás: 1. Fűzi István (Miskolc, 28. sz.), 2. Kosztyu (Miskolc, 11. sz.), 3. Orosz Norbert (Karcsa); távol­ugrás: 1. Ragályi Attila (Ilejő- bába), 2. Gál Tamás (Szikszó), 3. Kótai Norbert (Kazincbarci­ka, Kun Béla Alt. Iskola); súly­lökés: 1. Fűzi István (Miskolc, 28. sz.), 2. Szekeres Norbert (Miskolc, 42, sz.), 3. Kovács Ti­bor (Miskolc, 21. sz.); kislabda- hajítás: 1. Ruszó Levente (Fel- sődobsza), 2. Pásztor István (Alsózsolca, 1. Sz. Alt. Iskola), 3. Tóth Tibor (Leninváros, 5. Sz. Alt. Iskola); csapat ötpró­ba: 1. Miskolc. 21. Sz. Általá­nos iskola, 2. Sátoraljaújhely, Kazinczy, 3. Miskolc, 42. Sz. Alt. Iskola; egyéni összetett: 1. Berta Edina (Sátoraljaújhely, Kazinczy Alt. Iskola), 2. Belé- nyi Beáta (Miskolc, 21. sz.), 3. Sándor Judit (Sátoraljaúj­hely, Kazinczy Alt. Iskola). Lányok: 100 m: 1. Farkas Ka­talin (Sajószentpéter, 4. sz.), 2. Nádlcr Zsuzsa (Miskolc, 42. sz.), 3. Vesza Noémi (Felsőzsolca); 400 m: 1. Bőgi Zsuzsa (özd, Bolyai F. Alt. Iskola), 2. Tóth Csilla (Miskolc. 41. sz.), 3. Len­gyel Noémi (Novajidrány); 1500 m: 1. Szanda Szilvia (Leninvá­ros, 5. sz.), 2. Bede Zsanett (Ka­zincbarcika, Kertváros, 2. Sz. Általános Isk.), 3. Lubinszki Mária (Miskolc, 21. Sz. Alt. Is­kola); 4X100 m: 1. Miskolc, 21. Sz. Alt. Iskola, 2. Sajószentpé- ter, 4. sz., 3. Miskolc, 42. Sz. Alt. Iskola; magasugrás: 1. Kántor ^ Andrea (Sátoraljaúj­hely, Kazinczy), 2. Szűcs Judit (Kazincbarcika, Üjváros, Alt. Iskola), 3. Csorba Viktória (Mis­kolc. 30. Sz. Alt. Iskola); távol­ugrás: 1. Gyarmati Agnes (Sá­toraljaújhely), 2. CserVenka Be­áta (Miskolc, 34. Sz. Alt. Is­kola), 3. Kalina Petronella (Tállya); súlylökés: 1. Gaá! Krisztina (Miskolc. 8. Sz. Ált. Isk), 2. Berta Edina (Sátoral­jaújhely, Jókai Mór Ált. Isk.), 3. Kovács Éva (Putnok. 2. Sz. Ált. Isk.); kislabdahajítás: 1. Sándor Judit (Sátoraljaújhely. Kazinczy), 2. Máji Kornélia (Sá­rospatak, Petőfi S.), 3. Mezei Éva (Mezőkövesd, Petőfi S.); csapat Ötpróba: 1. Miskolc, 21. sz., 2. Miskolc, 42. sz., 3. Bod- rogolaszi; egyéni összetett: 1. Dudás László (Miskolc. 41. sz.), 2. Kerezsi Tibor (Bodrogolaszi), 3. Ruszó Levente (Felscdobsza), Salakmotor, VB középdöntő l|i a kockáztál A saüakmotoros világbaj­noki középdöntő miskolci futamain Hajdú Zoltán is indul. A versenyző kiemelt­ként csak most kezdi meg a körök motorozását a nagy sorozatban. Hajdú Zoltán huszonki­lenc éves korában tíz ma­gyar bajnokságot mondhat magáénak. A Debreceni Vo- lán színeiben kezdte a sport- zag megismerését. Mindössze három éve igazolt át a BÉV SC-hez. Debreceniként öt­ször párosban, négyszer csa­patban, egyszer pedig egyé­niben lett a magyar lista első helyezettje. Nemzetközi sikerek is bizonyítják tehet­ségét. Junior világbajnoksá­gon a döntőig is eljutott. Legjobb eredménye a hato­dik helyezés volt. Három­szor felnőtt Európa-bajnok- ságon szerepelt a döntőben és ugyanennyiszer nyerte el az Aranysisakot. — Semmit, nem kockáztat­va szeretnék továbbjutni a szlovákiai Zsarnovicébe — mondta Hajdú Zoltán, az esélyeket latolgatva. Erős lesz a mezőny. A legveszé­lyesebbnek az olaszok és a nyugatnémetek tűntek. >|c Hajdú Zoltán. Több nem­zetközi versenyen is ered­ményesen szerepelt. TOTO 1. Csepel—-Békéscsaba 1 2. Ferencváros—Vasas x 3. Üjpesti Dózsa—Bp. Honvéd 1 4. Váci Izzó—MTK-VM 1 5. Barletta—Brescia x 6. Cagliari—Triestina x 7. Como—Licata 1 8. Cosenza—Avellino 1 9. Foggia—Monza I 10. Parma—Reggiana 1 11. Pescara—Catanzaro 2 12. Reggina—Ancona 2 13. Torino—Messina 1 +1: Padova—Pisa x A Sportfogadási és Lőtté Igazgatóság tájékoztatása sze­rint a 21. játékhéten egy da­rab telitalálatos szelvényt ta­láltak, melynek nyereménye 6 879 875 forint. Az ugyan­csak egy darab tizenhármáé­ra 4 127 913, a tizenkettesek­re 44J586, a tizenegyesekre 2435, a tízesekre pedig 375 forintot fizetnek. Soha ne legyen a szurko­lóknak nagyobb gondjuk, mint az, hogy nem bírják megszámolni a hazai csapat egy mérkőzésen rúgott gól­jait! Ez történt ugyanis teg­nap a diósgyőri stadionban. A DVTK a bajnokság haj­rájában egy az egyben le­lépte a Szegedi Dózsa együt­tesét. Igaz, hogy a vendé­geknek már olyan mindegy volt, hiszen a kiesőjelöltek listáját gazdagítják. Am em­lékezzünk csak vissza a Me­zőtúr elleni találkozóra! Ott is egy hasonló sorsra kár­hoztatott gárda volt az el­lenfél, mégis csak nehezen sikerült nyerniük a piros- fehéreknek. A DVTK—Szegedi Dózsa összecsapás kezdőrúgása is­mét elkelt. Ennek vevője Lengyel János, karosszéria- javító kisiparos volt, akinek a műhelyét a Miskolc, Lo- rántffy utca 17. szám alatt találják meg a kárvallott autótulajdonosok. A DVTK csaknem a leg­erősebb összeállításban kez­dett. Knotz — Bém, Danes, Csizi, LesJcó, Katona, Tóth György, Varga, Hanyecz, (Húszak), Farkas (Csiba), Lakatos lépett a pályára. (Farkas a Metripond ellen játszotta le a századik, teg­nap pedig a százegyedik bajnoki mérkőzését.) Tehát vállalta a játékot Varga Iván és a kispadra ült Hu- száfc, akik nemrégen még sérüléssel küszködtek. Az el­ső percekben már támadó­an lépett fel a DVTK. Azon­nal lerohanta a vendégeket. A rohamokat nem sokáig bírta a meglehetősen gyen­gén játszó Szegedi Dózsa. Már a hatodik percben meg- zörrent a hálójuk. Ekkor Farkas beadása után Tóth György fejese kötött ki a portás kapujának bal alsó sarkában. (1-0). Hazai táma­dások sorozata következett ezután. A tizedik percben Labdarúgás, NB 1. Bajnok leit a Dézsa Utóvizsgázik a DISC cs a Honvéd ■ A labdarúgás élvonalában szombaton egy időpontban kezdték meg a mérkőzése­ket. Az utolsó bajnoki for­dulóra maradt kérdésekre is ekkor kaptuk meg a választ. Tisztázatlan volt az: ki lesz a bajnok és ki esik ki a Cse­pel mellett. Kérdéses volt az is, hogy mely csapatok kény­szerülnek az osztályozóra. A többesélyes kiesőjátsz­mában végül a szombathe­lyiek pécsi veresége dön­tött; a Haladás a követke­ző idényben a második vo­nalban küzdhet a feljutá­sért. Utóvizsgára kénysze­rült a Budapesti Honvéd csakúgy, mint a DVSC. A debreceniek a Veszprém el­leni győzelmük ellenére „ju­tottak -tovább” a labdarúgás „rájátszásába”. Megmenekült ettől a sorstól a Rába ETO, hiába kapott ki a székesfe­hérváriaktól. A Váci Izzó hazai győzelme is az NB I- es szereplést jelenti jövőre a Duna-menti város csapa­tának. Győzelmükkel "vi­szont elütötték az MTK-VM- et az aranyéremtől. Búsla­kodhatnak tehát a Hungá­ria körútiak, hiszen ők már korábban bajnoknak hitték magukat! Az Újpesti Dózsa azonban nem hagyta annyi­ban a dolgot. Először nagy arányban nyert Békéscsa­bán, majd megverte a Bu­dapesti Honvédőt is. A lila­fehérek háza táján tehát nagy volt az öröm szomba­ton este. (Varga István, a Dózsa edzője az eredmény ellenére távozik az együttes­től. Jobban mondva kirúg­ták. Hogy ki lesz a bajnok­csapat edzője, az a mai el­nökségi ülésen serül ki.) Az Üllői úton találkozott egy­mással a két rivális, a Fe­rencváros és a Vasas. Dön­tetlenül végződött az első és a második félidő is.- (A leg­több néző — tizenkétezer — egyébként erre a mérkőzés­re volt kíváncsi.) A Bala- ton-parton a Tatabánya há­romszor talált a Siófok há­lójába. Utolsó NB I-es fel­lépésén a Csepel még bor­sot tört a Békéscsaba orra alá. Két góllal nyert a ven­dégek ellen, ezzel megfosz­totta őket a jobb helyezés­től. EREDMÉNYEK: Üjpesti Dózsa —Budapesti Honvéd 2-0 (1-0); Vác—MTK-VM 2-1 (1-1); Ferenc­város—Vasas 3-3 (2-2); Video­ton-Waltham—Rába ETO 1-0 (1-0): Pécs—Haladás 4-1 (l-l); Csepel—Békéscsaba 2-0 (1-0); Debreceni VSC—Veszprém 1-0 (0-0); siófok—Tatabánya 1-3 (0-1). AZ NB 1. VÉGEREDMÉNYE: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Ü. Dózsa MTK-VM FTC PMSC Tatabánya Veszprém Siófok Vasas Videoton­Waltham Békéses. Váci Izzó Rába-ETO Bp. Honvéd Debrecen Haladás Csepel 30 18 4 30 18 4 30 13 9 30 13 9 30 13 4 30 10 11 30 10 30 10 8 43-20 58 8 48-26 58 8 48-34 48 8 37-23 48 13 24-28 43 9 27-24 41 9 11 31-34 39 9 11 35-42 39 30 9 30 10 11 10 26-30 38 8 12 26-34 38 8 12 10 30-31 36 7 14 9 34-30 35 9 8 13 31-39 35 7 14 9 20-30 35 9 6 15 33-4« 33 5 10 15 27-49 25 Tóth György három talá­latával javított csapata gól­arányán. egy Lakatos-helyzet végző­dött eredménytelenül, majd Hanyecz fejese „lopakodott” a jobb kapufa mellé. A ti­zenötödik percben megszüle­tett a második diósgyőri ta­lálat.- Bém futott el a lab­dával. A vendégek kapusa kifutott a játékosra, ám a hazai labdarúgó önzetlenül, és jól felismerve a helyze­tet, kersztbe gurított az ötös előtt. Jól érkezett Tóth György, és az üres kapuba lőtte a bőrgolyót. (2-0). Mint a kés a vajban, úgy mentek ét a hazaiak támadásai a szegediek védelmén. Ám jött a hidegzuhany! A diósgyő­riek védelme a sok táma­dásban alaposan fellazult és a vendégek ezt kihasz­nálva berúgták a becsület­gólt. A Tisza-parti Fórizs topta meg a labdát. Egye­dül vezethette rá Knotzra, aki hiába futott ki. A pety- tyés ■; ‘a hálóban állt meg. (2-1). Ezután egy szöglet, majd fejes következett a hazaiak részéről, később ugyanez ismétlődött több­szőr. Gól azonban nem lett ezekből, csak Ígéreteik. A huszonki lenced ik percben aztán újra egy szegedi tá­madás veszélyeztette a DVTK kapuját, ám ezzel el is lőt­te puskaporát a dél-ma­gyarországi Dózsa együtte­se. Három perccel később egy hazai szöglet után, ame­lyet a szokás szerint Kato­na végzett el, Varga Iván volt eredményes. Ő szerez­te fejesével a harmadik pi­ros-fehér gólt. (3-1). A diós­győri nyomásnak egyre ke­vésbé bírt ellenállni a ven­dégcsapat. A harmincötödik percben tizenegyeshez ju­tottak a hazaiak. A Dózsa edzője topuscserét határo­zott el. Az eddig három gólt kapott Fazekas helyett Cse­lló próbálta megvédeni a kaput a további gólhullás­tól. A büntetőt Katona vé­gezte el. Az elfekvő portást felavatta. Fölötte helyezte a Labdát a hálóba. (4-1). Már mindenki a sípszóra várt a negyvenötödik percben, ami­kor ismét egy góllal lepte meg a publikumot a DVTK. Katona ívelt szögletből a kapu elé. Lecsapott rá Tóth György, a kapus azonban nem védhette az' erősen rá­fejelt labdát. A portás ke­zéről a jobb kapufára, on­nan pedig a hálóba pattant az. (5-1). A szünetben cserélt Pa- li csikó Tibor, vezető edző'. Farkas helyére Csibát állí­totta be. Ismét beindult a diósgyőri henger. Helyzet helyzetet követett. Lakatos, majd Tóth György került gólhelyzetbe. Szinte minden hazai játékos gólt akart rúg­ni. Gyakran egymástól oroz­ták el a labdát, hogy fel­iratkozzanak a viUanytábr Iára. A hatvannegyedik perc­ben egy beadást követőép Csiba fejelt a kapu közepé­be (6-1). Kuszák hat perc múlva próbálta növelni az előnyt, ám szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a já­tékteret. Később egy Bém- szóló következett, amely a felső- és az oldalkapufa ta­lálkozásáról pattant vissza a mezőnybe. Egy perccel később Lakatos hagyott ki óriási helyzetet. A végered­ményt a nyolcvanhatodik pereljen állította be Huszák. Egy átadás üresen találta a játékost a tizenhatoson be­lül. Közelében sem volt vé­dő, így volt ideje arra. hogy felnézzen, mielőtt elrúgja a labdát! Jól helyezett lövése a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (7-1). Ennyi gólt kilencven perc alatt még nem láthattak a DVTK-szurkolók a stadion­ban az Idén. Hát még ha ezt a mennyiséget elosztot­ták volna több meccsre! Sajnos nem így történt. Most viszont egy olyan erényt fedezhettünk fel a játékosakban, amely eddig — legalábbis úgy tűnik hiányzott: nem álltak le a biztos vezetés tudatában sémi, hanem tovább űzték, haj­tották az ellenfelet. Ez a jövőre nézve nem semmi, még akkor sem, ha ezt a hét gólt egy rendkívül gyen­gén játszó Szegedi Dózsa ellen érte el a DVTK. Sz. P. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Egér SE—Nyíregyházi VSC 0-2: Kecs­keméti SC—Debreceni Kinizsi 1-1: Debreceni MTE—Salgótar- láni Síküveggyár 1-3; Baja— Mezőtúr 2-1; Szolnok—Metri­pond 0-1; Szeged SC—Kazinc­barcika 4-0; Szarvas—BVSC .1-1. a keleti csoport Állása: 1. 2. 3. 4. s. 6. 1. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Szeged SC KVSE Eger DVTK BVSC Szarvas Ny.-háza DMTE S. Síküveg Kecskemét Baja Szolnok Metripond D. Kinizsi Mezőtúr Sz. Dózsa 29 18 29 14 29 14 29 12 29 12 29 11 29 11 29 9 29 10 29 10 29 10 29 10 29 10 29 8 29 5 29 3 7 4 7 8 4 11 t 8 9 8 10 8 7 11 12 8 8 11 8 11 8 11 8 11 7 12 10 11 9 15 7 19 51-21 «1 40-30 49 42-38 46 42-34 45 35-28 45 35-30 43 27-26 40 38- 33-39 42-41 38 35-88 38 33-37 .38 39- 46 -38 39-24 37 30-24 34 19-41 24 23-59 16 Labdarúgás, kézilabda, tenisz Híd SC-s sprtapii Sportnapközit szervez a Borsodi Építők Volán SC ve­zetősége ezen a nyáron is a szünidőző gyerekeknek. Kel­lő számú jelentkező esetén a meleg évszak minden he­tén elfoglaltságot biztosíta­nak az érdeklődőknek. Az egyesület vezetésétől megtudtuk, hogy három sportágban várják a gyere­keket, akik a népkerti sport­telepen kézilabdázhatnak, fo­cizhatnak és teniszezhetnek. A tervek között szerepel strandlátogatás és bükki ki­rándulás is. Rossz idő ese­tén videózás lesz a prog­ram. A foglalkozásokat spor­tolók és szakképzett peda­gógusok vezetik majd, ame­lyek minden hétköznap reg­gel nyolc órakor kezdődnek és délután fél ötkor érnek véget. A heti turnusok júliz us másodi kától augusztusi­ig tartanak. Jelentkezni sze­mélyesen lehet a BÉV SC sporttelepén, illetve a 65- 447-es telefonszámon. Egy­hetes részvételért hatszáz fo­rintot kell majd fizetni, amelyben az ebéd ára ,is benne van. Az étkezésekre a Vörös Rák étterembe szállítják el autóbusszal a gyerekeket.