Déli Hírlap, 1989. szeptember (21. évfolyam, 204-229. szám)

1989-09-04 / 206. szám

Két meg nem adóit büntető... Szarvas—DV1K 1-0 (1-0) Labdarúgás, ISB 11 Keleti csoport A hazai ponlvesztés, c? különösen az MNK-vereség felborzolta a kedélyeket Diósgyőrött. Érthetően nagy becsvággyal készült a csa­pat a Szarvas elleni mérkő­zésre, s nem titkolták, sze­retlek volna eredményesen szerepelni a békési város­ban. Hogy ez nem sikerült, az ezúttal nem elsősorban a csapaton múlott. Mintegy 20 perces me­zőnyjáték. egymás kóstolga­tása után a DVTK kapott hamarabb lábra, s a Veréb — Héjas (Farkas J.), Leskó, Szabó, Lakatos, Csizi, Tóth L., Bem, Huszák, Tóth Gy. (Lehoczki), Farkas S. ösz- szetételű csapatból először Huszák próbálkozott. Mint­egy 22 méterről lőtt, s Há­ny ecz csak másodszorra tudta megkaparintani a lab­dát. Nem sokkal később Tóth Gy. húzott kapura, de lövésébe Hanyecz nagy bra­vúrral belevetődött. A 26. percben Huszák tört be a vendégek büntetőterületére, már az 5-ös sarkánál járt, amikor butatták. A játék­vezető sípja azonban néma maradt, elmaradt a' jogos büntető! S nem sokkal ké­sőbb megszerezte a vezető — s mint kiderült, győztes — gólt a hazai csapat. A 33. percben bal oldal­ról szállt szöglet a DVTK kapujának előterébe, a vé­dők elfelejtettek fejelni, nem úgy Supka, aki közel­ről bólintott Veréb kapujá­ba. 1-0. A szünet előtti pillana­tokban Csalos húzott el a jobbszélen, beadását Supka közelről vágta fölé. Térfélcserét követően Bem hozta helyzetbe Farkas S.-t, akinek lövését Hanyecz bra­vúrral hárította. Az 53. percben Bém 16 m-ről tü­zelt, s a labda a bal kapu­fát súrolva ment mellé. Az 55. percben Tóth Gy. Far­kas J. elé játszott, akinek lövése 16 m-ről a felső lé­cet érintve hagyta el a já­tékteret. öt perccel később Bém tüzelt, s a labda alig a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 63. percben Leskó 35 méterről lőtt sza­badrúgást, amelyet óriási bravúrral védett Hanyecz. A 79. percben Farkas J. tört be a 16-oson belülre, ahol az egykori diósgyőri védő, Szemere buktatta, de a bíró úgy tett, mintha sem­mit nem látott volna. Az utolsó diósgyőri akció a 82. percben futott, amikor Le­hoczki kilépett, de Hanyecz nagy bravúrral hárított a diósgyőri csatár elől. Ha volt mérkőzés, ame­lyen nem érdemelt veresé­get a Diórgyőr, ez minden­képpen az volt. Jól szervez­te meg védekezését a csa­pat, gyors kontrákkal igye­keztek zavart kelteni a ha­zaiak kapuja előtt a diós­győriek, ám egy védelmi ki­hagyás. s egv rendkívül in- diszoonált játékvezető el­döntötte a találkozó sorsát... TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ka- tmcbarclk#—Mezőtúr 4-0 (i-0). Kazincbarcika, 150» néző. V.: Németh V. Gl.s Baloeh. Kondás, Búza. Asszony. S. Síküveeryár —Szeeed Se o-t Salgótar­ján, 1700 néző. V.: Naerv L. Gl.i dr. Kovács G. (11-esből). Metri- pond SE—Kecskeméti SC 5-0 (3-01. Hódmezővásárhely, 1500 néző v.: Marosváry. GI.: Cser- nus 4 (egyet 11-esböl), Pásztor. Nyíregyháza—D. Kinizsi 0-1 (0-0). Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Kál­mán. GI.: Szántai. Szegedi Dó­zsa—Baja 1-1 (0-0). Szeged, 1300 néző. V.: Balajti. Gl.: szabó L., illetve Főrizs. DMTE—Szolnok 2-2 (0-1). Debrecen, 1000 néző. V.: Vida. Gl.: Zsupos, Szabó A., illetve Bontovlcs, Kanyárl. BVSC —Eger SE 1-1 (1-1). Szőnyi út, 300 néző. V.: Gyór. Gl.: Sző- czey, illetve Horváth. A KEI.ETI CSOPORT Állasa: 1. K. barcika 3 3 __ __ 6-0 9 2. Metripond 3 2 1 — 7-1 7 3. Szarvas 3 2 1 — 5-2 7 4. Szeged 3 2 1 — 5-3 7 5. Szolnok 3 1 2 — 6-4 5 6. Szegedi D. 3 1 1 1 5-5 4 7. Eger 3 1 1 1 4-4 4 8. D. Kinizsi 3 1 1 1 1-1 4 9. DMTE 3 — 3 — 4-4 3 10. Kecskemét 3 1 — 2 1-6 3 11. DVTK 3 — 2 1 3-4 2 12. Baja 3 — 2 1 1-2 2 13. BVSC 3 — 2 1 2-4 2 14. Salgótarjáni Síküveg 3 _ 1 2 3-5 1 15. Nyíregyház» 3 — 1 2 0-2 1 16. Mezőtúr 3 — 1 2 2-8 1 : - l Kézilabda Elmaradt bányásznapi ünneplés Kamarás István nemzetközi kosárlabda-torna Kassára került a serleg Diósgyőri mérleg: két győzelem, három vereség B. BANYÁSZ-BP. ÉPÍTŐK 17-22 (9-10) Miskolc, Városi Sportcsar­nok, 400 néző. V.: Falu, Ihász. B. Bányász: Demeter — Vinczéné, Tóth, Hollóné. Engine. Kovács, Nagyné. Cserék: Kovács M.-né (ka­pus), Lukács, nagy Répás!. Kisgergely. Edző: Berzsenyi Mária. Meglepően kevesen voltak kíváncsiak a két NB I-es csapat találkozójára. Alig egy perc elteltével Tóth ré­vén' a Bányász szerezte meg a vezetést, -ám - a -vendégek- másodpercek alatt egyenlí­tettek, és a vezetést is meg­szerezték. A 10. percben már öt gól volt az előnyük (6-1). A hazaiak érthetetlenül so­kat kapkodtak, nem tudták átlőni az Építők kemény vé­dőfalát. A hazaiak védelme is gyakran megingott, De­meter többször is bravúrral hárított, a gólokról nem te­hetett. A félidő utolsó hét percében javult a Bányász támadójátéka, fokozatosan sikerült csökkenteni a hát­rányukat. « Szünet után a fővárosiak rögtön góllal kezdtek. A ha­zaiak megzavarodtak. A vé­delem bal oldala teljesen csődöt mondott, a támadá­sokat középen erőltették, ke­veset foglalkoztatták a szél­sőket. Így nem csoda, hogy az Építők nyolc góllal (22-14) is vezetett. Az utolsó percekre ismét feljavult a hazaiak játéka, ám az már kevés volt a sikerhez Góllövők: Hollóné, Nagy 4—4, Tóth, Kovács, Nagyné, Lukács 2—2, Enginé 1. Miskolci Spartacus—Sírok 22-16 (14-8). Miskolc, NB II. női, Keleti csoport. M. Spar­tacus: Patölci — TfaátLáí, Cse­ri, Kóta, Fischer, Kosler, Fridel. Cserék: Csorba, Ba­logh. Edző: Győrffy Endre. A mérkőzés előtt a szövet­kezetiek ünnepélyesen elbú­csúztatták az aktív pályafu­tását befejező Fischer Évát, aki a kezdés után lőtt gól­jával megszerezte a hazai­aknak a veztést. A Sparta­cus ezen a mérkőzésen a taktikai utasításokat fegyel­mezetten betartotta, végig irányították a játékot. A má­sodik félidőt is jobban bír­ták erővel, megérdemelt győzelmet arattak. Góllövők: Cseri 7, Mádai 5, Fischer, Kosler. Kóta 3— 3, Fridel 1. Nagyné előrevetődik, s a küji^kßiö Hittanaiban az Lj/Í- tők kapujába lövi a labdát jfc Csoó „földharcban’’ a labdával várhattam többet a lányok­tól, de bízom benne, két héten belül rendeződik két j külföldi játékosunk játék- engedélye, s akkor velük erősödve már többre lesz képes ez a gárda ... EREDMÉNYEK: ZTS Kosice— DVTK 95-80 (50-42). Kosárdobók: Horváth (25), Csoú (24), Aronné (19) , Molnár K. (10), Lakosa ) (2), ill. Jannsova (26), Hlistova (16). ZTS Kosice—Slavia Presov 95-61 (49-38). Ld.: Knotkova (23), Grajcarova (13), ill. sekerakova (23), Sabanasova (20). Lokomo- t tiva Kosice—Slavia Presov 99-60 ■ (53-32). Ld.: Hirakova (24), Ma- rinova (20), ill. Sabanasova (13), Sekerakova (12). Lokomotiva Ko­sice—DVTK 98-81 (57-42). Ld.: Hirakova (27), Hanikova (20), ill. Aronné (23), Csoó (20), Hor­váth (17), Molnár (12), Lakosa (7), Biró (2). ZTS Kosice—DVTK 87-76 (51-33). Ld.: Janusova (15), , ill. Aronné (32). Horváth (19), Csoó (11), Lakosa (11), Biró (3). Lokomotiva Kosice—Slavia Pre­sov 97-64 (39-34). Ld.: Pavlova (25), Hirakova (17), Miskova (14). ill. Sekerakova (14). DVTK— Slavia Presov 85-66 (42-29). Ld.: Aronné (28), Csoó (22), Horváth (20) , Lakosa (6), Biró (4), Mol­nár K., Zavadovics (2—2), Lódi (1), ül. Sekerakova (26), saba­nasova (13). Lokomotiva Kosice —ZTS Kosice 83-57 (35-31). Ld.: Hirakova (27), Kovacova (20), Karhayova (19), ill. Vapundova (14). Chupikova (11). DVTK— Slavia Presov 99-65 (44-24). Ld.: Králik (36), Aronné (22), Csoó (16), Horváth (13), Lakosa (12), ill. Sabanasova (14), Stancakova (13). ZTS Kosice—Lokomotiva Kosice 78-77 (41-37). Ld.: Simo­nova (21), .Tauusova (19), ill. Hi­rakova (33), Kovacova (19). A torna végeredménye: 1. ZTS Ko­sice, 2. Lokomotiva Kosice, 3. DVTK, 4. Slavia Presov. A tor­na legeredményesebb játékosa Hirakova lett, 128 ponttal. Tóth Zoltán Totó 1. St. Pauli—l.FC Köln 1-1 X 2. Nürnberg— Mönchengladbach 2-0 1 3. Düsseldorf— VfB Stuttgart 4-2 1 4. Hertha BSC—Schalke 04 2-2 X 5. Münster—Hannover 96 0-1 2 6. Kassel—Essen 0-1 2 7. Bayreuth­Stuttgarter Kickers 1-2 2 8. Bologna—Internazionale 3-2 X i). Lecee—Atalanta 2-1 1 10. Cagliari—Reggina 1-0 1 11. Foggia—Pisa 0-0 X 12. Licata—Catanzaro 0-0 X 13. Messina—Avellino 2-0 1 PÓT-MÉRKŐZÉSEK: 14. Verona—Juventus 1-4 2 15. Fortuna Köln—Meppen 3-0 1 16. Wattenscheid— Unterhaching 1-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a totó 35. játékhe­tén 13 plusz 1 találatot két fogadó ért el, nyereményük egyenként 1 823 712 forint. A 13-asokra 497 376, a 12- esekre 14 571, a 11-esekre 1182, a 10 találatos szelvé­nyekre 243 forintot fizetnek. Vitorlásás Hejőkeresztúrban. a bá­nyatávon rendezte meg a Justitia SE az immár ha­gyományossá lett Intransz- mas Kupa kalóz vitorlásver­senyét. Amelyen ezúttal is fővárosi sikerek születtek a szombati egy. és a vasárna­pi három futam alapján ér­tékelt összetett versenyben Az első helyen a Szentpéte- ri, Foster (MAFC) páros végzett, második az ugyan­csak MAFC-os if). Szentpé- teri. Nagy kettős lett, míg a harmadik helyen a Demjén, Bodor (Justitia) kettős vég­zett. Egy kellemetlen ese­mény zavarta meg a máso­dik futamot, egy horgász ugyanis ólmot vágott a 161 számú hajó vitorlájába, s az értékes vászon jó darabon kettéhasadt. Az ügynek foly­tatása következik... s^ A „veterán” Aronné volt a legeredményesebb diós­győri játékos, 124 pontot dobott.., A Diósgyőri VTK női ko­sárlabdacsapatának immá­ron hagyományos rendez­vénysorozata a Kamarás István nemzetközi női ko­sárlabda-torna, amellyel egy­kori hírneves edzőjüknek állítanak emléket a piros­fehérek. Az idei tornán — ez rendhagyó volt — három csehszlovák csapat indult a házigazdák mellett, akiknek- nek. jócskán akadtak gond­jaik az elmúlt héten... Essünk mindjárt túl eze­ken a gondokon. Mint is­meretes, az új szakvezető, Király Sándor kemény mun­kát, profiszintű edzéseket követel, s ez bizony nem tetszett egyeseknek. Megye- sí Judit inkább Franciaor­szágot választotta, semmint leadjon súlyfeleslegéből. Bársony Szilvia az MTK- VM felé kacsingat, de a DVTK nem akarja kiadni. Szilágyi Nórának sem ízlett a kemény edzés, ezért csü­törtökön úgy döntött: lead­ja szerelését. Pénteken dél­utánra némileg változott a véleménye, Király hajlik is arra, hogy még egy sanszot adjon a játékosnak, aki el­hamarkodott lépésével nem­csak magának, de csapattár­sainak is meglehetősen rosz- szat tett. Így azután ha visz- szatér is, már nem ugyanott folytathatja, ahol „abba­hagyta”. Mindezek mellett Novak Judit lába gipszbe került, még a csehszlová­kiai torna után, Králik Ju­dit pedig pénteken hiány­zott — tegyük mindjárt hozzá, igazoltan — a csa­patból. fgy azután ezen a tornán a fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget, s jobbára éltek is ezzel. Még akkor is igaz ez, ha rendre pattogott Király Sándor hangja a mérkőzések alatt, ami természetes is, hiszen ilyen összetételben még nemigen játszott a csapat, amely ezúttal két győzelem mellett három vereséget szedett össze, de különösen vasárnap délelőtt már meg­mutatta oroszlánfogait is. Azt, hogy tud keményen, agresszíven védekezni, képes egészpályás letámadással za­vart okozni az ellenfél so­raiban, s ha olykor-olykor „homályba” dobálnak is a lányok, némileg javult a dobásbiztonság is. Persze, korántsem hihetik el a lá­nyok, hogy már felkészültek a bajnoki rajtra, hiszen sok munkára van még ehhez szükség. Mint ahogy ah­hoz is, hogy a héten érke­ző két új játékost, a len­gyel Turska Malgorzatát és a kassai Irena Bartosovát beépítsék a csapatba, össze­szokjanak keltik a játékos­társak. Ám. a két győzelem már megmutatta a csapat erényeit is,“ a vereségeknél megismert hiányosságok, hi­bák mellett. Nem véletlenül értékelt úgy Király Sándor a torna végén: — önmagához mérten jól játszott a csapat, s minden­képpen hasznos volt a torna azért, mert lehetőséget adott a fiatal játékosok kipróbá­lására, beépítésére. Csoó. Horváth és Lakosa élt is a lehetőséggel, mindhárman sokat fejlődtek. Aronné to­vábbra is vezéregyénisége ennek a gárdának, Králik pedig ponterősségével tűnt. ki. Ebben a helyzetben nem