Déli Hírlap, 1989. március (21. évfolyam, 51-75. szám)

1989-03-13 / 61. szám

Labdarúgást ÍSB ií Keleti csoport Kiállítás, büntető és igen gyenge bíró... DLTK—KVSE 10 (0 0) ★ A találkozó egyetlen gólja: Majer balra, Takács lábáról a labda jobbra tart... Kosárlabda iVB I Sok volt a sokk Sopronban... SVSE—DVTK 100-71 (54-37) P 3fc Bizonyíték egy meg nem adott büntetőre: a labda he­lyett Farkas lábát találta télibe Budai. A 11-es azonban ezúttal elmaradt.*. (Szabó István felvételei) A hét végén megkezdő­dött a rájátszás a női kosár­labda NB I-ben. A Diósgyőri VTK együttese a 7—14. he­lyért vívandó küzdelenisoro- zatban érdekelt. Szombaton Sopronban léptek pályára a piros-fehérek, s mert kép­telenek voltak kiszűrni a zavaró körülményeket, vá­ratlanul nagyarányú veresé­get szenvedtek. Az természetesen várható volt, hogy e csoport nagy esélyese ellen nem lesz Elég volt a Testnevelési I Főiskola elleni idegenbeli bravúros győzelem, s máris szinte megtelt az MVSC tor­nacsarnoka a kiesési rang­adóra. Különösen a mozgás­sérült rop- (helyesebben ülő-) labdásoknak köszönhe­tően, remek volt a hangulat — a pályán kívül. Gyászszünettel indult a ta­lálkozó, a kecskemétiek egyik Totó 1. Bayern München— Hamburger SV 1-0 1 2. Waidhof Mannheim­Nürnberg 2-1 1 3. Bayreuth—Fortuna Köln 2-0 1 4. [ Düsseldorf— Braunschweig 4-0 1 5. Ascoli—Sampdoria 2-2 X 6. Bologna—Atalanta 1 -1 X 7. Como—Lazio 2-1 1 8. Milan—Juventus 4-0 1 9. Torino—Floren tir.a 1-0 1 10. Ancona—Messina 0-0 X lt. Cosenza—Avellino 2-1 1 12. Empoli—Paclova 0-0 X 13. Uclincse—Cremonese 1-1 X Pötmerközesek: 14. Roma—Internazionale 0-3 2 15. Pisa—Lecce 1-1 X 16. Verona—Pescara 0-0 X A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása sze­rint a totó 10. heti szelvé­nyei között 48 darab telita- lálatosra bukkantak. Ezek mindegyikére 115 204 forin­tot fizetnek. A ÍGI darab 13 találatos szelvény mindegyi­ke 46 210 forintot ér. A 12 taiálatos szelvényekre 1380, a 11-esekre 154 forintot fi­zetnek, míg a J0 találatos szelvények 45 forintot érnek. könnyű dolga a Diósgyőrnek. Ám a DVTK megrettent az 1500 (!) főnyi szurkolósereg­től. a volt diósgyőri váloga­tott Winter és Zagorska ve­zérelte soproni együttestől. Olyannyira, hogy már a kezdés után kiderült: nincs egy súlycsopprtban ez a két gárda. Míg a soproniaknál ezúttal a már említett két játékos mellett Linka a me­zőny fölé nőtt teljesítmé­nyével, a vendégeknél csak Szilágyi eredményessége kí­vánkozott a jók közé. A töb­játékosának elhunyt édes­apjára emlékeztek a jelen­voltak. Akik ezután egyre kevésbé értették, milyen té­li álomban szenderegnek a Vasutas-lányok. Olyan gyer­meteg, hibákat köveitek el amivel még megyei I. osz­tályban sem lehet mérkő­zést nyerni, s mert ráadásul a vendégek remekül sán- coltak. s nagy erővel ütöt­tek. gyorsan eldőlt az első játszmában, hogy ki a jobb. A második szettben a vendégek húztak el 5:l-re. de talán már azt hitték, megnyerték a találkozót, le­eresztettek s ezt kihasznál­ta az inkább lelkesen, sem­mint jól játszó hazai gárda. Nosza, kaptak is fejmosást a vendégek, s ettől új erőre kapva, a harmadik játszmá­ban ismét átvették az irá­nyítást. Amiben az is sze­repet játszott, hogy a mis­kolciak hadilábon álltak a nyitásfogadással, de még a szervákkal is. így pedig mérkőzést nyerni — csak a szurkolók álma lehet... A negyedik játszma ele­jén gyorsan elhúztak a kecs­kemétiek, s 7:0 -után még azt is megengedhették maguk­nak, hogy jó néhányszor hi­bázzanak. a Vasút már nem tudott újítani... A miskolciak Juhász, Tóth. Sike. Leidgebné. Bu- kodiné. Szabó, csere: Boldi­zsár, Szánóczki összetételű csapata ezzel a vereséggel valószínűleg búcsúzni kény­szerül az NB I-től... (tóth) biek mélyen tudásuk alatt játszottak, kedvetlenül, fe­gyelmezetlenül, enerváltan mozogtak, mint amikor ele­ve feltett kézzel megy csa­tába egy sereg ... Mi tagadás, ekkora szur­koláshoz, mint amilyen Sopronban kísérte a hazaiak szinte minden megmozdulá­sát. a diósgyőriek nincsenek hozzászokva, de ez sem le­het mentség arra a rend­kívül gyenge játékra, amely méltatlan volt a Diósgyőrhöz ezúttal. Már a találkozó ele­jén felmorzsolta a DVTK csekély ellenállását a sop­roni gárda, s azután tetszés szerint érték el kosaraikat a meggyőződés nélkül játszó vendégekkel szemben, aki­ken látszott: valami nincs rendben a csapat háza tá­ján . .. A DVTK-ban ezúttal Nó­rák (13), Szilágyi (24), Bár­sony (11), Takács (4), Krá- lik (8). csere: Rácz (2), Me­gy esi (7), Lakosa i(2) szere­peltek. A labdarúgó NB I-ben a 18. fordulót rendezték a hét végén. Ezen megtört az Új­pest tavaszi sorozata, Szé­kesfehérvárott kapott ki a lila-fehér gárda. Nagyszerű mérkőzésen nyert a Békés­csaba a Zalaegerszeg ellen, kiszenvedte a győzelmet, s ezzel a tabella élére ugrott a Ferencváros, a Dunaújvá­ros viszont ismét az utolsó helyre esett vissza. Pécsett is kikapott a Verebes-le­génység, remekelt viszont a Rába a bajnokaspiráns Honvéd ellen. Két mérkőzé­sen is büntetők döntöttek, s leginkább a Vasas örülhet, hogy egyáltalán eljutott a 11-es rúgásokig. A Tatabá­nya meglepetésre ikszelt, a büntetőrúgásokban pedig ki­kapott a Haladás ellen. EREDMÉNYEK. Békéscsaba— Zalaegerszeg 5-2 (1-0). Békés­csaba, 9000 néző. Vezette: Nagy II. Gl.: Csató, Belvon (2—2), Oroszki, illetve Kámán (2). Veszprém—Siófok 1-1 (1-1). (11- esekkel: 4-2). Veszprém, 7000 néző. Vezette: Szabó J. Gl.: Kiss, illetve Freppán. P1VISC— Szomorú, végig esős idő­ben egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: Za- jácz Józsefre, a DVTK kö­zelmúltban elhunyt alapító tagjára emlékeztek a játéko­sok, és a mintegy 3000 fő­nyi, eső ellenére kirándult szurkoló. Kapkodó, csapkodó játék­kal teltek az első percek, a csúszós, eső áztatta, mély talajon Szabó tekintélyt pa­rancsoló belemenései okoz­ták az első felhördülést, majd a 6. percben egy Kiss szabadrúgás nyomán Breznai fejese, amely után alig csú­szott mellé a labda. Renge­teg volt a tisztátalanság a Vegyész játékában, érdekes módon mégis az első lapot diósgyőri játékos, Takács kapta — tegyük hozzá: meg­érdemelten. Azután a 18. percben gólhelyzet alakulha­tott volna ki, Bém elgurítot­ta a labdát Sztahon melle't, aki a diósgyőri csatár után ugrott. Márton — szerintünk túl szigorúan — az öltözőbe parancsolta a barcikai söp- rögetőt. Ezután a DVTK Veréb — Szlifka. Les kő. Dancs, Ta­kács, Héjas (Rostás), Kiss. Huszák, Breznai (Tóth), Farkas, Bém hadrendje any- nyiban módosult, hegy Brez­nai előrement középcsatár­nak, s három támadóval játszott tovább a hazai gár­da. A vendégek pedig ritka ámokfutást rendeztek, szin­te nem múlt el olyan perc. hogy vei amelyik diósgyőri játékos ne ismerkedett vol­na közelről az eső áztatta gyeppel. Lipcsei például a 31. percben páros lábbal, csúnyán beleszáRt Farkasba a felezővonalnál, s ez a pro­dukció inkább érdemelt vol­na piros lapot, ám a meg­zavarodott Márton ezúttal csak sárgát húzott elő. A 34. percben Farkas adott be jobbról, ám a kapu előterében Bém és Héjas egymást zavarták, s odalett a kínálkozó alkalom. Azután Farkas kapott ajándéklabdát, megiramodott vele, Lipcsei MTK-VM 2-0 (1-0). Pécs, 9000 néző. vezette: vágner. Gl.: Me- gyeri, Lovász. FTC—Dunaújvá­ros 2-0 (O-ö). Üllői út, 15 000 né­ző. Vezette: Drigán. Gl.: Bánki, Dzurják. Vasas—Vác 1-1 (0-1). (11-esekkel: 2-1). Fáy u, 5000 néző. Vezette: Szilágyi. Gl.: Szabadi (ll-esből), illetve Ba­logh. Rába ETO—Bp. Honvéd 4-0 (3-0). Győr, 9000 néző. Ve­zette: Hartmann. Gl.: Mörtel (2), Kiss, Disztl L. (öngól). Vi­deoton—Ü. Dózsa 1-0 (1-0). Szé­kesfehérvár, 18 000 néző. Vezet­te: Varga. Gl.: Petres. Tatabá­nya—Haladás 2-2 (0-1) (11-esek­kel: 4-5). Tatabánya, 3500 néző. Vezette: Varga S. Gl.: Kíprich, Csapó, illetve Szalma (öngól), Vincze (öngól). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. FTC 18 11 1 1 5 31-23 36 2. MTK-VM 18 9 4 1 4 30-25 36 3. Videoton 18 11 - 1 6 38-21 3) 4. Bp. Honvéd 18 8 5­5 21-17 34 5. Rába ETO 18 9 2 1 6 27-21 82 6. Tatabánya 18 8 2 4 4 26-21 32 7. Vác 18 7 4 2 5 24-22 31 8. Békéscsaba 18 8 12 7 30-24 28 9. Pécs 18 5 3 4 6 23-22 25 10. Veszprém 18 5 4 2 7 14-22 25 11. ZTE 18 5 3 3 7 28-24 24 12. Siófok 18 6 14 7 23-24 24 13. Haladás 18 5 2 4 7 21-27 23 14. Ü. Dózsa 18 5 - 3 10 25-26 18 15. Vasas 18 3 2 3 10 20-41 16 15. Duuaujv. 18 2 3211 18-33 11 alaposat rúgott a diósgyőri fiúba, aki így is lőtt, de a labda Májer lábáról a kapu­fa mellett, kiperdült. Küz­delmes, de igen alacsony színvonalú volt a játék, s bizony nem sok minden tör­tént a félidő hátralévő per­ceiben. Térfélcsere után új labdá­val folytatták a csapatok a csapkodást A 47. percben Bém lőtt. de Búza a gólvo­nalról kivágta a bőrgolyót. Az 53. percben Kiss kapu elé lőtt labdáját Dancs fe­jelte, de Májer bravúrral öklözte ki a felső sarok elől a labdát. Azután hosszú percekig csak a sok rossz átadás és a kritikán aluli játékvezetés borzolta az ázó nézőik idegeit, mígnem egy­órányi játék után Farkas remek labdával ugrott ki. a 16-oson belül Budai össze­vágta a bokáját, de az in­diszponált bíró a 11-es he­lyett kirúgást ítélt... Fejvesztetten védekezett a KVSE, játékosai arra rúg­ták a labdát, amerre éppen álltak. A Diósgyőr viszont képtelen volt megtalálni en­nek a játéknak az ellensze­rét. Hiába szögezte szinte kapujához a Vegyészt a ha­zai gárda, semmire nem ment fölényével. A 75. perc­ben verődtek először igazán össze a tenyerek, amikor Tóth mintegy 25 méterről nagy lövést eresztett meg, de Májer szép levegőét vé­gén a jobb felső sarok elől simogatta szögletre a lab­dát. A 80. percben Rostás játszott vissza Kiss elé. aki jó helyzetből gyatrán mel­lé lőtt. A 81. percben dőlt el a mérkőzés. Huszák bal oldal­ról befelé cselezett a 16- oson belül. Asszony elhúzta a lábát. 11-es! A büntetőt Takács a jobb alsó sarokba vágta. 1-0. A véghajrában is a DVTK támadott, de az eredmény nem változott. A gyorsan megfogyatko­zott vendégcsapat a mérkő­zés nagy részében a védeke­zéssel. s a diósgyőri játéko­sok megfélemlítésével törő­dött. Sokáig úgy tűnt, mind­kettőt eredményesen teszik hiszen jól védték kapujuk előterét, s egyre-másra tet­ték „hidegre” a diósgyőri támadókat. Ám látnivaló volt: ezen a mérkőzésen. — amely színvonalában alatta maradt jócskán az elvárha­tónak — a játékvezető is főszereplő lesz. így is tör­tént. s noha jogos büntető­vel szerzett győzelmet a DVTK, ez a siker nemigen vonul majd be az egyesület történelmének aranylapjai- ra ... ,-, 0 A találkozó végén Márton. Sándor játékvezetőt a kiál­lításról és a büntetőről kér­deztük. — Olyan alakítást, mint Sztahoné volt, tíz első perc­ben is kiállítással torolok meg. A rajta már túljutott játékost deréktájon rúgta, ezért küldtem le. Ami a bün­tetőt illeti, a diósgyőri fiú a 16-oson belül volt, ami­kor a szabálytalanság tör­tént. Igaz. utána kicsúszott a büntetőterületen kívülre, de ez vitathatatlan 11-es volt! Tóth Zoltán A TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Metripond—Kecskemét !-• (0-0). Hódmezővásárhely, 200* néző. V.: Pillér. G.: Kemencs. Eger—DUSE 4-2 (1-1). Eger* 600 néző. V.: Kiss B. G.: Fo-» dór A. (3), Sűrű, Hl. Till (ll- esből), Dienes. Szarvas—-Szol­nok 1-0 (1-0). Szarvas, 1500 né­ző. V.: Zvolenszky. G.: Ara­nyos. Özd—Nyíregyháza 1-1 (1-1) (11-esekkel: 8-9). ózd, 80# néző. V.: Vad. G.: Munkácsi, ill. Selyem. Baja—Szeged SÖ Q-3 (0-2). Baja, 1300 néző. V.a Kovács í. L. G.: Szabó, Szűcs (öngól), Major D. Kinizsi— DMVSC 2-0 (0-0). Debrecen, 2000 néző. V.: Puhl. G.: Szűcs, Juhász. Lehel SE—Hatvan 0-0 (U-esekkel: 3-4). Jászberény*, 1500 néző. V.: Szekeres. í A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: I 1 ­1. Debreceni MVSC 2. Szeged 17 17 12 10 2 3 1 3 25-10 481 3 25-11 3. D. Kinizsi 17 8 5 2 2 24-13 30 4. #• Metripond 17 10 2 1 4 25-14 30 5. Szarvas 17 7 3 3 4 19-16 39 6. Szolnok 17 7 3 1 6 24-20 29 7. Diósgy. 17 6 4 2 5 17-17 29 8. DUSE 17 5 3 3 6 19-21 24 9. Ny.-háza 17 5 2 4 6 22-20 23 10. Kazincbarcika 17 5 3 2 7 15-26 23 11. Kecskeméti 17 SC 7 • 1 9 24-20 23 12. ózd 17 4 2 6 5 17-13 23 13. Eger 17 5 2 2 8 17-24 21 14. Baja 17 4 ■ 4 9 15-28 10 15. Jászberény 17 1 3 4 9 10-26 13 16. Hatvan iá 1 2 3 11 10-29 tt Röplabda 1SB I Ken csak a veoiiégek gyászoltak DUTÉP SC-MVSC 3:1 (8, -12, 5, 7) Labdarúgás, NB I Vég nélkül verik Verebeséket i