Déli Hírlap, 1986. szeptember (18. évfolyam, 203-228. szám)

1986-09-01 / 203. szám

Kosárlabda, Kamarás István nemzetközi emléktorna Szöglet utáni tömegjelenet a váci kapu előtt. Ám ez a beívelés sem jelentett veszélyt a vendégek kapujára. Labdarúgás, NB II Büntetőt nem lehet büntetlenül kihagyni... DVTK-Vác 0-0 Meglepetés fogadta tegnap délután a DVTK öltözőjébe belépő vezető edzőt, Gál Bélát Nagy Attila, a tehet­séges fiatal kapus a talál­kozót megelőzően bejelentet­te: családi okok miatt nem vállalja a játékot. A veterán Veréb állt a kapuba, Nagy pedig a kispadon foglalt he­lyet. De a szerdaihoz képest még két helyen változott az összeállítás, Oláh és Mida kimaradt, Fiikő és Szlifka viszont elfoglalta helyét a csapatban. Nem sokáig tartott az egy­mással való ismerkedés, a Vác — nem kis meglepetés­re — azonnal támadólag lé­pett fel, s mert a diósgyő­riek sok hibával igyekeztek szőni akcióikat, enyhe fö­lénybe is kerültek a vendé­gek. Mégis a 8. percben a DVTK Veréb — Szlovák (Teodoru), Szűcs, Les kő, Szemere, Fükő, Munkácsi, Balogh (Oláh), Szlifka. Kölln, Barna összetételű hazaiak szerezhettek volna vezetést, de Balogh beadását Köiln rosszul helyezte — kapd fö­lé. A másik oldalon Cseri lövését hárította Veréb. Fel­jött a Diósgyőr, ám a part­jelzői téves beütések miatt két ízben is „lesen” akadtak A negyedik fordulót ját­szották ie ezen a hétvégén a labdarúgó NB I-ben. A Képstadionban az első ket­tős mérkőzés korántsem ho­zott jó játékot, csak a má­sodik találkozó kapupárhar­ca elégíthette ki a nézőket. A Pécs Siófokon is nyerni tudott, a Rába régi napjait idéző gólzáporos győzelmet a-atott a Békéscsaba ellen. A Videoton három góllal g űzte le az addig jól játszó Haladást, a Tatabánya simán győzte la az egyik újoncot, nug Debrecenben nagyiramú mérkőzésen dőlt el a két pont sorsa a hajdúságiak ja­vára. A tegnap délelőtti ma­tinén az MTK-VM Verebes­féle gólzáporral verte az Eger SE csapatát. FDEDMÉNYFK: Videoton—Ha­ladás 3-0 (1-0). Székesfehérvár. 4 ezer nézd. V.: Puhl. G.: Sai- lói (2). Wittman. DMVSC-ZTE 2-1 (1-0). Debrecen. 4 ezer né­ző. V.: Hazafi. G.: Dán. Bücs, ill. Farkas. Tatabánya—Dunaüj­el a helyzettel kecsegtető akciók. A 20. percben a kö­zönség már „Ébresztő!” be­kiabálásokkal igyekszik lel­kesíteni a nem túl lelkesen focizgató játékosokat. Erre Barna lendült a bal szélen, de beadása Balogh helyett Brockhauserhez pattant. Az­után a 22. percben már gólt lőhetett volna a DVTK. Fiikö ívelt egy szabadrú­gást a sorfal fölött a 16- oson belülre, ahol Polor.yi kézzel ütötte azt el, 11-es. A büntetőt Kölln a jobb kapu­fa mellé lőtte . .. Nem sokkal később Szlo­vák megsérült, két percig ápolták, visszaállt, de ké­sőbb Teodoru váltotta fel. A 34. percben Balogh lábát húzták el az 5-ös táján, Maczkó játékvezető azonban nagyvonalúan továbbot in­tett ... A félidő utolsó tör­ténése: a 37. percben Varadi bombaszabadrúgása halt el Veréb ölében. A szünetben Oláh váltot­ta fel Baloghot. s bár to­vábbra is fölényben volt fordulás után a Diósgyőr, ez igencsak meddő volt. A 47. percben egy kapu előtt fel­pattanó labda csaknem meg­tréfálta Brockhc.vsert. de nem véletlenül nőtt kétmé­teresre a cerberus, ujjhegy­város 2-0 (0-0). Tatabánya, 3500 néző. V.: Bognár. G.: Vineze I. (2). Bp. Honvéd—FTC 0-0. Nép­stadion, 20 ezer néző. V.: Né­meth. Rába ETO—Békéscsaba 6-1 (4-1). Győr, 10 ezer néző. V.: Fekete. G.: Htagyvik <3, egyet 11-esből). Rubold, Melis, Somogyi, ill. Kurucz. C. Dózsa —Vasas 2-0 (1-0). Népstadion. 10 ezer néző. V.; Nagy B. G.: Ros­tás (2) Pécsi MSC—Siófok 2-0 (0-0). Siófok, 8 ezer néző. V.: Roxin. G.: Csoboth, Mészáros. MTK-VM—Eger SE 6-1 (5-0). Hungária krt., 6 ezer néző. V.: Hamar. G. r Boda (3). Szeibert (2), Turner, ill. Fodor. AZ NB I Állasa 1. Pécs 4 3 r~ 1 4-1 6 2. Tatabánya 4 2 1 1 6-3 5 3. FTC 4 1 3 — 5-2 5 4. Rába ETO 4 2 1 1 8-6 5 5. Videoton 4 2 1 1 5-3 5 6. Ü. Dózsa 4 2 l 1 4-2 5 7. Haladás 4 2 1 1 6-7 5 8. Vasas 4 2 — 2 6-3 4 9. Siófok 4 1 2 1 4-5 4 10. Békéscsaba 4 1 2 1 5-8 4 11. MTK-VM 4 1 1 2 7-5 3 12. Bp. Honvéd 4 — 3 1 3-4 3 13. Debrecen 4 1 1 2 4-6 3 14. Dunaújv. 4 1 1 2 3-8 3 15. ZTE 4 1 — 3 5-6 2 16. Eger 4 — 2 2 2-8 9 gyei fölé tolta a labdát. Ké­sőbb újabb téves partjelzői beintések borzolták a kedé­lyeket. majd az 51. percben Teodoru nagy partdobását lőtte kapásból alig fölé Bar­na. Azután jött a „sárgaság- hullám”. Az 56. percben Munkácsi kapta az elsőt, majd a Szlifkát lerántó Csi­kós húzatta elő a színes kár­tyát, később Leskó kapott lapot Balogh lerántásáért, végül Kurnász „sárgult be” Fükő felvágásáért. A hajrá­ban a Vác két ízben veszé­lyeztetett — kevés sikerrel. A találkozó legnagyobb fel­hördülését az kísérte — jel­lemző a mérkőzés színvona­lára —, hogy a befejezés előtt egy partdobás jelzésé­nél a partjelző kezéből nagy ívben kirepült a zászló ... A Budafok elleni balsiker után szépíteni vágyó gárda ezúttal képtelen volt ráerő­szakolni akaratát a Vácra. A vendégek nem álltak be vé­dekezni, s noha igen kevés igazán veszélyes akciót ve­zettek, eredményesen védték kapujuk előterét. Amit jól mutat: jószerével nem is lőttek kapura a diósgyőriek, akik ezúttal még büntetőt is hibáztak. Amit — köztudot­tan — nem lehet büntetle­nül megtenni... Tóth Zoltgn A TOVÁBB EREDMÉNYEK: Volán—Budafok 2-1 (1-0). Cza- bán S. tér, 1500 néző. V.: Ló­ja. G.: Hatvanger, Simon, ill. Krisztin. Kaposvár—Nyíregyháza 1-0 (1-0). Nyíregyházá, 3 ezer néző. V.: Mester. G.: Meksz. Szekszáid—Nagykanizsa 4-2 (1-1). Szekszárd, 600 néző. V.: Hor­váth. G.: Márkus (2), Dienes, Varga L., ill. Varga F. (ön­gól), Vidos. Csepel—Komló 5-0 (5-0). Csepel, 800 néző. V.: Ko­vács II., L. G.: Kincses, Ste- íanov, Kovács I., Kuczmog, Szebegyinszkv. Veszprém—Keszt­hely 2-1 (1-1). Keszthely, 2 ezer néző. V.: Szabó J. G.: Gáspár, Csornai, ill. Major (ll-esböl). Szolnok—Salgótarján 2-1 (1-0). Szolnok, 1800 néző. V.: Márton. G.: Hegedűs, Erdős, ill. Vin­eze. Baja—Özd 3-1 (2-0). Baja, 2500 néző. V.: Aczél. G.: Szőcs (2), Prikidánovics (ll-esből), ill. Dudás (ll-esböl). SZEÖL-DElFP SE—WETRIPOM) 1-1 (1-0). Sze­ged, 3 ezer néző. V.: Divinyi. G.: Kisistók, illetve Adorján. Ganz-MÁVAG—Szarvas 2-1 (1-1). Szarvas, 3 ezer néző. V.: Varga S. G.: Tóth (2, egyet ll-esból). ill. Demjén. AZ NB TI. ÁLLASA 1. Ganz MÁVAG 4 4 — — 12- 3 8 2. Veszprém 4 4 — — 8- 2 8 3. Bp. Volán 4 3 — 1 10- 5 6 4. Kaposvár 4 3 — 1 3- 1 6 5. SZEOL-DÉLÉP 4 2 1 1 12- 4 5 6. Csepel 4 2 1 1 8- 3 5 7. S.-tarján 4 2 — 2 6- 5 4 8. Diósgyőr 4 1 2 1 6- 6 4 9. Metripond 4 1 2 1 5- 5 4 10. Vác 4 1 2 1 4- 4 4 11. Szolnok 4 2 — 2 6- 7 4 12. Nyiregyh. 4 2 — 2 4- 5 4 13. Baja 4 2 — 2 6- 9 4 14. Budafok 4 1 1 2 5- 5 3 15. Szarvas 4 1 1 2 6- 7 3 16. Oláib. 4 1 1 2 7-12 3 17. Ózd 4 1 — 3 5- 9 2 18. Szekszárd 4 1 — 3 5-14 2 19. Keszthely 4 — 1 3 3- 6 1 20. Komló 4 — — 4 2-11 — Labdarúgás, NB I Meglepetések — sorozatban Körbeverések után a Kuzomberok a győztes Medgyesi és Winter kütöndíjat kapott >k A legjobb centernek felajánlott különdíjat a francia BAC Mirande csapatában szereplő Medgyesi Judit kapta. Kamarás Istvánra, a nép­szerű Kami bácsira emlé­keztek ezen a hét végén a női kosárlabdázók. A DVTK az egykori kitűnő szakve­zető emlékére immáron má­sodik alkalommal rendezte meg nemzetközi női kosár- labda-emléktornáját, ame­lyen ezúttal négy nemzet első osztályú együttesei ve­télkedtek a helyezésekért. S mert Miskolcon edzőtábo­rozott a BAC Mirande fran­cia együttes, a diósgyőri if­júsági csapatnak is volt ki­vel összemérnie erejét két alkalommal is. Érdekes módon már a fia­talok találkozója is hevítet­ne a nézőket. Néhány iga­zán remek teljesítményt láthattak a drukkerek a fia­talok között is. A diósgyő­riek két győzelme azt mu­tatja: továbbra is nagyon jó az utánpótlás a DVTK- nál. A piros-fehérek az el­ső napon 69-62, a másodi­kon 85-54 arányban verték vendégeiket. A legtöbb pon­tot a két mérkőzésen Ta­kács (41), illetve Vergnet (47) szerezték. Reméltük, hogy az alaposan megerősí­tett felnőtt csapat is kitesz majd magáért a tornán, s bár Dézsi a válogatottal külföldön készül, győzelmet vártunk . a mieinktől. Az első nápon ezzel nem is volt baj . PÉNTEKEN először a francia BAC Mi­rande gárdája mérkőzött a lengyel Hutnik Krakow együttese ellen. A Medgyesi vezérelte franciák már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, s a kifejezetten kemény mérkőzésen előnyüket tar­tani is tudták. Ezt követően lépett pályára az első ligá­ba most felkerült, alaposan felrpagasított csehszlovák SCP Ruzomberok a DVTK ellen. A Winter vezérelte diósgyőriek jó támadásokkal már a találkozó elején el­húztak. Később egyre ke-, ményebb lett a mérkőzés, s ez nem kedvezett a piros- fehéreknek. Veszélyben volt Akcióban a legjobb irá­nyitó játékos, Lőrinczné Winter Ilona, a DVTK— BAC Mirande mérkőzésen. (Szabó István felvételei) győzelmük, de a második félidő közepétől mondhatni ellenállhatatlanul játszottak, s váratlanul nagy különb­ségű győzelmet arattak. EREDMÉNYEK; BAC Mirande —Hutnik Krakow 78-74 ( 50-40). Ld.: Medsryesi (30), Souvre (11), Lalane (10), Gimenez (9). ill. Doniec (18), Snda (12), Kreci- chost (11), Krzeminska (10), No- wolnik (9). DVTK—SCP Ruzom­berok 75-61 (40-34). Ld.: Winter (23). Aronné (16). Megyeri (14), ill. Hradilova (21), Kubincova (91, Doiejsi. Bielikova (8—8). SZOMBATON először a Diósgyőr játszott a Krakow ellen. Igen szo­ros, fej-fej melletti első já­tékrész után úgy tűnt, tud­nak újítani a házigazdák. A második félidő elején már 9 ponttal is vezettek, de a védekezésük sok kívánniva­lót hagyott maga mögött, s ezért gyorsan elapadt az előny. A befejezés előtti pillanatokban még vezettek, de egy röpke kihagyás elég volt a vendégeknek a pont­szerzéshez: hosszabbítás lett a dologból. Aminek elején még úgy tűnt, sikerül meg­szerezni a győzelmet, de a végét a lengyelek bírták jobban... A második talál­kozói a Ruzomberok alapo­san felkészült a franciák­ból, elsősorban Medgyesit nem engedték kibontakozni, s némi meglepetésre az utolsó pillanatokban a ma­guk javára fordították a mérkőzést. EREDMÉNYEK: Hutnik Kra­kow—DVTK 77-74 (34-35, 68-68). Ld.: Nowotnik (16), Suda (12), Krzeminska (10), Rudik (8), ill. Winter (26), Megyeri (14), Aronné (13). Szilágyi (9). SCP Ruzomberok—BAC Mirande 60-59 (24-36). Ld.: Domanska, Zbirkova (14—14), Hradilova (12), Janowiakova (6), ill. Med­gyesi (15), Gimenez, Lalane (14—14), Souvre (10). VASÁRNAP délelőtt a Ruzomberok és a Krakow összecsapásán elő­ször a csehszlovák csapat vezetett, majd a II. félidő elején átvette az irányítást a lengyel együttes. A hajrá­ban feljavultak a csehszlo­vákok, s végül nagy csatá­ban nyertek. Győzelmükkel nagy lépést tettek a torna- győzelem felé is. A máso­dik találkozón viszont már veszni látszottak reménye­ik. Az első játékrészben ugyanis a Diósgyőr szelle­mesen játszva elhúzott a franciáktól, s ekkor azt hit­tük: itt niér csak a vég­eredmény lehet kérdéses. Nem úgy a mirandei lányok, akik alapos fejmosást kap­hattak az öltözőben, mert a második játékrészben óriás* lendülettel kezdtek, s míg a Diósgyőr 6 perc alatt (S) egyetlen pontot szerzett sze­mélyiből, addig ők szórták a kosarakat. S a hitét vesz­tett DVTK ellen ezt követően már nem volt nehéz dol­guk ... EREDMÉNYEK: SCP Ruzom­berok—Hutnik Krakow 72-71 (40-37). Ld.: Cadova (14), Ka- bincova (13), Domanska (1*6» Bielikova, Hulvova (S—*). ül. Nowotnik (26), KreiehoM (11). Suda (9). BAC Mirande—DVTK 61-58 (25-38). Ld.: Medgyesi (22), Lalane (14), Garnier (12), Hurpet (6), ill. Aronné, Szilá­gyi (13—13), Megyeri (10). Wa­ter (9). így a DVTK által felaján­lott serleg az SCP Ruzom­berok birtokába került, a Miskolc Megyei Város Ta­nácsa testnevelési és sport- osztálya által felajánlott má­sodik díjat a BAC Mirande csapata kapta, a harmadik helyezettnek járó, a KISZ Miskolc Városi Bizottsága díját a Hutnik Krakow ve­hette át, míg a Lenin Ko­hászati Müvek KlSZ-bizott- ságának díját a negyedik helyezett DVTK kapta. A Borsod Megyei Kosárlabda Szövetség különdíját a leg­jobb center. Medgyesi Judit (BAC Mirande) vehette át, a legjobb irányítójátékos dí­ját — a Diósgyőri Gépgyár KlSZ-bizottsága ajánlotta fel — Lőrinczné Winter Ilona kapta. Különdíjat ve­hetett át a győztes csapat edzője, Michal Karesak és a legjobb ifjúsági játékos, Lídia Wergnet (BAC Miran­de) is. Az ünnepélyes eredmény- hirdetés után röpke értéke­lés a látottakról Schreiber József vezető edzővel: — Mi tagadás, többet vár­tam a lányoktól akkor is, ha még az alapozás idő" szakában járunk. Látszik a társaságon a fáradtság, az összeszokottság hiánya. Ezen lesz lehetőségünk javítani, hiszen a bajnokság csak ok­tóber 11-én kezdődik. Ám gondot okoz, hogy Dézsi Mária a válogatottal külföl­dön van. az Európa-bajnoki selejtezőre készülnek. így nehéz lesz beépíteni őt a csapatba. Ám az biztos: ió együttesnek szurkolhatnak majd drukkereink a bajnok­ságban ... Tóth Zolláa