Déli Hírlap, 1986. március (18. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-03 / 52. szám

^ Kondiné szerezte a legtöbb gólt a miskolciak közül Kézilabda NB I Vastaps honorálta a pompás győzelmet Borsodi Bányász—FTC 30-11 (12-7) DVTK—Sopron 2-0 (0-0) A szurkolók — régen vol­tak ennyien a Miskolc Vá­rosi Sportcsarnokban bajno­ki találkozón — már a be­mutatás során nagy taps­sal köszöntötték a hazai pá­lyán debütáló Bányász-lá­nyokat, közöttük is külön Angyal Évát, aki először lépett pályára új csapata színeiben. Ebből az alka­lomból, virágcsokorral ' ked­veskedett a 25Ó-szeres válo­gatott játékosnak a Borsodi Bányász egyesületi és szak­osztályvezetése nevében Szolga Miklós technikai ve­zető. Türelmes játék után Feke- téné nyitotta meg a gólok sorát, majd Kondiné átlövés- ből és büntetőből volt ered­ményes, Remekül indult a mérkőzés, de azután kísért a múlt: Kondiné büntetőt hibáz (5-1 volt ekkor az eredmény), s ez kissé zavart okoz a játékban. Fel is zár­kóznak a vendégek (17. p.: 7-4), de a kritikus pillana­tokban Kondiné, majd Ke- rékjártóné szerez fontos gó­lokat. s ismét magabiztos a vezetés. Bodó jön egy he­tesre — ez is kimarad. Bosz- szankodásra nem marad idő, mert Feketéné, majd Bocsi- né magabiztossá teszi a csa­patot, s a félidőbeli veze­tést. Büntetővel kezdi a máso­dik játékrészt az FTC, ám Bessz lövését a kapufa há­rítja. Feketéné bravúrgólt, Kondiné pedig két emberrel a hátán átlövésgólt szerez, s bár a Kemecsei—Koutny já­tékvezető kettős a fővárosi­aknak igyekszik ítéleteivel kedvezni, egyre nő a házi­gazdák előnye (35. p.: 14-8). Zengett-zúgott a sportcsar­Elfogytak a jegyek! Ilyenre is régen volt példa Miskolcon a kézi­labda-mérkőzésen: tömött sorokban igyekeztek a szurkolók a sportcsar­nokba az NB I-es mér­kőzésre. Ahol bosszúsan állapították meg: csak egy pénztár van nyitva, így azután hosszú sort kellett állnia annak aki be akart jutni. Később ugyan még egy pénztár kinyitott, am ekkor érke­zett a szurkolók zöme, így a zsúfoltság csak nem csökkent az ajtók előtt. A hangulat akkor lett „emelkedett”, amikor kiderült: elfogyott a jegy! így azután — bár bent is voltak vagy 1500- an — jól félezren kintre­kedtek ! Legalábbis egy időre. mert azután a szőrösszívű rendezők megkönyörültek azokon, akik nem önhibájukból maradtak volna le a re­mek mérkőzésről. Ügy tűnik, a sportcsar­nok nincs felkészülve ar­ra. hogy nagyobb érdek­lődést is ki tudjon elé­gíteni. Legalábbis ami a jegyeket illeti, pedig ez a többlet bizonyára jól jön nekik is . . . nők, egyre szebb dolgokat műveltek a lehiggadt mis­kolci lányok, Bocsiné, majd Bereczkiné talál a hálóba, egyre jobban beindul a csa­pat. Angyal remek zárása után Bocsiné találata már tízgólos előnyt jelent, padlón van az FTC! Minden bejön Férfi kézilabda VB ebben az időszakban a Bá­nyásznak, tombol a mintegy 1500 néző, nem véletlenül. Pazar a védekezés, sziporká­zó a támadójáték, negyedóra alatt mindössze 1 (!) gólt tud dobni a vendégcsapat! Lat­szik: lélekben már feladták a fradisták a mérkőzés*, mert demoralizáló volt, amit a Bányász művelt velük. A jól. védő Kovács né helyére beállt Demeter ziccereket kap ki, Kondiné pedig a 25. gólt is bevarrja (53. p.: 25-10). Kettős emberelőny­ben sem tud gólt szerezni az FTC, lő viszont — kettőt is! — a Bányász Kovács L.-né és Kerékjártóné révén, s ez után már nem marad más az FTC-nek, mint gratulálni a miskolciaknak. Akiknek az 57. perctől zúgott a vas­taps, a „Szép voU lányok!” A parádésra sikeredett mérkőzésen a Borsodi Bá­nyász Kovács M.-né — Ke­rékjártóné 3, Kondiné 10 (3), Kovács L.-né 3, Bocsiné 6, Feketéné 3. Enginé 2, cse­re: Demeter (kapus), Berecz- kiné 3, Bodó, Égerszeginé, Angyal összetételben szere­pelt. Csík János: — Nagyon örülök annak, hogy jól szó­rakozott az igazán szép szá­mú közönség. Az első fél­időben még kissé elfogódot- tan játszott a csapat, de a második félidő minden igényt kielégített. Csak gratulálni tudok a lányoknak... (tóth) Két iskola diákjainak és a kiskatonáknak köszönhe­tően sikerült úgy-ahogy le­takarítani a félméteres ha­vat a diósgyőri stadion gyepszőnyegéről, ám az éj­szaka óta folyamatos után­pótlás miatt bizonytalan volt: lesz-e egyáltalán mér­kőzés Diósgyőrött. A pályán ugyanis inkább hókorcso­lyázni, semmint focizni le­hetett. Csáki Béla játékve­zető hosszas vizsgálódás után döntött: a vonalak új­rafestése után a játéktér al­kalmas a mérkőzésre. A Diósgypr vadonatúj Pu­ma-szerelésben lépett pá­lyára, amelyen a csúszká­lások mutatták: korántsin- csenek ilyen talajhoz szok­va a játékosok. Kiss lövése csúszott ki a kapufa mel­lett, majd a másik oldalon adódott gólszerzési lehető­ség, Dercsár önzetlenül Bo- gáti elé játszott, de utóbbi óriási helyzetben mellé lőt­te a pettyest. A 12. percben Szlifka kapott nagy átadást, gólhelyzetben volt, ám lövés helyett visszafelé játszott, s Dzurják bombájába bele­léptek a védők. Később Ba­logh kapu elé lőtt labdáját kapta le Dzurják elől Hor­váth C y., majd Lippait tar­tották fel gólhelyzetben. E támadásnál Kiss összecsa­pott egy soproni védővel, s a havon maradt. Hordágyat kértek, mesterséges lélegez­tetést kapott a fiatal játé­kos, akit a mentő vitt el a stadionból. (A szünetben megtudtuk: az összecsapásnál Kiss rosz- szul esett, fejét beverve, el­vesztette eszméletét. S bár a hordágyon magához tért, agyrázkódás gyanújával szállították a kórházba, megfigyelésre ...) Három percig állt a játék. Bánkuti mester konzultált Csáki játékvezetővel, a bí­ró azonban továbbra sem látott okot arra, hogy elha­lasszák a találkozót... Fii- kő lépett pályára. Szöglet szögletet követett — ebben az időszakban gyors egy­másutánban hetet lőttek a diósgyőriek — eredményte­lenül! Azután a 30. percben Bogáti lódult, az elévetődő Szlovák pedig sárga lappal „gazdagodott”. Néhány ke­mény soproni belépő bor­zolta a kedélyeket, azután a diósgyőri kapu előtt rendez­tek tűzijátékot a soproni­ak, ám mindig akadt egy védő, aki belelépett a lö­vésbe. A 43. percben Szlif­ka lódult, a 16-oson belül Németh alaposan odatett neki, ám Csáki a 16-os sar­Labdarúgó NB I Hal poni a Hoitvéd előnyt káról rúgatta a szabadrú­gást. Fél perc sem telt el, amikor Dzurják szerzett labdát, Fükő lábára „vará­zsolta” azt, ám a középpá­lyás 6 méterről, ordító hely­zetből fölé lőtt! A másik oldalon Bogáti a lesen levő Vámost hozta hasonló hely­zetbe, az ő lövését Piel óriási légtornával simogatta szögletre, majd Gosztola lö­vését kapta ki a bal alsó sarok elől. Térfélcsere után L ippai csapta be a védőket, be­adását Dzurják bólintotta, de nem volt erő a fejesben. Az 56. percben végre meg­tört a jég. Szlifka birkózta be a labdát, Németh össze­ütközött kapusával, a pety- tyes kifelé perdült, Balogh lecsapott rá, Gosztola azon­ban felvágta a diósgyőri fiút. Vitathatatlan 11-es, s ezt Dzurják vágta a jobb alsó sarokba, 1-0. Egyre nagyobb lett a diós­győri fölény, noha a Sopron sem adta fel a találkozót. Szlifka erőtlen lövése után a 65. percben Szalui veszé­lyeztetett, majd újoncot ava­tott a DVTK: Lippai helyére Budai állt be. A 72. percben diósgyőri szöglet után Wlczek lépett meg, de Piel reme­kül zárta a szöget, s hárí­tott. Nem sokkal később is­mét Wlczek lőtt, a diósgyőri kapus azonban ekkor is nagy bravúrral mentett. A 84. percben meghűlt a diósgyő­ri szurkolók ereiben a vér: szabadrúgás után Halász lö­vése a felső kapufáról vá­gódott a mezőnybe, majd Németh fejesét védte nehe­zen Piel. A 87. percben ritka pillanatot jegyezhettünk fel: Horváth kapus a 16-oson kí­vül egy csel után Fükőhöz passzolt, aki 35 méterről egyből lőtt — sajnos lapo­san —, ám labdája a hóban a kaputól 3 méterre elakadt, s Benkö felszabadított. A 89. percben Halász nézte meg magának a bal felsőt, ám az irányzókkal baj volt, mert nagy helyzetben mellé lőtt. A kirúgásnál Piel sokáig készülődött, ezért Csáki egy­perces hosszabbítást jelzett A 91. percben érdekes kö­rülmények között született meg a második diósgyőri gól. A soproni felszabadító rúgás kidöntötte a • szöglet- zászlót is. Egy percig fogla­latoskodtak a helyreállítás­sal, majd Balogh nyeste be a labdát, Szlifka megcsúsz­tatta azt, s az érkező Dzur­ják a jobb alsó sarokba bó­lintott. A DVTK Piel — Szlovák, Szűcs, Görgei, Szemere, Oláh, Lippai (Budai), Kiss (Fükő), Szlifka, Dzurják, Balogh ösz- szetételben szerepelt a mér­kőzésen. Tóth Zoltán A TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagykanizsa—Ganz-MAVAG 2-0 (0-0). Kőbányai u. 200 né­ző. V.: Varga. G.: Lukács, Fu- isz. Metripond—Szolnok 5-0 (2-0), Hódmezővásárhely, 800 néző. V.; Horváth. G.: Kovács G. (4, egyet ll-esből), Mohácsi. Keszt­hely—Eger 0-0. Keszthely, 1500 néző. V.: Győri. Nyíregyháza—* SZEOL DELEp SE 1-1 (0-0). Nyíregyháza, 2 ezer néző. V.: Roxin. G.: Sárközi, ill. Fütyü. Szabó L. SE—Salgótarján 1-0 (1-0). Mezőtúr, 1300 néző. V.i Aczél. G.: Oláh. Dunaújváros— Kazincbarcika 4-1 (0-0). Dunaúj. város, 2 ezer néző. V.: Kaibás. G.: Boldóczki (11-esböl), Né­meth, l.ehota. Lengyel, ill. Gróf (öngól). A Komló—Vác és a Ba­ja—Szekszárd mérkőzések a pá­lya használhatatlansága miatt elmaradtak. AZ NB If. ÁLLASA L SZEOL-DÉLÉP 20 12 4 4 42-19 28 2. Eger 20 9 10 1 33-15 28 3. DVTK 20 10 6 4 38-23 26 4. Dunaújv. 20 9 7 4 35-19 SS 5. Ganz-M. 20 9 6 5 32-22 24 6. Keszthely 20 7 8 5 21-20 22 7. Komló 19 9 2 8 35-32 20 8. Szolnok 20 9 2 9 29-33 20 9. S.-tarján 20 7 5 8 22-20 19 10. Nyíregyháza 20 8 3 9 25-26 19 11. Szekszárd 19 6 7 6 19-27 19 12. Metripond 20 7 4 9 31-31 18 13. Sopron 20 6 6 8 24-28 18 14. Baja 19 7 4 8 27-39 18 15. D. Kinizsi 20 5 7 8 26-29 17 16. H. Szabó L. SE 20 7 3 10 24-31 17 17. Veszprém 20 5 6 9 18-27 16 18. Vác 19 6 4 9 14-27 16 19. Nagykanizsa 20 4 7 9 25-34 15 20. KVSE 20 3 5 12 19-37 11 ♦ Ez volt a Diósgyőr — és Dzurják — második találata, a hosszabbításban... Nehéz gy őzelem MAGYARORSZÁG—IZLAND 21-20 (11-12) Totó Svájcban, Bázelban a kö­zépdöntő küzdelmeivel foly­tatódott a férfi kézilabda-vi­lágbajnokság. A magyar vá­logatott igen kellemetlen el­lenfelet, a Romániát is le­győző Izland válogatottját kapta ellenfélként. Csapatunk a következő összeállításban játszott: Hoff­mann — Iváncsik (2), Gyur­ka (2). Kovács M. (2), Fo­dor, Kovács P. (5), Kontra (7/7). Cserék: Bíró (kapus), Szabó (2), Marosi (9/2). Az izlandiak kemény, s haté­kony védekezése láthatóan meglepte a magyarokat, akik biztos gólhelyzeteket. sőt büntetőket is hibáztak. Az értékes győzelemhez ezúttal nagymértékben hozzájárult, hogy a csereként beállt Bí­ró nagyszerűen védett. Űjból a lelkesedés, a nagy elszánt­ság szólt a magyar váloga­tott mellett. Csikorgó télben kezdődött meg az NB I-es labdarúgó-baj­nokság tavaszi idénye. Szinte kivétel nélkül valamennyi pá­lya talaja havas, és jeges volt, s ez a játékra is rányomta bé­lyegét. A Honvéd egy góllal nyert a Rába ETO ellen, s már hat pont az előnye. Békéscsa­bán az FTC a 88. percig vesz­tésre állt. Pontot rabolt a ki- esöjelölt Volán a Vasastól. EREDMÉNYEK: Békéscsaba—Ferencváros 1-1 (1-0). Békéscsaba, 8000 néző. V.: Kőrös. Gl.: Kanyári, illet­ve Kvaszta. Bp. Honvéd—Rába ETO 1-0 (1-0). Knopp Imre ut­ca, 11 ezer néző. V.: Szabó B. Gl.: Dajka. Csepel—Ü. Dózsa 0-0. Csepel, 3000 néző. V.: Né­meth. Vasas—Bp. Volán 2-2 (2-1). Fáy u., 2000 néző. V.: Maczkő. Gl.: Borostyán. Rixer, illetve Hatvanger, Katona. ZTE —Tatabánya 2-0 (2-0). Zala­egerszeg, 30m aézö. V.: Huták. Gl.: Nagy I., Páli. DMVSC— MTK VM l-í (0-1). Debrecen, 4000 néző. V.: Hartman. Gl.: Varga (2), illetve Kurucz. Sió­fok—Haladás 0-0. Siófok, 'AOO néző. V.: Bay. Videoton—Pécs 2-0 (2-0). Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Divinyi. GL: Kerekes (2, egyet u-esből). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bp. Honv. 20 13 5 2 40-17 31 2. Pécs 20 10 5 5 28-16 18 3. Zalaegersz. P 7 9 4 35-25 23 4. Videoton 20 8 7 5 19-16 23 5. MTK VM 20 9 4 7 32-23 22 6. Rába ETO Ül 6 10 4 31-26 22 7. Ferencv. ín 7 7 6 23-22 21 8. Ü. Dózsa m 7 7 6 25-26 21 9. Tatabánya 20 5 9 6 17-19 19 10. Haladás 20 6 6 8 22-25 18 11. Debrecen 20 5 8 7 18-31 18 12. Vasas 20 5 7 8 23-28 17 13. Békéscsaba 20 5 7 8 22-28 17 14. Siófok 20 5 5 10 20-30 15 15. Bp. Volán 20 4 7 9 23-35 15 16. Csepel 2« 5 3 12 17-28 U 1. Mannheim—Bremen 1-1 X 2. Bochum—Leverkusen 1-1 X 3. 1. FC Köln—Vfb Stuttgart 2-1 1 4. Hertha BSC—Kassel 0-2 2 5. Solingen—Fortuna Köln törölve 6. Oberhausen—FC Homburg 2-2 X 7. Fiorentina—Atalanta 0-0 X 8. Lecce—Bari 1-1 X 9. Napoli—Torino 3-1 l 10. Roma—Internazionale 3-1 1 11. Arezzo—Em poli 0-2 2 12. Palermo—Cesena 1-1 X 13. Lanerossi—Ascoli 3-1 1 POTMERKOZESEK : 14. Nürnberg—Bayern München 0-1 2 15. Pescara—Cremonese 1-0 1 16. Calanzaro—Catania 2-» 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a totó 9. heti szel­vényei között 15 darab 13 +1 találatost találtak. Ezek nyereménye egyenként 383 498 forint. A 16 darab 13 találatos szelvény mind­egyike 227 071 forintot ér. A 12 találatos szelvényekre 4784, a 11-esekre 357 forin­tot fizetnek, a 10 találatos szelvények 69 forintot ér­nek. \ Labdarúgás, NB 11 Hccsatában, Dzurják-gólokkal