Déli Hírlap, 1986. február (18. évfolyam, 27-50. szám)

1986-02-24 / 46. szám

★ Bocsiné hat góllal járult hozzá csapata sikeréhez. Felvé­telünkön a Borsodi Nagydíjon a Bp. Spartacus kapuját ve­szélyezteti. Kézilabda NB 1 Idény eleji formával — bravúros győzelem Borsodi Bányász — Tatabánya 20-16 (7-10) Az elmúlt héten a Vasas BEK-mérkőzése miatt elma­radt az idei bajnoki debü­tálás a Borsodi Bányász együttese számára. Tegnap így idegenben kezdődött a szezon a miskolci lányoknak. Akik — ha idényeleji játék­kal is — magabiztosan nyer­ték első mérkőzésüket. Mint Csík Jánostól, az együttes vezető edzőjétől megtudtuk, elfogódottan lé­pett pályára a csapat. Lát­szott a lányokon az a nagy várakozás, ami természetes is így, bajnokság előtt. Ám, ez egyben idegességet is szült, amit jól mutat: az el­ső negyedóra után — ami­kor még „egálban” volt a két együttes — néhány hi­ba elég volt, amit a házi­gazdák kihasználva, három­gólos előnyre tettek szert, s ezt a találkozó végéig meg is tartották. Fordulás után — a szü­netben kapott taktikai uta­sítások hatására — megnyu­godtak a miskolciak, s ezt követően remekeltek. A 40. percben sikerült kiegyenlí­teni a hátrányt, ez a tény ugyancsak feldobta a játé­kosokat, s rendkívüli lelke­sedéssel játszva, egyre in­kább sikerültek az elképze­lések, nőtt az előny. Bár még érződött az idény ele­ji forma, a Bányász végül megérdemelten nyerte a testvércsapatok rangadóját. Mi sem természetesebb: ez a győzelem kellő önbizal­mat adhat a lányoknak, hi­szen Tatabányán bajnoki mérkőzésen a korábbi évek­ben nemigen sikerült győz­niük ... A Borsodi Bányász Kovács M.-né — Engine 5, Bocsiné 6, Kovács L.-né 1, Kondiné 6, Feketéné 1, Bereczkiné, csere: Demeter (kapus), Ke- rékjártóné 1, Bodó, Éger- szeginé. (tótb) II Vasas is az eiütiöntien Mindkét magyar női ké­zilabda kupacsapat jól vette a hétvégi akadályt, mert a Debreceni MVSC szombati 1HF Kupa továbbjutása után tegnap a Vasas együt­tese is bejutott a BEK leg­jobb négy csapata közé. A piros-kékekre nagyon nehéz feladat várt Becsben a kül­földi sztárokkal megerősített Hypobank Südstadt ellen, ám a hazai ötgólos előny (21-16) bőségesen elegendő­nek bizonyult. Hypobank Südstadt (oszt­rák)—Vasas 21-21 (8-9). Ösz- szesítésben a Vasas 42-37- tel jutott tovább. Ökölvívás Porublvánszkv sikere Debrecenben 14 egyesület 56 versenyzője részvételével rendezték meg a hét végén a Bocskai István ökölvívó­emlékversenyt. A népes me­zőnyben remekül helytállt a Borsodi Bányász tehetséges sportolója, Porublyánszky Béla, aki a 91 kg-os súly­csoportban a Bp. Honvéd válogatott öklözője, Alvics Gyula mögött második lett. 7 otóeredmények 1- VfB Stuttgart— Hamburg törölve 2. Dortmund—Bochum törölve 3. Hannover—Uerdingen törölve 4. Wattenscheid— Aachen törölve 5. FC Homburg— Stuttgarter Kickers 1-0 1 «. TB Berlin— Aschaffenburg 2-1 1 7. Atalanta—Sampdoria 2-1 1 &• Bari—Juventus M 2 9. Fiorentina—Roma 1-1 x 10. Torino—Milan 2-0 1 11. Verona—Napoli 2-2 x 12. Catania—Triestina 0-2 2 13. Monza—Empoli 0-1 2 PÓTMÉRKÖZÉSEK: 14. Lanerossi—Brescia x 15. Cagliari—Pescara •-! 2 16. Lazio—Sambenedettca* Mi' HL Déli Hírlap Kupa Végleg Debrecenbe került a díszes trófea Boczák a legjobb kapus, fedor a gólkirály Immáron harmadik alka­lommal került sor ezen a hét végén a Miskolc Városi Ké­zilabda Szövetség ér a Déli Hírlap Szerkesztősége közös férfikézilabda tornájára, a Déli Hírlap Kupa küzde­lemsorozatára. Mint arról előzetesünkben is hírt ad­tunk: a szervezők igyeke­zete ellenére is csak négy csapat indult el a küz­delmeken, amelyek így is re­mek csatákat hoztak — első­sorban a „kis” csapatok re­meklései miatt. Az ózdiak péntek—szom­bati nemzetközi mérkőzésük miatt már hétközben elkez­dődött a torna, amely szom­baton egy, vasárnap négy mérkőzéssel folytatódott, il­letve fejeződött be. Az ebéd­szünetet pedig a 111. MÉH Kupa küzdelemsorozatának résztvevői töltötték ki... ÓZDI KOHÁSZ—BORSODI BÁNYÁSZ 33-31 (14-16) A kedden, az egyetemi kör­csarnokban lejátszott mérkő­zésen nem kis meglepetésre teljesen megérdemelten szer­zett vezetést az első játék­részben a miskolci gárda. S ha a védekezésre jobban ügyelnek, no meg nem szór­ják el sokszor felelőtlenül a labdát, akár nagyobb is le­hetett volna a különbség. Fordulás után a Bányász 5 perces gólszünete elég volt az ózdiaknak, hogy fordítsa­nak, s ezt követően jobbá­ra csak előnyüket vigyázták... Góldobók: Cseri (10), Ja­kab, Gráf., Üveges (5—5), Lo­vász (4), Bánrévi (3), Fekete, illetve Matusek (10), Bar- nóczki (9), Németh (5), Kiss (3), Bessenyei (2), Lövei, Be- reczki. DEBRECENI DÓZSA— TISZA VASVARI 36-28 (16-14) Meglepően indult a talál­kozó, hiszen mire a debre­ceniek magukhoz tértek, az NB II-es csapat 6-0-ra, majd 8-2-re vezetett. Később azon­ban magára talált az NB I- es csapat, 12-10-re már ők vezettek, s ezt követően a nagy gólpárbajban elsősor­ban Szekercés gólképessége döntött az NB I-es javára. Góldobók Szekercés (16), Péter (7), Homovics (5), Ke­rekes (3), Török (2), Giron, Pusztai, Kiss, illetve Fedor (12), Erdélyi (5), Vámosi (4), Nagy (3), Danes, Ondi, Vi- rágh, István. ÓZDI KOHÁSZ— nSZAVASVÁRI 35-32 (20-13) A „sötétbe” burkolózott te­remben az első játékrészben is csak rutinjának köszönhet­te az Ózd nagy arányú veze­tését. Fordulás után a rend­kívül lelkes tiszavasváriak ugyancsak nekidurálták ma­gukat, s helyenként túlzott magabiztossággal játszó el­lenfelük győzelmét ugyancsak kétségessé tudták tenni . . . Góldobók: Réti (10), Ku- rusta. Üveges, Jakab (5—5), Kerekes (4), Imre. Gráf (2 —2). Deák, Bánrévi, illetve Fedor (11), Nagy, Erdélyi (4 —4), Danes, Virágh, István (3—3), Vámosi (2), Sepsi, Ondi. DEBRECENI DÓZSA— BORSODI BÁNYÁSZ 38-35 (16-16) Remekül kezdtek a Bá­nyászok, az NB I-es csapat csak 6-6-nál érte utol őket. Meglepetésre a miskolciak többször leindították ellen­felüket, s néhány pazar fi­gurát is bemutatták — még­hozzá eredményesen. Ha a büntetők kihasználásával nem álltak volna hadilábon, ha megtanulják becsülni a labdát, s az idővel is „gaz­dálkodni” tudnak majd, úgy biztos, hogy sok örömet okoz­nak szurkolóiknak. Alapo­san megizzasztották így is jónevű , ellenfelüket... Góldobók: Molnár (ÍO), Kordás, Menyhért (9—9), Pé­ter (7), Homovies (2)„ Kaskn, Rendezésbei: elégtelen! ö Marimat ayee tutit* Katót érdemel a sport- csarnok a vasárnapi ren­dezésért. Didergetően hi­deg idő fogadta az aré­nában a pályára lépő csapatokat és a nézőket. A műszakiakat a 10 órás kezdés helyett U órára rendelték be. így aztán csökkentett fényviszo­nyok mellett, az ered­ményjelző és a mikrofon kiiktatásával, jókora csú­szással kezdődhetett meg az Özd—Tiszavasvárí ta­lálkozó. Amelyen joggal háborogtak a nézők: „Negyvenforintos hely­árakért didergőnk, s még rtibrikázzuk is a gólokat, hogy tudjuk, mennyi az eredmény . . . ?” Sajnos, nem az első eset már ez a sportcsar­nokban. A szurkolók megtartása érdekében célszerűbb lenne jobban odafigyelni az ilyen ren­dezvényekre ! ★ Trézsi volt a legeredményesebb a harmadik helyért ví­vott mérkőzésen a Bányász-csapatból. (Szabó István felvételei) ^ Kordás Jtrnos csapatkapitány a kupával, amely ezzel m győzelemmel végleg a debreceniek birtokába került. illetve Matusek (9). Daru (6), Németh, Barnóczkx, Kiss (5 —5], Lövei (4J, Bessenyei. BORSODI BÁNYÁSZ— TISZAVASVÁRÍ 33-23 (16-14) A harmadik helyért leját­szott mérkőzésen 5-5 után el­húzott a miskolci gárda, de — akárcsak ellenfele —, sok lehetőséget kihagytak, s a fléládő végére ismét saorcxssá lett a küzdelem. A második játékrészben a tiszavasvári- akon kiütközött a sorozat- mérkőzések fáradtsága, s egy­re jobban elhúzott a miskol­ci együttes, magabiztosan nyerve a mérkőzést. Góldobók: Trézsi (9), Lö­vei (6), Barnóczki, Kiss (3— 3). Malyár, Matusek, Németh, Bessenyei, Daru, Bereczki (2 —2). illetve Fedor (6), Nagy (5), Virágh, Erdélyi (3—3), Ondi (2), Danes, István. DEBRECENI DÓZSA— ÓZDI KOHÁSZ 25-23 (13-14) Remek mérkőzésen dőlt el a Déli Hírlap Kupa sor­sa. Az első percekben úgv tűnt: magabiztosan nyer a Dózsa, ám a Kohász igen­csak felszívta magát. Boczák remekelt a kapuban, s ez szárnyakat adott társainak is. Akik sajnos rengeteg zic­cert elhibáztak, s idegileg sem voltak igazán rendben. Az első félidőben a Kohász, szünet után a Dózsa játszott jobban. S amikor a hajrában előnyhöz jutott a kupavédő, már csak az eredményt vi­gyázta . Fény és árnyék Nézőbosszantó módon ▼ézette az özd—Tisza vas­vári találkozót a Faggyas, Török játékvezetői pár. Hogy a két csapat szak­embereitől, játékosaitól mit kaptak szövegben a bírók — le sem merem írni. A közönség egyre inkább csak derült íté­leteiken. A hatoson be­lül földön levő játékos gólját éppúgy megadták, mint olyan hétmétere­ket, amelyeket mások talán szabaddobással sem sújtanak. Bíráskodásuk ugyancsak rontotta extor­na színvonalát. Még szerencse, hogy a nemzetközileg is elismert Haide, Tekauer kettős gyorsan helyrehozott va­lamit a játékvezetés presztízséből. Kitűnően dirigálták a Debrecen— Borsodi Bányász mérkő­zést. Tanulhattak volna tőle a többiek — ha leg­alább a pálya környékén lettek volna . .. Góldobók: Menyhért (7\ Kordás (6), Molnár (5), Kas~ ku, Homovics (3—3), Péter, ill. Fekete (7), Cseri, Lovász (4—4), Bánrévi (3), Gráf, Üveges (2—2), Kurusta. A III. Déli Hírlap Kupa végeredménye: 1. Debreceni Dózsa 6. p. 2. Ózdi Kohász 4 p. 3. Borsodi Bányász 2. p. 4. Tiszavasvárí Lombik 0 p. A torna legjobb kapusa: Boczák József (Ózd), a tor­na gólkirálya Fedor Miklós (Tiszavasvárí Lombik) 29 góllal. Tóth Zoltán Atlétika Veréb (OVIK) a gyaloglóbajnok Tegnap délelőtt a Buda­pest Sportcsarnok körfolyo­sóján rendezték meg a gya­loglók fedettpályás bajnok­ságát. Mindkét nem küz­delmére húszán neveztek. A férfiaknál kettős diósgyőri siker született, míg a nők­nél a 35 esztendős (!) Sá- torné első bajnoki címét Eredmények. Férfiak (19 km): 1. Veréb Rudolf (DVTK) 41:57 perc, 2. Kó­nya Sándor (DVTK) 42:36, 3. Major Ferenc (Haladás VSE) 43:22. Nők (5 km): 1. Sátor Lászlóné (Építők) 24:57 perc, 2. Szebenszki Anikó (DU­SE) 25:05, 3. llyés Ildikó (Békéscsaba) 25:11.