Déli Hírlap, 1984. október (16. évfolyam, 231-257. szám)

1984-10-01 / 231. szám

Labdarúgó NB ll A szerencse is segített Diósgyőr—Bakony Vegyész 2m0 (l’O) Kézilabda, NB I / A játékvezetők gyorsan eldöntötték a mérkőzést... Egy héttel ezelőtt biztató erényeket csillogtatott a DVTK Kazincbarcikán, akár­csak a szerdai edzömérkőzé- sen. Tegnap délutánra még a nap is kisütött, kellemes idő fogadta a nézőket Diós­győrött. így minden együtt volt egy kellemesnek ígér­kező 90 perc eltöltésére. Ám ez nem egészen sikerült __ Bánkúfi László vezető ed­ző szombati számunkban a következőket nyilatkozta: „Nem lehet nehéz akadály a formájában nagyon vissza­esett veszprémi gárda le­győzése ..Most utólag már elmondhatjuk, leírhatjuk: bizony nehéz akadály vo)t a Bakony Vegyész! Meglehető­sen lagymatag iramban kez­dett a két csapat. A DVTK Piel — Teodoru, Oláh, Szűcs, Görgei, Menyhárt, Fükő, Sze­mere, Szlifka, Dzurják, Fe­kete összeállítású csapata az 5. percben jutott el először Palla kapuja elé, de Meny­hárt jó átadását Szemere 10 méterről, senkitől sem za­vartatva, a kapu mellé lőt­te. A 11. percben a veszpré­mi Jugovics nagy lendülettel vezette fel a labdát, fakép­nél hagyta, az. egész diós­győri védelmet, Piel is kifu­tott a kapujából, de szeren­csére a csatár csúnyán a léc mellé lőtt. Közepesnek mondható iram, s meglehe­tősen alacsony színvonal jel­lemezte a találkozót. A veszprémiek láthatóan meg­erősítették védelmüket, s kontratámadásokkal próbál­koztak. A DVTK méadorné- zőnyfölényt harcolt ki, bár ez nem volt nehéz a meg­lehetősen passzív vendégek­kel szemben. Ám a diós­győriek csak a felezővonal és a 16-os között voltak né­mi fölényben, a kapu előtt sorra csődöt mondtak. Ke­vés volt az elgondolás játé­kukban, a csatárok jószeré­vel alig vállalkoztak lövésre. A 14. percben Dzurják 14 méterről fejelte a labdát ka­pura, ami a jobb oldali léc­ről Palla elé pattant. A ka­pus kiütötte Fekete elé, aki ismét fejelt, de a portás meg­kaparintotta a léc alá tartó labdát. Két perccel később viszont Baunhaltzer használ­ta ki a védők megingását, kiugrott a jobb oldalon, sze­rencsére kisodródott, ám lö­vését Piel így is csak kiütni tudta. A 21. percben ismét a diósgyőri kapus mentett szögletre, majd Szlifka fe­leslegesen egvénieskedett. odalett a helyzet. A 29. percben Teodoru sípszó után elrúgta a labdát, sárga lapot kaoott. Alig lö másodoe-c volt hátra az első félidőből, amikor Menyhárt megiramo­dott a iobbszélen. becselez­te magát a 16-oson belülre, két védő között pontosan ívelt a kaou e'é és Dzurják mintegy 10 méterről félma- gasan a hálóba feielt. 1-0 Szünet után Fekete helvett bipvoi lépett oálvára Sokáig semmi említésre méuó nem történt a nálván Valam't távúit a DVTK támadóiáté­ka. de a kaou előtt topábbra is sokat bizonyta'ankodtak a csatárok. Az 52. percben Ismét rangos versenyen szerepelt ökölvívó-válogatot­tunk néhány tagja. Ezúttal Ostravában léptek kötelek közé legjobbjaink. Csépányi Oláh megsérült, Szabó vál­totta fel. . Az 57. percben Teodoru tört be a vendégek 16-osára, ketten is tisztán álltak, ám a védő a lövést választotta, Palla könnyedén hárított. A 60. percben a veszprémiek kapusa Lippai elől öklözte ki a labdát, majd Szlifka a jobb oldalon cse­lezte be magát a kapu elé, Palla kifutott elébe, ő vi­szont Dzurják elé ívelt, aki az ötösről az üres kapu mel­lé lőtt. A labda egy védőt érintve hagyta el a pályát. Bal oldalról ívelték be a diósgyőriek a szögletet, Pal­la is verve volt, ám sem Dzurják, sem pedig Meny­hárt nem vállalkozott lövés­re, 'a labda elsuhant előt­tük. A vendégek jóformán a felezővonalon sem mentek át. Egyre nyomasztóbb lett a DVTK fölénye. A 68. perc­ben Teodoru élesen a kapu elé lőtte a labdát. Szlifka el­vétette, Fükő előre vetődve fejelt, de egy befutó védő a gólvonalról kirúgta a labdát. A 75. percben Szemere 1 méterről (!) a fekvő kapusba lőtt. Két perccel később ka­varodás támadt a Bakony Vegyész kapuja előtt. A vé­dők kivágták a labdát, s a nagy lendülettel érkező Sze­mere 16 méterről, nagy erő­vel félmagasan a hálóba lőtt, 2-0. Ezen a mérkőzésen értékes két bajnoki pontot szerzett a DVTK. A játék képe alap­ján azonban tárgyilagosan b§ kell vallanunk, hogy a győzéímüket a szerencsének is köszönhetik a diósgyőriek. A csapatból mindössze Fükő, Menyhárt és amíg pályán volt, Oláh játéka érdemel dicséretet. Felföldi György TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szolnok—Szekszárd 3-0 (1-0). Szolnok, 3000 néző. V.: Makó. Gl.: Repka, Rostás. Baran (li- esből), Özd—Kazincbarcika 0-0. Özd, 4500 néző. V.: Pintér. Deb­receni Kinizsi—Keszthely 2-0 (1-0). Debrecen. 2000 néző. V.: Szeke­res. Gl.: László. Fehér. Tapolca —Baja 1-0 (1-0). Tapolca, 1000 néző. V.: Radics. Gl.: Beneze. Nyíregyháza—Salgótarján 1-0 (1-0). Nyíregyháza 8000 néző. V.: Kál­mán X. Gl : Moldván. Sopron— Volán SC 1-0 (1-0). Czabán Sa­mu tér, 1800 néző. V.: Horváth Gy. Gl.: Fehér. Hódgép_Metri- pond—Vác 1-1 (1-0). Hódmezővá­sárhely, 3000 néző. V.: Szeles. Gl.: Adorlán. illetve Kovalik. Nagykanizsa—Dunaújváros :’-l (1-0). Nagykanizsa. 2000 néző. V.: Szemes. Gl.: Szíriák. László, Martin kovics illetve Törő. Sió­fok—22. sz. Volán 5-1 (4-0). SIÓ. fok. 2000 néző. V.: Láng. Gl.: Horváth I.. Olajos. Tiber. Zsa- dányi. Pardavi, illetve Vad. A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Vác 1(7 7 1 2 24-9 15 2. Volán 10 7 1 2 22-11 15 3. Szolnok 10 6 2 2 23-10 14 4. D Kinizsi 10 5 3 2 17-12 13 5. Siófok 10 6 1 3 19-16 13 6. özd 10 4 4 2 17-14 12 7. Nyíregyh.* 10 7 1 2 20-10 11 8. Salgótarján 10 3 5 2 11-7 11 9. Hódgép-M. 10 3 4 3 11-10 10 10. N.-kanizsa^ Diósgyőr* 10 3 4 3 16-16 10 11. 10 6 1 3 22-13 9 12. Keszthely 10 4 1 5 15-12 9 13. Dunaújv. 10 3 3 4 9-14 9 14. Sopron 10 2 4 4 10-14 8 15. K.-barcika 10 2 3 5 10-17 7 Ifi. 22. sz. Volán 10 2 2 6 18-30 6 17. Szekszárd 10 2 2 fi 10-2? fi 18. B. Vegyész 10 2 2 fi 6-20 fi 19. Tapolca 10 1 2 7 9-19 4 20. Baja 10 1 2 7 6-19 4 •A Nyíregvházától és a Diós­győrtől 4—4 bflntetőpont levonva. Sándor, a Borsodi Bányász sportolója a 81 kilogrammos súlycsoportban az elődöntő­ben vereséget szenvedett a kubai Luperontól, és így bronzérmet szerzett. Az a bizonyos 14. perc: Dzurják fejese nyomán a ka­pufán csattant a labda (fenn), Palla csak nézte... A 45. percben ismét Dzurják és a labda főszerepben. Ezúttal a hűlóba talált a diósgyőri já­tékos. (Szabó István felvételei) öt tatamit terítettek le a sportcsarnok küzdőterén. Kellettek is, hiszen a Bor­sod megyei Tejipari Válla­lat, a Borsod megyei Rendőr­főkapitányság és az MVSC közös versenyén, a cselgáncs Gervais Kupán szép szám­mal megjelentek a sportág utánpótlásának legjobbjai. A legtöbben, szám szerint 41-en a 62 kilósok között mérlegeltek, míg az 57 kiló­sok között 26-an, az 53 kiló­soknál húszán, a 49 kilo­grammban pedig 19-en. Ez is bizonyítja, hogy a hazai programban rangja, s tekin­télye van a Gervais Kupá­nak. A magyarokon kívül 2—2 lengyel és csehszlovák klub. valamint Romániából Nagyvárad fiataljai vették fel a küzdelmet. — Talán meglepetés, de a külföldiek ezúttal nem tud­tak bekerülni a legjobbak közé. Az az igazság, hogy a mieinktől fiatalabb cselgán- csozókkal érkeztek, s az ö tudásuk még nem éri el az idősebbek színvonalát — je­, gyezte meg Némedi Sándor, az MVSC szakosztályának technikai vezetője. — Jó ez a verseny, de jö­vőre jobb lenne, ha a ju­nior korosztálynak írnák ki a küzdelmeket. Mi is lénye­gesen erősebb csapattal tud­nánk jönni — magyarázta a rimaszombatiak egyik veze­tője. A színvonalra így sem le­het panasz. A maratoni hosz- szúságú küzdelemsorozaton a mérkőzések többsége nagy küzdelmet, taktikai harcot hozott, látványos megoldáso­kat láthatott a közönség. Va­lamennyi súlycsoportban meg kellett küzdeni a győzele­méi, és. a helyezésekért. Érdekes megjegyzést fűz a vasárnapi Népsportban a női k' ;,".’labda NB I. góllövőlis­táját ismertető anyaga mellé Komlósi Gábor. Az addig 189 gólt lőtt Kondinéről. a Bor­sodi Bányász gólkirálynőjéről — aki már pénteken a fő­városban is sérülten vállalta a játékot —, Csiha Magdol­nát, az FTC játékosát kér­dezte. „Nem négysarkos lö­vő!” — hangoztatja a ferenc­városi egykori válogatott, s bizonyosságot is lát, mert Kondiné az FTC ellen való­ban nem villogott. De nem is villoghatott, hiszen sérült volt. így hát, legyen csak lelkiismeretfurdalása a vá­logatott keret edzőjének azért, hogy még mindig nem tagja a címeres mezeseknek a sajószentpéteri fiatalasz- szony. Mert, hogy hánysar- kas lövő Kondiné. — arról célszerű lenne megkérdezni az egykori válogatott Építők- kapust, Bonyhádinét... D. KOHÁSZ-B. BÁNYÁSZ 28-26 (17-11) Amíg a lányok a tegnapi találkozóra melegítettek, volt időnk beszélgetni Pecsenye András vezető edzővel, a hé­ten történtekről. Arról, ho­gyan kaptak ki Tatabányán, majd a fővárosban az FTC ellen. A fiatal szakvezető el­mondotta: egyértelműen sok még, lányainak ez a ritka nagy terhelés, hiszen két hét alatt nem kevesebb, mint hat(!) tétmérkőzést játszot­tak a Bányász-lányok. Nem csoda hát, hogy — főként idegileg — „kipukkadtak”. Ez főként a pénteki, FTC elleni mérkőzésen látszott A rendezőkről csak a di­cséret hangján lehet szólni. Nagy muiykát végeztek an­nak érdekében, hogy zavar­talan legyen a program. A győztesek és helyezettek is elégedettek lehetnek, hiszen igen szép díjakat kaptak. A miskolciak szereplését, pontosabban az MVSC csel- gáncsozóinak teljesítményét már nem lehet kiemelni. Mindössze egyetlen ötödik helyezést értek el Lövei ré­vén, s ez bizony várakozá­son aluli, _. meg, s elsősorban azon, hogy gyengébben sikerült a véde­kezés, s a támadásokban is kevesebb volt a fifika a megszokottnál. Ügy tűnt, ezt az idegi fá­radtságot nem tudták kipi­henni a lányok a tegnapi mérkőzésre sem. A túl ke­ményen védekező, a kiesés rémétől fenyegetett Kohász kezdett jobban, de ekkor még nem éreztük, hogy baj lenne, hiszen a 6. percben már döntetlen volt az ered­mény (4-4). Később az ideg- fáradtságbt csak növelte, hogy az indiszponált Keme- csei—Koutny játékvezetői kettős szinte minden ítéle­tével a sajószentpéterieket sújtotta, gólokat fújtak zisz- sza, Bányász-büntető helyett adtak a Dunaújváros javá­ra szabaddobást, míg a má­sik oldalon szinte a „simo- gatásért” is hetes járt! Nem véletlen, hogy ilyen segít­ség mellett egyre inkább magához ragadta a kezdemé­nyezést a vendégcsapat, s mert a játékvezetők enged­ték (nekik), a durvaságtól sem riadtak vissza. Ráadá­sul még a védekezés is kí­vánnivalókat hagyott a Bor­sodi Bányász esetében, így azután egyre nőtt az előny (23. p.: 14-8). Mind papri- kásabb lett a hangulat a nézőtéren, s mind nagyobb a vendégek előnye a pá­lyán.« Kéthetes pihenő «tán folytatódott. a hét végén a labdarúgó NB L őszi sze­Braskó Pétert, a vasutasok szakvezetőjét bizony nehéz volt szóra bírni: — Egyszerűen nem értem, hogy miként lehet olyan könnyelműen mérkőzéseket elveszíteni — vezető pozí­ciókból! —, mint azt a mie­ink tették. A negatív jelek arra intenek valamennyiün­ket, hogy sürgősen rendezni kell a sorokat az utánpótlás nevelésében. A Gervais Kupa végered­ménye: 1. Üjpesti Dózsa 27 pont, 2. Debreceni Dózsa 21, 3. Bp, Spartacus 16. _ (felföldi) Fordulás után, mintha na­gyobb lett volna az elszánt­ság a Bányász-lányoknál, ám amikor Égerszeginé két ízben is ziccert hibázott, már látszott: ebből a kút- ból nemigen tud kikászálód­ni a sajószentpéteri csapat. Demeter kapus is szerez egy látványos gólt; mi hozza fel a lányokat, ha ez sem ? — jegyeztük fel. Sajnos, Kon­di né büntetőt hibáz, s a já­tékvezetők is a kritikus hely­zetben a dunaújvárosiakat segítik, így azután az előny csak csökken. (47. p.: 18-22). A hajrában ismétcsak kima­radtak a hazai ziccerek, olykor a kapufa is segített a vendégeknek, s amikor a félpályás letámadást válasz­tó Bányász-lányok között Nagyné a vendégek 26. gól­ját lövi. indiántáncot járnak a dunaújvárosiak, mert már tudják. nem veszthetnek, így is történik, mert a bá­nyász csak szépíteni tud, egyenlíteni nem... A Borsodi Bányász Ko­raestié— Engine 2, Verebélyi 5, Kondiné 10 (6). Feketé- né 2, Dobainé 3 (2), Kerék- jártóné 1, csere: Demeter (kapus) 1, Mucha 2, Benes, Égerszeginé, Nagyné össze­tételű csapatából ezen a ta­lálkozón a sérülten védő Demeter dicsérhető. TÓM Zoltán zonja. Keddi kunakötefezeét­sége miatt a Videoton mér pénteken játszott. Az Eger SE szombaton hazai pályán a korábbi kétszeres bajnok Rába ETO csapatát fogadta. Az első félidő kiegyenlített játéka után a Rába szerzett vezetést, ám ezt a házigaz­dák három perc alatt a ma­guk javára fordították. Már- már úgy tűnt, bravúros győ­zelmet arat az Eger SE, ami­kor a 91. percben Bodolai nagy hibája után egyenlítet­tek a győriek, s szereztek igen értékes pontot. A rang­adókon az újpestiek és a honvédosok is egygólos győ­zelmet arattak. EREDMÉNYEK: Rába ETO—Eger SE 2-2 (0-0). Eger, 8 ezer néző, ve­zette: Büki. G.: Kurucz (2), ill. Varga, Kiss T. Bp. Hon­véd—FTC 2-1 (1-1). Népsta­dion, 40 ezer néző. V.: Ja- czina. G.: Détári, Varga, ill. Szántó (11-esből). Ú. Dózsa —Vasas 2-1 (1-0). Népstadi­on, 30 ezer néző. V.: Nagy B. G.: Szabó, Ambrus ill. Nyúl. DMVSC-MTK-VM 1-1 (1-1). Debrecen, 6500 né­ző. V.: Maczkó. G.: Mörtel ill. Fodor. PMSC—Haladás VSE 3-2 (1-0). Pécs, 8 ezer néző. V.: Köböl. G.: Mészá­ros, Lőrincz. Dárdai (11-es­ből), ill. Pados, Schröter, Csepel—ZTE 1-0 (1-0). Cse- oel. 1500 néző. V.: Roxin. G.: Budavári (11-esből). Vide­oton—Békéscsaba 4-1 (3-0). Székesfehérvár. 5 ezer néző. V.: Szilágyi S. G.: Novath (3, egyet 11-esből), Vadász ill. Fecsku. Tatabánya—SZE- OL AK 3-0 (0-0). Tatabánya, 4 ezer néző. V.: Kovács I. L. G.: Kiprich (11-esből), Em­mer, Barabás. a bajnokság Állasa: 1. Csepel 5 4 — 1 8-3 8 2. Bp. Honvéd 5 4 — 1 €-3 8 3. Videoton 5 3 1 1 ll-€ 7 4. Pécsi MSC 5 3 1 1 7-4 7 5. Tatabánya 5 2 2 1 8-4 fi fi. Ferencváros 5 3 — 2 9-7 fi 7. Rába ETO 5 2 2 1 7-7 6 8. Debrecen 5 2 1 2 fi-5 5 9. Eger 5 1 3 1 4-fi 5 10. MTK-VM 5 1 2 2 6-5 4 11. Zalaegerszeg 5 1 2 2 5-5 4 12. Ü. Dózsa 5 2 — 3 5-8 4 13. Békéscsaba 5 2 — 3 5-11 4 14. Vasas 5 1 1 3 5-7 3 15. Haladás 5 1 — 4 4-7 a M. SZfiOLAK § 1 é x-ii» Ökölví rá s Csépányi harmadik Cselgáncs Gervais Kupa f Csak a rendezést lehet dicsérni 34c Izgalmas, látványos küzdelmeket vívtak a fiatalok (Szabó felv.) Labdarúgás, 1SB l