Déli Hírlap, 1983. október (15. évfolyam, 233-258. szám)

1983-10-03 / 234. szám

Labdarúgás, 1\B I Ezt a feketelevest a nézők (sem) ették meg DÍ TK—U. Dózsa 0:0 A találkozó egyik legnagyobb helyzete: László lövése téveszt célt... Ünneplés vezette be a szombati mérkőzés előkészületeit a házigazdák öltözőjében. Görgei Jánost 275., Fekete Lászlót 250. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték az egyesület és a csapat vezetői, a játékostársak. Ügy tűnik, korai volt az ünneplés. Mert ezt követően csak az újpestiek ünnepelhettek, hogy egy ponttal gazdagabban térhettek vissza a fővárosba. Már persze, ha tudtak egyáltalán ünnepelni, ilyen gyalázato­sán gyenge teljesítmény után. Labdarúíiás, IMB II Cserejátékos góljai döntöttek Barcikán A 11. fordulót bonyolították le vasárnap a labdarúgó NB II-b$n. Az Ózd csapata sima vereséget szem.védett a 22. sz. Volán ottho­nában.* míg a Kazincbarcika a csereként beállt Leskó góljaival tudta otthon tartani a két bajno­ki pontot. Meglepetésre, a Deb­receni MVSC Veszprémben is .megszerezte a győzelmet, a Keszt­hely Kecskeméten rabolt pontot, a Hódmezővásárhely vereséggel távozott Nagykanizsáról. AZ EREDMÉNYEK: SIÖFOK—SZABÓ E. SE 2-2 (2-1) Siófok, 1500 néző. Vezette: Se- govits. Qóllövök: pardavi, Pety- kó, illetve Szirják, Wittmann. A gyengén játszó Bányász ellen má­sodik 45 perces jó teljesítménye elegendő volt a pontszerzésre. OLAJBÁNYÁSZ—HÖDGEP METRIPOND 2-1 (1-1) Nagykanizsa, 3500 néző. Vezette: Palotai. Góllövők: Kelemen, Si­mon, illetve Tassi. Végig válto­zatos, jó iramú találkozón meg­érdemelten győzte le az éllovasok közé tartozó vendégcsapatot a kanizsai gárda. D. KINIZSI—EGER 1-1 (0-0) Debrecen, 2500 néző. Vezette: Köböl. Góllövők: Bruder, illetve Varga. Több akciót vezetett, több helyzetet dolgozott ki a Kinizsi, az Eger azonban szerencsés volt, mert a 89. percben egyenlített. KAZINCBARCIKA—GANZ- MAVAG 2-1 (0-0) Kazincbarcika. 800 néző. Vezet­te: Gáspár. Góllövök Leskó (2). illetve Boda. Alacsony színvona­lú játékban a csereiátékos góljai­val nyertek a hazaiak. BAJA—SZOLNOKI MÁV 2-1 (1-0) Baja. 2700 néző. Vezette^ Ko­vács II. Góllövők: Prikidanovics (.U-esből). Janicsák, illetve Sza­bó. jó mérkőzés eh a gólratörőbb hazaiak nagyobb arányban is n y erh ettek volna. 22. SZ. VOLÁN—ÓZD 4-1 (2-0) Rákoscsaba. 2000 néző. Vezette: Horváth G. Góllövők: Bartosik (2). Vad, Goschler, illetve Mohá­csi. Lelkesebb volt a hazai együt­tes, így azután gond nélkül nyert. KESZTHELY—KECSKEMÉT 2-2 (2-0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Mészáros. Góllövők: Ravasz (11- esből). Nagy. illetve Major, Ha­lász. Az első félidőben a vendé­gek, fordulás után a KSC játszott jobban — jogos a pontosztozko­dás. BÉKÉSCSABA—SZEKSZÄRD 4-0 (3-0) Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Hazafi. Góllövők: Melis (3), Ka. nyári. Az a tény, hogy Melis mesterhármast rúgott, máris dön­tő momentum volt az első félidő­ben. SOPRON—SALGÓTARJÁN 1-1 (1-1) Sopron, 2500 néző. Vezette: Ha­mar. Góllövők: Dercsár, illetve Kovács 11. A hazaiak „végig fö­lényben látszottak, de nem tud­tak elegendő gólt rúgni a győze­lemhez. DMVSC—BAKONY VEGYÉSZ 3r2 (1-0) Veszprém, 4000 néző. Vezette: Szabó B, Góllövők: Selyem, Tóth E.. Paróczai, illetve Görbiez, Né­meth. Mindkét együttes mérsékelt teljesítményt nyújtott, végül a vendégek ritkán látható potya­góllal nyertek. AZ NB II. ÄLLÄSA: 1. Eger ll 7 3 1 25-13 17 2. DMVSC 11 5 6­19-11 16 3. HÖDGEP 11 5 4 o 20-10 14 4. Olajbányász 11 4 5 2 28-25 13 5. 22. sz. Volán 11 6 1 4 20-23 13 6. Békéscsaba 11 4 4 3 28-17 12 7. Szolnok 11 4 4 3 20-15 12 8. Bakony V. 11 5 2 4 22-24 12 9. Salgótarján 11 4 3 4 18-13 11 10. ÖRSE 11 3 5 3 19-17 11 11. Siófok* ll 5 4 2 25-14 10 12. Baja H 4 2 5 21-22 1(1 13. KV SE ll 4 2 5 16-22 10 14. Kecskemét 11 4 2 5 18-28 10 15. Szabó L. SE 11 2 o 4 16-16 9 16. Szekszárd 11 3 3 5 8-16 9 17. Sopron 11 3 3 5 5-18 9 18. Keszthely 11 1 6 4 11-14 8 19. D. Kinizsi 11 2 2 7 11-21 6 20. G.-MÁVAG 11­1 7 12-27 4 • A Siófok teljesítményéből 4 büntetőpont levonva. ff Őszi ügyelet Közöljük vásárlóinkkal, hogy vállalatunk alkatrészosztálya 1983. október 3-tól őszi betakarítási ügyeleti szolgálatot tort. Az ügyelet időtartama alatt: munkanapokon 7-19 óráig szombaton 7-17 óráig vasárnap 7—13 áráig tartunk nyitva. Ügyeleti telefonszámunk: 35-543 és Mályi 17. / AGROKER VÁLLALAT AIKATRÉSZOSZTALYA Ferjánczék ötödikek Svájcban rendezték a 24. Rallye du Vin elnevezésű autóversenyt, amely kettes szorzójú Európa-bajnoki fu­tamnak számított. Az 1230 km-es távon lebonyolított versenyt 37 gyorsasági sza­kasz nehezítette. A Ferjáncz —Tandari kettős az ötödik helyen végzett, s' ezzel húsz Európa-bajnoki ponthoz ju­tott. A győzelmet, Ford Escort gépkocsiján a Drogmans— Jostem belga duó szerezte meg. Az összesített Európa-baj­noki pontversenyben a ma­gyar pár 120 pontjával, a 10. helyen áll. Totóerpd menyek 1. Frankfurt—Mannheim 1-3 2 2. Bayern München— Mönchengladbach 4-0 1 S. Leverkusen—Bielefeld 0-0 X 4. Dortmund—Offenbach 4-1 1 5. Kaiserslautern—Bremen 3-3 X 6. Fortuna Köln—Essen 2-2 X 7. Hertha BSC—Schalke 04 2-3 2 8. Darmstadt—Solingen o-o x 9. Ascoli—Intemazionale 1-0 1 10. Lazio—Juventus 0-1 2 11. Napoli—Avellino 2-0 1 12. Sampdoria—Fiorenttna 1-2 2 13. Torino—Roma 2-1 1 Pótmérkőzések: 14. Pescara—Como 2-0 1 15. Pa 1 erm o—Ca tanzare 1-0 1 16. Pistoiese—Lecce 1-0 1 Az öltözőfolyosón a nyu­godtan készülődő csapatok szakvezetőit többen faggat­ták: igaz-e, hogy előre meg­egyeztek a mérkőzés végki­menetelében? A két szakve­zető — nem is olyan régen még együtt dolgoztak — élén­ken tiltakozott! Többen ép­pen ezért vélték úgy: itt ma pontosztozkodás lesz ... Az újpestiek kezdték a já­tékot, de az első tíz perc 'egyértelműen a Gulyás — Szlovák, Oláh, Teodoru I., Görgei, Fekete, László, Sze­mere (Fodor), Lippai, Szabó (Sztahon), Borostyán össze­tételű hazaiaké volt. Az 5. percben Kardos tagiózta le Lászlót, a szabadrúgást Sza­bó előbb a sorfalba, a vissza­pattanó labdát pedig fölé vágta. A 7. percben nagy gólhelyzet maradt kihaszná­latlanul. Szlovák átadását Szabó egy testcsellel elen­gedte maga mellett, László került nagy helyzetbe, de 14 méterről elhamarkodottan mellé lőtt. A 11. percben diósgyőri szögletnél nem ke­vesebb, mint tíz Dózsa-játé- kos védte kapuját. Szabó en­nek ellenére — a szél segít­ségével — csaknem „bete­kerte” a labdát a jobb felső sarokba. Mindössze ennyi volt az, amj feljegyzésre méltó ezek­ből a percekből, mert később csapkodó, unalmas, igen ala­csony színvonalú mérkőzéssé degradálódott a forduló mér­kőzésének titulált találkozó. A Szendrei — Szűcs, Kovács J., Sarlós (Szebegyinszki), Tóth J„ Herédi, Kardos, Kisz- nyér, Kiss, Steidl, Fekete összetételű vendégek látha­tóan már ekkor beletörődtek Értesítjük az utazóközönséget hogy Ózd, Lemmráros és Mezőkövesd városok helyi autóbuszjáratain A PPB JEGYKIADÓ GÉPEKET LECSERÉLJÜK 1983. OKTÓBER 1-ÉN ÜZEMKEZDETTŐL jegyérvényesítő lyukasztó készülékekre. A helyi járati vonatjegyeket az érintett városokban a táb­lával megjelölt helyeken (postahivatalokban, hírlapárusok­nál, élelmiszerüzletekben, vendéglátóhelyeken, trafikokban stb.) és a Volán jegypénztáraiban lehet elővételben meg­vásárolni. A felsorolt városokban a helyi autóbuszjáratokat csak o Volán 3. sz. Vállalat által kiadott vonaljegyekkel lehet igénybe venni. Kérjük kedves Utasainkat, segítsék megértésükkel a lyukcsztásos jegyérvényesités bevezetését, és időben gondoskodjanak előre váltott vonatjegyeikről. VOLÁN 3. SZ. VALLALAT MISKOLC A B.-A.-Z. MEGYEI ÁLLATFORGALMI ÉS HÚSIPARI VÁLLALAT férfi, női dolgozókat betanulásra és segédmunkás munkakörbe, valamint ács-állványozó szakmunkást Jelentkezni lehet: a vállalat munkaügyi osztályán, (8-as autóbusz végállomása) twmMm sfc Görgei János 275., Feke­te László 250. NB I-es mér­kőzésén szerepelt szombaton abba: elég egy pontot sze­rezniük. Amolyan „el a kapu­tól” jelszóval terelgették a labdát, s ha néha-néha meg is lódultak, fi kapu előtt min­dig volt valaki, aki rossz át­adással gondoskodott róla: ne fájjon sokáig a fejük a diósgyőri védőknek, akcióik láttán. A félidő derekán Gu­lyás pillanatai következtek, előbb Szűcs nagy lövését, majd Fekete fordulásból le- , adött kapáslövését mentette. A másik oldalon Borostyán került gólhelyzetbe, de Szend­rei helyett a kapufa mentett. Az első valamirevaló akció­ig 37 percet kellett várnia a mintegy 6—7000 főnyi néző­seregnek. Borostyán lódult meg ekkor a bal Oldalon, be­adására Szabó érkezett, de jobb alsó sarokba tartó, nem túl erős fejesét Szendrei bra­vúrral hárította. A 40. perc­ben Maczkó játékvezető is igyekezett borzolni a didergő nézők idegeit, László sarka- lása után ugyanis Fekete ro­bogott volna a kapu felé, de Herédi „felöklelte”. A játék­vezető továbbot intett... A fordulást követően, új­pesti szabadrúgás nyomán Kardos szél által felgyorsí­tott bomba szabadrúgását mentette a felső léc, majd Borostyán perdített ígéretes helyzetből gyengén a kapu mellé. Ettől eltekintve rend­kívül csapkodó, elképzelés, ötlet nélküli játékot láthatott a közönség, amely csak kis mértékben volt a metsző szél számlájára írható. Az 50. percben büntetőtől fosztotta meg a diósgyőrieket Maczkó játékvezető. Szabó egy csellel faképnél hagyta Kovács J.-t, aki a büntetőterületen belül felvágta a diósgyőri csatárt. (Hogy belül Volt-e az eset, vagy sem, megoszlanak a vélemények. Molnár Dániel, a rádió riportere, s mi is be­lül láttuk, néhányan — így a játékvezető is....'—■ kívül. Eb­ben az esetben a síp mestere döntött...) Füttykoncert fo­gadta az ítéletet, később pe­dig már azért szólt a nézői elégedetlenség, mert Palik partjelző tévesen intett be le­seket, majd nagy lesről en­gedett el játékost.., A füttykoncert persze nemcsak a játékvezetői ítéle­tek miatt szólt. A találkozó vége előtt már kórusban em­legettek a nézők egyfajta té­li ruhaneműt — nem első­sorban a zórd időjárás miatt. Feketelevessel kellett beér­niük azoknak a szurkolóknak, akik megbocsátották a csa­patnak a Volán elleni botlást, Ezúttal sem sokat láttak ab­ból, amiért a belépőt kifi­zették: vajmi keveset muta­tott a labdarúgás szépségei­ből a pályára lépett 25 játé­kos. Nem véletlen: sokan nem is várták meg, hogy vé­ge legyen a találkozónak: sű­rű sorokban indultak haza­felé, jóval a találkozó befeje­zése előtt. Érthetően. Ma, amikor arról beszélünk, hogy minél jobban ki kell szolgál­ni a nézőket, s ez elsősorban az ebből élő labdarúgók dol­ga, a néző elvárja, hogy ked­vencei legalább valamit mu­tassanak tudásukból, a játék szépségéből. Jól tudja min­denki azt is: a játékosok premizálásának egyik alap- feltétele a mérkőzések láto­gatottsága. Márpedig, ha csak ennyit kap a drukker a pénzéért, legközelebb ki sem mozdul majd jól fűtött szo­bájából, kényelmes karosszé­kéből. S ha kongó lelátók előtt kell majd játszani a csapatnak, ki tudja, lesz-e pénz prémiumra, arról már nem is beszélve, hogy a pá­lyán játszóknak mennyire hiányzik majd a nézők támo­gatása. Bízunk benne, mielőbb rá­ébrednek erre a diósgyőri já­tékosok is, s a jövőben tudá­suk legjavát nyújtva igyekez­nek majd jóvátenni immá­ron második hazai botlásu- keit. . TÖTH ZOLTÁN A TOVÁBBI EREDMÉNYEK; Tatabánya—PMSC 1-0 (1-0). Pécs, 6000 néző. Vezette: Nagy L. GI.j Plotár. SZEOL AK—Rába ETO 1-1 (1-0). Győr, 12 000 néző. Vezette: Ádám. Gl.: Segesvári, il­letve Burcsa. Szabó L. (SZEOL AK) két büntetőt hárított! Bp. Honvéd—Nyíregyháza 2-0 (2-0). Nyíregyháza, 8000 néző. Vezette: Jaczina. Gl.: Gyimesi, Esterházy. Videoton—Csepel 1-0 (1-0). Szé­kesfehérvár, 6000 néző. Vezette: Lázin. Gl.Novath. FTC—Haladás 2-2 (2-1) (félbeszakadt!). Üllői út, 7000 néző. Vezette: Büki. Gl.: Bánki, Pogány (ll-esbői), illetve Nagy, Fitos. Az 56. percben He­gedűst, a szombathelyi kapust egy metró-kapaszkodóval fejbe dobták, ezért Büki lefújta a ta­lálkozót. MTK-VM—Volán SC 2-2 (1-0). Fáy u. 6000 néző. Vezette: Kőrös. Gl.: Borsó, Handel, illetve Kajdi, Morgós. Bp. Vasas—Zala­egerszeg 0-0. Fáy u. 8000 néző. Vezette: Szilágyi. Kiállítva: Pé­ter. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Bp. Honvéd 8 5 2 1 15- 6 « 2. Tatabánya 8 5 2 1 14- 8 12 3. Videoton 8 5 12 15- 5 11 4. Ü. Dózsa 8 4 3 1 18-12 11 5. Rába ETO 8 2 6 ­14-11 10 6. Vasas 8 3 3 2 10- 8 9 7. Csepel 8 3 14 12-11 7 8. Pécs 8 3 14 11-11 7 9. DVTK 7 2 3 2 5- 6 7 10. MTK-VM 8 3 14 11-15 7 11. Volán SC 8 2 3 3 11-16 7 12. Haladás* 7 3-4 7- 9 6 13. ZTE 8 2 2 4 4-10 • 14. SZEOL AK 8 13 4 10-17 5 15. Ny.-háza 8 12 5 7-13 4 16. FTC* 6 114 9-15 3 Az FTC—DVTK mérkőzést no­vember 9-én játsszák. * A 2-2-es állásnál félbeszakadt Ferencváros—Haladás mérkőzés eredményét nem számoltuk bele.