Déli Hírlap, 1983. április (15. évfolyam, 78-102. szám)

1983-04-18 / 91. szám

Labdarúgó NB II Me ff lepő eredmények A hét végén a 27. fordulót ját­szották le a labdarúgó NB Il-ben. Az Ózdi Kohász nagy küzdelem­ben legyőzte az Eger SE együt­tesét, a KVSE pontot szerzett Debrecenben, a Salgótarjáni TC győzött Keszthelyen. SZEKSZÁRD—KECSKEMET 3-1 (1-0) Szekszárd, 2000 néző. Vezette: Hamar. Góllövők; Dienes. Magyar J., Freppán, illetve Goják. Nagy iramú mérkőzésen többet táma­dott, és a kapu előtt határozot­tabb is volt a Szekszárd. DOROG—VOLÁN SC 0-0 Dorog. 3000 néző. Vezette: Nagy B. A két csapat ez alkalommal inkább csak a védekezéssel törő­dött. G A.NZ- ÍVJ A VÁG— BAUXITBÁNYÁSZ 2-1 (1-0) Kőbányai út, 1500 néző. Vezet­te: Bognár. Góllövők: Földes!, Boda. illetve Major. Két egyen­rangú csapat küzdelmében a dön­tetlen igazságosabb lett volna. SALGÓTARJÁN— KESZTHELY 1-0 (0-0) Keszthely, 1800 néző. Vezette: Szenes. Góllövő: Kovács II. Vé­gig a K. Haladás támadott, a vendégek mindössze háromszor lőttek kapura ezek egyikéből született győzelmet jelentő gól­juk. BAJA—SOPRON 1-1 (l-l) • Baja, 3500 néző. Vezette? Bogyó. Góllövők: Fehér (öngól), illetve Horváth II. Gyenge játék, sok unalommal, igazságos döntetlen­nel. * HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— NAGYBÁTONY 1-0 (0-0) Nagybátony, 800 néző. Vezette: Lója. Góllövö: Varga. Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet te­remtő Hódmezővásárhely rászol­gált a győzelemre SIÓFOK—NAGYKANIZSA 5-0 (3-0) Siófok. 2500 néző. Vezette: Lau­ben Góllövők: Tieber (2), Szabó Salakmotoros OB elődöntő Berecz Péter remekelt Ideális versenyidőben, jól elő­készített pályán rendezték meg vasárnap Miskolcon, a Népkert­ben az országos egyéni salakmo­toros bajnokság elődöntőjét, amelyen 16 versenyző nyert In­dulási jogot és a legjobb nyolc juthatott tovább. Az elődöntő egyik érdekes­sége volt, hogy több tehetsé­ges fiatal is kiharcolta a részvétel jogát. Így L /uláról ifjabb Gyepes Barnabás, aki még csak 17 éves, de már az egykori válogatott édesapja nyomdokain halad. Ide sorol­hatjuk a miskolci Papp Zsol­tot, és Juhász Ferencet is. Az első futamban Juhász rutino­sabb motorozással szerezte meg a győzelmet a szegedi Boái és Gyepes előtt. A má­sodik futamban mutatkozott be először Berecz Péter, a Borsodi Volán versenyzője. Nagyszerű formában teljesí­tette a négy kört, biztosan előzte meg a debreceni Ju­hászt és a szolnoki Földvárit. Tulajdonképpen ezen a ver­senyen egyedül Berecz volt az, aki érett versenyzéssel tűnt ki a többiek közül. Mind az öt futamát megnyerte, így a megszerzett 15 pontjával ő bizonyult a legjobbnak. Eredmények: 1. Berecz (Borso­di Volán) 15, 2. Kovács (Nyíregy­házi Volán) 13, 3. Juhász F. (Borsodi Volán) 11, 4. Tihanyi (Debreceni Volán) 10, 5. Rusz (Gyulai Volán) 10, 6. Szlráczki J. (B, Völén) 9, 7. Juhász L. (Deb­receni Volán) 9, 8. Gyepes (Gyu­lai Volán) 8 pont. (f. gy.) Tőrre: halasztás A spanyolországi Alicanté- ban csak ma délután kerül sor Ribjt Zoltán és a Fülöp-szi- geteki Eugenio Torre között a sakkvilágbajnoki negyed­döntő 7. játszmájára. Torre ugyanis halasztást kért, és így a szombatra tervezett játszma elmaradt. Hat játsz­ma után az állás 4:2 Ribli ja­vára. Tájfutás Dosek sikere A Bükk egyik legszebb ré­szén, Répáshuta közelében rendezte a megyei tájfutó szövetség a hosszútávú orszá­gos egyéni bajnokságot. Az eredmények a papírformát igazolták. Férfi felnőtt: 1. Dosek Ágoston (DVTK) 142,52; 2. Kelemen János (Schönherz SE) 147,90; 3. Kiss Zoltán (Postás SE) 150,15. (11-esből), Fodor (öngól), Keller (öngól). Nagy kedvvel és jól ját­szott a Siófok, tehetetlen volt el­lenük a Nagykanizsa. DEBRECENI KINIZSI— KAZINCBARCIKA 0-0 Debrecen, 1500 néző. Vezette- Nyári. Csapkodó, unalmas játék, igazságos döntetlen. ÓZD—EGER 1-0 (0-0) Ózd. 7000 néző. Vezette; Nagy M. Góllövő: Baár (öngól). A jó iramú találkozón többet támadott a hazad csapat, de csak szerencsés góllal nyert, egy ravaszul becsa­vart szögletet az egriek kapusa ..bevédett”. SZEOL AK—22. SZ.ÁMO VOLÁN 2-1 (0-0) Szeged, 2000 néző. Vezette: Ádám. Góllövők: Kutas! L.. Gö- gitz, illetve Kutasx R. Végig fö­lényben volt a SZEOL AK, de csak a 67. percben törte át á jó vendégvédelmet. az NB ii Állasa 1. Volán SC 2. Siófok 3. SZEOL AK 4. S.-tarján 5. KVSE 6. H.-vásárh. 7. Kecskemét 8. Eger 9. Szekszárd 10. Baja 11. D. Kinizsi 12. Keszthely 13. Sopron 14. OKSE 15. Ganz-M. 16. Bauxitb. 17. Dorog 18. 22. sz. Volán . ** 19. N.-kanizsa 27 10 2 15 40-51 22 20. Nagybát. 27 6 4 17 29-57 16 (A 23. fordulóban lezajlott Vo­lán SC—Kazincbarcika (7-0) -mér­kőzés eredménye nem szerepel a táblázatban, mert az MLSZ hatá­rozata értelmében a mérkőzést újrajátsszák.) Cselgáncs OB Csak egy ezüst Budapesten, a Körcsarnok­ban rendezték meg az orszá­gos felnőtt cselgánesbajnok- I Ságot, amelyen az MVSC sportolói is részt vettek, A kétnapos bajnokság során a miskolciak csak egy ezüstér­met szereztek. A 60 kilogram­mos súlycsoportban Gercsák, a kecskeméti Tóth mögött, a második helyen végzett. Röplabda A hét végén újabb fordu­lót rendeztek a röplabda NB I-ben. A Miskolci VSC kiesés szélén álló női együttese ez­úttal a Debreceni MVSC-hez látogatott. A hazaiak 3:0 (1, 11, 14) arányban győztek. A miskolciak nehezen lendültek játékba, csupán az utolsó játszmában voltak egyenran­gú ellenfelek. Egyedül Fejes játékát illeti dicséret. + Mészöly Kálmánnak lég- jóként a védelem javításán kell fáradoznia... Labdarúgás, EB-selejtező Ennél sokkal á többet vártunk Magyarország—Luxemburg 6-2 (3-0) ^ Akik még némileg jó játékot nyújtottak: Garaba Imre,' Hannich Péter, Nyilasi Tibor (balról jobbra) Mielőtt a cím elolvasása után bárki is ránk sütné a telhe­tőt ienség bélyegét, gyorsan hozzátesszük: nem is annyira ered­ményességben, mint inkább játékban. No, meg abban, hogy hazai pályán nem kap csapatunk ilyen óvodás gólokat. Mert aki a vasárnapi ebéd után kilátogatott a Népstadionba, az gólparádét, vagy ahogy Vitray Tamás mondotta: majálisi gól­szüretet várt. S nem olyan játékot, mint amit jó 70—75 per­cen át nyújtott csapatunk. Mintha csak a játékosok is ebéd utáni pihenőjüket szakították volna meg ezúttal.. • Mert a Népstadionban ezúttal látványosságról csak az a bizo­nyos helikopter gondoskodott, amely ajándékokat és labdákat hozott a gyepszőnyegre. Csapa­tunk viszont? Olyan öreguras fo­cit játszott, hogy azt hihettük- a negyven éven felüli öregfiúkat küldte ezúttal pályára a szövet­ségi kapitány. Tanulmányt lehet­ne arról írni, hogyan hagyták ki sorozatban helyzeteiket Pölöskei, Hannich, majd Nyilasi. Hogy Kissről — aki, ki tudja miért, még mndig élvezi a válogatók bizalmát — ne is beszéljünk. Ke­mény húsz percet kellett várni arra, hogy igazán góllal kecseg­tető lövés — Póczik bombázott, de Defrang nagy bravúrral men­tett — menjen -a vendégek kapu­jára. Pölöskei ártalmatlan hely­zetben megsérült, s míg ápolták, a 22. percben, Póczik mesteri labdát kanyarított Hajszán elé — igaz, Meunier hibája is kellett, hogy a „küldemény’' a címzett­hez érjen —, s a győri szélső an­nak rendje-mód ja szerint, kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. Az átadásnál Póczik is megsé­rült, jó nyolc percig emberhát­rányban játszottunk, majd Szépí­tés, később Burcsa lépett pályá­ra, miközben R. Schreiner sárga lapot kapott. (Felvetődik a kér­dés: hogyan melegítettek be já­tékosaink, ha 20—25 perc eltelté­vel már ketten is húzódás miatt kényszerültek az öltözőbe. Ta­lán azt hitték: elég a mezt a pá­lyára vinni az amatőr luxembur­giak ellen? Mert a játék is erre engedett következtetni...) Kiss szabadrúgásánál torná­szott a luxemburgi kapus, majd Totó­eredmények 1. Atalanta—Reggiana ve. 5-1 1 2. Atlanta—Reggiana I. fi. 3-0 1 3. Bari—Catania ve. 1-0 1 4. Bari—Catania I. fi. 0-0 x 5. Bologna—Arezzo ve. 1-0 1 6. Bologna—Arezzo I. fi. 0-0 x 7. Campobasso—Cavcse ve. 1-1 x 8. Campobasso—Cavese I. fi. 0-0 x 9. Como—Varese ve. 2-2 x 10. Lazio—Foggia ve. 0-0 x 11. Milan—Cremonese ve. 1-1 x 12. Palermói—Lecce ve. 2-0 1 13. Perugia—Sambemedettese 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Pistoiese—Monza ve. 0-12 15. Palermo—Lecce I. fi. 0-0 x 16. Perugia—Sambenedettese L félidő 0-0 x Megéri, hogy cseréljünk! Április 1Q-tól 30-ig a KON-FER Galériában (Miskolc, Széchenyi út 3-9. sz.) HA MEGUNTA, NE DOBJA EL: RÉGI ÖLTÖNYÉÉRT 300 forintot BESZÁMÍTUNK A VÉTELÁRBA, HA AZ ÚJAT NÁLUNK VÁSÁROLJA. Régiért újat a KON-FER-ből! Bossi is megismerkedett a sárga lappal, a 34. percben végre szép jelenet tanúi lehettünk. Hannichot csapták el a 16-os előterében. A szabadrúgást Nyilasi remekül nyeste a bal felső sarokba, 2-0. Nem telt el három pere, amikor egy rossz kirúgást Kiss szerzett meg, 25 méterről lőtt. s a labda Defrang segítségével került a bal sarokba. 3-0. A félidő hajrájában Katzirz tisztázott meleg helyzetben az első valamire való luxemburgi támadás végén, majd Szentes hi­bázott el ígéretes lehetőséget. A térfélcserét követően Nüren- berg kapott játéklehetőséget A. Schreiner helyén. Kiss adta újabb bizonyítékait annak: gólja ellené­re sincs helye ebben az együt­tesben, majd Reitemek is kijárt a sárga kártya Az esetne! Girres addig konzultált a játékvezető­vel, míg ő is megnézhette, mi­lyen is a máltai bíró sárga lapja. Kihagyott lehetőségek után ki­adós hidegzuhany ébresztette rá a mieinket: nem a páholyban, hanem a pályán lézengenek. Az 56. percben három luxemburgi is üresen várta Weis jobb oldali be­adását, végül Reiter bólintott a bal sarokba, 3-1. S nem telt el egy perc, ismét Katzirznak kel­lett maga mögé nyúlnia, ezúttal Malget lövése pattant a jobb ol­dali kapufáról a hálóba, 3-2. Óriási füttykoncert fogadta az eredmény ilyetén alakulását, s mintha ez a „fürdő” jót tett vol­na együttesünknek, akárcsak a vendégek, a mieink is egy perc alatt szereztek két gólt. A 63. percben Szentes remekül hasz­nálta ki a vendég védők nagy hi­báját, s lőtt a jobb sarokba, 4-2. Nem telt el egy perc, s ismét szabadrúgáshoz jutott csapatunk. A lepasszolt labdát Nyilasi ismét a bal fölső sarokba helyezte, 5-2. Újabb két perc múltán Burcsa is feliratkozott a góllövőlistára: egy kitűnő indítás nyomán ug­rott ki, s a hosszú, bal alsó sa­rokba lőtt, 6-2. A 68. percben növelhette vol­na előnyét csapatunk, Kiss lát­ványos jelenetét a máltai játék­vezető büntetővel honorálta. Hannich lövését Defrang kiütöt­te, Szentes duplázott, de az ég­be lőtt. Ami ezután történt a pályán, az nem volt válogatotthoz méltó játék. Mintha a mieink megelé­gedtek volna a „lekopírozott” eredményei, ismét visszakapcsol­tak, s szinte várták a megváltó sípszót. Különösen Kiss volt az, aki Indiszponáltaágával kivívta a közönség nemtetszését. .. Mindazok, akik mintegy 10 ez­ren kiruccantak a Népstadionba, joggal várták, hogy a rendkívül gyenge játékerőt képviselő luxem­burgi együttes ellen brillíroziki majd csapatunk. Elsősorban azért hittek ebben, mert a luxemburgi nagyarányú győzelem után nyu­godt, technikás, jó játékot re­méltek. Ám a reménykedőknek! .ugyancsak csalódniuk kellett. Már a kezdéstől öregurasan, sok hibával játszott együttesünk, amelyből néhány an ugyancsak kilógtak. Arról nem is beszélve: amint elvesztette játékmesterét csapatunk, szinte összezavarodott a magyar válogatott. Igaz, szü­netig szereztek két gólt, de mind­kettőben alaposan benne voltak a vendégek is. Fordulás után pe­dig nekidurálták magukat a lel­kes amatőrök, s ha a szerencse nem áll mellénk, akár egyenlíthet­tek is volna. A hidegzuhany után végre pár percre talpra áll­tak a magyarok, de a kihagyott büntetőt követően ismét csak a játszadozás szintjére süllyedt vissza a mérkőzés. Mészöly Kál­mánnak a látottak alapján ugyan­csak nehéz dolga lesz, ha csapa­tunk tíz nap múlva eredménye­sen akar hazatérni a ködös A1- bionból. A Népstadionban, 10 ezer néző előtt lejátszott találkozót a máltai Azzopardi vezette. MAGYARORSZÄG: Katzirz — Péter, Kerekes, Garaba, Tóth, Hannich, Nyilasi, Póczik (Bur­csa) , Hajszán, Kiss, Pölöskei (Szentes). LUXEMBURG: Defrang — Michaux, Bossi, Dreseh, Meunier, Girres, R. Schreiner, Weiss (Wag­ner), A. Schreiner (Nurenberg), Reiter, Malget. Gólszerzők: Nyilasi (2), Haj­szán, Kiss, Szentes, Burcsa, il­letve Reiter, Malget. A 3. SELEJTEZŐ CSOPORT ÁLLASA: 1. Anglia 4 2 2 — 14- 2 6 2. Magyarország 2 2-------12-4 4 3. Dánia 3 1114-33 4. Görögország 3 1112-33 5. Luxemburg 4 ------- 4 5-25 — TÓTH ZOLTÁN Kosárlabda Váratlan Meglehetősen családias hangu­latban, igen kevés néző előtt ke­rült sor a miskolci sportcsarnok­ban az ASC és a DVTK női ko­sárlabdacsapatainak részvételével a Felszabadulási Kupa mérkő­zésre. Baumann Gáspár, a DVTK edzője győzelmet remélt lá­nyaitól. Nos, váratlan vere­séggel zárult a találkozó: a fővárosiak 75:64 arányban vereseg győztek. Az első félidőben vé­gig a diósgyőriek játszottak fölényben, ám a második já­tékrészre kiütköztek a féradt- ság jelei a lányokon. Tény, hogy zömmel ifjúsági korú já­tékosok kaptak helyet a csa­patban. Ennek ellenére fe­gyelmezett játékkal a győzel­met is megszerezhették volna. t