Déli Hírlap, 1982. március (14. évfolyam, 51-77. szám)

1982-03-08 / 57. szám

Kézilabda Nemzetközi Nőnapi Kupa A Borsodi Bányász és a Mis­kolci Spartacus közösen rendez­te meg a Sportcsarnokban lebo­nyolított kézilabda Nemzetközi Nőnapi Kupa elnevezésű tornát. Ezen a két rendező csapat mel­lett részt vett a ZVL Presov. csehszlovák NB I-es gárdája (igaz, három válogatott játéko­sukat nélkülözni kényszerült) és a Borsodi Bányász, valamint a Miskolci Spartacus ifjúsági ko­rúiból alakult vegyes csapat. A tornát végül is a Borsodi Bányász nyerte a ZVL Presov és a Mis­kolci Spartacus előtt. A miskolciak eredményei: — Ifjúsági vegyes 27-11, (13-5), — Borsodi Bányász 22-21 (7-8), — ZVL Presov 20-27 (10-14). A Spartacusban játéklehetősé­get kapott Tarné, Kuktáné — Erdödi, Nagyné, ProK, Kovács, Nagy, Egerszeginé, Dombi, Sza­bó, Varkoly. + Erdödi bevetődése ezúttal gólt nak, a Presov ellen hozott a Miskolci Spartacus- (Szabó István felvétele) Labdarúgó NB II A papírforma szerint A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a tegnapi volt a 17. forduló. Ez alkalommal az MVSC hazai környezetben fogadta a sereghajtó jászberényieket és egy félidei elfogadható játék után győzni is tudott. A Honvéd Papp J. SE Hódmezővásárhelyeit lé­pett pályára s két góllal vesz­tett. MVSC—LEHEL SC 3-0 (2-0). Miskolc, MVSC-sportelep, ed­zőpálya, 800 néző. Vezette: Bodó. A mérkőzés előtt megkérdeztük a rendezőket, hogy vajon miért nem a füves pályán játsszák le e bajnoki mérkőzést. — Még gyenge a fű és sáros a talaj, óvni kell a pályát. — mondották. Szó, ami szó, a salakpálya jól nézett ki mikor a játékvezető jelt adott a mérkőzés megkezdé­sére, de csak addig. Ugyanis az első támadások után már jó né­hány centis „nyomok” jeiezték. ez a megoldás sem tökéletes. Mindenesetre itt kezdett az MVSC: Kun — Lipták, Gyön­gyösi, Gergely, Krémer — Le. iszt (Bobkó), Bukovenszki (Czer- va> — Egry, Kiss T., Török. Méghozzá jól. Már a második percben Lipták elment a jobb szélen, de jó ütemű beadásáról lemaradtak a belsők. A 4. perc­ben pedig már akár a vezetést is megszerezhette volna a tava­szi szezonban itthon először be­mutatkozó Vasút. Ugyanis Kiss— Bukovenszki—Kiss összjáték után a labda a középcsatárhoz ke­rült, aki 15 méterről a balössze­kötő helyéről alig küldte a lab­dát a kapu jobb oldala mellé. Nagy erővel rohamozott a Vas­út és ez a 17. percben hozta meg vezető gólját Bukovenszki, Egry Kiss T. volt a labda útja. Kiss a balösszekötő helyén tört be a 16-oson belülre, cselezett, cse+.lett- botlott, és a labda mindig előtte maradt. Bár kissé kisodródott, de 12 méterről az egyetlen lehetsé­ges helyre, a bal felső sarokba vágta a nettyest, 1-0. Ezután néhány nercig kitáma- don a Lehel SC, de igazi hely­zete nem akadt, a 30. percbe aztán tovább növelte előnyét a zöld-fehér együttes. Az akció Kisstől indult. Jól látta, hogy mind Bukovenszki, mind pedig Egry lyukra fut a 16-oson belül. Remekül benyeste eléjük a lab­dát, hogy szándékos volt-e vagy sem, azt a pálya széléről ne­héz volt megállapítani, de tény, hogy Bukovenszki átengedte a kezdeményezést Egrynek. A csa­tár először belevezette László kapusba, de arról a kapu felé át­perdült a labda, ezt utolérte és közelről a hálóba pofozta, 2-0. A fordulás után változott a já­ték képe. A jászberényieknek nem volt vesztenivalójuk és bátran az aktív támadás melleti döntöttek. (Jóllehet, Krompaszky Gyula, a hazaiak edzője követő emberfogás os taktikával bízta meg játékosait). Tehát támadotl a Lehel SC, beszorult az MVSC, és ha nem Kun véd, vagy ha nincs olyan jó formában, akkor bizony már a 71. percben akár 2-2 is lehetett volna. Ugyanis a 70. percben Szabó, a vendégek higanymozgású középpályása egyedül törhetett kapura. Mint­egy 10 méterről hatalmas bom­bát zúdított a miskolci kapu fe­lé. Kun bravúrral mentett. Egy perc múlva megint csak egyedül állt vele szemben a Vasút ka­puvédője, ezúttal előrevetőcive sikerült hárítania. További jászberényi támadá­sokkal teltek a percek, egész a 85.-ig. Ekkor jobb oldalról Kiss T. kapott egy remek labdát, kö­zépen. Jó ütemben ugrott ki és a 16-os vonaláról a kapu ba! alsó sarkát célozta meg, köze­pes erővel. A labda a későn ve­tődő László keze és a bal oldali kapufa között a hálóban kötötl ki, 3-0, és ez lett a végeredmény. Az MVSC nem játszott jól ezen a találkozón, de a középpályá­sok egy félidőn át óriási miin­kát végeztek. Ki tudták szolgál­ni a csatárokat és ennek ered­ménye lett a két gól. A szünel után visszaestek és Kun bravúr­jaira volt szükség a végső győ­zelemhez. Az edző szerint Kun Lipták, Thury és Kiss játéka emelkedett az átlag fölé. HÖDGÉP-—HONVÉD PAPP J. SE. 2-0 (1-0). D. TÓTH BÉLA JttsIalUenisx Megyei cspiUjno’isíg A MÉMTE csarnokában ren­dezte meg a megyei asztalitenisz­szakszövetség I. osztályú csapat- bajnokságát újoncoknak, serdü­lőknek és ifjúságiaknak (3-3 fős csapat). A végeredmény: Újonc leány: 1. MÉMTE I. (Ki­rályhegyi, Kosárkó. Szilágyi), 2 ÖKSE, 3. Borsodi Kinizsi. Újonc fiú: l. MÉMTE I. (Bari, Dubéczy, Lovászik, Oláh), 2. OKSE. 3. DVTK. Serdülő leány: 1. MÉMTE (Ba­darász, Karádi, Szilágyi. Tóth Krisztina, 2. B. Kinizsi. 3. ÖKSE. Serdülő fiú: 1. ÖKSE (Gergely, Reszler, Rembeczky), 2. MÉMTE L. 3. MÉMTE IL Hi leány: 1. MÉMTE I. (Bada­rász, Korányi, Kriston), 2. MÉM­TE II., 3. B. Kinizsi. Ifi fiú: 1. MÉMTE II. (Maksa, Rózsahegyi, Tisza, Tóth T.), 2. MÉMTE U 3. DVTK. ' Ugyanitt a Borsod megye! ser­dülő korúak a Tízek Bajnoksá­gáért álltak asztalhoz. A vég­eredmény:. Leányok: 1. Karádi, 2. Bada­rász. 3. Szilágyi (mindhárom MÉMTE). Fiúk: 1. Rózsahegyi (MÉMTE) 2. Gergely (ózd), 3. Simor (MÉMTE). Kosát labda NB II A NB n Keleti csoportjában szereplő MEAFC női csapata a Fazekas utcai Általános Iskola tornatermében — • szükségbíró közreműködésével — bajnoki mérkőzést játszott. Az eddi(: mindössze három vereséget szén vedett mezőberényieket fektet kétvállra. MEAFC—MEZÖBERÉNY 65-57 (34-24). Az egyetemisták pontszerzői * Járdád házi 18, Dargai 14, Rich- Ueh 13, Veres 12, Szabó 8, Lan­tosné 2. Játszott még: Agócs, Szűcs. Edző: Szemes Antal. Jól kezdett a MEAFC. Alig telt *1 néhány perc, és máris 10 pont- al vezetett. Ez az előny meg- naradt a félidő végéig. Azonban i második félidő 3. percétől visz- izaestek, olyannyira, hogy a 10. nercben egyenlő volt az állás. Az újítás azonban sikerült és néhány gyors indítás eredmé­nyeképp újból megnőtt az előny és a mérkőzés végéig megma­radt. Totóeredmények 1. Komló—Pécsi VSK 3:2 1 2. Kaposvár—Sabaria 2:0 1 3. Várpalota—Szekszárd 0:1 2 4. Salgótarján—Eger 5. Gyöngyös—Szolnok 2:1 1:0 1 1 6. Ganz-MÁVAG—Dorog 2:2 X 7. Ascoli—Cagliari 2:1 1 8. Bologna—Avellino 1:0 1 9. Fiorentina—Róma 1:0 ] 10. Internazionale—Milan 2:1 1 11. Juventus—Torino 4:2 1 12. Bari—Catania 2:1 1 13. Rimini—Pisa 2:2 X +l-es: 14. Verona—Varese 3:1 ] Befejeződött a cselgáncs Hun­gária Kupa. Ozsvár András meg­mentette a magyarok becsületét, mert a hazai indulók közül egye­dül ő szerzett aranyérmet. Ne­hézsúlyban nyert a kanadai Bla- ney, valamint egy koreai és egy szovjet judós előtt. Labdarúgó NB I Fekete szombat A labdarúgó NB I 23. for­dulójában a Borsod megyei csapatok közül az Ózd ját­szott hazai környezetben. A Debrecent fogadta, és ... szá­mára égetően szükséges két pontot hullatott el. A diós­győriek Zalaegerszegre láto­gattak, és „lábukban” volt az egy pont, de ők is vereséget szenvedtek. DVTK-Z1E 12 (01) Zalaegerszeg, hatezer néző, ve­zette: Palotai. DVTK: Gulyás — Kádár, Gi­ron, Görget (Teodoru 1.), Sze­mere — Oláh, Kerekes, Fükő, László (Tatár) — Borostyán, Fe­kete. A három gól: Egy jobboldali szabadrúgás után a 34. percben Szima- csek ívelt középre, Kereki fejjel juttatta a labdát az ötösre, ahonnan Simon ka­pásból a bal felső sarakra emelt, 0-1. A 48. percben Csepregi a jobb oldalon elfutott, középre ívelt, Kerekes menteni akart, de a labda a lábáról a befu­tó Takács elé perdült. A ha­zai csatár 3 méterről nem hibázott, 0-2. Az 51. percben diósgyőri akció futott a jobb oldalon. Kerekes révén. A 16-os sar­kánál Major buktatta, ezért Palotai 11-est ítélt. A meg­ítélt büntetőnél Giron a jobb felső sarokba vágta a labdát, 1-2. A csapat szombat este va­lamivel 10 óra után visszaér­kezett, és vasárnap reggel Oláh Ferenc, a csapat kapi­tánya már készséggel vála­szolt néhány kérdésünkre. i 4N ^ A közgázosok még a hármas MVSC-sánc mellett is elütik a labdát. (Szabó felv.) Röplabda Avas Kúp a Sző, am! sző, nemegyszer ér­te már bírálat a Magyar Röp­labdaszövetséget az NB I-es bajnokságok rendezése miatt Hol túlságosan sűrűn, hol pedig túlságosan ritkán vannak bajno­ki mérkőzések, hiába az éven­kénti bajnokság-átszervezés. Mos1 az a helyzet alakult ki, hogy a2 NB I-es csapatoknak már jó ide­je nem volt játéklehetősége. E2 is közrejátszott abban, hogy a2 MVSC — saját környezetben — tornát rendezett Avas Kupa né­ven. Ezen az MVSC női gárdája mellett részt vett a BVSC, a DMVSC, a Bp. Spartacus, a Kül­ker SC és a Közgazdasági Egye­tem együttese. Mint várható volt. a színvonalas találkozók után a végső győzelmet (vereség nélkül) a Bp. Spartacus szerezte meg. A végeredmény: 1. Bp. Spar­tacus, 2. BVSC. 3. DMVSC. 4 Közgazdaság! Egyetem, 5. MVSC 6. Külker SC. Az MVSC eredmé­nyei: — BVSC 3-1, — DMVSC 2-3, •— Bp. Spartacus 2-3, — Kül­ker SC 1-3, — Közgazdaság/ Egyetem 2-3. Hat pontot szerzett de mentségére legyen mondva, hogy háromszor csak minimális különbséggel, azaz három-kette arányban kapott ki. így 11 nyerf játszmájuk a győztes Bp. Soar- tacus 15-je után a második leg­jobb. A jelenlévő edzők, szakvezetők szakemberek véleménye szerin’ egy-két találkozó színvonala meghaladta a bajnoki összecsa pásokét is. — Valóban annyira durvák voltak az egerszegiek, mint ahogy az a tudósításokból ki­derül ? — Durvák, kíméletlenek. Különösen Szimacsek volt az aki szóhoz sem hagyta jutni Borostyánt. Már a második­harmadik jelvágás után ki kellett volna öt állítani. Az első félidőben Misi jól is ját­szott, de a bírói „tehetetlen­ség” láttán a második félidő­ben visszaesett. De nemcsak csatárunkkal szemben voltak durvák, hanem szinte min­dig, amikor mi támadtunk. Görgei sérülése — szerencsé­re nem komoly — is ennek köszönhető. — Volt-e esélye a győze­lemnek, vagy legalábbis a pontszerzésnek ? — Még az utolsó másod­percekben is bíztam a pont­szerzésben, ugyanis küzdőké­pességben jobbak voltunk, mint ők. Góljaik szerencsés körülmények között szület­tek, különösen a második. — Hogyan értékeled az egyes csapatrészek játékát? — Gulyás minden dicsére­tet megérdemel, de jó volt Giron is. A középpályán (be­leértve jómagámat is) közép­szerű teljesítményeket nyúj­tottak. nyújtottunk. A táma­dók közül pedig senkit sem tudnék kiemelni. D. T. B. Ózdi Kohász— Debreceni MVSC 0-2 (0-2) özd, 5000 néző, vezette: Mohá­csi. Ózdi Kohász: Fekete — Pri­bék. Szilágyi, Fegyverneki, Bí­ró — Tokár, Ambrus (Bácskái), Kajdi, Becsei (Tóth) — Utassy Dudás. A két edző az esélyekről így vélekedett az összecsapás előtt: Kovács Ferenc: — Ne­künk csak a győzelem jó. Pallagi Róbert: — Minden­ki egészséges, újból a két pont a cél. Nos, a mérkőzés csak Ko­vács Ferencet igazolta. Az ózdiak ugyanis úgy téblábol- tak a pályán, mintha nekik mindegy, mi lesz az ered­mény. Ácsorogtak a pályán, lelkesedés, tűz nélkül, min­den elképzelést nélkülözve kínlódtak. A vendégek sem játszottak fényesen, de Menyhárt, Sallai és Nagy II. vezérletével igyekeztek tá­madásokat vezetni és azokat befejezni. Tulajdonképpen csak ennyi különbség volt a két csapat között, de ez dön­tő fontosságúnak bizonyult! A vendégeknél Sallai Dudást Fodor pedig Utassyt őrizte egy pár percig, aztán bátran otthagyták a két ózdit, mert semmi veszélyt nem jelentet­tek. Ugyanakkor Fegyverneki a rá bízott Nagy II-t csak tá­volról figyelte, aki így telje­sen szabadon szervezhetett és gólokat szerzett. A két gól: Az első a 26. percben esett, szerzője Nagy U.: — A jobb oldalon az óz­diak bedobáshoz jutottak, a labda Fegyvernekihez került, ö pedig rosszul találta el a labdát és így az hozzám ke­rült. A jobbösszekötő helyén kapura törtem, egy lövőcsel­lel becsaptam a kifutó Feke­tét és 14 méterről a jobb fel­ső sarokba lőttem. A második a 28. percben született, szerzője Nagy II.: — Jankovics jobbról ívelt szögletet, Kiss Jancsi kapura fejelte a labdát, Fekete vető­dött, de én közbe ugrottam és a labdát a földre fejeltem, ami így kicsit más irányba pattant fel, mint azt a kapus várta, és a bal kapufa mel­lett a hálóban kötött ki. A szünet után az ózdiak kétszer is cseréltek, Tokár­nak 25 méteres bombája a jobb kapufa tövéről pattant ki, Nagy II. csúsztatott feje­se a felső lécről pattant ki, de sem a játék képe, semfce- dig az eredmény nem válto­zott. A Kohász az első per­cektől kezdve „feltartott ke­zekkel” játszott. Saját közön­sége előtt kapitulált. Ezért volt jogos a szurkolók felhá­borodása, a füttykoncert, majd a vastaps a debreceni­eknek. Az edzők a mérkőzés után: Kovács Ferenc: — Ezen a mérkőzésen minden tekintet­ben felülmúltuk ellenfelün­ket. Döntő fontosságú volt, hogy hamar szereztünk veze­tést, mindjárt kétgólosat: Nagy II. rutinja és gólképes­sége hozzájuttatott bennün­ket két értékes ponthoz. Pallagi Róbert: — A min­den csapatrészében jobb Deb. récén könnyen győzött. Ma­gunkról csak annyit tudok mondani, ez van, ennyire va­gyunk képesek. Hat nap alatt 3 mérkőzést játszottunk és egyetlen pontot sem szerez­tünk. Ez mindennél többet mond. D. Gy. Labdarúgás NB i. Néhány vendégsiker jellemezte a labdarúgó NB I 23. forduló­ját. A Czabán Samu téren a Pécs, Ózdon a Debrecen, a Megyeri úton a Videoton győzött, Kispes­ten pedig az FTC. Eredmények: Volán SC—Pécs 1:2, özd—Deb­recen 0:2, Vasas—Rába ETO 1:1, SZEOL-AK—Csepel 2:2, Újpesti Dózsa—Videoton 0:1. ZTE—DVTK 2:1, Haladás—Nyíregyháza 3:1 Bp. Honvéd—FTC 0:2, Tatabánya —Békéscsaba 2:1. A BAJNOKSÁG ALLÁSA: 1. Ü. Dózsa 23 12 8 3 41-20 32 2. Videoton 23 14 4 5 35-25 32 3. Rába ETO 23 13 4 6 66-35 30 4. Tatabánya 22 10 10 3 40-30 30 5. FTC 22 14 1 8 48-32 29 6. Bp. Honvéd 22 9 6 7 33-26 24 7. Vasas 22 8 7 7 38-32 23 8. Haladás 23 8 7 8 32-32 23 9. Csepel 23 7 9 7 27-27 23 10. ZTE 23 8 7 8 24-35 23 11. PMSC 23 10 2 11 34-32 22 12. B.-csaba 22 6 9 8 28-34 21 13. DVTK 23 6 8 9 36-42 20 14. Debrecen 23 7 6 10 29-37 20 15. Nyíregyháza 23 6 8 9 23-33 20 16. Ózd 23 5 5 13 31-47 n 17. Volán SC 22 3 9 10 26-33 IS 18. SZEOL AK 23 4 2 17 19-56 10 NB H A hazai csapatok diadalmas­kodtak a labdarúgó NB n Ke­leti csoportjának a 17. forduló­jában. A Debreceni Kinizsi pon­tot vesztett, kikapott az Eger. míg a Kazincbarcika győzelmé­vel a második helyre került. Eredmények: Salgótarján—Eger 2:1, Gyön­gyös—Szolnok 1:0, MVSC—LeheJ SC 3:0, Gyula—Asztalos SE 1:1, Debreceni Kinizsi—DUSE 1 :L Szabó L. SE—Szarvas 3:0, HÖD- GÉP—Papp J. SE 2:0, Kazinc­barcika—Honvéd Bem. SE 2:0. A KELETI CSOPORT ALLÁSA? 1. D. Kinizsi 17 2. K.-barcika 17 3. Eger 17 4. Hódm.-vh. 17 5. Szabó L. SE 17 6. Gyula 17 7. D. USE 17 8. Salgótarján 17 9. Szarvas 17 10—11. Asztalos SE 17 10—11. Papp J. SE 17 12. Gyöngyös 13. Bem J. SE 14. MVSC 15. Szolnok 16. Lehel SC 1 31-15 25 3 26-12 23 2 21-13 23 6 27-17 19 5 29-23 19 6 25-22 18 6 17-17 17 6 16-20 16 8 26-26 15 476 17-23 15 17 17 17 17 17 7 17-23 15 7 14-22 15 6 16-20 14 7 21-33 14 8 11-16 13 3 10 7-19 11 M ayirmes