Déli Hírlap, 1982. március (14. évfolyam, 51-77. szám)

1982-03-29 / 75. szám

Pontot szerzett (vagy vesztett t)a Nem vallott szégyent az Ózd „ „ ' /• ,V ' , * . *4# 'Sw^á»><,V'J , ' , 4* **&&&% 'I ÄfifcS! HÜ jjc Oláh egyik nagy helyzete: Szendreibe lőtte a labdát. Fe­kete és Kovács (képünkön) szemlélik a jelenetet. A labdarúgó NB I-ben 26 mérkőzést játszottak már a csapatok. A 26-ban az ózdiak Kispesten léptek pályára, mig a Diósgyőr az Ű. Dózsát fo­gadhatta. Tehát a Borsod me­gyeiek két — valaha szebb napokat megélt — fővárosi együttes ellen küzdöttek a pontokért. A lehetséges négy­ből egy sikerült a DVTK- nak. DVTK—Újpesti Dózsa 0-0 A sajtótájékoztatón kide­rült, hogy dr. Puskás Lajos vezető edző kihagyta a kez­dő 11-ből Verébét és Tatárt. — Tatárral nem vagyok megelégedve. Azt várnám, hogy többet, jobbat nyújtson, mint amit mostanában mu­tatott. A két kapus között egészséges a versengés a kez­dőbe kerülésért. Gulyás jó formában van, ezért ő őrzi a kaput. 'TéMésváii Miklós, ‘äz"új­pestiek vezető edzője őszin­tén elmondta, hogy egy-egy fordulóban a mérkőzés vég­eredményét meghatározza Kiss S. és Törőcsik, illetve Nagy L. formája. — Törőcsik megsérült, nem játszhat, ez bizony nagy hát­rány lesz. Nagy Laci viszont már ott lesz a cseresorban. (Játszott is.) Tompa sípjelére, régen lá­tott szép számú közönség előtt (tízezernél többen le­hettek) a következők voltak a pályán: DVTK: Gulyás I. — Kádár, Gi­ron, Szemere, Oláh, Görgei, Bo­rostyán, Fükő, Gulyás S., Kere­kes, Fekete. Növekvő számsorrendben adtuk meg a 11 játékost, és nem ok nélkül. Az egész mérkőzés folyamán ugyanis * Jól védett a fiatal kapus, Gulyás jószerével csak néhány poszt volt biztos: Gulyás kapusé, elöl Borostyáné és Feketéé (Borostyánt később Teodora 11. váltotta föl), és nagyjá­ból Gironé (bár hozzátesz- szük, nem egyszer a 9-es (!) számmal játszó Gulyás S. volt a leghátsó ember). A többieket egyszerűen el kell helyeznünk a középpályára. G. Dózsa: Szendrei — Heréd!, Kovács J„ Kardos, Tóth — Ko­vács B., Steidl, Kisznyér, Jurá- csik — Bodnár, Kiss. Játéklehe­tőséget kapott még Nagy L. és Szűcs. Egy mérkőzésről a követ­kező találkozóig beszélget­nek a szurkolók, elemezge­tik a látottakat. A vitájuk­ban szombat este és vasár­nap is vissza-visszatért egy csúnya szó: bunda. (Persze sok egyébről is szó esett: Bo­rostyán lecseréléséről, Tatár­ról ...) Bizonyára megfigyelték a kedves szurkolótársak, hogy akkor „hullámzik” igazán egy-egy mérkőzés, ha a kö­zéppályán csak épp addig van a labda, ameddig a tá­madás megszervezéséhez fel­tétlenül szükséges, a párhar­cok a 16-os közvetlen kör­nyékén, illetve a 16-oson be­lül bontakoznak ki. Nos, je­len esetben épp a támadás­szövéseket akarta megakadá­lyozni mindkét csapat azzal, hogy „megszállta” a közép­pályát. De hogy mindkét gárda gólt, gólokat akart el­érni, azt a kihagyott helyze­tek (pontosabban szólva a kialakult gólhelyzetek) egy­értelműen bizonyítják. Tehát bundáról szó sincs. Sokkal inkább arról, hogy bár szer­zett egy pontot a DVTK pa- tinásabb ellenfelétől, kiha­gyott gólhelyzetei láttán állít­juk, inkább vesztett. Bp. Honvéd—Ózd 3-2 (2-0) Kispest, 4500 néző, vezette Bű­ki. Bp. Honvéd: Gujdár — Paró­czai, Kanász, Garaba, Varga — Pál, Nagy, Gyimesi — Bodonyi, Segesvári, Kuti. Edző: Tichy La­jos. Ózd: Szőgedi — Tokár, Sipos, Fegyverneki, Szilágyi — Amb­rus, Kajdi, Ligeti, utassy, Be­csei, Dudás. Edző: Pallagi Ró­bert. A mérkőzésen öt gól esett. Az 5. percben Segesvárt a középcsatár helyéről lőtt ka­pura, a labda a 'keresztlécen csattant. Onnan kifelé pat­tanva Nagy elé érkezett, aki 8 méterről a jobb alsó sarok­ba bombázott, 1-0. A 32. percben Pál végzett el szabadrúgást A pattogó labda Kuti elé került, aki a 16-os vonaláról lövést küldött a jobb sarok felé, Szögedi nem érte el a labdát 2-0. A 48. percben Tokár szök­tette — 30 m-es átadással — Utassyt. A csatár még azt is meg tudta várni, hogy a ki­mozduló Gujdár elfeküdjön, és ekkor gurított 10 m-ről higgadtan a bal sarokba, 2-1. A 75. percben ismét Nagy volt eredményes. Gyimesi az alapvonal közeléből emelt kö­zépre, és a kispesti játékos 8 m-ről nem hibázott 3-1. A 83. percben ismét To­kártól indult a labda. Ez­úttal Dudás elé tálalt. Gujdár kicsit később indult ki ka­pujából, így az ózdi játékos a középcsatár helyéről 7 m- ről az üres kapuba perdített, 3-2, s ez lett a végeredmény. A 26. forduló után az Özd reménytelen helyzetben van, de a DVTK-nak is küzdenie kell azért hogy elkerülje az osztályozó mérkőzéseket je­Kupadöntősök Vasárnap a Bp. Spartacus női csapata a rostoviakat 23:19 arányban legyőzte, és az ide­genben lőtt több góllal bejutott a KEK-döntőbe. Még nagyobb sikert ért el a Vasas női csa­pata, első félidei szenzációs já­tékával nemcsak ledolgozta öt­gólos hátrányát, hanem szinte behozhatatlan előnyre tett szert, s bekerült a BEK döntőjébe. Va­sas—Spartak Kijev 22:15 (16:7). összesítésben 42:40-re győzött a magyar együttes. leintő 15. helyet. És legköze­lebb mindkét csapat idegen­ben lép pályára... D. TÖTH BÉLA Jf-Az Adorján—Sziráczki István párharcból ezúttal minden alkalommal a debreceni került ki győztesen. (Szabó István felvételei) Salakmotorozás A pályacsúcs is kevés volt... Borsodi Volán—Debreceni Volán 37-41 Rangadóra került sor teg­nap a népkerti salakmotoros pályán. Az utóbbi években egymásisal nagy csatát vívó két együttes, a Borsodi Vo­lán és a Debreceni Volán versenyzői szálltak nyeregbe, hogy eldöntsék: 1982-ben — feltehetően — ki lesz a leg­jobb. Ugyanis nem valószí­nű, hogy a szegediek és a nyíregyháziak beleszólnak majd az első vagy a második hely sorsába. A hazaiaknak mindössze egy „ásza” volt, Sziráczki Ist­ván. A vendégeknél viszont a tavaly már szép nemzet­közi sikerekkel is rendelkező Adorján és Hajdú egyaránt ott volt. És nem lebecsülen­dő Oreskó tudása sem. Vele szemben talán Koszovánt ál­líthattuk volna a tegnap mu­tatott teljesítmények alapján. Mint az országos CSB-ken mindig, ezúttal is 13 futam volt. Köztük jó néhány rend­kívül izgalmas. A 4. futamban Sziráczki István mellett Szőke, míg Hajdú mellett Támcsu indult. Mindkét miskolci versenyző jól rajtolt, azonban az első kanyarban Szőke motorja ki­csúszott — második helyről —, de bukott Támcsu is. A futamot megismételtette a versenybíró, jóllehet a közön­ség többsége Hajdú kizárá­sát követelte, sőt a szakve­zetők még óvtak is, azonban az óvást is elutasították. A megismételt futamban Hajdú győzött és Szőke lett a ne­gyedik. Sziráczki támadta, támadta, de a fiatal debre­ceni ügyesen zárta ki őt kí­vülről, belülről egyaránt. A hatodik futamban mind­három kitűnő salakmotoros egyszerre indult: a két Szi­ráczki, Hajdú és Adorján. Szi­ráczki Istvánt fűtötte a visz­Labdarúgó NB 11 Vereség kétszer 1-0-ra A labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő miskolci csapatok idegenben léptek pályára. Az MVSC a listavezető­höz Kazincbarcikára látogatott, míg a Honvéd Papp J. SE a debreceni egyetemistákhoz, a DUSE-hoz. Mindkét csapat vereséget szenvedett. Kazincbarcika—MVSC 1-0 (í0) Kazincbarcika, 5000 néző. Ve­zette: Puhl. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai együttes. A 8. percben Kál­mán elől mentettek a vasutas védők, majd a 10. percben Pet- rovics nagy erejű szabadrúgását védte Kun. Az ellentámadásnál viszont Bukovenszky öt lépésről hibázott! Változatos, élénk volt a játék, többnyire a két tizen­hatos között pattogott a labda. Az MVSC láthatóan jól meg­szervezte védekezését, viszont a támadásaiban kevés volt az át­ütő erő. Egri és Barta jószeri­vel alig ért labdához. A 17. perc­ben Petrovics 25 méteres sza­badrúgása után Leisztről vágó­dott ki a labda a mezőnybe. A 24. percben Munkácsy lábáról Kun merész kivetődéssel szedte le a labdát. Ebben az Időszakban feltűnt, hogy az MVSC játékosai nem tudták gólhelyzetbe hozni a csa­tárokat, sokat cseleztek, és az átadásaik sem voltak pontosak. Ennek ellenére a 30. percben Czerva került helyzetbe, de még a ll-es ponton is cselezgetett, röviden továbbított Egrihez, aki gyengén a kazincbarcikai kapus kezébe lőtt. A 35. percben Barta került a hazai ötösére, de hát­tal állt a kapunak és nem tudta lekezelni a labdát. A 44. percben . gólt ért el a KVSE. Koleszárik a védők között vitte fel a labdát a jobb szélen, az alapvonal és a 16-os oldalvo­nalának találkozásától élesen kö­zépre ívelt, és a befutó Gere 11 méterről, nagy erővel a bal felső sarokba lőtte a labdát, 1-0. Szünet után, az első helyzet Török előtt adódott, aki 12 mé­terről, senkitől sem zavartatva laposan a bal kapufa mellé lőtt. Az 51. percben Gergely ütközött Gerével, a vasutas játékos meg­sérült, le kellett cserélni. Az 57. percben Egri ugrott ki a védők között, de csúnyán a bal kapufa mellé lőtt — alig tíz méterről! Ezután Pincsák sérült meg, és mivel az MVSC mindkét csere- lehetőségét kimerítette, 10 játé­kosa maradt a pályán. Kun per­cei következtek. Három, biztos gólnak látszó lövést hárított bravúrral. A vasutasok dicsére­tére válik, hogy nem adták fel a küzdelmet, bátran és szerve­zetten támadtak a fáradtnak tű­nő ellenfeleikkel szemben. A ha­zai védők a 87. percben Török elől az utolsó pillanatban men­tettek. Meglepetésre az MVSC ezen a találkozón egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek, az utolsó pillanatig kérdésessé tudta tenni a végeredmény kialakulását. Is­mét beigazolódott az, hogy a helyzeteket ki kell használni! Ez a megszokottnál gyengébb napot kifogó KVSE-nek sikerült, vég­eredményben a miskolciak ke­mény, küzdelmes mérkőzésen szenvedtek minimális vereséget. Az MVSC a következő össze­állításban szerepelt: Kun — Kré- mer, Bobkó, Gergely (Pincsák az 54. percben), Thury — Leiszt, Bukovenszki, Czerva, Török -- Egri, Barta (Nagyidat a 65. perc­ben). A mérkőzésen Kun, Krémer, Thury és Töröx nyújtott átlagon felüli teljesítményt. FELFÖLDI GYÖRGY DL SE—Honvéd Papp J. SE 1-0 (0-0) Debrecen, egyetemi pálya, 800 néző, vezette: Hazafi. Honvéd Papp J. SE: Novák — Trombi­tás, Szert, Bősz, Kovács — Schu­bert, Szarvas, Kincses — Soltész (Kleiber), Leskó (Pörögi), Plo- tár. A kellemes tavaszi napsütésben a DUSE lépett föl támadólag, de a kezdeti időszakban a miskolci védelem jól állt a lábán. Egé­szen a 10. percig, amikor Bősz súlyos hibájából majdnem gólt kaptak a vendégek. A hórihor- gas beállós rossz ütemü haza­adását Magyar élcsípte, és az egykori diósgyőri középcsatár a kifutó Novák fölött lágyan, pu­hán a hosszú sarok felé ívelte a labdát, de az centiméterekkel hosszabbra sikerült... A túlol­dalon Szarvas kiugratásával Kin­cses veszélyeztetett, de Király ‘az utolsó pillanatban mentett. Leskó nagy bombáját védte Me­ző, majd egy Szabolcsik—Mohá­csi-Magyar akció végén a kö­zépcsatár szorongatott helyzetben nem találta el a labdát az ötö­sön. Szünet után tovább folytató­dott az első félidő lagymatag já­téka. De a 48. percben Hazafi játékvezető gondoskodott az iz­galmakról. Magyar Bősz kísé­retében futott egy labdára, de az kicsúszott az alapvonalon túl­ra. Az „eset” az ötös sarkánál történt — azaz pontosabban ott nem történt semmi. A közvet­len közelben álló Hazafi meg­lepetésre a ll-es pontra muta­tott. A büntetőt Szabolcsi nagy erővel lőtte a hálóba. Hogyan látta a 11-est a két „érintett fél”? Magyar: — Bősz kézzel meg­fogta a vállam. Bősz: — Szabályos test elleni játék volt. A Honvéd Papp J. SE-ből Ko­vács, Szarvas és — a volt klub­ja ellen is agilisán játszó — Kincses tűnt ki. DOMBROVSZKY ÄDÄM szavágás a Hajdútól elszenve­dett vereségért, ezért elsősor- bar rá figyelt, miközben Adorján behozhatatlanul megugrott. A 8. futamban is­mét összekerültek, de ezen a napon Adorjánt nem lehetett legyőzni. Szinte centi­méterekre volt Sziráczki Ist­ván motorjának első kereke Adorján motorjától, mégis csak második lett. És ez így történt a 10. futamban is. Sovány vigasz (vagy nem is olyan sovány?), hogy a 13. futamban Sziráczki István új pályacsúcsot ért el 74,8 mp- cel. (Hogy mennyire magas volt a színvonal, azit bizo­nyítja, hogy rajta kívül még ketten futottak 75 mp-et előtte, beállítva ezzel a Mau- ger által tartott korábbi pá­lyacsúcsot.) A 4 pontos vereség okait bizonyára kutatják majd a szakvezetők, de nagy bravúr kellene ahhoz, hogy ez a borsodi csapat a visszavágón Debrecenben nagyobb arány­ban tudjon győzni. A találkozó jegyzőkönyve: 1. futam: 1. Oreskó (Debreceni Volán), 2. Sziráczki J. (Borsodi Volán), 3. Szőke (Borsodi Vo­lán), 4. Támcsu (Debreceni Vo­lán). A futamidő: 76,2 mp. 2. f.: 1. Adorján (Debreceni Volán), 2. Koszován (Borsodi Volán), 3. Juhász L. (Borsodi Vo­lán), 4. Tihanyi (Debreceni Vo­lán). 77 mp. 3. f.: 1. Berecz (Borsodi Vo­lán), 2. Juhász L. (Debreceni Volán), 3. Bódi (Debreceni Vo­lán), 4. Oszkó (B. Volán). 78,2 mp. 4. f.: 1. Hajdú (Debreceni Vo­lán), 2. Sziráczki I., 3. Támcsu, 4. Szőke. 77 mp. 5. f.: 1. Juhász, 2. Koszován, 3. Juhász, 4. Bődi. 78,4 mp. 6. f.: 1. Adorján, 2. Sziráczki 1., 3. Hajdú, 4. Sziráczki J. 77,2 mp. 7. f.: 1. Oreskó, 2. Berecz, 3, Támcsu. Oszkó nem érkezett cél­ba. 76,8 mp. 8. f.: 1. Adorján, 2. Sziráczki 1., 3. Hajdú, 4. Juhász. 76 mp. 9. f.: 1. Hajdú. 2. Juhász, 3. Sziráczki J„ 4. Szőke. 75 mp. 10. f.: 1. Adorján, 2. Sziráczki 1., 3. Tihanyi, 4. Berecz. 75 mp. 11. f.: 1. Koszován, 3. Ores­kó, 3. Juhász, 4. Támcsu. 76 mp. 12. f.: 1. Hajdú, 2. Sziráczki J., 3. Berecz, Tihanyi nem érkezett a célba. 75,8 mp. 13. f.: 1. Sziráczki I., 2. Ko­szován, 3. Oreskó, 4. Juhász. 74,8 mp, új pályacsúcs. A másodosztályú versenyzők közül Dudás bizonyult a leg­jobbnak (Borsodi Volán) két klubtársa, Papp és Vadász előtt. D. TÓTH BÉLA Toló­eredmények 1. Komló—Kaposvár 1 2. Bakony—Keszthely X 3. Szekszárd—Dunaújváros 1 4. Szolnok—Debreceni Kinizsi X 5. BKV Előre—Ganz-MÁVAG X 6. Kossuth KFSE— Balassagyarmat X 7. Avellino—Catanzaro 1 8. Bologna—Juventus X 9. Genoa—Fiorentina X 10. Milan—Ascoli X 11. Roma—Internazionale 1 12. Udinese—Napoli 2 13. Bari—Verona X +1: 14. Catania—Lazio &