Déli Hírlap, 1981. október (13. évfolyam, 229-255. szám)

1981-10-26 / 250. szám

Labdarúgó J\B i Pontot csent az Ózd Bét gólt kapott a Diósgyőr jfc Labdári.. várva... (Szabó István Jelvétele) Labdarúgó NB II Muga bis tos Honvéd-győzelem A labdarúgó NB II 11. fordu­lójában a miskolci honvédcsa­pat a nemrég még NB i-es Salgótarjánt fogadta, és megle­pően biztos győzelmet aratott. Az MVSC Mezőtúrra látogatott, ahol 3-0 arányú vereséget szenvedett. H. PAPP J. SE—STC 2-0 (0-0) Mintegy ötszázan állták csak körül a játékteret, amikor Palo­tai játékvezető kivezette a csa­patokat. A 3. percben Jánosi beadását a vendég kapus kiütötte, de a középpályások lemaradtak . . . Csúszós, mély volt a talaj, mé­terekről be lehetett csúszni, ám meglepően sportszerű volt a mér­kőzés. A 6. percben Jánosi na­gyon szépen húzott el a jobb szélen, mintaszerűen be is tört a 16-oson belülre, de lövése ki­pattant a kapusról és aztán a labda Munkácsiról a bal kapufa mellé vágódott. A hazai csapat támadott, egé­szen beszorította a tarjániakat, viszont a 25. percben Novák ka­letre tenyerelte a jobb sarokra irányított labdát —, hogy nem kapott gólt a Papp J. SE. A második félidőre megeredt az eső. Nem sokkal a kezdés után egy bal oldali szögletet kö­vetően Leskó 5 m-ről zavartala­nul fejelhetett kapura, ám a lab­da a bal sarok mellé pattant. Érett a hazai együttes gólja. A 63. percben szögleteit ívelhettek be, a kapus kiütötte a labdát, Kovács visszaívelte középre és Leskó vetődve 7 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte, 1-0. Két perc múlva újra a Jobb­hátvéd adott be, ám Andirkó az ötösről kapu fölé fejelte a lab­dát. Hevesen támadott a honvéd- csapat, a 78. percben Babcsán 20 m-es lövése alig csúszott kapu mellé. A 87. percben Fábri indí­totta el Babcsánt, akinek lövé­sébe éppenhogy bele tudtak ér­ni, a labda a bal kapufa mel­lett jutott szögletre. A szöglet után Fábri beadott és a berob­banó Pörögi a kapus mellett a háló közepébe fejelte a labdát, 2-0. A miskolci együttes teljesen megérdemelten győzte le a Sal­gótarjánt. Erővel is egész jól bírta a mély talajt. A H. Papp J. SE a következő 13 játékossal harcolta ki a győ­zelmet: Novák — Kovács, Juhász, Babcsán, Bukovics — Andirkó, Kapus, Pörögi — János, Munká­csi (85. percben Fábri), Bartik (a szünetben Leskó). Az ezúttal gyengélkedő Kapus és Bartik kivételével minden honvédjátékos dicséretet érdemel. Közülük is Babcsán és Jánosi érdemei külön is említést. És még egy, öröm volt látni Palotai mintaszerű, hibátlan és nagyvonalú bíráskodását. Így is lehet — a csúszós pálya elle­nére. H. SZABÓ L. SE—MVSC 3-0 (1-0) (nyitray) Katasztrofális vereséget szenvedett a DVTK Győrben. A piros-fehér együttes közép­pályás sora képtelen volt fé­kezni az állandó hazai roha­mokat, s így a közvetlen vé­delem nem bírta az óriási nyomást. Igaz, a védekezés­sel a hazai középpályások sem sokat törődtek, ezért látványos és izgalmas mécs­esét vívott a két csapat. Bo­rostyán, Szlifka, Oláh, majd megint Szlifka hagyott ki helyzetet már az első félidő­ben (Oláh szabadrúgását a felső léc mentette). Még szü­net után is adódtak diósgyő­ri helyzetek, egyet Tatár ügyetlenkedett el, egyet László II., aztán egy cselso­rozat után Oláh még a ka­pus mellett is elrúgta a lab­dát — de az kapu mellé ju­tott, utoljára pedig Szemere 10 m-ről lőhetett, ám Kovács kapus bravúrral, szögletre tenyerelte a labdát. A vég­eredmény akár 12-8 is lehe­tett volna... Ezúttal az akarással nem volt baj, a katasztrofális ve­reség ellenére sem lehet el­marasztalni egyetlen diósgyő­ri játékost sem. Sajnos, is­mét bebizonyosodott, hogy a DVTK jelenlegi középpályás sora képtelen emberfogással védekezni, hiszen futógyorsa­ságban egyikük sem tudta felvenni a versenyt a győ­riekkel. A közvetlen védelem is hagyományosan lassú és darabos volt. Ezúttal csak Borostyán játéka emelkedett az átlagos fölé, az első 60 percben még védekezni is segített, s szabályos eszközök­kel szinte alig tudták a győ­riek szerelni. Az utolsó hat bajnoki mér­kőzésén egyetlen pontot szer­zett a DVTK, amely teljesít­mény kísértetiesen hasonlít a tavalyi kezdésre. A szebb na­pokat látott együttes már csak a Szeged csapatát elő­zi meg az NB I-ben. Kellemetlenül hideg, szeles Idő- ben, de száraz pályán játszha­tott a DVTK NB I-es labdarúgó­csapata Győrött. A 4. percben Tatar szerelt és indított a fél­pályáról, Szemere nagy lendület­tel futott el, mintaszerűen be­adott, középen Szlifka egy re­mek testesei után átlépte a lab­dát, Fükő így zavartalanul ke­zelhette le és futtából 12 m-röl higgadtan a bal sarokba lőtt, 0-1. A 9. percben Csonka alap­vonalról beadott labdáját Veréb csak kiütni tudta és Szentes 10 m-ről a kapuba fejelte a labdát, 1-1. A 16. percben Hajszán 18 m-ről óriási gólt lőtt a bal felső sa­rokba, Veréb mozdulni sem tu­dott a labdára, 2-1. A 36. percben egy szöglet után Szentes Hajszán elé pöccin­tette a labdát, aki Osváth „dísz­kísérete” mellett az öt és felesig vitte, ahonnan a rövid sarokba bombázott, 3-1. A lövést Veréb nem védhette, ám egy perc múlva Hannich 20 m-es lapos szabadrúgását a jobb alsó sarok­ban gyorsabb vetődéssel el lehe­tett volna érni, 4-1. Szünet után a védők késleked­tek és egymást is zavarták, így aztán az 52. percben Hannich az ötösről a bal alsó sarokba gu­rította a labdát, 5-1. A 65. percben Szabó futott el a bal szélen, mintaszerű beadá­sából Póczik 7 m-ről óriási gólt fejelt a bal felső sarokba, 6-1. A befejezés előtt 5 perccel Póczik kétszer is átjátszotta Os- váthot, aki az ötössel egymagas- ságban jóval a 16-oson belül el­kaszálta a győri középpályást. A vitathatatlan büntetőt Hannich a jobb alsó sarokba lőtte, 7-1. A találkozó jegyzőkönyve: Rába ETO—DVTK 7-1 (4-1). Győr, 3000 néző. Vezette: Ur­ban. Rába ETO: Kovács — Csonka, Hlavgyik, Szíjártó, Magyar — Hannich, Póczik, Glázer (Parda­NB I Zuhogó esőben gólzápor — ez jellemezte a hét végi, három napra széthúzódott NB I-es for­dulót. Meglepetések is akadtak, ezek közé számítható a Nyíregy­háza nagyarányú veresége a Vo­lántól. a Rába ETO gólzáporos győzelme a DVTK ellen, s min­denekelőtt az Ózd tatabányai pontszerzése, amely akár kettő is lehetett volna, ha Dudás nem hi­báz büntetőt... Eredmények: Ü. Dózsa:—Békéscsaba 4-0 (2-0); Vasas—Debrecen 3-2 (1-1); Volán —Nyíregyháza 4-1 (1-1); Rába ETO—DVTK 7-1 (4-1) ; Ferencvá­ros—Haladás 2-1 (1-1); ZTE—Pé­csi MSC 2-1 (2-0); Videoton—Cse­vi, 73. p.) — Szabó, Szentes, Haj­szán (Gyurmánczy, 79. p.). DVTK: Veréb — Teodoru I., Giron, Oláh, Görgei — Osváth, Tatár, Fükő, Szemere — Boros­tyán, Szlifka (László II.). Sárga lap: Oláh 5. percben. Góllövők: Szentes, Hajszán (2), Hannich (3, egyet 11-esből), Pó­czik, ill. Fükő. TATABÁNYA—ÓZD 1-1 (0-1) Pontot rabolt idegenben az óz­di együttes, amely hősiesen vé­dekezett Tatabányán. A nagy bá­nyásznyomás közepette egy kont­ratámadásnál Ambrus indította Utassyt, aki kicselezte Fischert és 14 méterről — a kifutó Kiss mellett — lőtt a kapuba. A ha­zaiaknak csak a 66. percben si­került kiegyenlíteni az ózdiak 15. percben szerzett vezetését. Kip- rich lőtt gólt Feketének — mert Szögedi kapus az 55. percben olyan súlyosan megsérült, hogy nem tudott tovább védeni. A 87. percben Utassyt a tizenhatoson belül „elütötte” Kiss. A büntetőt Dudás kapu fölé lőtte! Óriási meglepetést szalasztott el az Ózd, amely így is dicséretet ér­demel. A két kapuson kívül Utassy, Szilágyi és Kajdi játszott átlagon felül. A találkozó jegyzőkönyve: TBSC—Ózd 1-1 (0-1). Tatabánya, 4 ezer néző. Ve­zette: Nagv B. TBSC: Kiss — Szabó, Lakatos, Schumann (Kiprich ’60. p.), Fi­scher — Emmer, Csapó. Her­man — P. Nagy, Kovács, Weim- per. Ózd: Szögedi (Fekete 55. p.) — Pribék, Szilágyi, Kajdi, Mada­rász — Tokár, Ambrus, Bíró, Be­csei — Utassy, Dudás. Góllövők: Kiprich, ill. Utassy. NYITRAY PÉTER 14. Debrecen 11 3 3 5 18-20 9 15. Volán SC 11 2 5 4 14-17 9 16. B.-csaba 11 3 3 5 14-19 9 17. Diósgyőr 11 2 3 6 13-25 7 18. SZEOL AK 11 1 — 10 7-30 2 NB II A másodosztály Keleti csoport­jában jobbára papírforma-ered­mények születtek. Meglepetés ta­lán a Kazincbarcika háromgólos veresége Szarvason, s a Lehel SC pontszerzése. Eredmények: Szabó L. SE—MVSC 3-0: Hód­mezővásárhely—Gyöngyös 3-1: D. Kinizsi—Gyula 3-1: Asztalos SE— Szolnok 1-1: DUSE—Eger l-l: Szarvas—KVSE 3-0; Papp J SE —Salgótarján 2-0; Bem SE—Le­hel SC 1-1. Kosárlabda iVB / Labdarúgás pusnak a 16-oson kívül hátvéd­ként a labda elé vetődve kellett mentenie. Magabiztosabban lát­szott a Honvéd. A 36. percben az STC kapusa rosszul mozdult ki, ám végül nagy üggyel-bajjal felszabadult a vendégcsapat kapuja. A 40. perc­ben Bukovics a saját 16-osánál rosszul adott keresztbe és csak Novák bravúrján múlott — szög­1. Építők SC—Bábolna 1-1 X 2. Kecskemét— Kossuth KFSE 2-2 X 3. Asztalos J. SE—Szolnok 1-1 X 4. Szarvas—Kazincb. 3-0 1 5. Bakony—Szekszárd 1-2 2 6. Mohács-Véménd— Bauxitbányász 3-2 1 7. Avellino—Bologna 0-1 2 8. Cagliari—Ascoli 1-0 1 9. Cesena—Napoli 1-3 2 10. Milan—Internazionale 0:1 2 11. Róma—Fiorentina 2-0 1 12. Torino—Juventus 0-1 2 13. Perugia—Lazio 1-0 1 +1: 14. Caves e—Pisa 0-0 X A Sportfogadási és Lottó- igazgatóság tájékoztatása szerint a totó 43. heti szel­vényei között 13+1 talála- tost nem találtak. Az egyet­len 13 találatos szelvény 2 096 421 forintot ér. A 12 találatos szelvények gazdái — ezekből kilencet találtak — 155 290 forintot kapnak. A 11 találatos szelvényekre 4582 forintot fizetnek, míg a 10 találatos szelvények 719 forintot érnek. Nem voltak egy súlycsoportban DVJK—Szolnok 96-49 (47-25) Medgyesi kosara (bal oldali kép). Aronné (középen) ezút­tal is a mezőny legjobbja volt oldali kép). A DVTK a hét végi kettős fordulót 50 százalékosan zárta, mivel szombaton 71—70 arányban kikapott a fővárosban a Buda­pesti Spartacus együttesétől. Mint Baumann Gáspár, a diósgyőri lá­nyok vezető edzője elmondta mindvégig nyerési esélyük volt, az első félidőben végig vezettek, de a második játékrészben meg­torpant a csapat. A Spartacus kiegyenlített, sőt elhúzott, ezután a Diósgyőr még erősíteni tudott. A hajrában a játékvezető több téves ítélete a hazaiak javára döntött. A vasárnapi Szolnok elleni összecsapáson sem az egyik, sem a vendégegyüttes. Már az első szüksége bírói segédletre, hiszen a DVTK egy osztállyal „feljebb” játszott ezen a találkozón, mint a vendég együttes. Már az első percektől kezdve magához ra­gadta a kezdeményezést, a 3. percben 9-0 arányban vezetett. Letámadta a szolnokiakat, s gyakran sikerrel zavarta őket. A DVTK gyors indításokkal, s remek távoli dobások révén (Winter) egyre növelte előnyét, úgy, hogy a félidő végére már 22 pontos vezetésre tett szert. A szünet után is lendületben ma­radt a DVTK, két gyors kosár­ral kezdte a félidőt, s a vendé­gek egyre inkább fáradni lát­szottak. Nem így a diósgyőri lá­nyok, elsősorban három gyors emberük, Jászka, Hegedűs és Aronné indult remekül, rendre lefutották a nehézkes, s a küz­delmet végleg feladó vendégeket. A mérkőzés végére tulajdon­képpen csak az volt kétséges, eléri-e a DVTK a száz pontot. Hogy ez nem sikerült csak azon múlott, hogy a szolnokiaknak a hajrában már eszük ágában sem volt kosárra törni, csaknem min­dig kijátszották a támadási időt, miközben a bírók többször el­vették tőlük tétlen játékért a lab­dát. Az igazsághoz tartozik, hogy a diósgyőri lányok egyáltalán nem játszottak kiválóan, rengeteg ziccert hibáztak. Az első félidő­ben a védekezés sem volt erős­ségük. A mérkőzés Jegyzőkönyve: Miskolc városi Sportcsarnok, ve­zették Molnár-Számos. DVTK: Aronné (28), Winter (16), Med­gyesi (16), Papp (8), Hegedűs (2). Csere: Jászka (16), Molnár (6), Spisák (2), Szűcs (2). F. Z. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: pel 1-0 (0-0); Ózd—Tatabánya 1-1 (1-0) ; Bp. Honvéd—SZEOL AK 3-0 (2-0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Bp Honvéd 2. Ü. Dózsa 3. Tatabánya 4. Videoton 5. Rába ETO 6. FTC 7. Bp. Vasas 8. Csepel 9. Haladás 10. Pécsi MSC 11. Ny.-háza 12. ZTE 13. ÓKSE 11 6 3 2 21-13 15 11 5 4 2 19-10 14 11 5 4 2 24-20 14 11 6 2 3 18-14 14 11 6 1 4 33-23 13 11 6 1 4 27-18 13 11 4 5 2 22-17 13 11 4 5 2 9- 9 13 11 5 2 4 18-14 12 11 5 1 5 17-16 11 11 4 3 4 11-14 11 11 3 4 4 10-17 10 11 3 3 5 20-19 9 1. D. Kinizsi 2. Eger SE 3. Szabó L. SE 4. KVSE 5. Gyula 6. Papp J. SE 7. Szarvas 8. H.-vásárh. 9. Asztalos SE 10. DUSE 11. Szolnok 12. Gyöngyös 13. Bem SE 14. S.-tarján 15. Lehel SC 16. MVSC 11 8 2 1 24- 9 18 11 6 4 1 16- 9 16 11 6 2 3 21-13 14 11 6 2 3 18-10 14 11 5 2 4 18-15 12 11 5 2 4 14-14 12 11 5 1 5 22-16 11 11 5 1 5 15-10 11 11 4 2 5 11-16 10 11 3 3 5 10-12 9 11 3 3 5 10-13 9 11 3 3 5 9-18 9 11 2 4 5 11-15 8 11 2 4 5 10-J.6 8 11 3 2 6 6-12 8 11 2 3 6 11-28 7 Kézilabda NB I B Akaraterőből kitűnő M. SPARTACUS—TISZA CIPŐ 13-9 (7-3) A női kézilabda-bajnokság zá­rómérkőzésén mindenki biztos volt benne: a Spari lányai si­mán nyernek az addig még pon­tot sem szerzett Tisza Cipő el­len. Am közbeszólt az időjárás, s bizony a fagyponthoz közeli hőmérsékleten, végig szakadó esőben, lényegesen nehezebben sikeredett a győzelem, mint azt vártuk. Minden bizonnyal megbocsát­ják e sorok írójának, ha nem csak a mérkőzéssel, hanem a ta­lálkozó résztvevőivel is foglalko­zik ezúttal. Mert mind a két csa­pat játékosai, mind a kéttucat­nyi néző, s természetesen a já­tékvezetők kitűnőre vizsgáztak. Éliás és Reinspack — a két bíró — például úgy igyekezett segí­teni a lányoknak, hogy tízper­cenként cseréltette a labdákat, s hosszabbra nyújtották a szüne­tet is. Ugyanakkor a csúszós bi­tumen, s az eső számlájára ír­ható kisebb hibákat elnézték, s a szabálytalanságokat is ennek megfelelően bírálták el. A találkozóról pedig annyit: nehezen alkalmazkodtak az idő­járáshoz a csapatok, amit leg­jobban az bizonyít: ^ 10. perc­ben még 1-1 volt az eredmény, de a 20. percben is csak 4-2-re vezetett a Spari. Ekkor kezdtek belemelegedni a lányok, s húzott el a miskolci csapat. A mart­fűiek dicséretére legyen mond­va : az utolsó percig küzdöttek, nem adták fel a találkozót, de meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt. S hogy szoros lett a végeredmény? Ez elsősorban az időjárás számlájára írható, no meg a kihagyott négy hazai büntetőre. Az M. Spartacus — amelynek vezetői a találkozót megelőzően búcsúztatták, s ajándékkal kö­szöntötték a játéktól visszavo­nuló Derdákné Tóth Máriát, — Kuktáné —, Égerszeginé (3), Nagyné (2), Derdákné (1), Dukát (1), Dombi (3), Szabó (2). Csere: Tarrné, Prok, Kovács (1), Erdő­diné összetételű csapatának min­den tagja dicséretet érdemel, a mezőny legjobbjának Kuktáné bizonyult, aki két büntetőt ia hárított. (tóth)