Déli Hírlap, 1980. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-22 / 118. szám

4 Kupagyőzelem, „hazai közönség" elölt Három év után ismét a KEK-ben >|c A második gól története képekben. Felülről lefelé: Szán­tó egy csellel becsapja Ráczot, a háttéi ben Komjáti és Fükő figyeli a fejleményeket, majd ellövi a labdát Híres mellett, Mészárosról Fekete elé pattan, aki az üres kapuba lőtt, és felemelt karral jelzi örömét. Tegnap reggel mintegy ezéi diósgyőri szurkoló kelt útra különvonaton Veszprémbe trombitákkal, síppal, dobbal, zászlókkal felszerelkezve, hogy a semleges pályán is hazai környezetet teremtve, győzelemhez segítse lelkes és soha nem szűnő biztatással a DVTK-t. A már régen óhajtott újabb siker megszü­letett, méghozzá nem Is akár. hogyan. Az eiőmérkőzést a magyar NB Il-es válogatott az olasz B-osz- tály válogatottjával játszotta.* Az eredmény 1:1 lett, a találkozó nagyon alacsony színvonalú volt. A utolsó félórában, ha a játék­vezető előbb lefújta volna a ta­lálkozót, senki nem vette volna észre, mert ekkor már mindenki a kapuk mögött melegítő két csapatot figyelte. A diósgyőri „B-közép” igazi kupahangulatot teremtett. Ezalatt Szabó Géza ve­zető edzővel váltottunk néhány szót. Mint mondotta, Tatár sérü­lése nem jött rendbe, ezért he­lyén Kerekes lett kezdő ember; Müller őrzését kapta feladatul. A Vasas veszélyes csatárát Kissi, Kutasi „gondjaira bízta” a veze­tő edző. Aztán Palotai jelt adott a já­ték kezdetére. Az első percekben mindkét csapat hallatlanul ide­ges volt. A nagy tét rányomta bélyegét a játékra. A diósgyőri­ek támadtak, két szögletet is el­értek egymás után, de aztán a Vasas megnyugodott, és több ve­szélyes akciót vezeiett Vereo ka­pujára. Kutasi ekkor még kicsit szellősen fogta Kisst, így a csa­tár szabadon vehette at a lab­dát, indíthatta társait. A hetedik percben a jobb oldalon ment el, élesen középre adott és a befutó Komjáti lövése csak centiméte­rekkel ment kapu mellé. A 13. percben szöglet után Oláh fejelt közelről fölé, majd három perc­cel később, egy korszerű DVTK- támadás végén Oláh bombáját kellett védenie Mészárosnak. Az első negyedóra végére lehiggadt a Diósgyőr és a csapat elkezdett játszani. A középpályások már csírájában elfojtották a piros-kék akciókat, és gyors, néhány hú- zásos támadásokból többször sakk-matt helyzetbe hozták a Vasas védelmét. Különösen Bo­rostyán volt elemében, gyors volt, bátran vállalkozott egyéni betörésekre és remek elfutásai­val mindig zavart okozott a vé­dőknek. A vasgyáriak óriási el­szántsággal küzdöttek, szépen adogattak. Ha az akciókba hiba csúszott, egymást segítették ki a játékosok. A DVTK félóra el­teltével nyomasztó fölénybe ke­rült, míg a Vasas egyre jobban leeresztett. A budapestiek kulcs­emberei sorra mondtak csődöt. Ez persze elsősorban az őket fogó diósgyőrieknek köszönhető. Kerekes teljesen kikancsolta a játékból Míillert, és Kiss sem sokszor rúgott labdába Kutasi mellett. Az eddig gyengélkedő DVTK-ra nem lehetett ráismer­ni. Taktikusan, okosan játszott az együttes. Állandó tűz alatt tartották a Vasas kapu iát. A tá­madásokat segítette Kutasi és Szántó is, akik emberüket hátul­hagyva, létszámfölényhez jutat­ták a DVTK-t. A félidő befejezése előtt két perccel, ritkán látható góllal ju­tott vezetéshez a piros-fehér együttes. Borostyán szögletet ívelt be jobbról, a labda átszállt mindenki feje fölött és az ér­kező Kutasi, mielőtt földet ért volna a labda, kapásból lőtt a jobb felső sarokba, 1:0 a DVTK jgvára. A szurkolók közül sokan azt mondták» hogy bármi lesz a végeredmény, ezért a gólért már érdemes volt Veszprémbe utazni. Egyéb iránt kinyilváníttatott, hogy Kutasi eddigi mérsékel­tebb teljesítményét ez a gól örökre feledtette. A második félidőben nagy erő­vel támadott a Vasas, de igazán csak Kiss teremtett gólhelyzetet az első percekben, de azt is cl- ügyetlenkcdte. Öt perc eltelte után ismét a diósgyőriek vették át a játék irányítását. Borostyán szlalomozott át a fővárosiak vé­delmén, de végül szerelni tud­ták. Az 58. percben ismét Mészáros kapujába került a labda. Szántó a jobb oldalon lefutotta Rá­czot, majd betört a 16-osra és nagy erejű lövést küldött kapu­ra. Mészáros kezéből kipattant a labda, és az érkező Fekete az üres kapuba gurított, 2:0. A legjobbkor született ez a gól, mert a Vasas többet támadott, és félő volt, hogy kiegyenlíte­nek. A gól teljesen letörte az angyalföldieket. Ügy látszik, Mé­szölyt is, mert Váradit, akit a diósgyőriek egyszerűen kiguri- gáztak (Szántó mellett szinte lab­dához sem tudott érni) és Mül- lert, aki kezdett magára taláni, FIGYELEM! Bélyegző érvénytelenítése Elveszett a „KSH SZÁMÍTÁSTECHNIKÁI ÉS ÜGYVITELSZERVEZŐ VALLALATA Miskolci Számítóközpontja 3515 Miskolc, Egyetemváros" feliratú bélyegző. Haszná­lata 1980. május 20-tól érvénytelen. Szép meccs fiúk! lecserélte. így megkönnyítette Salamonék helyzetét, akin éltek is ezzel. Salamon és Kádár is többször elöremerészKedett, ezzel még jobban összekuszálták az amúgy is szétzilált Vasast. Az ellenfél még nem adta fel, de több nagy helyzetet kihagytak és úgy tűnt, már nem változik az eredmény. A Vasas szurkolótá­bora sem nagyon bízott csapatá­ban, bár néhányszor erőtlen „éb­resztő”^ kiáltottak. A DVTK már nem küzdött úgy, mint a találkozó addig eltelt részéoen, hanem könnyedén, szemre is tet­szetősen, bemutatót tartottak a korszerű labdarúgásból. A hátra­levő nyolc perc azonban soknak tűnt az iskolajátékhoz, és ezt Kiss egy kiugrás után kihasznál­ta. Ismét nyílttá vált a találkozó, de két perccel később, a csere­ként beállt Szalai, ügyes góljá­val, végképp szertefoszlatta a Va­sas-reményeket. A mérkőzés lefújása után a diósgyőri játékosok az öröm könnyeivel a szemükben, a kö­zönség üdvrivalgása mellett so­rakoztak fel, majd Oláh Ferenc, a csapatkapitány vette át Szepesi Györgytől, az MLSZ elnökétől a díszes trófeát. A kupát megmu­tatták hűséges és talán a siker­hez is hozzájáruló diósgyőri szurkolóknak, majd tiszteletkört futva, búcsúztak a közönségtől. Mj ezalatt véleményeket kér­tünk a látottakról, a szakveze­tőktől. f lllovszky Rudolf, az MLSZ mellett működő tanácsadó testület tagja: — Az első félidő egyértel­műen a DVTK-é volt, a má­sodikban szerintem a Vasas játszott fölényben. A jobb helyzetkihasználás döntött. Palotai Károly, a mérkőzés játékvezetője: — Sokkal jobb volt a Di­ósgyőr, megérdemelten nyer­ték meg az MNK-t. A talál­kozó egyébként az én szem­pontomból könnyű volt. a csa­patok sportszerűek voltaic. Szepesi György, az MLSZ elnöke: . — Megérdemelten I győzött a DVTK. Jobbak voltak a középpályásaik, szerintem itt nyerték meg a mérkőzést. Korszerű és szép játékukkal — azt hiszem —, jó szórako­zást nyújtottak azoknak is, akik eddig nem voltak szur­kolók. A Vasas nagyon gyen­gén játszott, cgv pillanatig sem volt kérdéses a DVTK győzelme. Gratulálok az együttesnek, és még hadd je­gyezzem meg. hogy szurkoló- táborukért valamennyi lab­darúgócsapat méltán irigy­kedhet rájuk. Mészöly Kálmán, a Vasas edzője: (Szabó István felvételei) — Mit mondhatok erre. 12 (a vezető edző nagyon mér­ges volt. de azért gratulált a diósgyőrieknek). Szabó Géza, a DVTK ve­zető edzője: — Nagyon örülök a siker­nek. Szombat óta rengeteget javult együttesünk teljesít­ménye. Nagy taktikai harcot vívtunk a Vasassal hiszen ők is 4-4-2-es felállásban ját­szottak. Véleményem szerint mi jobbak voltunk a közép­pályán, és ez kihatott a töb­bi csapatrészre is. Valameny- nyi játékos felnőtt a nagy feladathoz, és ez azt jelentet­te, hogy viszonylag biztosan és helyenként tetszetősen győztük le ellenfelünket. Min­den játékosnak csak gratu­lálni tudok. Az MNK-döntőt a követke­zők vívták: Veréb — Szántó, Salamon, Kutasi, Kádár — Oláh. Kerekes, Görgei — Bo­rostyán (Teodoru 11.), Fükő, Fekete (Szalai). Felhívjuk a lakossíp íiplmét, hogy Miskolc város területén a kerti utakat, játszótereket GRAMOXONE; PARAQUAT AKTIKON; AKTINIT PK hatóanyagú gyomirtó szerekkel gyomirtózzuk. A fákat, bokrokat, cserjéket FOSZFOTION; MALATION DITRIFON; TRIKLORFON FUNDASOL; BENOMYL ORTHOCID; KAPTAN hatóanyagú vegyszerek keverékével permetezzük!. Kérjük, hogy a gyermekekre fokozott figyelemmel ügyeljenek! MISKOLCI KERTÉSZETI VALLALAT Raktárkészletből azonnal kiszolgálunk 1,45 W/kg-os, 0,5X750X1500 mm-es TRANSZFORMATORLEMEZT, 1,05 W/kg-os, 0,35X750X1500 mm-es TRANSZFORMÁTORLEMEZT, 2,3 W/kg-os, 0,5X900 mm-es DINAMÓSZALAGOT Címünk: Budapest IX., Drégely u. 1-3. Telefon: 334-946 és 343-513 árkedvezménnyel kínálunk 25X2 mm-estől 112X4 mm-esig HOSSZHEGESZTETT DV-KÖRSZELVENYEKET Címek: Pécs—Mecsekalja-Cserkút vasútállomás, a 6 sz. főközlekedési úton, a 205-ös kilométerkőnél, telefon: 13-571 Szobolcs-Szatmár megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat, Nyíregyháza Vértesaljai Áfész, Környe Zala megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat, Zalaegerszeg Észak-dunántúli TÜZÉP Vállalat, Győr amío a készlet tart, LEÉRTÉKELT ÁRON KAPHATÓK 0,5-2 mm-es, hidegen hengerelt FINOMLEMEZEK 3 mm-estöl, különböző vastagságú és táblaméretü DURVALEMEZEK, 0,5-4 mm-es LEMEZTEKERCSEK Cim: Lemezdaraboló Üzem Budapest XX., Gubacsi hídfő 6. Telefon: 279-430 Különböző méretű, II. és III. osztályú LAPOSACÉLOK ÉS KORACÉLOK. HUZALOK. szabványtól eltérő táblaméretű DURVALEMEZEK, valamint elektromosan hegesztett, nyitott szerkezeti csövek és melegen vont csövek. Cim: Vegyesáru-telep Budapesl X., Maglódi út 16. Teiefon: 573-899 FERROGLOBUS VAS- ÉS ACÉL TEK VALLALAT \ 2(c Hajrá Diósgyőr! — buzdította csapatát a Veszprémbe uta­zott ..B közév”