Déli Hírlap, 1979. október (11. évfolyam, 230-256. szám)

1979-10-01 / 230. szám

Labdarúgás N6 II Ellentétes félidők döntetlen a Kubikban # Ritka pillanat volt az első félidőben: támad az MVSC. A labdarúgó NB II. Keleti cso­portjában szereplő miskolci csa­patok a tegnapi fordulóban mindössze egy pontot szereztek. Igaz, ez a pont nagyon értékes: az MVSC játszott döntetlent Nyíregyházával. A Honvéd Papp J. SE nem bír az újoncokkal. Az Asztalos SE után idegenbén ve­reséget szenvedett a Debreceni Kinizsi csapatától. MVSC—nyíregyháza 1:1 (1:0) Kellemes, szép őszi délután, ideális labdarugóidő fogadta az MVSC-pályára látogató mintegy kétezer főnyi közönséget (köztük igen sok nyíregyházit), akik arra voltak kiváncsiak, mire képes a miskolci vasutascsapat, a baj­nokságra is esélyes Nyíregyhá­za ellen. Már jóval a mérkőzés megkezdése elölt megkezdődött a hangpárbaj. Kissé egyoldalúan. Ugyanis a nyíregyházi szurkolók egymást biztatták, az MVSC ba­rátai inkább csak ügyeltek őket. Tompa játékvezető sípszavára Krompaszky Gyula, a hazaiak edzője a következő tizenegyet je­lölte kezdőnek: Kun — Lipták, Kovács. István, Leiszt. Locher, Fis ter, Egry, Krémer, Kiss, Tö­rök. i Az első öt perc vendégtáma­dásait két szöglet jelezte. Jobbá­ra a nyíregyháziak kezdeményez­tek. a hazaiak két-három átadás­nál többet képtelenek voltak „összehozni’*. Elöl a csatárok nem tudták tartani a labdát, a középpályások visszahúzódtak védekezésre. így nagy nyomás nehezedett Kun kapujára. Ezért teljesen váratlan volt a miskolciak vezető gólja, ami az első támadásból esett A *24. perc­ben a tizenhatos vonal jobb sar­káról Kiss egy szabadrúgást a bal felső sarok .félé nyesett. A vendégkapus Buús megfogni nem tudta (zavarta a szembesü- tö nap), kapufára tolta. A labda a kapufáról Egry elé pattant, aki két méterről nem hibázott, l :0. Továbbra is támadásban ma­radt a Nyíregyháza. A hazai ka­pu védőnek minden tehetségére szüksége volt. hogy hárítani tud­ja a legkülönbözőbb helyekről leadott lövéseket. A 40. perc kö­rül még fokozódott a vendégek nyomása. A zöld-fehérek most már a félpályáig sem jutottak el. és a kérdés csupán csak az volt, meddig bírják kihúzni gól nélkül. # A szünet utáni első percig. Az első nyíregyházi támadást szögletre szerelték a vadutasvé- dök. Bal oldalról szállt be a lab­da. és a védelem csak nézte, hogy átszáll a kapu előterén, az ötös sarkán álló Ambruszhoz, aki senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarokba gurított. 1 :l. A goi felrázta az MVSC-t. Ek­kor látszott, először, hogy a já­tékosok elhiszik: le lehet győzni a listavezetőt. Bátran kitámad­tak. egy-két ügyes támadást is vezettek, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni. Érdekes módon a Nyíregyháza belenyu­godott a döntetlenbe, nem eről­tették a támadást, visszavonultak a középpályára. Nem is történt a mérkőzés vé- . géig különösebb, említésre méltó esemény, három Kiss-szabadrú- gúson ,kívül. Ezek azonban a ka­pu fölé szálltak. Jó példa az MVSC—Nyíregyhá­za összecsapás arra, hogy az NB II. Keleti csoportjában nincse­nek „bérelt” helyek. A tábláza­ton az utolsó helyet elfoglaló csapat is egyenlő eséllyel kell hogy pályára lépjen, akár az el­ső helyen állovai szemben is. Ha ezt elhiszik a játékosok, ha ez tudatosodik bennük, akkor a bajnokság sokkal jobb mérkőzé­seket produkálhat. A miskolciak csak a második félidő bizonyos időszakaiban gondoltak arra, hogy amíg a játékvezető a mér­kőzést le nem fújja, addig golt is lehet rúgni, bármelyik csa­patnak. Végül is a közepes színvonalú és iramú találkozón a pontosz­tozkodás igazságos. A hazaiak közül Kun (a mezőny legjobb­ja). Leiszt, István és Locher já­téka dicsérhető. DEBRECENT KINIZSI- HONVÉD PAPP J. SE 2:1 D. T. B. ♦ A labdát a kapufa takarja Oláh gólja után (jobbra). Bal oldalon, feltartott kézzel Vári di, a második gól szerzője. Hátul pedig Görget, aki csapata l egjobbja volt. x (Szabó István felvételei) Könnyedén, Országos m egli írásos autóverseny Fehérvárott A Magyar Autóklub, a Fe­jér megyei KBT. a HM Nép­hadsereg egységei, a KISZ Fejér megyei Bizottsága, a Fehérvár Áruház Autósport Klubja és a Bakony Müvek országos meghívásos autóver­senyt rendez a székesfehér­vári Malom utcában, 1300 méteres pályán. 1979. október 7-én 10 órai kezdettel. • A versenyen bárki részt vehet, akinek érvényes gép­kocsivezetői jogosítványa és rendelkezésére álló személy- gépkocsija van. Nevezni a helyszínen lehet 9.30 óráig. A verseny tartama alatt a Ba­kony Művek az idei őszi BNV-n bemutatott, saját gyártmányú autófelszerelési cikkeiből kiállítást és vásárt rendez. A versennyel kapcsolatos felvilágosítás: Fehérvár Áru­ház Autósport Klub. 8000 Székesfehérvár, telefon: 13-023. Egy lépéssel a divat előtt... című országos öszi-tcli műsoros szövetkezeti divatbemutató­sorozat mezőkövesdi előadása október l-én 19 órakor lesz A MŰVELŐDÉSI HÁZBAN. Kísér: a BERGENDY EGYÜTTES, ■ Konférál: MOLDOVÁNYI ÁKOS. Fellépnek: MÁTÉ PÉTER. BÉR ES FERENC, CSERHÁTI ZSUZSA, MÁTRAI ZSÜZSA. CSONGRÁDI KATA. S. NAGY ISTVÁN. \ A SKÁLA EGYÜTTES. A MEZŐKÖVESD ÉS VIDÉKE ÁFÉSZ VARJA VÁSÁRLÓIT! SKALA Kikapott í*" a Cosmos Szöulban 20 ezer rvéző előtt 3:2 (2:0) arányú vereséget szenvedett pél-Koréa válo­gatottjától a New York-i Cosmos. Az amerikai csapat góljait 2:0 után F. Marinho, majd Chinaglia lőtték, a be­fejezés előtt 8 perccel azon­ban az ázsiai válogatott meg­szerezte a győztes gólt. s mégis nehezen Diósgyőr Dunaújváros 2:1 (1:0) A fegyveres erők napja vort, s ez meglátszott a nézőtéren is: sokkal több egyenruhás fiatalt lehetett látni, mint máskor. A DVTK elnöksége hangos híradón köszöntötte őket — személyesen pedig a jubilánsokat. Veréb György a 200.. Fükö Sándor pe­dig too. NB T-es mérkőzése al­kalmából vehette át a labdát és a virágcsokrot, de kijárt a virág Borostyánnak is, lévén ez a nap egyben a Mihályok napja, is. A mintegy 6000 főnyi közönség ek­kor még lelkesedve tombolt, ez azonban később átcsapott bosz- szankodásba. m éltatl an kodás­ba . . . A Nagy M. (Dudás. Bondár) vezette mérkőzésen a követke­zők szerepeltek. DVTK: Veréb — Teodoru Salamon, Váradi (Fükö, 78. p.), Kutasi — Oláh, Tatár, Görgei — Borostyán (Magyar, 84. p.), Szá­lai, Fekete. Edző: Szabó Géza. D. KOHÁSZ: Németh — Keller, Giron, Paizs (Fajkusz, 68. p.), Tímár — Tóth. Virág, Sulia — Bartók (Sajó. 68. p.). Segesvári, Kuti. Edző: Novak Dezső. Mindkét edző változtatott te­hát a korábban közölt összeállí­tásokhoz képest. Szabó Géza csa­patában Szalai került a csatár­Labdarúgás NB l Nem született meglepetés a lab­darúgó NB I nyolcadik forduló­jában. Az Újpesti Dózsa tovább gyengélkedik, ezúttal a Honvéd­től kapott ki. Az újoncok közül pontot szerzett a Volán és a Deb­recen. a PVSK viszont vesztes­ként távozott Székesfehérvárról. A vidék legjobbja jelenleg a Rá­ba ETO. Eredmények: Vasas—FTC 1:1, STC—Tatabánya 0:1, Rába ETO— MTK-VM 3:2, MÁV Előre—PVSC 3:0. Diósgyőr—Dunaújváros 2:1, PMSC—Volán 2:2, TJipesti Dózsa— Bp. Honvéd 1:2, Békéscsaba—Vi­deoton 2:1, Debrecen—ZTE 0:0. A BAJNOKSÁG ALLAS A: Eredmények; Lehel SC—Szabó J . SE 2:0. Debreceni Kinizsi— Papp J. SE 2:1, Asztalos SE— Szolnoki MTE 3:5, Gyulai SE— Hódmezővásárhely 0:0. Leninvá- I ros—Békéscsabai TASK 0:3, Oros­háza— Egei- SE 2:3. MVSC—Nyír­egyháza 1:1. Balassagyarmat— Debrecen USE 3:0. Szarvas—Ózd 2:0. Kazincbarcika—Gyöngyös 2:0. AZ NB ír KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA: 1. FTC 8 4 4 — 20-9 Ti 2. Bp. Honvéd 8 5 2 1 17-11 12 3. Raba ETO 8 5 , 1 2 14-11 11 4. Pécsi MSC 8 4 2 2 13-8 10 5. DVTK 8 5 — 3 12-7 Hl 6. Videoton 8 3 3 2 14-12 9 7. >|AV Előre 8 3 3 2 12-10 9 8. Debrecen 8 3 3 2 11-9 9 9. Vasas 8 3 2 3 20-17 8 1«. MTK-VM 8 2 4 2 13-12 8 11. ZTE 8 3 2 3 11-10 8 12. B.-csaba 8 3 2 3 12-14 8 13. Tatabánya 8 3 1 4 10-12 7 14. S.-tarján 8 1 4 3 10-13 6 15. Ü. Dózsa 8 3 — 5 17-22 6 16. Volán 8 2 2 4 12-19 6 17. PVSK 8 1 1 6 4-15 3 18. D.-újváros 8 — 2 6 8-19 2 l. Ny.-háza 9 6 2 1 16-4 14 2. Szolnok 9 5 2 2 19-10 12 3. Szarvas 9 5 2 2 14-8 12 4. Lehel SC 9 4 3 2 13-9 11 5. Gyöngyös 9 5 I 3 10-11 11 6. Szabó L. SE 9 4 2 3 15-11 10 7. H.-vásárh. 9 :í 4 2 9-5 10 8. K.-barcika 9 4 2 3 17-14 10 9. Gyula 9 4 2 3 12-10 10 10. B.-gyarmat 9 5 — 4 11-10 10 11. Eger 9 3 3 3 14-13 9 12. D. Univ. 9 •3 3 3 11-13 9 13. MVSC 9 3 3 3 15-18 9 14. Papp J. SE 9 4 — 5 18-18 8 15. B. TASK 9 3 1 5 12-13 7 16. Asztalos SE 9 3 1 5 17-20 7 17. Orosháza 9 2 2 5 8-12 6 18. L.-város 9 2 2 5 7-14 6 19. Ózd 9 2 l 6 7-18 5 20. D. Kinizsi 9 2 — 7 8-22 4 TOTÖEREDMÉNYEK: 1. Csepel—Bp. Vasas Izzó 3(0 2. Építők SC—Vác 1:0 3. Dunakeszi—BVSC 2:0 4. Esztergom—Sz. Dózsa , 1 :2 5. Asztalos SE—Sz. MAY MTE NB II A labdarúgó NB TI Keleti cso­portjában, a kilencedik fordulón jutottak túl a csapatok. A lista­vezető Nyíregyháza az MVSC el­len pontot vesztett, de kikapott a második helyen álló Gyöngyös. A bajnokságra is aspiráns Szol­nok gólzáporos mérkőzésén, ide­genben győzte te az Asztalos S*-t >. Gyula—H.-vásárhely 3:5 0:0 2 X 7. Oroszháza—Eger 2:3 2 8. Miskolc—Ny.-háza 1:1 X 9. Ascoli—Catánzaro 2 ••> X 10. Avcllino—Torino o:2 2 11. Cagliari—Milan o :0# X 12. Fiorcntina—Napoli o :o X 13. Róma—Bologna 1:2 2 +1 H. Como—Verona Irt 1 sor tengelyébe, míg Novai: De­zső a „Tímár, vagy Virágh ' va­riációt úgy oldotta meg, hogy mindkét játékost szerepeltette. (Salamonnal együtt néztük a Vendegek' öltözőjének ajtajan az összeállítást, s Jóska rögtön megjegyezte: szóval Viragh is? Bizonyosan taktikai okokból. . .) A DVTK a „szokott módón” kezdett, bár kezdés után, az el­ső akció végén Veréb kapuja fö­lött süvített el egy bomba. Az 5. percben viszont már gólt sze­rezhettek volna a hazaiak, de a jo helyzetben levő Borostyán át­lépte a labdát, s a mögötte levő Tatárt túl szorosan Őriztek. (Marad az igazság: a jó hely­zetnél nincs jobb!) A 7. percben viszont már nem csüngtek Tatár nyakán, most viszont Németh csípte el a lab­dát előle, ami Fekete lábáról szállt középre. A 10. percben többekben meghűlt a vér: Vereb pattogós lövést hárított volna, de a labda kipattant a kezéből. Utánaugrott, s összeütközött a nagy lendülettel érkező Bartók- kql. A labda a kapusé lett. de Bartók összegubancolódott lábbal elzuhant. Nagy sípolt — és ki­felé mutatott, némi habozás után. (A habozást mi másként érté­keltük, a szabadrúgás valószínű annak szólt, hogy a „sértett” méltatlankodni kezdett. Monda­nunk sem kell, a vendégek ma is meg vannak győződve arról, hogy egy jogos ll-estől fosztot­ták meg őket. holott a labda már régen Verébnél volt, amikor Bar­tók elesett.) A következő 34 percben mellé szálló lövésekkel végződött ak­ciók sorozatát jegyezhettük fel, Borostyán. Kutasi. Fekete, Gör­get. majd Váradi célozta meg a kaput — sikertelenül. A 34. perc­ben viszont Segesvári ollózott, de Veréb résen volt, lehúzta a labdát. Egy perc múlva Keller fejelt élesen — saját kapuja mellé. Az első félidő utolsó percében szü­letett meg a DVTK vezető gólja: Salamon küldött vissza egy labdát, s az a védőkről Szalai elé pattant. A csatár kapásból beadott, s a jókor érkező Oláh kapásból küldte a kapu köze­pebe a labdat, 1 :U. # Veréb, a DVTK kapusa a 200. NB I-es bajnoki mérkő­zését jatazoUa. (A szünetben megtudtuk, hogy ma 17 órakor a DVTK klubhe­lyiségében — a stadion melletti faházban — bemutatják a bécsi, a Rapid elleni UEFA Kupa-mér­kőzés képmagnó-felvételéi az ér­deklődőknek.) A n. félidő a DVTK lendüle­tes akcióival kezdődött. A 2. percberj. Szalai lövésszerú beadá­sa egy védőn megpattant, Né­meth csak kiütni tudta av léc alól a labdát. Rögtön ez után pedig nagy bravúrral hárította Tatár közeli, fórdulásbói leadott lövését. (A diósgyőriek válogatott kö­zéppályása kevés ilyet produkál­hatott, szorosan őrizték, eleinte Paizs, később mások követték árnyékként. Mondta is a mérkő­zés ufán Tatár: „nehéz így. oa- gyón nehéz, úgy látszik, új já­tékstílust keli iúalakítanom . . .”) A 3. percben Oláh szabadrúgá­sát Tatár nagy erővel fejelte a kapu fölé. Az 5. percben újabb hazai akció, aminek végén üre­sen maradt a li-es pont körüli térség, s a labda pont iBe, a „holt térbe” pattant. A kínálkozó alkalmat Váradi használta ki. ö érte el először a „dzsinből” kikerült labdát, s egyből a kapu jobb oldalába to­vábbította, 2:0. Üjabb hazai helyzetek marad­tak ki, majd lefékezett a DVTK. A vendégek azonban, egyelőre, vérszegény próbálkozásokat pro­dukáltak. A 16. percben Salamon nem tudta szerelni Suliét, a kö­zéppályás beadott, de segesvári — még távol a kaputól — mesz- sze mellé fejelt. Egy perc múlva Virágh lövését védte Veréb. A 30. percben Tatái- indította Görgeit. A diósgyőriek * egy ik legjobbja nagy lendülettel tört be a ití-oson belülre, már az ötös közelében járt. amikor Paizs há­tulról buktatta. 11-es! A bünte­tőt Oláh lőtte, s óriási erővel te­libe találta a felső lécet. (Németh verve volt, talán nehn is látta a villámgyors lövést — de szerencséje volt.) Nem sokkal ez után Teodorb I. Jökté el Kutit — és sárga la­pot kapott. (A fülkéből nem lehetett meg­ítélni pontosan, hiszen szó sem volt durva szabálytalanságról, s magyarázatot csak a mérkőzés után kaptunk — a fiüktúl: so­rozatos szabálytalanságok miatt mutatta fel Borisznak a sárgát a bíró. Hja, a válogatott szélső volt az ellenfél.. .) Ezt követően Nagy M. megle­hetősen megzavarodott. Néliánv — bár nem jelentős — fordított ítélete volt, s ezzel alaposan fel­bosszantotta a közönséget. A szépítő gólról azonban nem ö tehet. A 42. percben Salamon adott haza — a kifutó Veréb felett át­szállt a labda — s épphogy csak mellé ment. A szögletet Fajkusz ívelte be. Giron tovább fejelte, Sajó fejére, ahonnan a hálóba szállt a labda, 2:1. (Nagyon könnyű volt a labda. — mondta Salamon a mérkőzés után. Én ilyet 100-ból kilencven­kilencszer pontosan adok Gyuri kezébe. Már akkor megrémültem, amikor elrúgtam, s csak azon imádkoztam, hogy mellé men­jen . ..) Könnyedén nyert tehát a DVTK, s mégis nehezen.^ illetve szoros eredménnyel. A 75*. perc­ben már 3:0 lehetett volna, s helyette 2:1 lett. Hát, ilyen a foci... (K M