Déli Hírlap, 1979. augusztus (11. évfolyam, 179-204. szám)

1979-08-06 / 183. szám

» Labdarúgó JXB 11 ♦ Kéí térfél — fcéí tisztázott helyzet... Balról Kisst szereli a vendég védő, jobbról Gulyás lehúzza a labdát a vasutas csatár elöl Jól kezdtek a labdarúgó NB 11 Keleti csoportjában a mis­kolci csapatok. Az MVSC ott­honában fogadta a Kazinc­barcikát, és gólratörő játéká­val biztosan győzte le. A Hon­véd Papp J. SE Ózdra láto­gatott, és ugyancsak győzött, amiben nagy érdeme van az újonc Utassynak, aki egyma­ga két gólt lőtt. MVSC—KAZIN C B ARC I KA 1 3:1 (2:1) Regen látott ennyi nézőt az MVSC-pálya mint tegnap, az 1979 80. évi bajnokság első mis­kolci találkozóján. Lehettek vagy háromezren, amikor Mohácsi síp­szava után útjára -indult a labda. A Kazincbarcika támadott — és ő bánta. A 7. percben, az első MVSC-ellentámadásból gól szüle­tett. Kiss a félpályáról indította Fistert, aki ügyesen ment el jobbszélen. majd beívelt. Egry a hosszú sarokra helyezkedett, a labda pont a fejére szállt, amit visszafejelt a kapu baj oldalába. 1:0. Kiegyenlített, de csapkodó já­ték foíyt. Mintegy 20 percig rit­kán került veszélybe a két kapu. Az eseményt mindössze két sé­rülés jelezte: előbb Pincsáknak kellett elhagvnia a pályát, maid ,a vendég Majorost ápolták az ol­dalvonalon túl. (Később a men­tők el is vitték.) A 2b\ percben ritkán látható szép öngólnak tapsolhatott a ha­zai bosszankodhatott a ven­dég szurkolótábor. Egy bal oldali beívelésre (a saját kapuja előtt) a barcikai Kiss rajtolt, majd elö- revetődve a balra mozduló Gu­lyás mellett a jobb alsóba «.he­lyezett”. 2:0. A' gól után megtorpant a vas­utascsapat. Ezt használta ki a Vegyész, és megszerezte szépítő gól ját g 29. percben. Simkó szög­lete öt méterre a kaputól tisztán találta Gerét. A csatárnak még arra is volt ideje, hogy egyet igazítson, és nagy erővel lőtte a labdát a tehetetlen Kun mellett a kapu közepébe. 2:1. A félidő hátralevő része enyhe hazai fölénnyel telt el. A II. félidőben az első öt és az utolsó tíz perc volt érdekes. A középkezdés után Kun csak nagy bravúrral tudott hárítani egy 16 méterről leadott, sarokra tartó bombaerős lövést. Az ellentáma­dásból Egry találta el a hálótar- tó vasát, majd egy perc alatt Kiss a mérkőzés két legnagyobb gólhelyzetét hagyta ki. Előbb jobbról. Fistertöl kapott egy jó labdát, majd balról Liptáktól. A tizenegyes pont táján mindkettőt átlépte, de egyszer sem jött mö­götte újabb csatár. Fél óra mezőnyjáték után a 81. * percben végleg eldőlt a mérkő­zés. A támadás középről indult, maid a labda Egryhez került, aki kisodródott’ bal oldalra, a 16-os vonaláig. Innen egy' csel után'kö­zénre gurított. Kiss tisztán kapta a labdát, s mintegy nyolc méter­ről higgadtan gurított a kimoz­duló kapus mellett a hálóba. 3:1. Megélénkült a játék, a hazaiak még néhány helyzetet kidolgoz- f tak. de a lövések rendre elkerül­ték a kaput. A közepes iramú és színvonalú találkozón a lényegesen több gól­helyzetet kidolgozó MVSC akár nagvobb gólkülönbséggel is győz­hetett volna a csak mezőnyben egvenrangú ellenfelével szemben. ‘ A két csapat a következő ősz- 4 szeállításban lépett «pályára: MVSC: Kun — Krémer, Locher. István. Leiszt — Pincsák (Varga). Fi'ster. Bobkó — Egry. Kiss. Lip- ták. Edző: Krompaszky Gyula. Kazincbarcika: Gulyás — Ba­csó. Tóth. Kiss, Fekete — Szert. Koleszárik. Kálmán — Gere (Mol­nár). Tamás. Majoros (Simkó). Edző: Szentmarjai Tibor. Jó: Egry. Fister. Krémer. HONVÉD PAPP J. SE—ÓZD . 3:1 (1:0) I Kellemes labdarúgóidöben, mintegy 3000 néző előtt a Hon­véd-csapat a következő összeállí­tásban lépett páíyára: Mező — Bakos, Szilágyi, Farkas, Fodor — Lltassy, Magyar A., Bodolai. Pal- kovics (Kvaszta). — Tokár, Répa­si. Edző: Vágó György. A gólok történeté: a 29. perc­ben az ózdi Bíró rossz liazaadá- sára Palkovics lecsapott és a há­lóba továbbította a tehetetlen Fe­kete mellett 1:0. Az 57. percben Magyar Á. bal­ról a tisztán álló Utassy elé tá­lalt. aki a jobbösszekötő helyé­ről, mintegy 16 méterről a baL felső sarokba bombázott. 2:0. A 72. percben Répási bal oldali szabadrúgását a védők röviden mentették. A labdk Utassy elé pattant, aki 18 méterről kanásbój a bal alsó sarokba lőtt. 3:0. A 89. percben Szekula beadá­sát Ligeti az ötösről fejelte a kapu baj oldalába. 3:1. Az idenyeleji formában játszó csapatok találkozóján a Honvéd Papp J. SE bizt'osan győzött. Jók: Szilágyi, Utassy, Magyar A., Mező. DTB. * A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában mar a r^jt is szolgált néhány meglepetéssel. Annak számit, hogy a Debreceni USE legyőzte az egyésült szolnoki klu­bok csapatát, valamint az. hogy a- 'nyíregyházi 14 ezer néző sem tudta csapata győzelmét kiszur­kolni. Eredmények: Gyula—Lehel SC 1:1. Olefin^ Asztalos SE 2:0. Orosháza—Deb­receni Kinizsi 1 :0. DUSE—Szol­noki MÁV MTE 3:1. Nyíregyháza —Hódmezővásárhely l:l. Eger— BTASK 3:1. Balassagyarmat—Sza­bó L. SE ?:1. Ai NB n másik két csoportjá­nak néhány érdekesebb eredmé­nye: 22-es Volán—Csepel 0:3. Duna­újvárosi Építők—SZF.OL AK 2:0. Szegedi Dózsa—KKFSE 2:2, Já­noshalma—Vasas Izzó- 0:3. Mo- hács-Véménd—KOMÉP 5:1, Hala­dás—Bábolna 6:2. Dorog—Sabaria 1:3, Olajbányász—Szekszárd 0:2, Kaposvár—Alumínium 0:3. Autósport 18. int. Taurus rallye Cbampionnat d’ Europe des rallyes pour conducleur Augusztusban kél jelentős autós eseményt rendeznek, a miskolciak számára is kony- nyen elérhető közelségben: a hét végén rendezi meg a Nyíregyházi Volán — Luro- pa-bajnoki futamként — a 18. nemzetközi Taurus ruilit. mig augusztus 25—26. az újabb parádsasvári, hegyi ver­seny dátuma. Mar megjelent a Taurus ralli kiírása, illetve az EB Magazin nevű kiadvány, s ebből kiderül, hogy az év leg­rangosabb autós ralliversenye ismét Borsod, pontosabban a Zempléni-hegység útjain zaj­lik majd. A Cordatic, majd Taurus néven rendezett ver­senyek jelentős számú külföl­dit is vonzanak, hiszen itt Európa-bajnoki pontokat le­het szerezni. A Taurus rendezői az idén mértékletesebbek voltak, mint tavaly, a pálya ezútatl „csak” 983 km,'a gyorsasági szaka­szok együttes hossza pedig 298.6 km —, ami azonban azt is jelenti, hogy ez a verseny az ez évi magyar bajnokság­ban kettes szorzóval kerül értékelésre (ha a ténylegesen teljesített gyorsasági szaka­szok hossza nem kerül 200 km alá). A verseny 10-én. pénteken 18 órakor rajtol Nyíregyhá­záról. s a mezőny befutása szombaton 14 óra utánra vár­ható. (A Taurus csak ralli- versen.y, ezen tehát túraver­senyzők nem indulnak. így a mezőny várható nagysága 90 —120 kocsi.) A gépátvételt a rajt napjának reggelén új he­lyen, a Volán salakmotoros stadionjában rendezik meg 8 —11 óra között. A gyorsasági szakaszok a teljesítés sorrendjében: 1. Mád—Tállya, 2. Fóny— Régéé. 2 Regéc—Öhuta. 4 Erdőbénye—Kőbánya. 5. Gönc —Telkibánya (27.6 km. erdei utakon!), 6. Telkibánya— Bózsva, 7. Torokház—Holló­háza. 8. Kishuta—Bózsva (19.1 km, ugyancsak az erdő­ben), 9. Rudabányácska—Ká- rolyfal.va. A továbbiakban — csak az eddigi sorszámokkal jelezve: 4., 2., 3.. 1., 5.. 6.. 7.. 8., 9 — majd visszafelé: 3., 2., 4., 9., 8., 7., 6., 5., 4., 3., 2., l.~— s ez összesen 30 gyorsasági szakaszt jelent. (Már most figyelmeztetjük a pénteken és szombaton a Zemplénben közlekedni szán­dékozókat, hogy ezeken a sza­kaszokon a verseny egész ide­je alatt útlezárásokkal kell számolni. Ez időben a Sze­rencs—Hollóháza—Sátoralja­újhely „háromszögben” sem­miképpen se vezessenek ru­tinból, mert számos helyen ideiglenes forgalmi jelzőtáb­lák kerülnek kihelyezésre, amik eleve megtiltják majd a gyorsasági szakaszokhoz ve­zető utak igénybevételét.) A Taurus ralli ismét nagy összefogással kerül megren­dezésre, s azon közreműköd­nek majd a borsodi verseny­bírók, valamint sok más fel­kért segítő is. A verseny ve­zetőségének elnöke pedig a Borsod megyei Autó- és Mo­torsport Szövetség főtitkára, lapunk fömunkatársa, Hor­váth Kálmán lesz. (Részletesebb ismertetést — időbeosztással — csütörtökön közlünk.) Dr. Lakai: Borostyán közönségsikert aratott Budapestre inár szombaton megérkezett a hír. hozzánk azon­ban csak tegnap jutott el arról, Jiogy a magyar olimpiai labda­rúgó-válogatott sikeresen rajtolt a spanyolországi tornán: 3:0-ás félidő után 3:l-re győzött az FC Malaga ellen, s így bejutott a tegnap, késő esve rendezett dön­tőbe. A magyar csapat 25 ezer néző előtt, rendkívül szokatlan időpontban, éjjel II órakor kez­dődő mérkőzésen győzött ilyen arányban, s a csapatban a köny- nyebb sérülést szenvedett Fekete kivételével mind a hat diósgyőri szóhoz jutott. Góljainkat az új­pesti Fekete, Weimper, majd Bo­rostyán béadásábó] Tatár sze­rezte. Dr. Lakat Károly szövetségi ka­pitány a mezőny legjobbjának a békéscsabai Pásztort ítélte, aki után rögtön Borostyán követke­zett a sorban. A kapitány elmon­dotta. hogy a diósgyőri csatár igazi szélsőjátékával nagy sikert aratott a spanyol közönség köré­ben. Azt is kiemelte, hogy a fel­tűnően bizonytalanul játszó Du­nai helyére beállt Salamon irá­nyításával magabiztosabb, szer­vezettebb lett a magyar védelem. Tatárt csak góljáért dicsérte. Ku- tasiról külön nem szólt, Oláhról pedig csak annyit, hogy nem tu­dott játékba lendülni. Olimpiai válogatottunk a vasár­napi döntőben 2:0-ra nyert Mon­terrey ellen. Birkózás Az ISA válogatottja # A DVTK két gólja — képekben. Fent: Szalai beadása után Kulcsár fejese száll a kapuba. Középen és lent Koleszár használja ki a kapu előtti keveredést a gólszerzésre (Szabó István felvételei) Diósgyőrben Jó volt a vegyes csapat DVTK— Stahl Riesa 2:1 (2:1) A következő hét ' egen is­mét nemzetközi eseményt rendez a DVTK — ezúttal a birkózócsarnokban. Augusz­tus ll-rén, szombaton 16-órai kezdettel a Magyar Birkózó Szövetség vendégei, az Ame­rikai Egyesült Államok (USA) Szabadfogású junior birkózó­válogatottja lesz a DVTK el­lenfele. A mérkőzés lebonyo­lításának körülményei — rendszere — egyelőre még nem ismeretesek, s pillanat­nyilag még a vendéglátók csapatát sem ismerjük. Erről, s az ellenfélről a 'következő napokban bővebben is beszá­molunk majd. Ökölvívás Szegeden, a Városi Sportcsar­nokban vasárnap befejeződött a Fesztivál Kupa nemzetközi ököl­vívó torna. A négynapos viada­lon 19 hazai együttes, 72 öklöző- je. valamint jugoszláv sportolók ’ vettek részt, s a győztesek kö- ! zött ott találjuk Takácsot, a Bor- I sodi Bányász ökölvívóját is. 1 Szombaton délután — nem túl­ságosan nagy érdeklődés mellett — az NDK labdarúgó-bajnoksá­gának 9. helyezettje szerepelt Diósgyőrben. A Lója vezette ta­lálkozón a DVTK az itthon ma­radottakból állította össze csapa­tát — lehetőséget nyújtva az újonnan igazolt játékosoknak is a szereplésre. DVTK: veréb (Novák) — Teo- doru I., várad!, Tomesz. Szanyó (Nyikes) — Koleszár. Grolmusz (Fodor). Görgei — Szalai, Ma­gyar. Czéi (Teodora II.). BSG Stahl Riesa: Köpnick (Hellpoldt) — Mainert, Wenzel, Kerper (Wolf). Härtel — Haupt­mann. Schuster (Juretzko). Lipp- mann — Schremmer, Börner (Friedrich), Jentsch. A DVTK már az 5, percben megszerezte a vezetést: szöglet után Tomesz csúsztatása a vé­dőkről visszapattant- Szálaihoz, akinek ismételt beadását a jókor érkező Koleszár nagy erővel a földre «fejelte, s a labda onnan pattant a léc alá. 1:0. A 17. percben Szalai végzett el szabadrúgást, a' jobb oldalon. A labda átszállt a feje fölött, Gör­gei maga elé tette, s lövésszerű beadasa — ismét csak a védők­ről — szintén Koleszár elé pat­tant, aki a balra mozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte második gólját. 2:0. A 33. percben Lippmann cse­lezgetett a 16-os sarkánál. To- niesz benyúlt, a csatár elesett, es a játékvezető büntetőt ítélt. A ti­zenegyest Jentsch nagy erővel bombázta a léc alá. 2:1. A DVTK a második félidőben jelentős fölényt harcolt ki. de helyzeteit már nem tudta kihasz­nálni. A vendégek hasonlóképpen elpuskázták lehetőségeiket, bar ehhez Verébnek, majd Nováknak is volt némi köze. A tartalékos Diósgyőr jo teljesítménnyel győz­te le az NDK labdarúgó NB I- ének középmezőnyébe tartozó csapatát. Az újonnan igazoltak közül elsősorban Czél játéka tet­szett, s Fodor is kielégített. Nyi- kesnek nem volt ideje bemele­gedni, bár neki is volt egy-két ügyes húzása. Koleszárt góljai dicsérik, de többségében jól ját­szottak ..régi” társai is, Teodoru II. ismét veszélyes, s ugyanakkor építő csatárnak bizonyult, bár a góllövéssel most hadilábon állt. A Paimillonóipari Vállalat Miskolci Gyára felvesz 16 évet betöltött, 8 általános iskolai végzettség­gel rendelkező nőket, fonónöi munkakörbe. A gyárban folyamatos munkarendben dolgoznak, minden 6 munkanap után 2 szabadnap van. Bejáró dolgozóinknak új, korszerű leányszállónk, ban elhelyezést biztosítani tudunk. Az előbb felsorolt csapatból ki­lencen kelnek útra három nap múlva, hogy az ott csatlakozó társaikkal együtt részt vegyenek a spanyolországi tornán, ami a legújabb hírek szerint nem az egyetlen programja lesz a DVTK- nak. Szombaton érkezett meg a menedzser értesítése arról, hogy a Ceuta tornája után, augusztus 14-éré Huelvában várják a ma­gyar bajnokság bronzérmesét. H. K. Totó­eredmények 1. Gyula—Lehel SC 1:1 x 2. Miskolc—Kazincbarcika . 3:1 1 3. Ózd—Papp J. SE 1:3 2 4. 22. Volán—Csepel 0:3 2 5. Építők SC—BKV Előre 0:0 x 6. Dunakeszi—Pénzügyőr 2:0 l 7. D.-újváros—SZEOL SK 2:0 1 8. Jánoshalma—Vasas Izzó 0:3 2 9. Esztergom—Kecskemét 2:1 1 10. Szegedi Dózsa—KKFSE 2:2 x 11. Győri Dózsa—Bakony 1:0 1 12. Várpalota—’MÁV DAC 0:0 x 13. Körmend—Sopron 1:0 1 Pótmérközések: 14. Ganz-MÁVAG—Bem SE 2:0 1 15. Dorog—Sabaria 1:3 1 16. Mohács-Vém.—KOMÉP 5:1 1 v Győzelemmel kezdtek a miskolciak