Déli Hírlap, 1979. február (11. évfolyam, 27-50. szám)

1979-02-05 / 30. szám

\ Kísért az egy pont A kosárlabda \B 1-ben: TiSE—Diósgyőr 91:90 Kétségtelen, hogy a női kosár­labda N'íi i erősebb csapataival játszóit e-itiig a OVTK együtte­se, ele az is kétségle-en, hogy eÚtiig . ötezer kapóit i;i egy pont­tal. Előbb Széke ehérvárott, tegnap pedig hazai Környezetben, a TFISL ellen, I'cdig a szurkolók ezúttal is kiteltek magukért: an­nak ellenére, hogy a mérkőzés időpontja egybeesett a labdarú­góké’, al, mintegy hatszázan biz­tatták a diósgyőrieket. És ezút­tal — a hosszabbítástól eltekint­ve — különösebb panasz a já­tékvezetőkre sem lehet, a Bol­gár—Puhr kettős jól látta el fel­adatát. Amikor a két csapat kifutott a pályára, örömmel állapíthattuk meg. hogy az ellenfél nincs ma­gassági fölényben. Ez különösen azért öröm, mert így a DVTK centerének, Medgyesinek eleve kevesebb ütközési lehetősége adódhatik, és eredményesen szedheti a labdákat a palánk alatt. Persze mindezt a TF is látta, ezért az első percekben nem is kísérleteztek betörések­kel, hanem távolról dobtak, és igen eredményesen. Emellett lé­nyegesen gyorsabbak voltak, mint a hazaiak, így 15 percig vezettek is. A diósgyőriek először 31:30-nál vették át a vezetést, és az egy­pontos előnyt a félidő végéig ii. g tudtak tartani. Szám sze­rűit 4i.:4D-nel fordultak. Azon­ban már ekkor látszódtak a u: i'K-sok hibái, gyengeségei. A görcsös akarásban túlságosán kapkodtak, aminek következmé­ny c u labdaeladások sora lett. lüeugy esi kivételével gy_moila- lanok voltak a paiánkok alatt, és késve léptek ki a dobó em­berekre. Pecpg nem túlzás, ha azt állítjuk, akár tíz ponttal is vedelhettek volna. A második félidőben — némi kezdeti bizonytalanság után — a DVTK átvette a játék irányítá­sát. tervszerűen, kevésbé kap­kodva értékesítették a labdákat. Meg js lett az eredménye, hosz- sz.ü ideig 6—8 pontos előnnyel játszhattak. A fordulópont a 14— 16. percnél történt, amikor a nyolcpontos vezetésből egypon­tos hátrány lett. Ettől kezdve felváltva estek a kosarak, és a rendes játékidő nem is hozott döntést: 81 :SI lett az eredmény. ilyenkor — a szabályok értel­mében — egyszer ötperces, hosz- szabbítás következik. Érdemes az eltelt percek kosárarán^ait megnézni, hogy a küzdelem nagysága jobban előtűnjön: 1. perc: 85ÄJ, 3. p.: 9. p.: bi:86, 4. p.: 89:91, 5. p. 90:91. ez utóbbi a végeredmény. A liosz- szabbításban is nyerhettek vol­na a hazaiak, de kosárfonásra nem mertek vállalkozni, és né­hány játékos melyen fői mája alatt ..adta el” a labdát. A sportszerűség úgy kívánja, hogy a győztesnek gratulálni kell, ae ezúttal nem írhatjuk le. hogy az egyetemisták m ege rden i e 11 en nyerlek. Inkább azt. hogy az ez évi bajnokság három hazai mér­kőzése közül most mutatlak a diá-győriek a legkevesebbet, és ezért vesztettek. Képességeik alapján több ponttal kellett vol­na gvözaiük. A hazaiak közül Win • és M ed gyesi emelhető ki, míg a TI'SE-bői Dalnoki (aki a mezőny legjobbja volt). DVTK—TFSE.90:91 (41:40, 81:81). DVTK: Winter 26. Medgyesi 38, Áron né 1G. Spisák 2. Molnár. — Csere: Papp —. Tornyiné 2, Nagyné 8, Edző- Letek László. Ti SE: Christian 12. Novak 3. Dalnoki 30. Szirmai io. Váczi 25. CcQ"e: N’gy —. Kilián 2, Lányi —. Edző Farkas József. D. Ti B. ■k Ez történt a 36. percben: a labda a kapufáról Fekete elé került, de ő megijedt a kínál­kozó lehetőségtől. (Szabó felv.) Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés DVTK— FC Bihor Oradea 4:0 (0:0) Lá!aÉi) VB 1? Birkózás Zürichben az 1082. évi spanyol­országi VB tv-közvetítési*jogairól folytatott előzetes tanácskozást a FIFA és négy kontinens tv-társa­ságainak felelős megbízottja. Nem tettek közzé semmit az ajánlatokról, megállapodás nem született. Március 13-án ismét összeülnek Zürichben, újabb megbeszélésre. A tanácskozás után egyik fél sem nyilatkozott a szóba került összegekről. Jól értesült források szerint a FIFA igénye jelentősen több annál 'a 15 millió dolláros összegnél, amelyért 1978-ra elad­ták az argentínai VB közvetítési jogát. Vasárnap rendezték meg a DVi K birkózócsarnokában az út­törők területi bajnokságát, 177 versenyző részvételével, amin a legnépesebb versenyzögárdával a hazaiak vettek részt. A mérkő­zések igen nagy százaléka két­vállas győzelemmel ért véget. A késő délutánba nyúló viadalt meglepően népes szurkológárda izgulta végig. Eredmények: Úttörő „A”, szabadfogású: 20 kg (20 induló): l. Partizer (KVSE). 2. Árokszállási (Pásztó), 3. Balogh Gy. (KVSE); 32 kg (22): 1. Kovács (KVSE), 2. Bu- csó (Eger), 3. Vincze (KVSE); 35 kg (20): 1. Tamási (STC). 2. Fábián (DVTK). 3. Berecz (STC); 38 kg (14): 1. Radics (STC). 2. Lanaj (STC), 3. Baja (Pásztó); 41 kg (8) : 1. Borbély (Eger), 2. Kulcsár (KVSE), 3. Kertész (Eger) : 45 kg (6) : 1. Szcgyor (DVTK). 2. Becskei (Eger), 3. Bóka (STC) ; 49 kg (3): 1. Héjas (DVTK), 2. Besenyei (Eger), 3. Danaka (KVSE) ; 53 kg (3) : 1. Pólik (Eger), 2. Faragó (DVTK), 3. Török (Eger), 58 kg (2): 1. Horuczi (STC). 2. Hidasi (KVSE) ; +58 kg (1): 1. Docsereczki (Eger). Üttörő ,,B”, kötöttfogású: 35 kg (9 induló): 1. Mészáros (DVTK;, 2. Balogh. 3. Mezősi (mindkettő DVTK); 38 kg (8): 1. Nikkel, 2. Szakolczai (mindkettő DVTK), 3. Sándor (KVSE); 41 kg (14): 1. Fekete (Pásztó), 2. Fá­bián (DVTK), 3. Gonda (DVTK); 45 kg (16) : 1. Szukenyik, 2. Pá­linkás, 3. Szemes (mindhárman a DVTK versenyzői) : 49 kg (3) : 1. Mohácsi, 2. Pálinkás (mindkettő DVTK), 3. Varga (Tiszáidé) ; 33 kg (3): 1. Hegedűs, 2. Bordás -JJUÚiíUi£lla>Ky.S£J . -JL . ül-iUcü. (STC) ; 58 kg (4): 1. H (DVTK). 2. Alapi (Pásztó). 3. ká­dár (DVTK); 63 kg (4): 1. Hege­dűs (DVTK). 2. Csellel (KVSE), 3. ináncsi (Tiszalúc) : 63 kg (6) : l. Bátliori (DVTK), 2., Kaponyás (Eger). 3. Vehovszki (STC); +68 kg (6): 1. Varga (STC). 2. Ma­rosvári, 3. Schulcz (mindketten a DVTK versenyzői). (gajdos) Előkészületi mérkőzés Vasárnap délelőtt játszotta te az MVSC csapata első előkészü­leti mérkőzését. A hazai csapat jól mutatkozott be a mintegy 100 főnyi szurkoló előtt. A Kun (Serlőző) — Lipták, Locher, Bobkó. István. Dulibán, Czerva, Pister, Egri, Kiss, Czél. (Csere: Takács és Bukovensski) felállítást! csapat, az igen nehéz, mély talajú, sáros pályán a mérkőzés egész tartama alatt fö­lényben játszott. Az encsü csa­pat csak néhányszor tudta ve­szélyeztetni a zöld-fehérek ka­puját, de gólra nem „futotta” erejükből. Góllövők: Czél. Rgri. Kiss, Czerva, Dulibán., Takács, Wl. Hű­dé k (öngól). Vesette: Gonda. A vasárnapi nemzetközi labdarugó-mérkőzésre, illetve mérkőzésen — a szombatihoz képest — szinte minden meg­duplázódott. Kétszer annyi volt a néző, 3'zaz kétezer, kétszer annyi gól esett, s ter­mészetszerűleg a színvonal is — ha így mérhető — lega­lább a duplájára emelkedett.. Kétszer olyan rossz volt a pálya, mint szombaton, amit véleményünk szerint is jog­gal tettek szóvá a diósgyőri játékosok, akik egyébként elhatározták, hogy ezen a vasárnap délutánon — hen­gerelni fognak! Mármint a pályát... Egyikük arra is vállalkozott, hogy kocsija mögé köti a hengert és jó- néhányszor megjáratja a gö­röngyökön, de — nem volt henger! Pontosabban: nem volt aki „kölcsön adjon” egy alkalmas hengert a tettre kész' csapattagoknak. A hengerlés tehát elmaradt — a mérkőzés előtt! Egy jó ideig a mérkőzésen is. . . Ami azt illeti, a diósgyőriek a vendégekkel mégis nehe­zebben birkóztak, mint a ta­lajjal, mert a több vendég- játékossal megerősített nagy­váradi együttes lelkesen küzdve állta útját a diós­győri rohamoknak. A máso­Tolth eredmények T­Bologna—AfrcofT tn> X 2. Catanzar o—Lan eroesf 2:« 1 3. Lazio—Avellin o 0:0 X 4. Perugia— Internaznmale 2:2 X 5. Torino—Atalanta 3:0 1 C. Verona—Juvent*»» 0:3 2 7. Bari—üdinese 1:2 2 a. Leece—Monza 0:0 X 9. Pistoiese—Pescara 2:1 1 1«. Kimini—Genoa 1:1 X 11. Sampdoria—Cagliari 0:0 X 12. Sambenedette—Cese&a 2:1 J IX Tpal—Taranto 2 +1 i M. ff oeeia—TernatM X Szövetkezetül! k előszerződést köt villanyszerelő szakmunkástanuló- képzésre 16, évét be nem töltött fiotoflol, aki 8 áffofánot iskolai tanulmányait 1979-ben fejezi be. A tanuló képzést kap: szerelési, erőátviteli, elektromérési és háztartási gépek javításában. Univerzális oktatás! Kollégiumi elhelyezést biztosítunk! Részletes felvilágosítást adunk levélmegkeresésre is! Jelentkezés helye: Általános Villamossági Ipari Szövetkezet 1137 Budapest XIII., Radnóti Miklós u. 19/b. Ügyintézőnk: Kurz - Telefon: 490-765 dik félidőben azután a DVTK erősített, s égj're nagyobb fölénybe kerülve ilyen arány­ban is megérdemelten győ- zött. Diósgyőr: Szabó (Novak) — Kerekes (Szántó), Saiamon, Teo- uorusz (ozücs), Kutasi — Oláh, Tatar, Varadi — Szaiai (Boros­tyán), Magyar, Fekete. FC Bihor: Albu — Horváth, Bigan, Kiss, Marian, Zaro, Lu­po, Naum, Muresán, Fiorescu, Gergely. Először Varadi célozta meg a kc*put, ue uzmeteres eies szóg- ooi leaaoit íoveset Aibu nari- toaa. az eisó gomelyzci a nuc- oik percben adódott, amikor Szaiai szögletét Magyar és Vará­ul a kapu torkában kapta, ae nem tutnak beperaueni. Sokáig mezőnyjáték zajlott. A 31. perc­ben Fiorescu húszméteres, a sorfal meiiett ellőtt szaoadrúga- sai veaie velödve Szabó. Ritka jelenetet láthattunk a 36. percben. Ligán a ll-es pon­ton lel akart szabadítani, de a labda erősen pörögve hátrafelé pattant. A kapus kimozdult, de a poj.-gö labda becsapta, s így aláiut’Ot't. Szerencséjére a felső léc útját állta a labdának, bár nemigen lehetett volna szeren­cséről beszélni, ha a visszapat­tanó labdát a megiorduló Fe­kete kapásból nem az üres ka­pu melle rúgja. A második félidő négy gólja önmagaért beszél. A golok sorát a 12. percben Kutasi nyitotta meg. aki Szaiai szögletét a bal­összekötő helyéről ballal kapás­ból vagta a bal alsó sarokba, 1:0. Dt pere múlva Fekele beadá­sára Váradi indult, de a feje előtt elsuhant a labda. A né­hány perccel ezelőtt beállt Bo­rostyán azonban jókor érkezett és kapásból lőtte a labdát a léc alá, 2:0. ’(Borostyán és Fükő szomba­ton szereltek le a nyolchónapos szolgálatból. Fükő még nem, de Borostyán már játéklehetőséget kapott, s a „visszatérés” — íme — kitünően sikerült!) A 24. percben ismét Fekete viharzott el, de most a jobb szé­len. Beadása két játékost is sza­badon talált, Magyar lehúzta a fejét, Oláh viszont beletette, s a gólvonalon pattanó labda véd- hetetlenül került a háló jobb oldalába, 3:o. Már mindenki a mérkőzés vé­gét jelző sípszót várta, amikor Tatár kiugrott a bal oldalon, s mintegy 10 méterről bombalö­véssel szerezte meg a negyedik diósgyőri gólt. A vendégek egy ideig jól állták: a sarat, de a második félidőben már nem volt ellenszerük a di­ósgyőri támadásokkal szemben. A DVTK ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. ami jogsai dicséri a vendégek ..előrelátá­sát”! ők ugyanis néhány más klubból hozott iáfékossai meg-’ *■ erősítve léptek pályára, s ezek után, jogos a kérdés; mennyire kaptak volna ki nélkülük? A szezonkezdés ellenére a DVTK jó formát árult el, s az ..új” összeállításban is megfelelőt nyújtott. Kedden ismét nemzetközi mérkőzés következik, hiszen ak­kor a Nagybánya (szintén /ro­mán) együttese vendégszerepei Diósgyőrben. Ugyenezen a na­pon egvébként NB-s kupamér­kőzést is játszanak a diósgyő­riek. (horváth) Labdarúgó NBK DVTK—Nyíregyháza 1:1 (0:0) Mmteigy ezer néző voh kíván­csi a diósgyőriek szombat dél­utáni mérkőzésére, amin olyan vegyes csapat szerepelt a Nyír­egyháza ellen, amit inkább lehet megerősített tartalék-, mint tar­talékos első csapatnak nevezni. A DVTK tehát a kővetkezőket szerepeltette: Veréb — Szántó, Kerekes. Teo- doru, Faggyas — Koleszár, To- mesz, Görgei — Tokár. Grol- musz, Majoros (Fekete J.). Temesvári Miklós együttese, az NB II. keleti csoportjának második helyén álló NYVSSC a legjobb összeállításban szerepelt, a Fehér II. vezette találkozón: Buús — Cséke, Szekrényes, Ambrusz. Czeczeli (Neumann) — Kozma (Farkas n.). Mold­ván, Kléninger — Pólyák, Kiss M.. Farkas I. A mérkőzés közben még in­kább hepehupássá váló salakon meglehetősen eseménytelen játék volt az I. félidőben. Egyre erő­södött az a véleményünk, hogy nem volna túlságosan szerencsés dolog, ha a vendégeknek sike­rülne az NB I-be felkerülni, meri a bajnokság élmezőnye ve­lük nemigen erősödne. A di­ósgyőri vegyes csapat nemcsak egyenlő ellenfele volt a Nyíregy­házának, hanem a mérkőzés jó részében fölényben is játszott, s csupán egy védelmi hiba fosz­totta meg őket a győzelemtől. A hetedik percben a vendégek jobbhátvédje, Cséke veszélyez­tette a diósgyőri kaput, jól ug­rott ki és 14 méterről leadott lö­vését 'Veret» csak brav&noe vé­déssel tudta a léc fölé ütni. Erő­södő diósgyőri rohamok után a 32. percben Czcczcli beadása gólhelyzetben találta a középcsa- tárt, de lüss M. a bal felső sa­rok mellé fejelt. A IT. félidő góllal kezdődött. A 2. percben Fekete J. cselez­getett a bal oldalon, majd Teo- doruhoz játszott. Az előre hú­zódott beállós középre ívelt. Grolmusz előrevetődve fejelt — pontosan a bal alsó sarokba, 1:0. (A mérkőzés előtt játékostár­sai arra biztatták a diósgyőri középcsatárt, hogy mindenkép­pen igyekezzék gólt elérni, már csak a ..hagyományok” miatt is. Arra céloztak ezzel, hogy Grol­musz élete első NB I-es góliái Kaposváron éppen Buús kapu­jában helyezte el!) A 19. percben Fekete J. ugrott ki egy elörevágott labdára. Buús a térfél közepéig kifutva rúgta el azt. a következő percben Tokár tízméteres lövését hárítot­ta kitűnően a vendégek kapusa. A 23.' percben Grolmusz ismét kitűnően fejelt, de a 'Fekete J.- től kapott labda a félső lécen csattant. A 33. percben Kerekes nagyot hibázott, ellenfélhez passzolta a labdát a 16-oson belül, s miután más választása már nem volt, felvágta a kiugró Farkast. A ll-es jogos volt, s azt Czcczelj nagy erővel bombázta a kapu jobb oldalába, 1:1. bk