Déli Hírlap, 1978. november (10. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-20 / 273. szám

Megerősítették a negyedik helyet Diósgyőr—Csepel 2:0 (0:0) ok Az első gól — két képben. Tatár beadását Váradt maga elé teszi. s nincs más dolga, mint „bekotorja” a labdát (Szabó István felvételei) Diósgyőrben a mérkőzés előtt nem volt különösebben feszült a hangulat, a DVTK játékosai az esélyesek nyu­galmával készülődtek. A mérkőzés előtti dolgok egyetlen említésre méltó eseménye az volt, hogy a diósgyőri vezetők előzéke­nyen gondolta« ia kispado- kon „szenvedőkre1’ és fűtő­testet építettek be az edzők, szakvezetők ülőhelyére. A két csapat a már korábban közölt összeállításban lépett pályára, s csupán az keltett némi meglepetést, hogy a jobbhátvéa Gondos b-ossai játszott. Kiderült, hogy ez csak „babona”, s még takti­kai célja sincs. DVTK: Szii'oó — Szántó, Salamon, Teodora, Kumsí — •Oláh, Tatár, Kerekes (Vára- di, 57. perc) — Szalai, Grol- musz (Tokár, 74. perc). Fe­kete. Csepel: Hajdú — Gondos, Kőhalmi, Wéber, Kovács — Hartha, Godán, Harangi — Csordás, Kökény, Szécsi (Be- recz, 79. perc). A Makó (Divinyi, Fehér) vezette mérkőzésen a diós­győriek előtt adódott az. el­ső helyzet, de az 5. percben jobb oldali szöglet után Teo­dora 8 méterről mellé fe­jelt. A DVTK továbbra is támadott, bár akciói elég ritkán jutottak el a csepeli kapuig. Ennek oka az volt, hogy a csepeliek rendkívül szervezetten védekeztek, s már a középpályán megpró­bálták megszerezni a lab­dát. Több lépcsős védekezé­sük eredményes volt, s né­ha veszélyt is teremtett, mert egy, középpályán meg­szerzett labda a támadás­ban levő ellenfél megkontrá­zására, könnyen játékba hoz­ható. A 16. percben Oláh 11 méterről fejelt fölé — ismét egy szöglet után —. ami az előbbieket is igazolja, hiszen akciók lévén, eddig nem te­remtődött veszély Hajdú ka­puja előtt. A 17, percben nár erre is sor került, de Zőhalmi kifejelte a labdát a Mvorialról, azt követően, pgy Oláh ívelése mór Haj­in is túljutott. A középen lyó csepeli védekezés ;yik eredményeként a 21. ércben Bartha indulhatott '“’■'támadásra. de távoli lö­se /UVp-üite - h~l 'GVő rkoi T'V:o:n ..? .v úi . a atár ívelt be a bal oldal­ról, a labda Szálaihoz ke­rült, aki azonban jó hely­zetből mellélőtt. Tíz percig csak a középpályán folyt a játék, de ez volt jellemző tulajdonképpen az utolsó negyedórára is. Ebben az időszakban Bartha újabb lö­vése jelentett még eseményt, aki a 36. percben, mintegy 16 méterről küldhette volna kapura a labdát, de az ke­resztben elszállt Szabó ka­puja előtt, A második félidőre meg­változott a játék képe, a DVTK megtalálta az addig eredményes csepeli védeke­zés ellenszerét, s egyre na­gyobb fölényt harcolt ki. Ér­dekes, hogy ebben az idő­szakban tudott a Csepel iga­zán veszélyes gólhelyzeteket kialakítani, s a vezetést két­szer is megszerezhette vol­na. A második 45 perc első lehetőségét azonban Tatár hagyta ki. aki a második percben, ia 11-es pontról for­dulásból lőtte kapura Teodo­ra középre fejelt labdáját, de a lövés gyengére sikerülj;. Grolmusz is fölé lőtt a 4. percben, majd következett a vendégek első helyzete. Gon­dos a 11. percben egy jó csellel teljesen tisztára ját­szotta magát a 16-oson be­lül, de lövése nagyon rosz- szul sikerült. A 12. pércben a 16-oson belülre nagy lendülettel ér­kező Grolmusz nagyot esett, s az volt az érzésünk, hogy ezúttal a lökésben volt több szándékosság, mint az esés­ben! A játékvezető — úgy látszik — döntetlen állásnál nem akarta súlyosnak minő­síteni az esetet, s megérezte a „rájátszást” is. A mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét a diósgyőriek kihasználták a 30. percben, de a „második legnagyobb” elnevezést érdemli ki az~a lehetőség, amit a vendégek hagytak kihasználatlanul a 17. percben. Az alapvonalig keveredett Harangi jól gu­rított hátra, s a senkitől sem zavart Kökény 10 méterről oda rúghatta volra a labdát, ahova akarja. Nem oda rúg­ta. A labda csúnyán a kapu nel\é szállt. A találkozó az utolsó negyedórában dőlt. el. A második félidő 30. per­cében a menteni akaró Ko­vács nagyot hibázott, s egy­ezerre három diósgyőri ke­rült ti'/.ía be'rzetbe \ nagy lendülettel érkező láizaiak szinte besodorták a labdát a kapuba, s miután legutoljára Váradt ért hozzá, így az ő neve került fel az eredmény- hirdető táblám, 1:0. Többen már hazamentek — és talán azt hiszik, hogy 1:0-ra nyert a DVTK —, amikor Kutasi elé pattant a labda. A balhátvéd jó ütem­ben érkezett; s ballal, kapás­ból ruagy lövést küldött Haj­dú kapujának bal alsó sar­kába. Először fordult elő, hog.y Kutasi neve góllövő­ként jelent meg NB I-es eredményjelzőn. A DVTK így 2:0 arányban győzött a Csepel ellen, s győzelme a második félidőben mutatott teljesítmény alapján megér­demelt. A diósgyőriek megerősítet­ték negyedik helyüket, hi­szen az eddigi egyhez — a salgótarjáni döntetlen révén — újabb egy pont előnyt szereztek. Ez azt jelenti, hogy mindössze két pontra vannak az élen álló Ferenc­várostól; és azt is, hogy jö­vő szombaton rangadónak ti­tulálhatjuk a diósgyőri DV­TK—FTC találkozót. HORVÁTH KÁLMÁN Kikapott a Budapesti Honvéd, nagy gólarányú győzelmet ara­tott az TJjpest és — ha nehezen is — az FTC-é lett a két pont, a Vasas Izzó ellenében. így a bajnokság élén helycsere tör­tént» az FTC vette át a vezetést. A DVTK — a Csepel elleni győ­zelmével — biztosan tartja 4. helyét. A 12. forduló eredményei: Bp. Vasas—MÁV Előre 4:2 (2:1); Tatabányai Bányász—Pécsi MSC 2:0 (0:0); Békéscsaba—Du­naújváros 2:0 (2:0); Rába ETO— STC 2:2 (2:0) ; Ferencváros—Bp. Vasas Izzó 2:1 (0:1); Üjpesti Dó­zsa—Haladás VSE 5:1 (3:1): Vi­deoton—Bp. Honvéd 1:0 (1:0); Zalaegerszeg—MTK-VM 1:1 (1:0). Az NB I. állása: Egy izgalmas akció befejezése ez a kép. ,A vendégcsapat kapusa merész kivetődéssel ment Török élői. (Szabó felv.) Labdarúgó NB II Honvéd-bravúr Úzdon 1. FTC 12 7 4 1 28:14 18 2. Bp. Honvéd 12 7 3 2 27: 9 17 3. Ü. Dózsa 12 6 5 1 29:16 17 4. Diósgyőr 12 7 2 3 21:18 16 5. STC 12 5 4 3 21:14 14 6. Tatabánya 12 5 4 3 22:16 14 7. Rába ETO 12 5 4 3 16:11 14 8. Videoton 12 4 5 3 13:13 13 9. Pécsi MSC 12 5 3 4 10:14 13 10. Békéscsaba 12 4 3 5 10:12 11 11. Bp. Vasas 12 4 3 5 19:22 11 12. Dunaújváros 12 4 3 5 16:20 11 13. Csepel 12 2 G 4 17:14 10 14. MÁV Előre 12 4 1 7 8:24 9 15. MTK-VM 12 3 2 7 14:17 8 16. ZTE 12 2 4 6 7:15 8 17. Bp. V. Izzó 12 2 2 8 13:23 6 18. Haladás 12 2 2 8 7:26 6 A labdarúgó NB Il-ben sze­replő miskolci csapatok szakve­zetői pénteki számunkban azt nyilatkozták, hogy pontokat szeretnének. A papírforma a Honvéd Papp József SE pont­szerzése mellett szólt csupán. Nos, a mérkőzések után el­mondhatjuk, hogy a miskolciak pontokat szereztek ugyan, de ezek megoszlása csak a honvéd- csapatra kedvező. Ugyanis ők Özdon a tervezett egy ponttal szemben kettőt hoztak haza, míg az MVSC-nek nem sikerült a bajnokaspiráns Egertől pontot rabolnia. Így a Papp J. SE meg­erősítette helyét az élmezőny­ben, az MVSC pedig továbbra is harcolhat a feljebbjutásért, mi­vel az alsó régióban tanyázik. MVSC—EGER 0:1 (0:1) Mintegy 1000 ember volt kí­váncsi az NB II. Keleti csoport­jának egyik — legalábbis mis­kolci szempontból — fontos mérkőzésére. Mielőtt a mérkő­zésről szólnánk, illik szólnunk a szurkolókról. Itt az arány 900:100 volt az MVSC javára. Ennek ellenére, a mérkőzés fo­lyamán egyszer sem hangzott el a ,,Hajrá, MVSC!”. viszont an­nál többször a „ Hajrá, Eger!” buzdítás. Ezt őszintén szólva nem értjük. Pedig a biztatásra már az el­ső percben szüksége lett volna *a vasutasoknak. Egy ragyogóan csavarodó szögletet ugyanis Kun csak üggyel-bajjal öklözött a mezőnybe. A negyedik nercben is ő volt munkában. Az egri Ambrus beadása tisztán falába Jánosit, aki bárom méterről emelt a kapus kezébe. Az első hazai akció a 6. percben követ­Gyors! ! Pontos! Olcsó! JAVÍTÓ SZERELŐ ÜZEMEGYSÉGÜNK (Korvin Ottó u. 1. sí. Telefon: 35-522) siiróős esetekben (j azonnal házhoz megy például: A- csőrepedés megszüntetése szolgáltatás ára: 37,5 Ft- dugulás megszüntetése 17,7 Ft zsírfogó le- és visszaszerelésével • 33,1 Ft- kifolyócsap bőrözése 17,7 Ft- csapfelsőrész-csere anyagárral együtt: 52,3 Ft- mosdócsaptelep-csere 561,3 Ft- mosogatócsaptelep-csere, anyagártól függően: 482,7 Ft vagy: 656,3 Ft munkák végzésére. A fentieken kívül az üzemegységben valamennyi elvégez­hető munka pontos árjegyzéke kedves ügyfeleink rendel­kezésére áll. Kérésükre saját költségen vásárolt berendezési tárgy be­szerelését is vállaljuk. Várjuk továbbra is kedves ügyfeleink megrendelését. MISKOLCI INGATLANKEZELŐ VÁLLALAT kezett be. amikor Kiss jó lab­dával szöktette Madarászt, de a csatár gyámoltalanul ment a labdára, elvesztette. A 9. perc hozta az újabb MVSC-eseményl. Kiss készülődött szabadrúgás­hoz a lG-os oldalvonalán, de bombája csak az oldalhálót ta­lálta. . Sajnos, a 15. perc a ven­dégeknek volt kedvező. Egy ár­tatlannak látszó szögletrúgás után a kapu előtti kavarodás­ból Patvaros a hálóba pofozta a labdát. 0;1. A vasutasok támadásai rend­re elhaltak a középvonalnál, ezért az edző, Krompaszky Gyu­la bekiáltása: „Bátrabban!” tel­jesen jogos volt. A félidő hátralevő részében Török kapott jó labdákat a bal­szélen, de nem sokat tudott kezdeni velük. A Kiss által be­ívelt szögleteknek is csak az íve volt jó. a befejezés kevésbé. Es aztán .jött a hidegzuhany. A já­tékvezető, s Szávó, a 40. percben utánrúgásért. — teljesen jogo­san ! — kiállította Madarászt. Tehát 10 főre csökkent az MVSC. Egy szabadrúgás és egy látványos mentés tartozik még az első félidő krónikájához, az előbbit Kiss küldte 30 méterről a kapura, a másikat Locher mentette a 11-es pontján. A második félidőben rá sem lehetett ismerni a hazaiakra. Az első öt perc mezőnyjátéka után olyan tűzijátékot rendeztek az Eger kapuja előtt, amilyenre még a legöregebb szurkolók is alig emlékeztek. így például az 51. percben egy jó lövés a vé­dőkön halt el, majd az 53. perc- t ben Török beadásáról késtek le az MVSC csatárai. Sőt. az 55. percben matt-helyzet előtt állt az egri védelem, de bal oldalról, a ll-es! pont tájéka körül Török kihagyta az óriási helyzetet. Nem változott a játék képe a második félidő egésze folyamán sem. Szinte percenként adódott meleg helyzet az egri kapu előtt, azonban hol a partjelző intett lest, hol a játékvezető állította meg az akciót, sr.ab.liytahans.lg címmel., hol a ess. érők ügyet­lenkedtek el a kínálkozó lehető­ségeket. De a második f-Hid.őben a 10 emberrel játszó vasutas- csapat akár gólokkal verhette volna meg az Eger SE-t. MVSC: Kun — Lípíuk, Ko­vács (a 45. nercben Borsos)*, Krómer, Czerva, Locher, Egri, Madarász. Kiss, Török. A ' csa­patból Kiss, Krémer, Locher és Fister játéka dicsérhető. Szávó játékvezető különösebb hib’át nem vétett. ÖZD—HONVÉD PAPP JÓZSEF SE 1:2 (1:0) Mintegy kétezer néző volt kí­váncsi Özdon a hazaiak sikeré­re, a miskolci honvédcsapat­tal szemben. Maczkó játékvezető sípjele után a hazaiak nagy iramban kezdtek,- és alig telt el pár perc, amikor vezetést sze­reztek. A 4. percben Túrái be­adását- (lesen!) Tóth fogadta, és a kimozduló Szegedi mellett gu­rította a kapuba az ózdiak ve­zető gólját. A gyorsan lőtt gól felhozta az ózdi csapatot, ’ lényegesen töb­bet támadott, mint -a Honvéd, azonban a vendégek (a kapussal az élen) idejében megszűrték a támadásokat. Ahogy teltek a percek, úgy talált magára a Papp J. SE, olyannyira, hogy a 15. percben már egy veszélyes kapura lövésre is futotta erejé­ből. Ezután hosszú ideig mezőny­játék folyt a pályán, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Az ózdiak szórványos támadásait — ha néha szabálytalanság árán is, mint például a 28. percben — a Honvéd-védők hárítani tudták. Veszélyes akció gördült a 38. percben Szögedi kapuja felé. Az ózdi Fehér senkitől sem zavar­tatva tört ki, de a miskolci ka­pus jó ütemű kifutása után láb­bal mentve hárított. Az első­félidő a hazaiak védekezésével zárult, bár megjegyezzük, hogy Bácskáit nagyon nehezen tud­ták tartani a honvédesek. Almos,. unalmas, csapkodó já­ték vezette be a második fél­időt. Mindkét „csapat a másik hibájából élt. Feltűnt, hogy az ózdiak a játék iramát igyekez­nek lefékezni, nyilván azzal a szándékkal, hogy a megszerzett előnyt tartani tudják. AZzal azonban nem számoltak, hogy védekezés ükkel a piros-fehér támadókat magukra hozták. Nem véletlen tehát, hogy a 60. perctől a játék irányítását fo­kozatosan átvette a vendégcsa­pat. Miután a Honvéd lendülete alábbhagyott, a 80. percig ismét a hazaiaké volt a „pálya”. Ve­szélyes akciókat vezetve próbál­ták az előnyt kétgólosra válta­ni. Nem így történt ! A 81. percben Móricz remek labdával indította Osváíhoí, alá a 16-os táján, lefordulva a vé­dőről, a kimozduló ózdi kapus, Fekete mellett helyezte a ‘lab­dát a hálóba. 1:1. Nem sókat kellett várni a győztes, és vciin- dent eldöntő Honvéd-gólra sem. A 88. percben Gregor a bal- összekötő helyéről indulva ve­zette fel a labdát az alapvo­nalig. Élesen lőtt a kapu előte­rébe, ahová jó időben érkezett Szűcs II., és az öt és felesről, ritkán látható ,nagv gólt fejelt a hosszú sarokba. 1:2. A II. félidei teljesítménye alapján teljesen megérdemelten nyert á Szegedi — Szűcs II., Szűcs I., Farkas, Bakos, Osváth, Petrovics (Szi’ágyi), Móricz, Li­geti. Grego -, Rónásl (Cú'h) ösz- s'zeállítású honvédcsapat. Jók: Szögedi, Osváth. Móricz. D. TÓTH BÉLA Labdarúgás Vendéggyőzelmek, illetve dön­tetlenek jellemezték az NB n. 16. fordulóját a Keleti csoport­ban. A DVSC—SZMTE rangadót a hazaiak biztosan nyerték, így tartják vezető helyüket. Megle­petés, hogy Kazincbarcika nem bírt a Szabó Lajos SE-vel. Eredmények: Borsodi Bányász —DMTE 2:3 (1:0); Hódmezővá­sárhely—Leninváros 1:1 (0:1); Szolnoki MÁV—Kisvárda 2:1 (2:1); Gyöngyös—Gyula 3:1 (0 :l); Békéscsabai TASK—Lehel SC 2:1 (1:0); DVSC—Szolnoki MTE 3:1 (1:1); Szarvas—Nyír­egyháza o :0; Kazincbarcika— Szabó Lajos SE 0:0. Az NB II Keleti csoportjának állása: 1. DVSC 16 12 2 2 32: 9 26 2. SZMTE 16 11 2 3 34:23 24 3. Eger SE 16 10 3 3 30:14 23 4. Ny.-háza lé 10 2 4 23: 9 5. KVSE 16 9 3 4 36:17 6. B. TASK 16 10 1 5 27:24 21 7. Papp J. SE 16 7 6 3 30:15 20 8. DMTE 16 7 6 3 27:20 20 9. Ózd 16 <7 4 5 22:17 18 10. H.-vásárhely 16 6 5 5 27:26 17 11. Leninváros 16 7 3 6 24:23 17 12. Szarvas 16 5 5 6 18:19 15 13. Lehel SC 16 4 4 8 17:23 12 14. Gyöngyös 16 4 4 8 15:25 12 15. Szabó L. SE 16 4 3 9 13:18 11 16. MVSC 16 3 4 9 IS :27 10 17. Sz. MÁV 16 2 6 8 16:30 IP 18. Gyula 16 3 3 10 11:37 9 19. Borsodi B. 16 2 3 11. 11:30 7 20. Kisvárda 16 — 5 11 10:35 5