Déli Hírlap, 1976. november (8. évfolyam, 258-283. szám)

1976-11-01 / 258. szám

DVTK-Dunaújváros 2:2 (2:1) f»V|' ' m «V % - W­» • f w V' ,% m Negyedszerre nem sikerült, pedig.., ^:ä<: II- <&••<<’>■•:<• ss.-wx'&y :<• •■^Lsgfo : :--x- . •:•>:•.•% •Ä" •:•:<• >y-w v>:X; ffmfliPí; Bl Majzlinger először balra mozdult, s mire visszafordult, mar csak a labda után nézhetett. Oláh 11-es rúgását köve­tően. íme ... A korábbi fordulók tapaszta­latai alapján' számítani lehetett arra, hogy a DVTK nagy len­dülettel kezd, és lerohanja el­lenfelét. Ez a roham meg is in­dult, de csak három percig tar­tott, mert ekkor — egy nem is „igazi” ellentámadás végén — a vendégek szereztek vezetést. En- gelbrecht beadása nyomán kap­kodás, zűrzavar keletkezett a diósgyőri kapu előtt, többen is hibáztak, kivéve Márthat, aki a hálóba kotorta az elé pattanó labdát. A vendégek vezettek tehát l:0-ra, és ez olyannyira meglep­te, a hazaiakat, hogy húsz. per­cen át nem bírtak magukra ta­lálni. A 20. percben mégis meg­(Szabó István felvétele) szerezhették volna a kiegyenlí­tést. de Tatár visszarántásáért a játékvezető nem ítélt semmit. Hét perccel később azonban már kénytelen volt a 11-cs pontra mutatni, amikor Bódi a 16-oson belül felvágta a befelé vágtató Feketét. A büntetőt Oláh lőtte a kapu jobb alsó sarkába. (1:1) A folytatásban Bódi beívelése nyomán a diósgyőri kapufán pattant a labda, de szerencsé­jükre kifelé. Belelendült a DVTK, és a 36. percben megfor­dította a találkozó állását. A 7 egyre ügyesebben játszó Szántó futott el a jobb szélen, beadása Judik fejéről Hajas elé pattant, s ő egy pillanatig sem gondol­kodott. Diósgyőrben sokáig em­lékezni fognak a lövésre, amit Hajas 16 méterről kapásból óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba. (2:1) A második félidőre á diósgyő­riek mezőny fölénye volt jellem­ző, bár időnként a dunaújváro­siak is vezettek néhány veszé­lyesen kezdődő akciót. A DVTK növelhette volna előnyét, de Pó­lyák és Fekete kihagyták a kí­nálkozó lehetőségeket. A küzde­lem hevességével igen. a játék színvonalával és a hazai csapat lendületével már kevésbé lehe­tett elégedett a mintegy 6000 né­ző. Mégis úgy tűnt, hogy a má­sodik félidőnek egyetlen emlí­tésre méltó eseménye Grólmusz Gyula negyedórányi NB 1-es be­mutatkozása lesz. Az utolsó per­cekben azonban feljöttek a ven­dégek. és hat ' perccel a befeje­zés előtt váratlanul ,,visszavet­ték” az egyik pontot. Klement ívelt középre, a DVTK védőiről Szepesihez gurult a labda, aki 10 méterről jól eltalált lövést küldött a kapufa tövénél a bal alsó sarokba. (2:2) Negyedszerre nem sikerült a győzelem, pedig a találkozó esé­lyese a DVTK volt. A két pont megszerzése azonban csak akkor lett volna lehetséges, ha a Diós­győr a korábbi hetek Játékával rukkol ki. A szakvezetők érez­ték a veszélyt és már hét köz­ben arra törekedtek, hogy a szombati ellenfél lebecsülésétől óviák a játékosokat. Úgy lát­szik. céljukat még sem sikerült teljesen elérni, mert a diósgyőri 11 ezen a nanon nem küzdött teljes erőbedóbással. és megér­demeltté tette az újonc pont­szerzését. A Kuti vezette találkozón a következők szerepeltek: DVTK: Veréb — Szántó, Sala­mon. Váradi. Martis — Oljh. Tatár (Görgei 70. p.). Hajas — Borostyán. Pólyák (Grólmusz 76. p.), Fekete. Dunaújváros: Majzlinger — Formaggini, Judik, Bódi, Staller — Tóth, Mártha (Badi 87. p.), Fajkusz — Engelbrecht, Szepesi, Timár (Klementh 76. p.). A mérkőzésen látottak alapján nem is különösebben meglepő, hogy a szögletarány 2:2 volt úgy, hogy a második félidőben egyet­len szögletet sem rúgtak, A tartalékmérkőzésen a DVTK Fodor (2) és Egri góljaival 3:0- ra győzött. Méhesit a 89. perc­ben kiállították. HORVATH KALMAN NB Hl. Csak egy pont... Az „elszomorodott” idő is a város NB Ill-as csapatainak teg­napi teljesítményeit szimboli­zálta, eső nélkül is hidegzu­hanyban részesítette mindkét miskolci együttes híveit. Ottho­nában vesztett pontot a Honvéd, az MVSC pedig vereséggel tért haza Leninvárosból! HONVÉD PAPP JÖZSEF SE— RUDABANYA y.i (i:i) „Keli az előny a vendégeknek _ hangzott a nézőtérről — leg­alább lesz hajtás”. A megiegy- zés pedig arra vonatkozott, hogy a kezdés" után vezetett első ven- dé^tám adásból a tétovázó Hon­véd-védők mellett Ruttkai dr. közelről a hálóba kotorta a lab­dát, 0:1. Nos, az irammal valóban nem is volt baj; a játékkal annál in­kább! A görcsös akarással küzdő piros-fehér együttesnél — a ko­moly mezőnyfölény ellenére — sok volt a rossz átadás, a labdake­zelési hiba; a vendégek pedig gyakran arra rúgták a pettyest, amerre álltak. Említésre méltó esemény — az önfeláldozóan vé­dekező Bányász játékosainak jó­voltából — a 40. percig nem is történt. Ekkor a 16-oson belülre betörő Pallayt a vendég védők buktat­ták, s a megítélt büntetőt Duli- bán értékesítette, 1:1. Fordulás után — bizonyára a szünetben alkalmazott „fejmo­sás” és csere hatására — vala­mivel megfontoltabban, nyűgöd-, tabban játszott a Honvéd, de javult a Bányász játéka is. Ki­egyensúlyozottabb lett a küzde­lem, s jó helyzetek is gyakran alakultak a két kapu előtt. A lövések irányzása viszont to­vábbra sem volt pontos! Az eredmény így nem is változott, s a nézők azzal a megjegyzéssel távoztak a népkerti pályáról, hogy „egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet!” A Honvéd Papp József SE Baricska — Derzsényi, Petcr- csák, Helgert, Vári — Dulibán, Pál (Bácskái), Pallay — Csányi (Spéder), Pócs, Madarász össze­állítású csapatából Petercsák, Helgert és Madarász, a Ruclabá­nya együtteséből pedig Békéi, Sütő és Karcagi játékát dicsér­hetjük. LMTK-MVSC 3:1 (0:1) Az első félidő, de még a má­sodik játékrész első negyedórája után sem nagyon hitték a le- ninvárosi nézők, hogy a Kun — Szabó Z., Leiszt, Kovács, István — Galló, Szilágyi — Káplár, Vo- dicska (Szabó A.), Varga, Kiss összetételben játszó MVSC-vel szemben a hazaiak otthon tart­ják a két bajnoki pontot. Hogy is gondolhatták volna, amikor a miskolci zöld-fehérek 60 percen át nemcsak jó játékkal rukkol­tak ki, hanem igen sok gólve­szélyes helyzetet is teremtettek az LMTK kapuja előtt, szemben a kék-sárgák elvétve vezetett, eléggé . egysíkú ellentámadásai­val. Galló, Vodicska, Káplár vette célba Dohány hálóját, majd a 19. percben Kiss gólba tartó labdá­ját Lázár a vonalról vágta ki! Időnként igen nagy nyomás ne­hezedett az LMTK-ra, ám a jobbnál-jobb helyzetek közül / egyet sem tudtak a miskolciak kihasználni, s vezető góljuk is egy kavarodás következtében született meg. A 42. percben Káplár talált a hálóba, 0:1. Szünet után Varga, majd Galló és kétszer (!) Vodicska növel­hette volna az előnyt, ha jobb az „irányzók”. A 60. perctől vi­szont egyre jobban feljött a ha­zai gárda, s ekkor már látszoit, hogy az MVSC „szükség védel­mét” könnyű zavarba hozni. Há­rom lőtt góljukban is erősen • közrejátszott a zöld-fehér hátsó négyes; ez viszont semmit sem von le az LMTK győzelmének értékéből. A 65. percben Kiss J. 18 m-es szabadrúgása talált utat a lyu­kas MVSC-sorfalon, i:l. A 85. percben két gól is meg­örvendeztette a hazai nézőket. Előbb Sztankó lefutását „néz­ték” a miskolci védők, majd Kiss J. cselekedte meg ugyanezt szinte az újrakezdés után. Két gól. s ezzel 3:l-re nyert a hazai csapat. MONOSTORI GYULA Atlétika Vasárnap délelőtt — egy ko­rábbról elmaradt verseny pótlá- * saként — szezonzárás utáni via­dalt rendezett a DVTK. Kis hí­ján azonban a prolongált ver­seny is elmaradt és nem is csak a rossz, nagyon szeles időjárás, hanem a részvétlenség miatt is. Mindezek ellenére a verseny mégis lebonyolításra került — természetszerűleg kiemelkedő eredmény nélkül. Szoboszlai (Nyíregyházi Spartacus) 68,10 mé­teres gerelyhajító eredménye még így is elismerésre méltó. A hé­zagpótló versenyen egyébként Károly Zuzsa is elindult és 13.9 mp-el nyelte a 100 métert. A verseny rendezői még egy alkalmat szerettek volna adni az érdekelteknek a minősítési szin­tek elérésére, de a szeles, esős idő ezt szinte lehetetlenné tette. Kritikus időszakokban a szél se­bessége a 6 métert is elérte, s ez bizony többszöröse a „megen­gedhetőnek’’. A női számokban a eúlylökést az ózdi Iiuzbelt 11,78-cal, a 200 métert klubtársa, Érsek 30.2-vel, a távolugrást Dobrossi (MVSC) 540 cm-rel, míg a gerelyhajitást Kispál (MVSC) 38,52 méterrel nyerte. A férfi számok győztesei: 400 m: Abonyi (MVSC) 51.4, 300 gát: Harnócz (KVSE) 43.9. 800 m: Besenyei (KVSE) 2;03.7. 2000 aka­dály: Orosz (DVTK) 6;31.2, disz­kosz: Kondi (MVSC) 43.22, ge­rely (ifi): Demjén (ÖKSE) 58,52 m. Birkózás ::■/ J- ' ........... /' ' az®rsMI — Vágyállomnak is túl szép, amit a sportláp említ — mondta a szabadfogású CSB szombati találkozója előtt Guttmann Jó­zsef, a DVTK birkózóinak ve­zető edzője — miszerint a Fradi­val x-et csinálhatunk, a Honvé­dőt meg legyőzhetjük, örülnék, ha az utóbbi eilen szoros ered­ményt harcolnánk ki, mert ben­nünket még „az ág is húz”! íg: aztán kétséges, hogy mennvir telik az erőből. Hát bizony ez utóbbiból sokr. nem futotta! A szólásmondásr;. való kesernyés utalás pedig arr vonatkozott, hogy az egyéni baj nokság óta egyébként is e!é>r „leeresztett” gárdának a Szeged VSE visszalépése következtébe Szigetszentmiklóson és ezútta Diósgyőrben is két-két mérkő zést kellett vívnia gyors egy­másutánban — pihent ellenie lekkel szemben! A Szondy el­leni múltkori vereséget, s azt. hogy most a Honvédet sem si­került megszorítani; részben ez magyarázza. Az igazi ok azonban ezúttal az volt, hogy mindkét fővárosi el­lenfél jobb és kiegyensúlyozot­tabb csapat, mint a DVTK!... S ez nem is csodálható, hiszen az FTC-ben Széies, Borboía és Bauer, a Honvédban Deutsch, Hirosik és Mészáros kivételével minden szőnyegre lépett ver­senyző válogatott kerettag, sok nemzetközi csatában edződött birkózó volt! ... Az viszont, hogy közülük, győzelmeik elle­nére is kevesen „hozták magu­kat”; „ birkózósportunk gyenge­ségét jelzi. Alig láttupk igazi szabadfogást, jellegzetes lábrame- néses akciókat! Még a Montreali megjárt versenyzők sem jeles­kedtek: Kocsis pedig egyenesen kiábrándítóan birkózott!... S még egy; amelyik együttes két súlycsoportban sem tud a sző­nyegre versenyzőt küldeni: ele­ve bukásra van ítélve. A DVTK- nak pedig sem 52 kg-ban. sem nehézsúlyban nem volt induló­ja! .. . A diósgyőriek közül egyébként Szalontai Imre. Porteleki és Ve­res dicsérhető. Szalontai Zoltán, Deák és Farkas megtette ami tőle telt, Jászkai viszont csaló­dást okozott. Az „elsőversenyes” Székely bátran, Turóczy és Né­meth annál tartózkodóbban birc kozott. A látottak igazolják az eredményt . . . A jegyzőkönyvek: FTC—DVTK 8:2. Gúlái—Szé­kely ü;4, Gál enenféi nélkül nyer, Szalontai I. (DVTK) ellen­fél nélkül győz, Széles—Szalon­tai Z. 4:0. Borbola—Jászkai 1:3, Fehér—Veres 0:4, Petrezselyem— Deák 0:4, Bauer—Thuróczy 0:4. Kiss—Németh 0:4, Balla ellen Lel nélkül nyer. (Előláilók az FTC versenyzői.) Bp. Honvéd—DVTK 6:3. , Deutsch—Székely 0:4, Szabó ellen- / fél nélkül győz, Hirosik—-Szalon­tai I. 4:0. Fekete—Szalontai Z. 0:4, Nádházi—Farkas 0:4. Gu­lyás—Veres 4:0, Kocsis—Deák 4 :4 (kettős leléptetés!). Mészáros— Porteleki 4:0, Molnár és Szeme- rédi ellenfél nélkül nyer. (monostori) Gúla — kosaras módra. Miként a végeredményben, úgy az akciónál is a világosmezes vendégek voltak fölényben (MEAFC—Videoton 63:68). (Szabó félv.) Kosárlabda Vasárnap délelőtt az a ritka eset következett be, hogy mind­két NB I-es kosárlabda-csapa­tunk hazai pályán játszott és ráadásul azonos időben. DVTK—PVSK 63:51 (32:32) Sejteni lehetett, hogy nehéz mérkőzés lesz, s ez a sejtés nemcsak hogy beigazolódott, ha­nem a „kemény” jelzővel is megtoldható. A küzdelmes talál­kozón a diósgyőriek eleinte nem tudtak mit kezdeni a pécsi Ver- bőczinével, aki az első félidőben 16 pontot szerzett. A második félidőre taktikát változtatott a Diósgyőr, Verbő- cziné külön őrzőt kapott, s a kezdő ötös összetétele is meg­változott. A mérkőzés mégis csak a hajrában dőlt el, a DVTK ja­vára. A 10. percben még 44:43 volt az eredmény és az ekkor sorozatban dobott hat ponttal szerzett előnyt már sikerült meg­tartani, sőt növelni. A DVTK győzelmével elhúzott a mögötte igyekvő pécsiektől es bebiztosította helyét a középme­zőnyben. Tette mindezt jó küz­dőképességgel, de időnként meg­lepően gynege, kapkodó játék-, kai. DVTK: Spisák (6), Winter (24), A Miskolci Vendéglátóipari Vállalat felvételt hirdet az alábbi munkakörök betöltésére: # műszerész, kávéfözögép-szerelö, # villanyszerelő szakmunkás, & lakatos (hegesztő vizsgával rendelkezők előnyben) ; felveszünk továbbá 5 segédmunkást, jelentkezés: Miskolci Vendéglátóipari Vállald* karbantartó részlege Miskolc, Kőris K. u. 4. Hegedűs (4). Áronné (10). Med- gyessy (14), cserejátékosok: Jászka (5), Gál, Bihari, Benes, Molnár. Pécsi VSK: Bundászné (14), Csankó (2), Notaisz (14), Verbö- cziné (21), Molnár, csere: Eszter- bauer, Parragi, Zerényi, Németh, Tölgy esné. A második félidő 15. percében a Wintert őrző Csankó, valamint Notaisz kipontozódott. A diósgyőri juniorok 63:6Q-ra győztek a PVSK ellen. hk VIDEOTON—MEAFC 68:63 (33:32) — A biztos ben tmar adáshoz há­rom hazai mérkőzésünket kell megnyernünk az öt közül — mondta a sportcsarnoki talál­kozó előtt Szabó Imre, a ME­AFC edzője — s az egyikre most nyílik alkalom! Nos, egy félidőn át úgy is tűnt, hogy sikerül a jobbik fehérvári csapatot kétvállra fektetni annak ellenére, hogy a gyengébbiktől, a MÁV Előrétől, a múlt héten sima vereséget szenvedtek a miskolci kosarasok. Jól ment az emberfogás, nem volt rossz a do­básbiztonság sem, s ha a palánk­ról lepattanó labdák megszerzé­sében még határozottabbak let­tek volna a hazaiak; már az el­ső 10 percben lényeges előnyre tehettek volna szert, az igen sok hibával játszó vendégekkel*szem­ben. A Videoton gyakori cserék­kel igyekezett megtörni az egye­temista gárda lendületét, s ez a 15. perc táján eredménnyel is járt. A 6 pontos miskolci előny pillanatok alatt eltűnt, sőt szü­netre már a vendégek vonultak le l pontos vezetéssel a birto- kukban! Fordulás után a hazaiak telje- sen elvesztették önbizalmukat. Holtbiztos helyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul, soro­zatban ..adták el” a labdákat, s bar a Videoton sem játszott jól * mesis ők irányították a küzdel­met. A MEAFC kosarait Busák (22), Kerekes (18), Barna (7), Kocsis, Béres (6—6) és Lcstár (4) szerez­te. M. Gy. Labdarúgás Az NB I. tizenkettedik fordu­lójában négy mérkőzés döntetle­nül végződött, négy találkozón pedig egy-egy gól döntötte el a két pont sorsát. Négy csapat bizonyult gólképteiennek. mégis 27 esetben zörrentek a hálók! Az viszont elgondolkoztató ,.érde­kesség”, hogy négy játékos is a kiállítás sorsára került! Egyéb­ként az első 9 helyen nem vál­tozott a sorrend, a DVTK pedig pontvesztése ellenére is feljött a 10. helyre. Eredmények: FTC—ZTE 1:1 (0:1), Csepel—Videoton 2:2 (1:2), , DVTK—Dunaújváros 2:2 (2:1), SZEOL—Rába ETO 0:0, Bp. Hon­véd-Haladás 2:1 (1:0), Kaposvár —Ü. Dózsa 2:3 (2:1). SBTC— MTK-VM 3:2 (1:2), Tatabánya— Dorog 1:0 (0:0), Vasas—Békés­csaba 3:0 (3:0). A bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa 12 10 _ 2 39-17 20 2. FTC 12 7 4 1 30-10 18 3. Haladás 12 8 1 3 24-13 17 4. Bp. Honvéd 12 7 2 3 16-15 1« 5. Vasas 12 7 1 4 30-17 15 6. Békéscsaba 12 4 5 3 18-16 13 7. ZTE 12 5 3 4 16-14 13 8. Tatabánya 12 6 1 5 18-18 13 9. Videoton 12 5 1 6 29-21 11 10. DVTK 12 5 1 6 14-21 11 11. Kaposvár 12 3 4 5 14-18 10 12. Rába ETO 12 4 2 6 14-20 10 13. SZEOL 12 3 4 5 12-26 10 14. MTK-VM 12 4 1 7 17-20 9 15. Dunaújv. 12 3 3 6 15-22 !» 16. SBTC 12 4 1 7 17-28 9 17. Csepel 12 2 3 7 12-22 7 18. Dorog 12 1 3 8 7-24 5 Aj NB n. 13. fordulójában, mindössze a Budafok győzött idegen pályán, viszont négy együttes is ponttal a tarsolyá­ban tért haza. Sajnos, az Ózd nem tartozott ezek közé. mert az egyetlen nagyarányú veresé­get a Kohász-gárda szenvedte el Pécsett. Eredmények: Ganz-MÁVAG— Budafok 1:3, Nagykanizsa—Szek- szárd l:l, BVSC—Komló 0:0, Eger—Szolnoki MÁV l-i, Várpa­lota—DVSC 2:1, Győri MÁV DAC —Vasas Izzó 3:2, PMSC—Ózd 5:0, Székesfehérvári MÁV—Fűzfő 0:0, Oroszlány—Bp. Volán 2:0, Kos­suth KFSE—Szolnoki MTE 2:1. A bajnokság élcsoportja: 1. Pécs 13 7 5 1 2*- 7 1!» 2. Szkf. MÁV 13 7 4 2 20-14 18 3. BVSC 13 6 4 3 26-18 16 4. Budafok 13 7 2 4 31-26 16 5. Szekszárd 13 7 2 4 16-16 16 Az Ózdi Kohász 16-24-es gól- különbséggel, 9 ponttal a 18. he­lyen áll. Az NB III 13. fordulója bő­velkedett nagy meglepetésekben. Kikapott a Balassagyarmat a Síküveggyártól (!), otthonában pontot vesztett a DMTE, a Nagy. bátony, s döntetlenre játszott a KVSE is a fővárosban. Egyéb­ként a 10 mérkőzésből öt vég­ződött pontosztozkodással. Eredmények: H. Kinizsi—Kis- várda 3:2, H. Bocskai SE—Zá­hony 3:2, Papp J. SE—Rudabá- nya 1:1, Egri Vasas—Borsodi Bá­nyász 2:2, S. Síküveggyár—Ba­lassagyarmat 2:i, DMTE—Nyír­egyháza 2:2. Nagybátony—SKSE 3:3, Gyöngyös—Sátoraljaújhely 0:1, EMTK—MVSC 3:1, Ikarus— KVSE 1:1. A bajnokság állása: 1. DMTE ■37-6 24, 2. KVSE 36-14 21, 3. Nagybátony 28-17 16, 4. Balassa­gyarmat 23-14 T6, 5. Sátoraljaúj­hely 19-20 16. 6. Ikarus 21-12 14, 7. Papp J. SE 21-19 14, 8. Nyír­egyháza 16-16 14, 9. Gyöngyös 15-16 14, 10. LMTK 14-13 14. 11. SKSE 18-18 13. 12. MVSC 18-16 12, 13. H. Kinizsi 16-23 12, 14. Egri Vasas 14-15 10, 15. Rudabá- nya 12^17 10, 16. H. Bocskai SE 15-23 10, 17. Borsodi Bányász 12- 22 9, 18. Záhony 13-32 8, 19. Kis- várda 15-34 7, 20. S. Síküveg­gyár 18-32 6. 1