Déli Hírlap, 1976. május (8. évfolyam, 103-127. szám)

1976-05-31 / 127. szám

Smééeső csapat játék hal MTK-VM 4:0 (2:0) ♦ A veszprémieknek sem teljesen „idegen pálya” a miskolci városi sportcsarnok, még­is meglepő' volt, hogy szombaton — a női kézilabda NB 1. tavaszi utolsó fordulójában csak ll:10-re tudtak győzni a Borsodi Bányász ellen, s így is csak a hajrában lőtt három góljukkal. A Borsodi Bányász végeredményben megállta a helyét az NB /-ben, hiszen a 12 csapat között a 9. helyen végzett a tavaszi szezonban. Képünkön: Csipke a földön — Tóth-Harsányiék előtt. (A kézilabda-mérkőzésekről holnap számolunk be.) (Szabó István felvétele) XXIX. UEFA torna 25 éves a MEAFC A Hungária körúti pálya Palotai vezette mérkőzésének mindössze 2000 nézője között akadt egy rendkívül illuszt­ris vendég is: Sir Stanley Rous, a FIFA volt elnöke. Sir Rous minden bizonnyal életé­ben először látta a DVTK-t játszani és — reméljük ha­mar elfelejti eme magyaror­szági emlékét. A diósgyőriek ugyanis nem tudták megváló, sítanj a szombaton ismerte­tett elképzeléseket, s a vé­dekező játék ellenére négy gólos vereséggel távoztak az MTK-VM otthonából. A va. sárnapi jelentések a vendég­látó jó szélső játékát dicsér­ték, s mint ismeretes, a Diós­győr elsősorban a középpá­lyán szerette volna „megfog­ni” a kék-fehéreket. ' MTK-VM: Gáspár — Palicskó (Török), Csetényi, Csorna, Nyíró — Kovács, Kőhalmi, Borsó — Takács, Tulipán. (Siklósi), Kunszt. DVTK: Veréb — Kovács, Sa­lamon, Váradi, Martis — Mak- róczi (Horváth, 46. perc). Oláh, Tatár — Fekete, Kis (Szűcs, 66. perc), Görgei. Az első percekben még a DVTK támadott többet, s az ötödik percben Tatár alig fe­jelt a jobb kapufa mellé. Ez­után viszont már az MTK-VM következett. Kapufát súroló lövés, Váradi gólt mentő fe­jese már jelezte, hogy érik a hazaiak gólja. Az első a 19. percben következett be. ami­kor is egy szabadrúgás után Kunszt pattanós fejese vágó­dott a gólvonalról a léc alá. Továbbra is Veréb volt mun­kában. bár a 28. percben Gás­pár is „munkát kaDott” Gör­gei 18 méteres lövése nyo­mán. A 34. percben Borsó beadá­sát Takács öt méterről lőtte a kapuba. 1:0. A 47. percben — a part­jelző megkérdezése után — Palotai kiállította a Kunsztot megütő Kovács Pált. Ezzel gyakorlatilag meg is pecséte­lődött a DVTK sorsa. A „sér­tett”, a 63. percben, szerzett, második gólja már 3:0-ás ha. zai vezetést jelzett: Kunszt is öt méterről lőtt a kapuba. A 89. percben szép hazai góllal zárult a mérkőzés: Siklósi 25 méteres átívelését Takács ka­pásból mintegy 8 méterről bombázta a kapu bal oldalába. A kezdeményezést -hamar átengedő diósgyőriek játéka alapján sajnos még azt sem lehet mondani, hogy a gól­arány túlzott volt. Lapunk szombati, korlátozott terjedelme nem tette lehetővé, hogy foglalkozzunk a pénteken kezdődött ifjúsági labdarúgótor­na első fordulójával. Íme tehát az első csoportmérkőzések ered­ményei. A-csoport: Magyarország— Olaszország 2:1 (1:1). Góllövök — 0:1 után — Pörögi és Torna. Wales—Jugoszlávia 2:1. B-csoport: Spanyolország—Tö­rökország 2:0, Izland—Svájc ■ 0:0. C-csoport: NSZK—Finnország 2:1, Franciaország—Csehszlovákia 2:1. D-csoport: Szovjetunió—Hollan­dia 3:0, Dánia—Eszak-lrország 5:3. A sorsolás furcsa szeszélye rendkívül érdekessé tette a cso­portmérkőzések tegnapi fordu­lóit, hiszen kivétel nélkül a pén­teki veretleneket, illetve nyeret. leneket állította egymással szem­be. Magyarországnak tehát a vé­dő angolokat korábban kiverő 1 walesiek jutottak, sorsdöntő jel­legű találkozóra, vasárnap dél­utánra, Egerben: Magyarország—Wales 1:0 (0:0). A mérkőzés hajrájában dőlt el a küzdelmes mérkőzés — a most már második UEFA gólját szer­ző — Pörögi révén. A magyar ifjúsági válogatott ezzel nagyot lépett előre a né­gyes elődöntőbe jutást jelentő csoportgyőzelem felé. További eredmények: A-csoport: Olaszország—Jugo­szlávia 2:1. B-csoport: Törökország—Izland 0:0. Spanyolország—Svájc 0:0. C-csoport: Franciaország— NSZK 3:0, Csehszlovákia—Finn­ország 1:0. D-csoport: Hollandia—Es/ak-Ir- ország 3:0, Szovjetunió—Dánia 3:0. A csoportok élén, a harmadik forduló előtt Magyarország, Spa­nyolország, Franciaország és a Szovjetunió válogatottjai állnak. Pénteken délben tartotta jubileumi küldöttközgyűlését a MEAFC, a Miskolci Egye­temi Atlétikai és Futball Club. Az esemény alkalmából egy kiállítást is megnyitottak, amely bemutatja a jubiláló jBirkózó juniorba j nők ság Bainok: Molnár és Szatnnlaí Zoltán A fővárosi Olimpiai Csarnok­ban bonyolították le a hét végén a junior 'birkózók mindkét fo­gásnembeli magyar bajnokságát. 106 kötött- és 87 szabadfogású versenyző indult a bajnokságban, de nem csak az érmekért, s pon­tokért küzdött, hanem az ifi EB kiküldetési jogért is. A két if­júsági korosztály versenyzőinek (17—20 év) ez volt az utolsó bi­zonyítási lehetőségük. A tét te­hát a poznani ifjúsági Európa- bajnokság magyar csapatának tagsága volt. Az MTI jelentéséből tegnap es­ti zárásunkig csak a győztesek neveivel ismerkedhettünk meg, de ez is elég volt ahhoz, hogy a DVTK birkózó szakosztályának újabb sikereiről számot adhas­sunk. A szabadfogású győztesek névsorában ugyanis két diósgyő­ri versenyző neve szerepelt. 1976. évi junior magyar bajnok lett a 48 kg-osok között Molnár László, valamint az 57 kg-os súlycsoportban Szalontai Zoltán. A két fogásnem 10—10 súlycso­portjában egyébként 10—10 vidé­ki és fővárosi győztest avattak vasárnap. egyesület negyedszázados tör. ténetét. A jubileum alkalmából Mörk János tanárelnököt a Magyar Népköztársasági Sportérdemérem bronz foko. zatával tüntették ki. A május 8-i, 24. forduló előtt készített „előrejelzésünket” az utóbbi három forduló alaposan átírta. A kiesésben érdekelt nyolc csapat (a SZEOL-t már nem számítva) 24 mérkőzése közül csak 12 végződött a papírforma alapján várható eredménnyel, s ezért jelentős módosí­tásokat kellett eszközölni számításainkon. A hátralevő négy forduló előtt ez a nyolccsapatos gárda is átrendeződött, hiszen az MTK-VM már nem sorolható ide, s gyakorlatilag csak a 11—15. helyen levők lehetnek érdekeltek a kiesés kérdésében. „Barométerünk” ezekre vo­natkozóan a következő év végi lehetséges pontszámokat jelzi: DVTK 25, Kaposvár 25, Rába ETO 25, Békéscsaba 22, Csepel 25 pont. Érthető, hogy a papírforma jelenleg a Békéscsabát jelzi a második kieső helyre — annak ellenére, hogy a csabaiak még háromszor játszanak otthon. A három hazai ellenfelük azonban a Videoton, a Dózsa és a Vasas. Ezenkívül a Rába ETO-hoz utaznak, ahol Szintén nehezen remélhetnek pontot. A 25 pontosok nagy tolongása azonban azt is jelzi, hogy további „barométer-módosítások” már veszélyessé tehetik a helyzetet a DVTK számára. Eddig sajnos szinte valamennyi, a pa­pírformától eltérő eredmény 'hátrányosan befolyásolta a diósgyőriek esélyeit. H. K. NB 111. Nem szereztek pontot a miskolciak! Salakmotor EB Három világbajnokot láthatunk a Népkertben hírek - eredmények Lassan „összeáll” a június fi-i salakmotoros páros világ- bajnoki Európa-döntő mezőnye. Mint sejthető volt, a szigetor­szágból a világ legjobbjai ér­keznek. Nem kevesebb, mint három világbajnokot láthat a miskolci közönség a Népkert­ben! Már csak a jugoszlávok nevezése hiányzik, s így majd­nem teljes a lista. Vegyük sor­ra (zárójelben az országnak ki­osztott rajtszámok, de hogy me­lyik kié, az csak később derül ki): Skócia (1, 2): Jim McMillan és George Hunter — világ­bajnokok! (Tavaly egy prominens sze­mélyiség így vélekedett: „A skótokat nem nagyon ismer­jük, de ellenük bizonyosan van esélye a magyar páros­nak.” Nos. most már ismer­jük őket! Tulajdonképpen is­mertük tavaly is, hiszen a két versenyző nem más, mint Nagy-Britannia tavaly (né­gyes) csapat-világbajnokságot nyert együttesének „egyik fe­le”!) Anglia (3, 4): Simon Mal­colm és John Louis. (Collinssal együtt Louis volt „a másik fele” a britek világbajnok csapatának!) Olaszország (5, 6): Giuseppe Marzotto és Ferran Ciolli. (Marzottót, azaz Charlie Brownt, a héten már bemu­tattuk. ö egyébként a tava­lyi miskolci egyéni VB-kö- zépdöntőn is itt volt, s 10. lett. Ciolli „ismeretlen”.) Magyaroiszág (7, 8): Szi- ráczki István és Szőke János. Ausztria (9, 10): Herbert Szerecz és Hugo Fischpacher. (Szerecz a tavalyi páros VB-döntőben szerepelt, a miskolci egyéni versenyen azonban csak 15. lett.) Jugoszlávia (11, 12): név szerinti nevezés még nem ér­kezett. Lengyelország (13, 14): Bo- guslaw Nowak és Jerzy Ren­bas. (Nowak is itt volt tavaly, s ötödikként jutott tovább.) Most már nem is bizony­gatjuk, mert tény: ilyen ver­seny még nem volt Magyar- országon ! LABDARÜGÄS Az NB. I. 26. fordulójának nagy meglepetését a Tatabánya szol­gáltatta a Videoton legyőzésével. Ugyanakkor az FTC Szombathe­lyen, dz Ü. Dózsa pedig Salgó­tarjánban nyert, s igy az élen e három csapat között a hátra le­vő négy fordulóban még igen éles lesz a harc a bajnoki címért. Most az FTC vezet. Eredmények: Vasas—Rába ETO 5 0 (4 *0». Bp. Honvéd—Békéscsa­ba 2:0 (1:0). MTK-VM DVTK 4:0 (2:0), Csepel—ZTE 1:2 (0:1), Haladás—FTC 1:3 (0:0), SBTC— Ü. Dózsa 2:3 (1:1), Tatabánya— Videoton 2:0 (1:0), Kaposvár— SZEOL 3:1 (2:0) a bajnokság Állasa: 1. FTC 26 16 6 4 52—20 39 2. Videoton 26 16 6 4 52—20 38 3. Ü. Dózsa 26 17 4 5 67—39 38 4. Bp. Honv. 26 13 7 6 43—26 33 5. Vasas 26 12 4 10 52—34 28 C. 7. 8. 9. 10. 11. IS. 13. 14. 15. 16. Haladás MTK-VM ZTE SBTC Tatab. DVTK Kaposvár Rába ETO B.-csaba Csepel Szeged 26 11 26 11 26 8 26 7 26 10 26 6 26 5 26 6 26 7 26 6 26 3 6 9 33—32 28 2 13 40—36 24 8 10 40—40 24 10 9 36—41 24 4 12 37—43 24 10 10 20—36 22 11 lü 35—48 21 9 11 29—42 21 7 12 20—35 21 8 12 28—44 20 5 18 20—58 11 A CSŐSZER 1. SZ. ÜZEME 0 központifűtés-szerelőket 0 csőszerelőket 0 lakatosokat 0 hegesztőket 0 minősített hegesztőket 0 viz- és gázszerelőket 0 betanított és 0 segédmunkásokat Minden héten szabad szombat. Munkásszállást biztosítunk. Kiemelt szereléshelyi pótlék 8, illetve 15%. A Tiszapalkonya-Oszlár-Nemesbikk-Hejőbába-Sajószoged útvonalon lakók részére a naponkénti hazautazást bérelt autóbuszunkkal biztosítjuk. Jelentkezés: Ózd, CSŐSZER Kirendeltség Miskolc, Kabar u. 16. leninváros CSŐSZER 1. sz. üzem Munkaügyi csoport Az NB II. 34. fordulójában 30 gól esett a 10 mérkőzésen, s csu­pán négy csapat csatárai voltak meddők. A papírformát igazoló találkozók közül csak egy hozott meglepetést: a Dunaújváros pon­tot vesztett Pécsett. Eredmények: Vasas Izzó—Bp. Spartacus 4:1 (0:1), Várpalota- Volán 0:2 (0:1), Budafoki MTE— FÖSPED Szállítók 2:1 (1:0). Bá­bolna—Szekszárd 2:4 (1:2), Orosz­lány— BVSC 1:2 (0:1), Szolnoki MTE—Nagybátony 3:0 (2:0), Győ­ri MÁV DAC—Komló 1:0 (0:0), Dorog—Nagykanizsa 2:1 (1:0), DVSC—Kossuth KFSE 2:0 (1:0), Pécsi MSC—Dunaújváros 1:1 (0:0). Az élcsoport: 1. DunaÚjV. 34 20 11 3 70—26 51 2. Dorog 34 19 9 6 64—36 47 3. Budafok 34 19 6 9 76—50 44 4. BVSC 34 16 11 7 60—37 43 5. DVSC 34 16 9 9 54—40 41 Nagy meglepetésekkel zárult az NB III. Észak-keleti csoportjának 34 fordulója. Tégláson kikapott a tJyöngyös, a Kubikban nyert az Ózd, gólzáporos vereséget szenvedett az SKSE és pontot vesztett az Egri Dózsa! Eredmények: Borsodi Bányász —Hejöcsaba 4:2, Leninváros—Bor­sodi Volán 2:0, Sátoraljaújhely— DMTE 1:1, Nyíregyháza—Rudabá- nya 0:0. Záhony—Egri Dózsa 2:2, Egri Vasas—Balmazújváros 3:1, Hajdú Vasas—Gyöngyös 2:0, Ra- kamaz—Kazincbarcika 1:1, MVSC —Özd 0:1, Balassagyarmat—SKSE 6:0. A bajnokság állása: 1. Egri D. 95—37 52 2. Ózd 55—22 45 3. Gyöngyös 66—40 41 4. DMTE 66—37 40, 5. LMTK 58— 51 40, 6. KVSE 83—52 37, 7. MVSC 51—37 37, 8. Balassagyarmat 60— 49 37, 9, Borsodi Bányász 48—51 37, 10. Nyíregyháza 59—39 36. 11. SKSE 63—52 36. 12. Egri Vasas 58—51- 36, 13. Sátoraljaújhely 43— 54 36, 14. Rudabánya 50—59 33. 15. Záhony 44—72 31, 16. Rakamaz 38—47 29. 17. Hejöcsaba 45—71 26, 18 Hajdú Vasas 40—64 23, 19. Bor­sodi Volán 34—77 20, "20. Balmaz­újváros 28—122 8. Hat pontot „osztottak” ki teg­nap a Kubikban, Sajószentpéíe- rcn és Leninvárosban, ám ezek közül egy sem jutott a miskolci NB III-as csapatoknak. Sorra ve­reséget szenvedett az MVSC, a HCM és a B. Volán is. ÓZDI KOHÁSZ—MVSC l.*0 (0:0) Viharos Vasút-rohamok vezet­ték be a találkozót, s előbb Galló órié.si lövését védte bravúrral Szögedi, majd Locher fejelt egy labdát a felső kapufára a be­ívelt szöglet után. Aztán Tóth kapott ,,ajándékba” egy labdát Lochertől, de Serfőző a helyén volt. Enyhe mezőnyfölényben ját­szott az MVSC, ám a keményen és jól záró ózdi védők a tizen­hatosuknál mindig „megálljt” pa­rancsoltak a hazaiak akcióinak. A távoli átlövések — főként Ma­darász és Galló részéről — pon­tatlanok voltak. Negyedóra eltel­tével kiegyenlítődött, majd ella­posodott a játék. A csúszós fü- vön iengeteg lett a hibás átadás, a csdpkodás. Csupán egy-egy tá­voli lövés adott munkát a két kapusnak. A 45. percben mégis vezetést szerezhetett volna az MVSC. Szögletrúgás után nagy kava­rodás támadt az ózdi kami előtt: Korhutot buktatták a védők, s Müncz habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Szilágyi gyengén a jobb kapufa mellé rúgta! A második félidő gyors ózdi góllal kezdődött. A 47. percben Márton II. bal­oldalról belőtt labdája előtt Haj­dú elcsúszott. Csuhány kapura lőtt. majd a vetődő Serfőzőről ismét hozzá visszapattant pety- tyest a kapu közepébe emelte, 1:0. Közvetlen ezután Galló nagy szólója következett, de éles lö­vését Szögedi nagy bravúrral ki- tenyerelte. Beszorult a Kohász, a 65. percben mégis kétszer Is növelhette volna előnyét A fellazult Vasút-védelem „jó­voltából” előbb Csuhány, majd röviddel utána Murányi II. lőtt teljesen „sakk-matt” helyzetben az önfeláldozóan, gumilabdaként pattogó SerfőzőBe! Támadgatott továbbra is az MVSC. ám igazán jó helyzetet képtelen volt összehozni. Közben — a 75. percben — a kiugró Csu­hány és Márton II. újabb nagy alkalmat szalasztott el: ismét Serfőzö hárított! A hajrában az MVSC elkeseredetten rohamozott, ám a Kohász-védők nagyon ha­tározottan verték vissza a táma­dásokat és elvitték a Kubikból a két pontot. Az MVSC Serfőző —, Szabó Z., Locher, Leiszt, Hajdú —. Buko- venszki, Szilágyi (Szabó Gy.) —, Korhűt, Nagv (Varga). Galló, Ma­darász összetételben játszó együt­teséből csupán a kitűnően védő Serfőzö és Leiszt teljesítményét dicsérhetjük, míg az ózdiaktól Szögedi, Bíró, Ligeti és Csuhány játszott nagyon jól. B. BÁNYÁSZ—HEJÖCSABA 4:2 (2:0) Nem úgy indult a találkozó, hogy a HCM gárdája vereséget szenved. Az első 10 percben ha­tározott fölényben játszottak a csabaiak, sőt a negyedik percben Vodicska a felső lécet is eltalál­ta. Negyedóra elteltével viszont feljött a Bányász és a szünetig már ők irányították a játékot. A helyzetek közül Pincsák kettőt értékesített is! Fordulás után ismét a HCM ro­hamozott és a hetedik percben Béres lőtt gólt, majd három perc­cel később Vodicskának az egyenlítés is sikerült. Ezután egyenlő erők küzdelmét juttatta a játék a hajráig. Az utolsó 10 perc viszont ismét a hazaiaké volt, és Grólmusz 80., valamint 89. percben rúgott góljával el­dőlt a két bajnoki pont sorsa. A HCM Szőke —, Zajácz, Te­mesvári, Kuzma, Béres (Szabó L.) —, Kunfalvi, Jáger, Szabó I. —, Laczkó. Tóth (Várkonyi), Vo­dicska felállításban játszó együt­teséből Temesvári, Béres és Vo­dicska játékát emelhetjük ki. LMTK—B. VOLÁN 2:0 (1:0) A találkozó nagy esélyese az otthonában játszó LMTK volt. A Volán az első perctől kezdve lát­hatóan a tisztes eredmény eléré­séért harcolt, s ezért elsősorban védelmét erősítette meg. A haza­iak végig irányították is a játé­kot és bizony sok helyzetet te­remtettek a remekül védő Czi- bere kapuja előtt. Ezek közül Répási és Kiss egyet-egyet ki is használt, s így az LMTK meg­erősítette a táblázaton elfoglalt előkelő helyét. A B. Volán Czibere —, Szalán- czy. Kertész, Lója, Takács (Kú­szó) —, Varga, Petrovics, Bohn —, Petrás, Babus, Pálur felállí­tásban játszott s a mezőny leg­jobbjának bizonyult Czibere, va­lamint Kertész és Lója nyújtott jó teljesítményt. MONOSTORI GYULA TotoereHmpnyek 1. Pécs—Dunaújváros 1:1 x 2. MÁV DAC—Komló I :0 1 3. Bábolna—Szekszárd 2:4 2 4. Oroszlány—BVSC 1:2 2 5. Vasas I.—Bp. Spart. 4:1 1 6. Debrecen—Köss. KFSE 2:0 1 7. Várpalota—Volán 0:2 2 8. Záhony—Egri Dózsa 2:2 x 9. Hajdú Vasas—Gyöngyös 2:0 1 10. Kakamaz—K.-barcika 1:1 x 11. B.-gyarmat—Saig. KSE 6:0 1 12. Erzsébeti SMTK— Szolnoki MÄV 2:4 2 13. Orosháza—Lehel SC Irt) 1 Pótmérkőzések: 14. Sütőipar—Kecsk. TE 0:3 2