Déli Hírlap, 1973. április (5. évfolyam, 78-100. szám)

1973-04-09 / 83. szám

Asztalitenisz Kriston aranyérmes + A bajnokasviráns TF rendkivv7 kimérvén védekezett a Meteor ellen. Molnár lövésre lendülő karját már fogják, s az első NB J. B-s meccsét játszó Meteor-játékos se igen szabadulhat a 2-es számú főiskolás karjai közül. (Szabó István felvétele) Csak egy pont/ Pécsi MSC 0*0 Hatvan oerciq fölényben — A cserék sem scQitettck — Rapp mindent védett Amikor megtudtuk, hogy az edzőpályán játszott tartalék- mérkőzés 1:1-re végződött, még nem gondoltuk, hogy a fő mérkőzésen is pontosztozkodás lesz. Mindkét csapatnak sors­döntő volt a tegnapi 'alálkozó. ami végül semmit sem dön­tött el. Igaz, ho"y a Komló egy ponttal növelte előnyét, de a bán vérzők előtt levő négy 11 pontos csapatból három ve reséget szenvedett, s így — ha nem is a kívánt mértékben — de mégiscsak csökkent a diósgyőriek hátránya a ve«zé,ve8 zónába tartozókkal szemben. Kétségtelen tény. hogy r. pécsi, ek jó védelemmel rendelkeznek, mégis az a kérdés ezek után. hogy hogyan lehet majd a Honvédtől, a Ko nlótól az Egyetértéstől és a Videotontól Itthon pontokat szerezni, ha az utolsó előttit sem sikerült legyőzni. Répássi ezüst, Brilla és Széles bronzérmes Az elmúlt hét végén Buda­pesten rendezték meg az 1973. évi országos ifjúsági, serdülő és újonc asztalitenisz-bajnok­ságot. Miskolcot a MÉMTE, DVTK és a M. Spartacus képviselte a legjobb fiatal asztaliteniszezők versi..én. Rajtuk kívül még az OKSE leányai szereztek indulási jo­got. A hagyományoknak meg­felelően a legjobban ismét a MÉMTE asztaliteniszezői szerepeltek. Éremgyűjtemé­nyüket egy arany-, két ezüst­ös egy bronzéremmel gazda­gították. Az ifjúsági leányok között Brilla szerepelt a vá­rakozáson felül. Először Ta­másit (Abony), majd a leg­jobb négy közé jutásért Ben- két (Statisztika) győzte le. Az elődöntőben Ruzsenszkitöl (BSE) vereséget szenvedett és a harmadik helyen vég­zett. Ebben a számban a győzelmet Csík (Savária) szerezte meg. A serdülő fiúk között Kriston a várakozás­nak megfelelően biztosan ke­rült a legjobb négy közé, majd újabb győzelmével a döntőbe jutott. Az arany­éremért játszott találkozón nyert állásból vesztett és Iharos (Bp. Postás) mögött ezüstérmet nyert. Az egyet­len bajnoki cím is Kriston nevéhez fűződik. A legfiata­labbak között az újonc me­zőnyben játszmaveszteség nél­kül győzte le minden ellen­felét és biztosan szerezte meg az aranyérmet. A jelen­levő szakemberek ismét meg­állapíthatták, hogy a fiatal miskolci versenyző messze maga mögött hagyta tudás­ban saját korcsoportját és a tőle jóval idősebbek között is megállja a helyét. Hasonló szép sikert ért el az újonc lányok között Répássi, bár ő most ezüstérmet szerzett. Eredménye hatalmas megle­petés és ha még figyelembe vesszük, hogy a döntőben csak nagy küzdelem után maradt alul Urbánnal (FTC) szemben, teljesítményével elégedettek lehetünk. Még egy bronzérem fűződik ver­senyzőink nevéhez. Széles (ÓKSE) Mészárossal (Eger) az oldalán a serdülő leány párosban végzett a harmadik helyen. D. Z. Első NB I. B-s mérkőzését játszotta vasárnap délelőtt a népkerti pályán a Miskolci Vörös Meteor férfi kézilabda- csapata. Az ellenfél rangja felfokozta a várakozást, hi­szen a TFSE az NB I. B él­csapatai közé tartozik, s az idén a magasabb osztályba való jutást tűzte ki célul. A találkozón azonban nem le­hetett észrevenni, hogy egy újonc és egy bajnokaspiráns mérkőzik egymással, hiszen a Meteor tulajdonképpen csak az utolsó percekben en­gedte ki kezéből a találko­zót. TFSE—MV. Meteor 19:18 (9:9) A mérkőzés lefolyásának ismeretében ugyan bántó a vereség, de az a tény, hogy majdnem sikerült az első NB I. B-s mérkőzést megnyer­ni, biztató jel lehet a iövő'-e nézve, s nagyon valószínű, hogy a Meteornak nem lesz­nek kiesési gondjai. A vereség fő okának mi a rutintalanságot tartjuk, hi­szen erőszakosabb (nem dur­vább!) védekezéssel, a zic­cerek nyugodtabb kihaszná­lásával akár győzni is lehe­tett volna. És ez még akkor is igaz, ha hozzátesszük, hogy Bárczi nem egy biztos gólnak látszó lövést hárított. Hogy mennyire a Meteor kezében volt a találkozó, azt bizonyítja néhány részered­mény is: 9:6, 15:13, 17:15, után fordult meg a mérkőzés 19:17-es vendégvezetásre, s akkor már csak szépíteni si­került. A Meteor góljait Molnár (5), Csoltkó (5), Tőzsér (4), Simonyi, Futó és Csik lőtték. Az ellenfél legjobbja: Fel­legvárt ti golt szerzett. H. K. Dunaújvárosi Kohász— MVSC 9:5 (5:4) Gyengén sikerült a két újonc NB I. B-s női együt­tes bemutatkozása — külö­nösen a'miskolciak számára. Mindkét együttesnél baj van még a folyamatos játékkal, s ez nem sok jóval biztatja egyik csapatot sem a maga­sabb osztályban maradást il­letően. A találkozón — mely még a jó NB Il-es színvonalat is csak időnként ütötte meg — sok volt a labdakezelési hi­ba, pontatlan lövés, sőt bün­tetők is kimaradtak. A ven­dégek támadójátéka valami­vel gyorsabb volt, többet vál­lalkoztak átlövésekre is és ez eredményezte lényegében sikerüket. Az MV3C erőltet­te a beállós meg játszását, ugyanakkor szélsőiket telje­sen elhanyagolták. Indítást sem alkalmaztak, pedig a Kohász-lányok elég lassan értek vissza kapujuk elé. A hazaiaknál csak az akarás dicsérhető, az viszont kevés volt még a pontszerzéshez is. Góldobók: Erdei (2), Hor­váth, Gátiné, Máthé (1—1). M. Gy. * é \B I. vasár­napi fordulójában mindkét ózdi csapat győzött. A Kő­it „oz lányai lö :14-re verték az Elzett-tet, míg a férfiak 23:19-re győztek a Pécsi MSC ellen. Az Emsberger vezette mérkőzésén a következő csa­patok szerepeltek. DVTK: Szabó — Hajdú, Salamon. Kolllth — Gál, Váradi — Udvarev, Tatár (Ruttkay), Horváth, Hajas, Vass (Siko- ra). Mindkét diósgyőri csere a 80. percben történt. Pécsi MSC: Rapp — Hernádi, Ko­csis, Konrád I., Kincses II. — Farkas, Köves, Tóth I. — Rónai (Kincses I. a 80. perc­ben), Máté, Zorabori (Jáno­si a 65. percben). Kétperces hazai támadás- sorozat vezette be a mérkő­zést, aminek csupán egy szöglet lett az eredménye. Ezután kiegyenlített mezőny­játék következett, aminek fő jellemzője az volt, hogy a pécsiek nem álltak be vé­dekezni. Ez azonban jórészt annak volt betudható, hogy a DVTK — különösen elől — idegesen, időnként kap­kodva játszott. A 14. percben láttuk az el­ső ígéretes akciót, de Udva­rev hiába adott be jói egy látványos csel után, elfutás végén Rapp kiöklözte a lab­dát. A 16. percben a DVTK védelme bizonytalankodott, de a tisztán álló Kincses II. 18 méterről magasan fölé lőtt. Egy perc múlva Máté ugyanezt tette, de a másik oldalról. A 19. percben adódott az első igazi gólhelyzet: Horváth a bal oldalon kiugrott, 16 méterről tiszta helyzetből lőtt, de Rapp ezt is kiöklöz­te. (Ha a lövés tarosra si­kerül, akkor még — egyéb­ként nagyszerűen ve'') pécsi kapus sem sokat tehetett volna.) Ezután a pécsi tér­félre helyeződött át a játék zöme, s a hazai nyomás egyre erősebbé vált. A 34. percben a hazai csatárok is­mét lemaradták egy jó be­adásról, amit Hajas küldött a kapu elé. A második félidőben a pé­csiek már nem kísérleteztek a játék mezőnybeli kiegyen­lítésére sem, hanem beálltak védekezni. A tömör védőfal megoldhatatlan feladatot je­lentett a diósgyőri támadók számára, bár helyzetük akadt néhány. A frissítés — Sikora és Ruttkay beállása — to­vább fokozta a diósgyőri tá­madások lendületét, de az eredményen ez nem változta­tott. A második félidő hely­zetei közül ötöt érdemes megemlíteni. A 11. percben Tatár átadá­sát nagy helyzetben az u al­só pillanatban rúgták szög­letre Vass elől. 10 perc múl­va Hajas fejelt tiszta hely­zetből, de a labda a bal ka­pufa mellé ment. A 31. perc­ben Hajdú szabadrúgását Kolláth fejelte kapura és Rapp a léc alól ütötte fölé az ívelt fejest. Két perc múl­va Hajas, majd Vass sem jutott lövéshez jó helyzetben a pécsi 16-oson belül. Az utolsó lehetőség a 41. perc­ben adódott, amikor Hajdú előreívelését Ruttkay nagy lendülettel mintegy 7—8 mé­terről fejelte a jobb felső sarok felé, de Rapp nagvot ugorva most is hárítani tu­dott. Sajnos, azt kell monda­nunk. hogy a pécsiek megér­demelten vitték el az eoyík pontot Diósgyőrből, - a mérkőzés nagy részében me­zőnyfölényben já'szó diós­győriek nem tudták megol­dani feladatukat, nem tud­ták megtalálni a szoros, tö­mör védekezés ellenszerét. HORVATH KALMAN leiGfrEüintD'ek l. Salgótarján—MTK 2:0 1 2. Diósgyőr—Pécs 0:0 X 3. Komló—Videoton 1:0 1 4. Szeged—Rába ETO 2:2 X 5. BKV Előre—Oroszlány 1:0 1 6. Várpalota—Dorog 1:3 2 7. Esztergom—Vác 0:0 X 8. Nagybátony—Leninv. 3:1 l 9. Cagliari—Lazio 0:1 2 10. Palermo—Lanerossi 0:1 2 U. Sampdoria—Milán 1:4 2 12. Verona—Napolj 0:0 X 13. Ascoli—Genova 1:0 1 Pótmérkőzés: Figyelem! Figyelem! ÜJ SZOLGÁLTATÁS A PATYOLATNÁL! Csak a lakosság részére ágynemü­köScsönakció Ne legyen gondja ágyneművásárlásra! Egy garnitúra (1 db lepedő, 1 db párnahuzat, 1 db kispárnahuzat, 1 db dunnahuzat) 300 Ft betétdíj és maximum 3 hetes váltással, 16 Ft használati és mosási díjért, hosszú évekre megoldja a Patyolat ágynemü-kölcsönakció Igénybe vehető: 1. sz. fióküzlet: Miskolc, Győri kapu 48—50. 13. sz. fióküzlet: Miskolc, Bajcsy-Zsilinszky u. 20. 14. sz. fióküzlet: Miskolc, Szentpéteri kapu (szolgáltatóház) 16. sz. fióküzlet: Miskolc, III., Kilián-dél Kandó Kálmán u. 0. sz. fióküzlet: Kazincbarcika, Építők útja 16. — Kritikussá vált a helyzet Győri MÁV DAC” MVSC 3:0 (1:0) „Szegény embert még az ág is húzza” — kezdte a győri mérkőzésről beszámolóját Buna János, az MVSC intézője, s ezzei nemcsak a vereségre célzott. A miskolci zöld-fehérek bizakodva utaztak a dunántúli városba annak ellenére, hogy ellenfelük az NB I. felé kacsingat, ők pedig a bentmara- dásért harcolnak. Ám a számításokat két sé­rülés is alaposan keresztül­húzta. Krompaszky és fst- ván nem játszhatott, s ezzel Buczkó és Marosi mellett már négy standard játékost kel­lett az MVSC-nek nélkülöz­nie. A kényszerűségből meg­bolygatott együttes játékán ez alaposan meg is látszott, s ehhez hozzájött még Rap- csák súlyos sérülése az első féldiöben, s Kósa (aki egyéb­ként jól játszott) öngólja. Csoda-e, ha a mérkőzést így a hazai pálya előnyét is él­vező MÁV DAC nyerte, ami egyúttal azt is jelenti, hogy az MVSC ezzel a vereséggel valóban kritikus helyzetbe került. A mérkőzésen lényegesen többet támadott a hazai együttes, s a gólhelyzeteit szinte 100 százalékosan ki is használta. Ezzel szemben Krisztián az első, Lukács pedig a második félidőben ügyetlenkedett el olyan al­kalmat, amely újra bizonyí­totta, hogy a játékot gólra, és nem szemre játsszák! Saj­nos, továbbra sincs göllövő csatára a miskolci zöld-fe­héreknek. A 38. percben az MVSC kapuja előtt Buti és Rapcsák összefutott. A miskolci ka­pusról a labda Kósa fejére, majd onnét a hálóba vágó­dott. Az összefutás következ­tében Rapcsák az arcán sú­lyosan megsérült, kórházba kellett szállítani. A 69. percben egy jobb ol­dalról átívelt labdát Pálos Horváthoz fejelt, aki óriási kapáslövéssel megszerezte a második gólt. A 82. percben Németh be­adását Horváth a kapufára lőtte, s a visszapattanó labda Buti melléről került Serfő­ző kapujába. Az MVSC Rapcsák (Ser- főzö) — Molnár L., Kósa, Molnár 1., Gergely, Karcagi, Locker, Kunfalvi (Demkó), Szabó, Krisztián, Lukács ösz- szetételű együtteséből ezúttal csak Kását és a két Molnárt lehet maradéktalanul dicsér­ni. H. K. Vállalatok, intézmények figyelem! XEROX-ROMINOR fényképezö-sokszorositó gépünkön A/4-es nagyságig rajzos-gépeit szövegek és nyomtatványok sokszorosítását vállaljuk! MEZÖBER, B.-A.-Z. megyei' Kirendeltsége, Miskolc, Szemere u. 15. sz. 11. Mantova— Varese o>o r Kézilabda Vereség a hajrában — 5 vereség a riválistól