Déli Hírlap, 1970. november (2. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-09 / 262. szám

Súlyos vereség Csődöt mondott a védelem Vasas—Diósgyőr G:0 (A:0) Fáy utca, 4006 néző. V.: Szilvás!. GóLlövők: Ladinsrió (3). Vidáts (2) és Puskás őr. Vasas: Tamás — Fábián Mészöly, Vidáts. Ihász — Nell. Müller — Puskás dr. (Török). Farkas. Ladinszki, Szőke. Diósgyőr: Bencze — Oláh. Salamon, Kolláth — Gál, Ha­jas — Vass (Udvarev), Föl­dest. Horváth, Csuhány. Sí­kor a. Góllal kezdett a Vasas: a :j. pereben Vidáts ..szólója ' után a 16-os jobb sarkáról a kapufa érintésével a jobb sa­vóikba vágta a labdát (1:0). Óriási kapushiba! A 9. percben Vass éles szögből bombázott a kapura, és a meglepett Tamás majd­nem saját hálójába öklözte a labdát. A 10. percben Csu­hány egyedül tört a kapura. Vidáts szabálytalanul szerel­te, de a játékvezető sípja ne­ue maradt. A 17. percben ■Ladinszki a félvonalon Size reit, a hosszan előrevágott 'labdára Szőke rajtolt, a ka­rtusba lőtt, és a berobbanó Puskás közelről nein hiba zott (2:0). A folytatásban Ladinszk és Puskás gyámoltalankodott el egy-egv helyzetet, de min­dent (feledtette a Vasas har­madik gólja, amely a 26. percben esett: Fabian ívelt a jobb oldalról köz«' őre. Vidáts a kapunak háttal állva . jobb felső sarokba ollózott (3:0). Három perccel későbe az első veszélyes diósgyőri támadás végén Vass húzott el a jobbszélen, majd a kapu mellé lőtt. Erre a Vasas a 42. percben újabb góllal vála­szolt: a fiatal Szőke remek beadását' Ladinszki magasra felugorva fejelte a hálóba (4:0).. A szünetben cserélt a Diós­győr: Vasst Udvarev váltotta fel. A 49. percben Ladinszki és Müller már csak a kapus­sal állt szemben, de mind­ketten Benczébe lőtték a lab­dát. Továbbra is a Vasas volt fölényben, és ez a Puskás— Török csere után (56. perc) csak tovább nőtt. A 60. perc­ben már ötödször tancolt a labda a gyenge napot kifogó Bencze hálójában. Ladinszki két jó csel után 22 méterről talált a bal felső sarokba (5:0). A 70. percben Vidáts szögletrúgása a felső lécén csattant. A 72. percben Ladinszki beállította a mes­terhármast, és ezzel a Vasas hatodik gólját lőtte: jobbol­dali szöglet után a berobba­nó játékos elta Ioalta a kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba emelt (6:0). A Hét végi krónika Vß l. Pécs—Duííaujvaroo 3:0. Tata- •Jánya—MTK 3:0, Szeged—Bp. Honvéd 0:6. Cseoel—Salgótarján 1:2, Ttába ETO—Komló 1:0. Va­sas—Diósgyőr 6:0, Ferencváros ... U. Dóvsa 2:2, Szombathely i Ha­l-adás—Videoton 1:3. /, •, = -. ­A bajnokság- állása: 4. Pécsi B. 14 4 .3 5 14:21 22 j. G-MÄVAG 14 6 5 3 18:13 21 b. Bp. Snarl. 14 4 5 5 12:13 21 7. Oroszlány 14 5 3 6 19:19 20 •8. K. Dózsa l< 4 5 5 14:15 20 S/iMlítólv 14 ;i 5 6 10:16 20 1«. 7.TE 11 5 4 3 22:15 19 11. Békése*. 14 5 3 6 16:14 19 12. BVSC 14 6 3 5 24:25 16 I. Ü. Dózsa 13 8 3 2 36 :i 3 27 13. Várpalota 14 3 8 3 15 :ii 15 Bp. Honv. 13 7 3 3 25:12 24 14. Debrecen 14 4 5 5 13:16 15 Vasas 13 8 1 4 30:13 23 15. Szfv. MÁV 14 4 S 8:14 15 4. FTC IS 6 3 4 19:12 2:: 16. Özei 14 5 2 7 15:22 15 5. MTK 13 i 7 2 22:18 22 17. SZMTE 14 3 4 7 12:22 14 6. Pécs 13 4 7 2 I6:ifl 20 18 HKV Előre 14 2 2 10 4:18 9 7. Csepel 13 4 5 4 14:15 iq VB JJ. "Északi csoport í>. Diósgyőr 13 5 3 5 15:27 1«? Salgótarjáni KSE—Mis-kolc n:2. Tatabánya 13 5 •> 6 17:15 16 N agyba ton v—Eszter eom 3:1, Sá­10. SBTC 13 5 4 1 2i :20 16 : oral i aúj hely—KeLtex 2:0. ika­11. Videoton 13 4 5 4 12:15 16 v us—Borsodi Bányász 5 :ö, Ka­12. Szombatb. 13 5 2 6 21:25 14:17 15 ■/ i ncbarcika—I-e ni n város 5:1. BE­13. Rába ETO 13 6 l 6 14 AC—Kossuth KFSE 2:3, Nyiregy­14. Komló 13 3 4 6 17:24 12 háza—Vasas Izzó 2:1. Volán— 15. Dunaújv. 13 2 2 9 10:29 10 Kisterenye 3:0. 16. SZEOl. 13 í 2 10 7:31 5 V bajnokság állása: XB I. B Várpalota—Szolnok i MT E 3: :t. Székesf ehérvá rí M ÄV—Kecske­mét 0:0. Egyetértés—Özrl 2:0. MÁV DAC—Főspcd 3:0. BVSC— BICV Előre 1:0. Ganz-MÁVAG— Békéscsaba 1:2, Zalaegerszeg— Eger 0:1, Pécsi Bányász—Orosz­lány 1:1. Bp. Spartacus—Debre­ceni VSC 2:0 A bajnokság állása: 1. Egyetértés 14 10 4 — 23:5 32 2. Fger 14 8 4 2 22:9 25 3. MÁV DAC 14 8 2 4 15:6 24 1. Volán 34:15 21 ,f. Kazincbarcika 27:9 21 3. Vasas Izzó 25:16 35 4. MVSC 17:10 13 >. Nagyba ton v 19:13 15 6. Sátoraliaú.jliely 13:10 43 . Ikarus 20:19 13: 3. Nyíregyháza f»: 14 43: 9. Salg. KSE 20 :19 12; U. Kisterenve 13 :13 12. 11—12. S sztereóm 14:19 .1 L2 ós KKFSE ■>3:18 12. 13. BEAC 14:20 10: 14. Benin város 20:27 10; 15. KELTEX 12:28 7; 16. Borsodi Bánvász 11:32 5. Kosárlabda MVSC—GÖDÖT T OI EAC 83:49 (47:21) A jól indító és ötletes tá­madójátékot produkáló Vas­utasok bátran törtek palánk alá, és jelentős előnyt szerez­tek. Ezúttal a távoli dobások is meglepően jól „ültek”, sőt a palánkról lepattanó labdá­kat is rendre a miskolciak szerezték meg. Fordulás után a fölényes vezetés biztos tu­datában gyakori cseréket al­kalmaztak, ám ennek elle­nére is a győzelem nagyará­nyú lett. Kosárdobók: Kor­mos (19), Magyar (17), Tisza (11). Lantos (9), Novotny, Justh (3—8), Béres (6). Hor­váth (3), Drahos (1). Átlagon felüli teljesítményt Kormos, Magvar és Tisza nyújtott. DVTK—TATABÁNYA 80-69 (41:30) NB II. kosárlabda, női: Ta­tabánya. A hosszú autóbuszutazás után mereven kezdtek a di­ósgyőri lányok 8:Q-ra veze­tett az '«Móri*"' mire iátékuk folyamatossá vált. Tizenegy játékos játszott, ami növelte az eredmény értékét, és el­gondolkoztató, hogy idegen­ben kétszer annyit képesek dobni, mint a múlt héten itt­hon, alig gyengébb csapat ei­len. Legjobb dobók, és egy­ben a legjobb teljesítményt nyújtották: Lugosi (24). Csa­pó (12), Lukács (11), Honye- váe (10). DVTK— HÓDMF^Ő V t<s,á TMTEGY 119:48 (55:19) Férfi mérkőzés. Diósgyőr. A Hódmezővásárhely a bainokság őszi fordulójában sok meeleoetést okozott, el­sősorban hazai vereségével, de a múlt héten megverte az addig bajnokságra esélyes Előrét. A DVTK eben nem sok ellenállást tanúsítottak, a diósgyőriek maraKr'-.m lát­szottak. nagvon jól dobtak és az év ler'na'TVnhh aránvú ^.«’őzeimét aratíá1-- Ko^áríTo­hók- v-.po-jesi (29) Bmind­stoHor Hí)) TT-rt-roc Ki—4)v (TS. — IÍÍ- r)al)ví}<; (19), Kmeczkó (8), Bardócz (4). hátralevő időben is a piros­kékek rohamoztak, és még több kitűnő helyzetet terem­tettek. Az utóbbi hetek gyenge szereplése után a Vasas jó játékkal rukkolt ki a Diós­győr elleni mérkőzésen. Igaz, a vendégek ezúttal igen gyengén szerepeltek, a mér­kőzésen alárendelt szerepet játszottak. Jók: Mészöly, Vi- dáts. Szőke és Ladinszki. Győzött a Papp J. HSE és a m m: Három NB. UI-us labda­rúgó-csapatunk közül kettő is Miskolcon lépett pályára. A Papp József HSE könti3’ü- nek ígérkező mérkőzés elé nézett. Míg a MEAFC együt­tesére szinte leküzdhetetlen akadály várt. Ennek ellenére a honvédek — jelentős me- zőnyfölén'yük ellenére is — meglehetősen nehezen nyer­ték meg 1:0 arányban Antal góljával a mérkőzést. Külö­nösen kritikussá vált a sike" akkor, amikor a is. percben Kendit utá»rúgásért a játék­vezető kiállította. Az egyete­misták viszont folytatták jó sorozatukat, és a már koráb­ban szinte elparentált csapat 2:l-re legyőzte a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő, de most meglehetősen ked­vetlenül játszó Edelényi Bá­nyászt. Bravúr a bennmaradásért MVSC— SZEGEDI SPARTACUS 3:0 (8. 10. 13) Az NB I-es női röplabda- bajnokság hátralevő fordu­lóinak „betervezett” eredmé­nyei bizony nem úgy sikerül nek mint ahogyan azt a ve­szélyes zónában levő együv lesek vezetői szeretnék: ígv gyakran van olyan játékra szükség, melyet csak egy szó vai lehet illetni: BRAVÚR Nos. az MVSC lányai most ilyen játékot produkáltak, amikor a bajnokaspirám szegedieket fektettek kétvá1 ra. Az első .játszmában úgy a., az elején biztonsági játékra törekedtek, ám látva az el­lenfél bizonytalankodásait egyre bátrabban támadtak. Nagyszerű feladások után re­mek ütésekkel fejezték be akcióikat, s megérdemelten nyertek. A második játék­részben szintén jó kezdés után több nyitás-fogadási hi- oát vétettek, és a szegediéi; átvették a vezetést. Az idő­kérés a zöld-fehérek szamára volt kedvező, mert idegessé­güket levetkőzve sok okos •ütéssel és jó mezőnymunká­val nemcsak ..befogták” a vendégeket, hanem előnyüket is tovább sikerült növelniük. \ befejező játszmában fej - fej melletti küzdelem alakúr ki. s ll:9-es szegedi vezetés után a vasutaslányok bravó - •os ha irat vágtak ki. és meg­nyerték a rendkívül fontos találkozót. Ostorházi. Ku- kucskáné és Halász játszott kiemelkedően. MEAFC—DEBRECENI GOCS 3:1 (4. 12. —14. 12) A modern gimnasztika ünnepe Sajószentpéteren Magyarorszag—Románia 94,45:94,15 Kettős ünnepet ült szom­baton a kis bányászközség Sajószenlpéter dolgozo társa­dalma. Ugyanis a Borsodi Bányász otthonát, a modern gimnasztika vidéki fellegvá­rát érte az a megtiszteltetés, hogy november 7.-én vendé­gül lássa a sportág legkivá­lóbb román és magyar rep­rezentánsait. S a vendéglátás oly nagyszerűen sikerült, hogy a román küldöttség örömét és megelégedettségét még az sem rontotta túlsá­gosan. bogy együttesük vesz lesként hagyta el a torna- csarnokot. Virágokkal, aaszióktoal dí­szített, kifogástalanul előké­szített teremben került sor a két ország válogatottjainak visszavágó jellegű találkozó­jára. Ugyanis Bukarestben a. két együttes legutóbbi talál­kozóján minimális különb­séggel a románok bizonyul­tak jobbnak. A nézőtéren szorongó szurkolók tehát a jó sport mellett magyar győze­lemre is áhítoztak. S mind­kettőben részük is volt. A szófiai VB-induló hang­jaira vonultak be a csapatok nemzeti zászlaik alatt. A ro­mánok téglavörös, a magya­rok türkizkék tomaruhában. Jány Gyula, a Borsodi Bá­nyász nevében üdvözölte a vendégeket, majd a zászló és jelvénycsere után megkezdő­dött a széoség. ügyesség, ter­mészetes bái kavalkád ja. A tornásznék egymást váltva mutatták be egv-egv kéziszer (karika, ugrókötél, labda) se­gítségével szebbnél-szebb gyakorlataikat.' A mindössze 2 percig tartó gyakorlatban a bemutató tornász mindent — vagy legalábbis majdnem mindent — belesűrített, ami a testmozgás harmóniáiét, szépségét jelenti. Boszorká­nyos ügyességgel bántak a kézi szerekkel, s a holt anyag szinte élővé vált az alatt a rövid idő alatt, amíg a íor­+: Vilcu Viktória román ver­senyzőnő. (T.aczó felv.) nasz a parketten „bűvölte " azt. Különösen a román Ilié Anca karika, Vilcu Viktória kötél, illetve a magyar Lim­beck Andrea labda, Bogarass Mária kötélgyakorlata ara­tott osztatlan sikert a közön­ség szempontjából. Az „est gyakorlatát” Patocska Manu a szófiai VB ötödik helye­zettjének bemutatója jelen­tette. Ugrókötéllel végzett harmonikus, hallatlan ügyes és könnyed mozgását hosz- szan tartó vastaps kísérte. A pontozók ugyan nem voltak tekintettel a tetszésnyilvání­tásra, s bizony az apróbb hi­bákért is könyörtelenül le­vonták a tizedeket, deltát ezl így írja elő a szabály. Külö­nösen ..szubjektív'’ módon működött ilyen tekintetben a két román pontozónő, akik­nek a szíve egy kicsit a ro­mán versenyzőkért jobban dobogott, mint az ellenfe­lekért. Persze, ez érthető is. A verseny mindezek ellenére zökkenőmentesen, végig ün­nepi hangulatban zajlott, s végül megérdemelt magyar sikerre! zárult, A csapatversenyben leá­nyaink — ha minimális kü­lönbséggel is —, de nyertek, s az egyéni versenyben is több helyezést szereztek el­lenfeleiknél. A csapatverseny végeredménye: Magyarország —Románia 94.45:94.15. Az egyéni verseny első hat, he­lyén a következőként alakult a sorrend: 1. V. Vilcu (ro­mán) 19.20 p„ 2. Patocska M. (magyar) 19,10. 3. Limbed: A. (magyar) 18.95. 4. Préda yi. (román) 18.90. 5. Bogarasa >/. (magyar) 18.85. 6. Varga A. (magyar) és C. Sevmnnes- cu (román) 18.80. M. Gy. / Az ötödik hely megszerzése szempontjából fontos mérkő­zésen az első két játszmában igen jó mezőny alakult ki, s az egyetemisták biztos veze­tésre tettek szert. Később kissé „kiengedtek” és sike­rült a vendégeknek a szépí­tés. A befejező játszmában látványos ütés-vágások és főleg a MEAFC részéről pa­rádés mentések, majd jó fe­dések után is ponterős ütések és okos ejtések váltogatták egymást, s végül az egyete­misták bebiztosították győ­zelmüket. Jók: Nagy. Gv- bicza, Szabados. (monostori) Birkózás Vasárnap Székesfehérvárott mérkőztek az NB I-es sza­badfogású csapatbajnokságo-i: a DVTK birkózói. A Honvéd Szondi SE és a Bp. Vasas ei ­len mindenképpen esélytele­nek voltak, a székesfehérvári rendezés mégis alaposan súj tóttá a diósgyőrieket, akik a/ előző napi utazás után több mint fél órát várakoztak az egyébként is késői időpontra kiírt mérlegelésre. A Magyar' Birkózók Szövetsége bíró- küldöttsége és a fővárosi csa patok ugyanis késve érkeztem a verseny színhelyére. A kellemetlen körülmé­nyek után a Honvéd Szondi SE-ve! szemben 8:2 arányban maradtak alul a vasgyáriak. Csupán Gonda és Rusznyát. győzött. Ezután a Vasas SC 7:3-ra győzött a DVTK ellen Ezen a mérkőzésen Botos. Rusznyálc és Bardo voltak eredményese'­A jövő szombaton egyéb­ként végképp eldől a bajnok­ság végeredménye, ahol a diósgyőriek még három pont megszerzésére számítanak, amely a kiesés elkerülésére lehet elegendő. Totttereriménvek 1. Szeded—Bp. Honvéd 0:6 2 2. Pába FTO—Komló 1:0 1 3. Haladás—Videoton 1:1 \’ 4. Pécs—Dunaújváros 3:0 1 5. Szfv TV! W—Kecskemét ft:0 X 6. Pécsi B.—Oroszlány 1:1 X 7. Dorog—Pécsi Er eb. 0:1 2 8. BEAC—KKFSE 2:3 2 9. Szarvas—Eehel SC 0:0 X 10. Szóin TVTÄV—Pénzügyőr 0:0 X 11. Nan öli—J uven tus 1:0 1 12. Torino—Fiorentina 1:1 X 13. Milan—Internationale 3:0 1 Pótmérkőzés: 14. Cata ni a—Varese •:0 X Hózuhatag és gólzápor ft V SE—LMTK 5:1 (2:11 Kellemetlen meglepetésben volt részük a KVSE—LMTK borsodi rangadó résztvevői­nek. Az enyhén csípős, nap­sütéses időt percek alatt hó- zuhatag és gomolygó kőd váltotta fel. Nem csoda, hogy a nézőtéren didergő 1500 szurkoló ilyen kiáltásokkal fogadta a pályára lépő játé­kosokat: — Fázunk, jó játékkal me­legítsetek fel! Hózápor he­lyett gólzáport akarunk látni! S a Vegyész-fiúk mit tehet­tek mást? Teljesítették szur­kolóik kívánságait. A hazaiak lendületes tá­madásai vezették be a talál­kozót, s Balázs rövid időkö­zökben kétszer is nagy hely­zetben hibázott. A 15. perc viszont már gólt hozott. Vár­helyi jobb oldali beadását Varga öt méterről a kapufá­ra fejelte, majd a visszapat­tanó labdát a bal sarokba „bólintotta”, 1:0. Ellentáma­dás során Bodzsár l. hagyott ki egyenlítési alkalmat. Igen élénk, szemre is tetszetős volt a játék, és mindkét kapu előtt számos jó helyzet adó­dott; ám a védők határozott közbelépése, vagy a támadók ügyetlenkedése megakadá­lyozta a háló újabb zörrené- sét. A 33. percben Szűcs jó beadását két. Vegyész-csatár is átlépte, és a kitűnő hely­zetben levő Balász megsze­rezte a második gólt is, 2:0. Egy perc sem telt e: és Szé­les jobbról belőtt labdáját Bodzsár I. közelről befejelte, 2:1. A további esemény Ko- leszár két remek alakítása és Gservenka nagy Irombája volt. Fordulás után a Vegyész kapusának kétszer is nagy bravúrra volt szüksége, hogy hálóját megőrizze a góltól. Ezután nagy köd ereszkedett a pályára, a talaj is egyre csúszósabba vált, s a játék­ba meglehetősen sok hiba Csúszott. Az LMTK beszoruló s a tömörülő védelem csak a 66. percig állta u Vegvész- támadók rohamait. Ekkor Keskó nagy hibájából Szűcs talált a hálóba. 3:1. A gól után kiegyenlítődött a játék és mindkét kapu gyakran ke­rült veszélybe. Széles, Boá- ' zsár. majd Gunics hibázott jó helyzetben,- míg a másik oldalon a 82. pereljen Ráczi a 16-osról óriási gólt lőtt. 4:1. A befejezés előtt 1 perccel Varga a hibázó Németh mel­lett állította be a végered­ményt, 5:1. A színvonalas, jó játékot hozó rangadót meg­érdemelten nyerte a Vegyész, bár a gólaránv kissé tú’zott Átlagon felüli teljesítményi Varga, Lipcsei. Győrh illetve Koleszár és a sok gól elle­nére is PrT- -7/ nvúőntt MONOSTORI GYULA