Déli Hírlap, 1970. március (2. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-16 / 63. szám

|>r. Giincxi Sándor emlékére Röplabdatoma Diósgyőrben Kilenc férfi- és hiti női csa­pat nevezett a* idén tizen­kettedik alkalommal meg­rendezett Gönczi Kupa röp­labdatornára. A DVTK ha­gyományos versenyét ez al­kalommal a diósgyőri sta­dion tornatermében rendez­ték' meg, szombaton és va­sárnap. A csapatok, két csoportban körmérkőzést játszotta!;, majd az azonos helyen vég­zettek döntötték el a helye­zések sorsát. Különösen jó mérkőzést vívott egymással a férfi torna két csoportgyőz­tese, a Bp. Honvéd és a Nyír­egyházi ‘ Spartacus. A végső győzelemért folytatott talál­kozójukon a jó erőkből álló, NB I-es Bp. Honvéd 30:23-ra győzött (a mérkőzéseket idő­re játszották). A harmadik helyért; Özdvldéki B.—Test­vériség 24:16. A női torna döntője: Nyíregyházi Sparta­cus—MVSC 26:24. A 3. hely­ért : DVTK—Ferroglóbus 25:19. Az 1970. évi dr. Gönczi Sándor emlékverseny végeredménye, férfiak: l. Bp. Honvéd. 2. Nyír­egyházi Sp„ 3. özdvldéki B., t. Testvériség, 5. Kecskeméti Me­zőn SE, 6. DEAC, 7. MVSC, 8. Szolnoki Tltász, 9. MEAFC. Nők: t. Nyíregyházi Sp„ 2. MVSC, 3. DVTK, 4. Ferroglóbus, 5. Jászbe­rény. (A Közgazdasági Szakkö­zépiskola csapata visszalépett!) Rangadóval indult az Ml TT. Harcosabb volt a Vegyész Kazincbarcikai Vegyész—MVSC 2:0 (1:0) Mintegy 3560 néző előtt, Radó játékvezető sípjelére indult a játék. A csípős, hi­deg szél a hazaiakat támo­gatta, s az első negyedórá­ban időnként nyomasztó fö­lényben játszottak. Rácéi és Várhelyi kitűnően szervezték a támadásokat, s bizony a vendégek védelme nem egy­szer csak önfeláldozó közbe­lépéssel mentette hálóját a góltól. A 32. percben Cser­venka indította Rácéit, aki Vargához továbbított, majd behúzódva a kapu előterébe, a visszaperdített labdát nagy erővel lőtte a bal kapufa mellett a hálóba. 1:0. Az MVSC is veszélyeztetett ez­után, ám Marosi beadását Jónás csak kézzel ütötte a kapuba. Fordulás után megválto­zott a játék képe. Az iram továbbra sem csökkent, de a vendégek lényegesen töb­bet támadtak. Kiss egyenlít­hetett volna, azonban közeli fejesét Fülöp némi szeren­csével védte. A befejezés előtt 3 perccel Cservenka szögletére rosszul jött ki Gu­lyás, s a kapus mellett Varga a hálóba bólintotta a labdát, 2:0. Általában a Vegyész végig harcosabb felfogásban játszott, s győzelmüket e já­tékmodornak köszönhetik. A rangadó két együttesé­nek összeállítása: K. Ve~ gyese: Fülöp — Lipcsei, Köd- 7»i ön, Erdösi, Verbovszky, Várhelyi, Láeár, ' Varga, Seitka, Rácéi, Cservenka. Edző: Nagy György. MVSC: Gulyás — Hernádi, Takács, István, Szendrey, Molnár, Jónás, Marosi, Krompaszky, - Kiss. Buczkó. Edző: Szent­marjay Tibor. M« GY«, Asztalitenisz NB II—NB III. Meglepetéssel kezdődött NB Il-es és NB III-as asz­talitenisz csapataink is raj­toltak'a hét végén. A DVTK az Ózdi Kohászt fogadta és a' megyei rangadón nagy meglepetésre: a lelkesebben játszó Ózd megérdemelten nyert, 13:12 arányban. A diósgyőri csapatban, különö­sen Szabó és Vanc&ura já­téka keltett csalódást. A győztes csapat mérkőzéseit Lotaller (5), Kántor (4), Tóth (3) és Kalina nyerte, fiíg a DVTK győzelmeit Ignácz (4), Pataki (3), Vancsura (2), Fü­löp (2) és Szabó szerezte. Vereséggel mutatkozott be az újonc Miskolci Spartacus hazai mérkőzésén a DVSC ellen, végig vezetve biztosan győztek a debreceniek 17:8 arányban. A miskolci győzel­mieket Palotás (4), Bartha I. (3) és Bartha 111. szerezték. A Borsodi Volán NB III-as férficsapata Jászberényben 10:6 arányú vereséget szen­vedett. A Volán győzelmeit Majoros (2), Price (2), Bur- diga (1) és Trestyánseky (1) szerezte. D. Z, A félidő és a végeredmény: Diósgyőr. 5000 néző. Vezette: Katona (Bacsó, Honthy). DVTK: Veréb — Kolláth, Salamon, Sáfrány. Math esz, Ha­jas, Udvarev, Fekete, Horváth, Gass, Hajdú. Edző: Tátrai Sándor. Videoton: Szabó — Mester, Nagy III., Kerecsényi, Fejes, Hartyányi, Burka. Wollek. Kovács, Karsai, Józsa. Edző: Ko­vács Imre. Már az első percekben a DVTK ragadta magához a játék Irá­nyítását. Röglön támadólag lépett fel, azonban eredménytelenül. A 15. percben Udvarev okosan pörgetett Fekete elé, de a Video­ton kapusa a helyén volt. A 18. percben megszületett a Diósgyőr első gólja. Hajas a meg­ítélt szabadrúgást mintegy 30 méterről a kapu elé ívelte. Szabó kapus késve indult a labdára, s az a felugró Horváth fejéről aka­dálytalanul jutott az üres kapuba, 1:0 A diósgyőri védelem könnyedén verte viasza a szórványos Vide­oton támadásokat, az újonc Kolláthal az élen. A 30. percben: Fekete Hajdú elé „tálalt”, de 6 nagy helyzetben Szabó kezébe lőtt. (Gólszerzési alkalom volt). 32. perc: Hajas kitűnően indította Udvarevet, áld átkígyózott a Videoton védelmén és nehéz szögből megszerezte a DVTK máso­dik gólját. Szünet után a DVTK átengedte a kezdeményezést a székesfe­hérvári csapatnak. Ennek eredményeképpen Kovács távoU lövését kellett Verébnek védenie. A 11. percben: „meleg” helyzet adódott a diósgyőri kapu előtt. Józsa kicselezte Kolláthot, s mér csak Verébbel állt szemben, de a kapus bravúrosan védett. (A Videoton egyetlen nagy helyzete). A játékidő hátralevő részében esett ez Iram, mintha mindkét csapat elfáradt volna. 33. perc: a diósgyőri csapatban csere történt: Fekete helyére Csuhány áUt be. A hátralevő játékidőben némi mezőny fölényt harcolt ki a Videoton. azonban felfutásaival, táma­dásindításaival a csapat hasznára volt. Bizonyára sokan megle­pődtek tegnap, mikor a diós­győri labdarúgók bemelegí­tésre kifutottak a pályára. A jobbhátvéd, Kovács Pali hiányzott a kezdő csapatból, s helyette az újonc Kolláth húzta magára a 2-es számú dresszt. Igazat kell adni Tátrai Sándor edzőnek ab­ban, hogy a sérüléséből fel­épült fiatal védőnek hazai környezetben kell játéklehe­tőséget adnia. S őszintén megmondjuk, hogy az edző bátor „húzása” jól bevált. Kolláth első NB I-es bajnoki mérkőzésén megállta a he­lyét. Igaz, időnként túlzásba vitte a becsúszó szereléseket, Szombati számunk­ban azt írtuk, hogy Mathesz Imre csak győztes mérkőzés után hajlandó nyilatkozni. Most itt volt az alka­lom: — Nagyon örülök ennek a győzelemnek, mint minden mérkő­zésen, most is arra tö­rekednünk, hogy gólt ne kapjunk. Ez már két esetben is sikerült Ilyen talajon én is fő­leg védőfeladatot látok el, persze igazán tá­madni szeretek a leg­jobban. Most csak küz­deni lehetett, a techni­kás játék elmaradt. Nagyon hálás vagyok a közönségnek a lelkes biztatásért, s merem remélni, hogy a jövő­ben sem fognak ben­nünk csalódni. Már a találkozó első per­ceiben is kitűnt, hogy a Vi­deoton erős védekezésre ren­Nyitány a kosarasoknál MEAFC—SZOLN. OLAJ­BÁNYÁSZ 104:77 (53:36). Üj játékrendszerrel kísérletez­tek az egyetemisták: a mér­kőzés nagy részében egész­pályás letámadást alkalmaz­tak. Ez a harcmodor kitű­nően bevált Érövei Is jobban bírták a küzdelmet, mini ellenfeleik, bár alacsonyabb termetük miatt a palánk alatt nem mindig sikerültek az akciók. Kosárdobók: Sipos 32, Nagy 20, Veréczi—Glöck­ler 13—13, Bátki, Lénart, Né­met 6—6, Pelyhe, Bukta 4— 4. Átlagosan felül Nagy, Si­pos, Glöczkler és Veréczi játszott, V. M. KÖZÉRT—MVSC 59:56 (30:27). Kitűnően kez­dett a Vasutas gárda. Né ­hány perc alatt 10 pontos ve­zetésre tettek szert és min­denki hazai sikerben re­ménykedett Ekkor a terület­védelem is nagyszerűen ment és a palánk alatt sem hibáz­tak a zöld-fehér játékosok. Az előny további növelése helyett azonban, érthetetle­nül idegesekedni kezdtek, el­kapkodták helyzeteiket és alig 5 pere alatt már az ellenfél vezetett Kosárdobók: Pá­zsitka 16, Tisza, Novotni 9— 9, Justh, Magyar 8—8, Lan­tos ö. Jók: Pázsitka, Novotni. Magyar. M£AFC—BEAC 106:64 (57:32). A főiskolai bajnok­ság keretében pompás győ­zelmet aratott a miskolci együttes a nemrégen még NB I-es ellenfélével szem­ben. Kitűnően sikerült tá­voli dobásokkal, gyors indí­tásokkal és időnként jól si­került zárásokkal egyre-más- ra szerezték kosaraikat. Nagyszerű győzelmük követ­keztében a Soproni MAFC ellen léphetnek pályára az elődöntőben. A legtöbb kosa­rat Nagy 27, Sipos. Glöczkler 15—15 és Veréczi 16 szerez- ték MONOSTORI GYULA Hengerelt « Kohó«/ Bozó „mesterhármasával” Ósdi Kohóit»—Egri Dőxmn üti (HtO) Ózd. 4600 néző. Vezette: Miiacz. özd: Katona — Göböly, Murányi, Várkonyi, Yárallyai, Abuczki, Dolezsál, Szendrei, Széles (Mahal), Fükő. Bozó. Edző: Dobó Zoltán. Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Szonda (Teleki), Tátrai, Rajna, Tóth, Bánkód, Ambrus, Kovács, Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Az egriek a győzelem re­ményében érkeztek Ózdra, azonban ezúttal alapos lec­NB III. Bányászran^adó M. Bányász—Alberti elep 0:0 Pereces, 200 néző. Vezette: Bányai. A jelenlegi pálya viszony o- kat figyelembe véve nagy- szérű talajon került sor a két bányászcsapat találkozójára. Mindkét együttes nagy aka­rással játszott, de a színvo­nal nem emelkedett az átla­gos fölé. A hazai csatárok nem bírtak a jól záró Albert- telep védelmével. Ami hely­sük pedig akadt, azt elkap­kodták. A bányász csatársor gyenge játéka miatt az egyik pont a vendégcsapat birtoká­ba került. Jók: Rőthy, Farkas. Luczó, illetve And­rej, Varga és Kovács. Pompás győzelemmel mutatkozott be a Munkás A nehézsúly döntött — Nincs sok keresnivalónk — kesergett Mészáros Árpád edző a mérkőzés előtt tarta­lékos együttesét szemlélgetve —, azért mégis szeretnénk tisztes eredménnyel bemu­tatkozni. Az óhaj várakozáson felül teljesült. A technikailag jól képzett honvédek ellen ki­tűnő erőnlétet, harcos küzdő- szellemet vonultatott fel 'a Munkás. Bár eleve hátrány­nyal indultak — papírsúlyú versenyzőjük nem volt — azonban a lelkesedés min­dent kiegyenlített. Különö­sen az alsóbb súlycsoportok­ban brillíroztak a miskolci öklözök, s a küzdőkedv meghatványozta a többiek erejét is. Végig fej-fej mel­letti küzdelem után a Mun­kás-fiúk pompás teljesítmé­nyére Kaposvári kiütései, győzelme tette fel a koronát, mely egyúttal a nem várt, de teljesen megérdemelt sikert is eredményezte. A találko­zók közül különösen a Pohl —Ghun, Simonyi—Ordögh és a Kaposvári—Szabó össze­csapás hozott magas színvo­nalú küzdelmet. Papír súly: a MÉMTE nem indított versenyzőt, így Tí­már ellenfél nélkül nyert, 0:2. Légsúly: Hagymást pon­tozással győz Weinemer el­len, 2:2. Harmatsúly: Kérdő —Mészáros döntetlen, 3:3. Pehelysúly: Pozsonyival szemben sorozatos szabály­talanságok miatt Pénteket a második menetben leléptet­ték, 5:3. Könnyűsúly: Kovács az első menetben feladta a kilátástalan harcot Balzsai- val szemben, 5:5. Kisváltó- súly: Boczkó—Oláh döntet­len, 6:6. Váltósúly: Pohl pon­tozással győzött Ghun ellen, 8:6. Nagy váltósúly: Tóth sé­rülés miatt az első menet­ben feladta Zsiklával szem­ben, 8:8. Középsúly: Simonyi pontozással vesztett Ordögh ellen, 8:10. Félnehézsúly: Bacsóval szemben Némethet sorozatos szabálytalanságok miatt a harmadik menetben leléptették, 10:10. Nehéz­súly: Kaposvári az első me­netben kiütötte Szabót. 12:10. Végeredményben a MÉMTE 12:10 arányban győzött a volt NB I. B-s Honvéd Kun Béla SE ellen. Monostori két kaptak. Heves iramban kezdődött a találkozó. A Ko­hász már az első percekben átvette a játék irányítását és nagy iramot diktált. Ebben az időszakban a két kapus remekelt. A 30. percben min­taszerű támadást vezetett a hazai együttes. Szendrei el- viharzott a jobb szélen, majd beadása révén Fükő fejéről került a hálóba az ózdiak első gólja. Három perccel ké­sőbb Abuczkit buktatták az egri védők, a tizenegyest Bozó értékesítette, 2:0. Ismét három perc telt el, amikor Fükőt buktatták és a meg­ítélt büntetőt Bozó használta fel gólszerzésre. 3:0. A kö­zönség élvezte az eredmé­nyes játékot. A szünet utón, is az Ózd kezdeményezett, majd Bozó 3. gólja következett. 4:0. Az 5. ózdi gól sem váratott so­káig magára. Az egri Szonda öngólt szerzett, s így 5:0-ra alakult az eredmény. Ezután az egriek kezdeményeztek, amelynek eredményeként Tóth szépített. 5:1. A mérkő­zés utolsó részétől eltekintve, a Kohász rászolgált a győ­zelemre. VINCZE ZOLTÁN dezkedik be. Sok esetben 8— 9 ember is a kapu előterében tartózkodott, így az erős és sotamozgásos diósgyőri táma­dások érthetően nem jártak sok sikerrel. Feltűnt, hogy a csatárok nem vették észre a vendégek kapusának bizony­talanságát. Gyakran bera­gadt a gólvonalon vagy kés­lekedve indult ki. Csatárain! ügyetlenségén múlott, hogy nem sikerült többszöt- is be­venni a Videoton kapuját. Különösen Udvarev játékát lehet kiemelni a támadósor­ból. Bátran, nagy területen játszott és sok esetben „te­nyérnyi” helyről is jó hely­zetbe tudta hozni társait. Gólját is a balösszekötő he­lyéről szerezte. Kár, hogy a második félidőben ismét ke­veset foglalkoztatták az apró termetű jobbszélsőt. A me­zőny legjobbjának Mathesz bizonyult. A nehéz, mélyta­lajú pályán ismét bebizonyí­totta kivételes képességeit. Hallatlan érzékkel kezeli a labdát, s kitűnően bejátssza az egész pályát. Haias ez­úttal sem nyújtotta azt, amit a közönség mar megszokott tőle. Gyengébben játszott, mint a Komló ellen. Fáradt enervált játékos benyomását keltette. 3+c A találkozó után "Udva­rev vei talán verebet leheteti volna fogatni. Érthető, hi­szen élete első NB I-es gólját rúgta: „Mit lehet ilyenkor mondani? Természetesen na­gyon örülök, hogy sikerüli nekem is egy góllal hozza járulnom a csapat győzelmé­hez, s ezzel a fiúknak is ötf>- met szereztem. Remélem, nem ez volt az utolsó..." Az együttesnek talán két gyenge pontja van. Sáfrány a balhátvéd szerepkörében ide génül mozog. A fiatal Hajdú jó szélső erényekkel rendel­kezik, azonban véleményünk szerint még nem érte el az NB I-es színvonalat. Egyéni­leg vannak kiemelkedő tel­jesítményei, sajnos azok a csapatmunkát kevésbé segí­tik elő. Nem akarunk, s nem is célunk elmarasztalni sen­kit sem. győztes mérkőzés után nem is illik. Ezen a má­sodik hazai találkozón ismét bebizonyosodott, hogv egysé­gesebb, erősebb a diósgyőri gárda, mint egy évvel ezelőtt volt. Technikailag, erőnléti leg felül tudják múlni ellen felüket, s ha majd a mérkő­zés utolsó 20 percét is úgy végig bírják, mint az elsőt, még szebb eredményeket ér­hetnek el. FELFÖLDI GYÖRGY KOVÁCS ISTVÁN Totóeredmények 1. Szeged—Bp. Honvéd 1:3 2 2. Haladás—Ferencváros 1:1 x 3. Dunaújv.—SBTC 4:1 1 i. Pécs—Csepel 0:1 2 5. Diósgyőri—Videoton 2:0 l 8. MÁV DAC—BKV Előre 1:1 x 7. Szfv. MÁV—Pécsi B. 1 :fl 1 Ózd—Eger 5:1 i DVSC—Fösped 2:0 1 Nagybátony—Volán 1:1 x Juventus—Cagliari 2:2 x Napoli—Milan l :i >­Somodora—Soma 2:0 1 Pótmérkőzések: Bauxitbányász—Savaria 0:1 :: Bakony VSC—Dorog 1 :# l