Déli Hírlap, 1969. október (1. évfolyam, 27-53. szám)

1969-10-06 / 31. szám

Hírek — eredmények RÖPLABDA MGM DEBRECEN—MEAFC 3:2 (—6, 12, —9, 13, 11) NB II. Férfi röplabda. A mér­kőzés első felében az egyete­misták szereztél* meg a veze­tést, a negyedik játszmában azonban biztos győzelmet enged­tek ki a kezükből. A vereség teljesen megérdemelt. Rigában az ifjúsági röplabda Európa-bajnokságon az utolsó napon pályára lépett a magyar féi-fi és női együttes. A női csa­pat 3:0 arányban kikapott az NDK-tól. Férfi röplabdázóink 3:2- re legyőzték Franciaországot. KOSÁRLABDA MVSC—VM KÖZÉRT 75:62 (42:27) Harmadik hely vagy bentma- rauás. Ez volt a tétje a két csa­pat szempontjából a mérkőzés­nek. Meglepetésre a vasutasok kezdtek higgadtabban és remek ».eizárásos” támadásaik rendre ke arakat eredményeztek. A já­tékidő nagy részében a palár.k- rc lepattanó labdákat is a ha­zaiak szerezték meg, pedig a fő­városiak magassági fölényben vc,’tak. A két „öreg”, Tóth Atti-, la és Héresz dobóbiztonsága, n\ ugodt játéka Jelentős előnyt biztosított az MVSC-nek már az első félidőben. Szünet után ért­hetetlenül lefékeztek, s a ven­dégek szépítettek a kosárará­nyon. Ld.: Tóth A. (22), Héresz (19), Hadler (10). MEAFC—SALGÓTARJAN1 KOHÁSZ 70:51 (41:27) Kezdettől fogva az egyetemis­ták irányították a játékot és biztos dobásaik révén már az első félidőben jelentős fölényre tettek- szert. Ebben a játékrész­ben az emberfogást kitűnően al­kalmazó MEAFC biztonságosan őrizte palánkját, s távoli dobá­saik is sikerültek. Elsősorban Sipos volt ekkor elemében. For­dulás után sem csökkent a ha­zaiak lendülete, s győzelmük ilyen arányban is megérdemelt­nek mondható. Ld.: Sipos (24), Glöckler (14), Veréczi (9). — M. Gy. — NB II. női. Diósgyőr, Kilián- tc - -n. Diósgyőri VTK—Sal- gc.arján 67:48 (29:25). Sikerült a visszavágás! A diósgyőri lányok jó Játékukkal ilyen arányban is megérdemelten győztek. Legjobb dobók* Lugosi (19), Jászka (tü). Csató (13), Holyevácz (7). Jók: Csató e., Lugosi. (DL) A kosárlabda Európa-bajnoksá- gon a magyar csapat az olaszok­tól elszenvedett vereség után a 7. helyért mérkőzhet Bulgária együttesével. A döntőt Szovjet-, unió és. Jugoszlávia játssza. ASZTALITENISZ VB m-AS EREDMÉNYEK Miskolci Spartacus—Miskolci Pedagógus 9:7. Győztek; Oprá- vel (3), Palotás (2). Nemesi (2), Bartha ni. (2). illetve Farkas (3), Burdiga (2). Pricz (2). Miskolci Pedagógus—DEAC 9:7. Győztek: Bari (3), Burdiga (3>, Pricz (2). Lövész (1). Molnár Anna és Brilla Éva, a MÉMTE két fiatal asztalitenisze­zője helyet kapott az EB-re ké-: szülő ifjúsági válogatott keret­ben. D. Z. ^ TEKE NB I. ózdi kohász—Rába eto 7:1 (3065:2726) DVTK-pálya. Részeredményeit Zelei József 496, Baji László 507, Császár Zoltán 505, Ács Ferenc 548, Varga József 506. Jakab La­jos 443. LABDARÚGÁS B. VOLÁN—MÉMTE 3:0 (2:0. A Volán végig fölényben ját­szott és biztosan nyert. Góllö­vök: Mike (2) és Veszprémi. SAKK Befejeződött a Miskolci Spar­tacus I. osztályú minősítő ver­senye. A győzelmet Bernáth Sán­dor szerezte meg 8,5 ponttal. A 2—3. helyen 7.5—7,5 ponttal Há- jer Tibor és Keczer János vég­zett. A 4—6. helyezettek: Papp Gyula. Szabó Dezső és Virosz- tek Róbert. Mindhárman 7 pon­tot szereztek. A versenyen 12-en vettek részt. A megyei csapatbajnokság 10., utolsó előtti fordulójában a Mis­kolci Spartacus 9,5:4,5 arányban győzte le a Helyiipar együttesét. A Spartacus ezzel a győzelmé­vel már megszerezte a bajnoki címet, és remény van arra, hogy bejut az OB II. osztályába. (B. K.) Világrekordot javított a női öt­próbában az osztrákok Európa- bajnoknője, Ilse Prokop: 5352 pontot ért el, 197 ponttal többet, mint a nyugatnémet Rosendhal. aki szeptember 27-én 5155 pontra javította a világrekordot. ATLÉTIKA A diósgyőri stadionban szom­baton és vasárnap került sor a megyei ügyességi csapatbajnok­ságra. Harminc csapat vett részt a küzdelemben. A diósgyőri lá­nyok a dobószámokból Hove- nyácz hiányzása miatt kimarad­tak. A kétnapos küzdelemben az alábbi eredmények születtek. I Diszkosz: 1. DVTK (33 m). Ge- rely: 1. DVTK A-csapata (48,58 | m). Kalapács: 1. DVTK (39,87 m). ? Távolugrás: 1. DVTK A-csapat r (816,6 cm). Rúdugrás 1.: DVTK J (318 cm). Hármasugrás: 1. DVTK ; (12,36 m). Magasugrás: 1. DVTK (171,2 cm). Ebben a számban Ta­tai idei legjobbját ugrotta: 186 centit „vitt át”. Nők: Női magas: 1. Miskolci Sportiskola (134 cm). Távolug­rás: 1. Miskolci Sportiskola (464,8 cm). Súly lók és: 1. Ormosbánya (767 cm). Diszkosz: 1. Ormosbá­nya (21,05 m). Gerely: 1. Ormos- bánya (21,41 m). Nyitrai, a ma­gyar válogatott tagja, tartja jó formáját, ezen a versenyen is 50.84 m-t dobott. (D. L.) ÖKÖLVÍVÁS MEMTE—SZOLNOKI MÁV 15:7 A mérkőzésről a holnapi szá­munkban közlünk tudósítást. BIRKÓZÁS Szombaton és vasárnap Miskol­con rendezték meg az Észak te­rületi m. osztályú csapatmérkő­zéseket. Szombaton kötöttfogás­ban mérkőzött a két együttes. Eredmény: Kazincbarcikai Ve­gyész-Szerencsi Kinizsi 8:2. Kazincbarcika győzelmeit Han- czel László, Kónya Lajos, Kovács Béla, Munkácsi Dezső (tussal), Gáti György, Molnár László, Gör­csös József (pontozással) szerez­ték. Döntetlenül végződött a Ba­kos—Novák és a Veres—Molnár találkozó. A szerencsiek egyetlen győzelmét Vaskó Imre szerezte pontozással. A két csapatnak még meg kel­lett volna mérkőzni az Ózdi Ko­hásszal is, de ők mindkét nap távolmaradtak. Vasárnap délelőtt szabadfogás­ban az Egri Berva Vasas a Ka­zincbarcikai Vegyésszel mérkő­zött. és 6:4 arányban'győzött. Az egriek győzelmét Bakondi Lajos, Lakatos András, Bakondi Károly, Kun József (tussal), Farkas Im­re, Füsti István (pontozással) sze­rezték. A Kazincbarcikai Vegyész 2 kétvállas győzelmét Hanczel László és Görcsös József aratta. A másik két pontot Kónya La­jos és Munkácsi Dezső szerezte pontozással. A két mérkőzés győztese osz- tályczöt vív majd a későbbiek folyamán az OB n-be való ju­tásért. (HK) „Porfelhőlovagok” a szerpentinen Első az MYSG Tegnap délelőtt Lillafüre­den, az István cseppkőbar­lang előtt gyülekeztek me­gyénk legjobb kerékpározói. A „porfelhőlovagok” most a hegyi utakon, a szerpentinen mérték össze tudásukat a hegyi-bajnokságon, amely egyben a Mammusich emlék- verseny és vándordíj sorsát is eldöntötte. A MÉMTE egykori kiváló kerékpározója, Mammusich Ferenc emlékére kiírt ván­dordíjért tavaly „szálfák” elő­ször nyeregbe a sportolók. Akkor az MVSC nyerte meg a tiszteletdíjat, most is a vas­utas kerékpározók végeztek az első helyen a pontverseny­ben. Így egv évig megint ők őrzik a díszes serleget. A Lillafüred és Hollóstető közötti meredek, kanyarokkal teletűzdelt szerpentinen a versenykerekes felnőttek me­zőnyében Kohári (MVSC) végzett az első helyen. A ju­niorok küzdelméből Simon (MÉMTE) került ki győzte­sen. A versenykerekes ifjúsá­giaknál Rácz (MÉMTE), a vaskerekes felnőttek mező­nyében Veres (MVSC) lett az első. A vaskerekes ifjúságiak mezőnyében Szikszai (MVSC) szerezte meg a győzelmet. A vaskerekes serdülőknél Va­dászi (MVSC), az úttörőknél pedig Ficsor (MVSC) lettek az elsők. A megyei hegyi-bajnokság és a Mammusich emlékver­seny csapatversenyét végül is az MVSC nyerte meg 42 pont­tal, 2. MÉMTE 14 ponttal, 3. K. VSE 7 ponttal. (felföldi) Közelebb a veszélye» zónához Komló-DVTK 2:0 (1:0) Tamás ismét válogatott formában A Dunaújváros szombati győzelmével úgy alakult, hogy a Diósgyőr is veszélybe kerülhet, így a mérkőzés nemcsak a Komlónak, a DVTK-nak is fontossá vált. A komlóiak hazai győzelmet, a DVTK döntetlent remélt. Vei'őfényes időben, szinte nyári melegben az előmér- kőzésen, a tartalék csapatok találkozóján a Komló máso­dik csapata 2:0-ra győzött. A két nagy csapat a követ­kező összeállításban futott ki a pályára. Komló: Erdősi — Kótai, Csordás I., Lazaridisz — Fic­kó, Makrai — Bordács, Földi (Boda 76. p.), Solymosi, Ko­rom (Egri 62. p.), Csordás 2. Diósgyőr: Tamás — Török, Herr (Gass 63. p.), Sáfrány — Salamon. Hajas — Vass, Ruttkay (Fekete 63. p.), Gál, Haffner, Sikora. A mérkőzés játékvezetője: Emsberger volt. 5000 néző volt jelen a két csapat talál­kozóján. Már az első percben a Komló veszélyeztetett. Korom a jobb oldalon elfutott, de lövésébe beleléptek, így a labda mellé pattogott. Az első diósgyőri támadásból óriási helyzet lett, de Vass beadá­sát Silcora nem érte el, egy méterre az üres kaputól. 7. perc: száz százalékos helyze­tet hagyott ki a Komló. Mak­rai labdáját a diósgyőri védő­falat áttörő Korom fejjel ma­ga elé tette, kiugrott, de a ki­futó Tamástól megzavarodva, 5 méterről fölé emelt. 8. perc: Földi bevezette a labdát, a di­ósgyőri 16-oson váratlanul lőtt, léc alá tartó bombáját Tamás szögletre ütötte. 17. perc: Korom lövése irányt változtatott, a balra vetődő Tamás óriási bravúrral tor­názta magát vissza a jobb sarokba, éppen, hogy ujj­heggyel tolta kapufa mellé a * Nehéz emberek a szőnyegen. Kun József (Egri Berva) mintha azon meditálna, hogy Gál Gyula (Kazincbarcikai Vegyész) jól sikerült hídját hogyan lehetne „lerombolni”. Tör­tént mindez a területi CSB küzdelmei során, Miskolcon. Lj súlycsoportban Rusznyák második A Bp. Honvéd birkózóversenye labdát. (Az első 20 percben teljesen beszorult a DVTK. Sikora is a 16-osnál tartóz­kodott, csak Ruttkay és Vass volt elől, ők is a DVTK tér­felén várták a labdát.) A 26. percben született meg a Komló első gólja. Tamás egy 11-esre iveit labdára futott ki, akadályozták. A labda Csordás II-höz pat­tant, aki 17 méterről a bal kapufa belső lapjára fejel­te, s az onnan pattant a hálóba. 1A> (Sem Tamás, sem a bero­hanó Török nem tudott men­teni. Tamást nemcsak lökték, a nap is a szemébe sütött, a gólról nem tehet.) Ezután a DVTK támadott, sajnos, eredménytelenül. A robbanékonyság, az átütő erő hiányzott a diósgyőri táma­dásokból. A 42. percben Sikora egy szabadrúgással felnyargalt, 20 méteres csavart lövését Erdősi szögletre tornázta. (A lövés után csattant fel az el­ső taps diósgyőri támadást követően.) A II. félidő A 46. percben újra Korom szerezte meg a labdát. Jobb sarokba tartó lövését Tamás óriási robinzonáddal kiütötte, majd újabb vetődéssel elcsíp­te. Ezután negyed órányi ese­ménytelen mezőnyjáték kö­vetkezett. A 60. percben egy szöglet után Solymosi 8 mé­teres bomba fejesét Tamás bravúros vetődéssel csípte el. A 67. percben szöglet után a friss érő jeleskedett: Gass egy kapufára tartó nagy lö­vésébe vetődött bele, egy lé­péssel a kapu előtt, de a gólt Emsberger les címén nem ad­ta meg. A 75. percben váratlanul szerzett újabb gólt a Kom­ló. Bordács szögletét nem rúgták el, Solymosi elé ke­rült, aki botladozva Indult utána, s 20 méterről a te­hetetlen Tamás mellett még így is a kapu jobb oldalába lőtt, 2f0 A 83. perc: nagy diósgyór: helyzet maradt kihasználatla­nul, Gass labdájával Vass betört — a védő baloldalon állt — azonban 10 méterről lövés helyett továbbtolta azt Feketének, aki már nem ér­hette el. Mezőnyjátékkal telt el az utolsó néhány perc. A Komló teljesen megérde­melten nyerte meg a mérkő­zést. Elsősorban az első fél­időben játszottak jól, ekkor a Diósgyőr alig-alig jutott el a komlói kapu elé. A máso­dik félidő első 20 percében úgy tűnt, hogy sikerül egyen­líteni. a váratlanul bekapott második gól azonban teljesen letörte a DVTK-t. Tamás kitűnően védett. A védelemben Salamon, és a később hátra húzódó Gál nyújtott említésre méltót. Ha­jas igyekezett. A csatársorból egyedül Sikora és a később beálló Gass játszott NB I-es szinten. Nyitroy Péter Igen értéhe» döntetlen Pontszerzés a bajnokjelölttöi MVSC—Videoton 0:0 Mint ismeretes, a Buda­pesti Honvéd megalakulásá­nak 20. évfordulója alkalmá­ból szombaton és vasárnap nemzetközi szabadfogású birkózóversenyre került sor a fővárosban. A román, keletnémet, jugo­szláv vendégek és hazaiak részvételével megrendezett szabadfogású birkózó parádén jól szerepeltek a diósgyőriek. Különösen Rusznyák József szereplése volt igen biztató, aki ezen a versenyen először indult a 68 kg-os súlycsoport­ban, és a magyar bajnokság­nál erősebb mézőnyben, már­is a 2. helyen végzett. Igen nehéz sorsolást kapott, de nagyszerű birkózással a dön­tőig jutott. Először Rideget győzte le, ezután az Újpesti Dózsából Trázsit fektette két- vállra, majd a csepeli Tomit is legyőzve jutott tovább. Búzás ellen azonban már fá­radtan birkózott, és vereséget szenvedett. így „csak” a 2. helyet tudta megszerezni. A 62 kg-os súlycsoportban Gonda Viktor nagy küzde­lemben döntetlenül végzett a világ- és Európa-bajnok ro­mán Cristiánnal. Egy bírói tévedés fosztotta meg a diós­győri fiút a 2. helyezéstől, s a 4. hellyel kellett megelé­gednie. Hajdú, az olimpiai bronzérmes Csatárival vívott nagy csatát; vereséget szen­vedett, a 3. lett. GUTTMAN JÓZSEF Jegyzőkönyv: Népkerti pálya, 2000 néző. Vezette: Bana. MVSC: Serfőző — Temes­vári II., Tordai, Hernádi, Te­mesvári I.. Marosi, Oláh, Krompaszky, Kiss, Bálint, Buczkó. 3. perc: Buczkó elfut a bal szélen, de lövése mellészáll. 29. perc: Temesvári I. le­fejeli a labdát Volek elé, vé­gül Hernádi szögletre hárít. 38. perc: Krompaszky sza­badrúgását szögletre hárítják a Videoton védői, Bálint Kiss fejére íveli a labdát, a kapus azonban elvetődve véd. 42. perc: A balhátvéd Fejes lefutja az MVSC védelmét, lövését Serfőző kiejti, másod­szorra Volek lő, de a védők­ről szögletre pattan a labda. A szögletrúgásnál Karsai és a jobbszélső zavarja egymást, így felszabadul az MVSC ka­puja. 46. perc: Buczkó elfut a bal oldalon, de centiméterekkel fölé vágja a labdát. 50. perc: Csukovics megsé­rül. egy percig áll a játék. 59. perc: Hernádi letalpalja Voleket. a szabadrúgást Ser­főző kiejti, végül Marosi szögletre ment. 66. perc: Marosi beadását Kiss elhamarkodottan mellé fejeli. 73. perc: Marosi jobboldali szögletrúgása három vasutas játékos előtt is elszáll (óriási helyzet maradt ki). 75. perc: Buczkó egyedül tör kapura, a középhátvéd felvágja, a játékvezető azon­ban engedi tovább a játékot. Az utolsó negyedóra me­zőnyjátékkal telt el, egyik kapu sem forgott veszélyben. A nagy tét erősen éreztette hatását, mindkét csapat játé­kosainál, akik főleg egymás hibáiból éltek. Feltűnően sok volt a taktikai fault, ez lelas­sította a játékot, és sokat rontott a színvonalon is. A második félidőben mezőnyfó- lényt harcolt ki az MVSC. de játékosai elkövették azt a hibát, hogy állandóan a jobo szélen erőltették támadásai­kat, és Oláh nem bírt a ki­tűnően játszó Fejessel; ugyan­akkor Buczkó és Bálint szinte teljesen ki volt kapcsolva a játékból. A lestaktikát ragyo­góan alkalmazó Videoton el­len pedig úgy lett volna ered­ményesebb a Vastít csatár-iá - téka, ha a mindkét oldalon előretolt, gyors szélsőiket fog­lalkoztatták volna a csatárok■ és a középpályások. Jók: Hernádi. Krompaszky, Marosi. L. I. Győztek NB lil-as labdarúgó-csapataink MEAFC—GÁSPÁR SE 1:0 (1:0) NB Ill-as mérkőzés. A találko­zót nehezen nyerte meg az egye­temisták csapata, 3 perccel a befejezés előtt a Gáspár SE 11- esből egyenlíthetett vo’na, de Tóth László, a bal sarokba tartó lövést kivédte. MISKOLCI BÁNYÁSZ— EGERCSEHI 2:0 (1:0) Az NB III-as mérkőzést Éger- csehiben játszották. Jelentős fegyverténynek számít a bányá­szok idegenbeli győzelme Bod- gál, a Bányász kapusa 2:0-nál 11-est hárított. Góllövők: Do­monkos, Previczer. Jók: Bodgál. Csorba, Domonkos, Csatáry.