Déli Hírlap, 1969. október (1. évfolyam, 27-53. szám)

1969-10-27 / 49. szám

Siírek, eredmények RÖPLABDA Njlregyhizi Spartacus—DVTK 3:0 (12, 14, 14) NB ii. női, Diósgyőr. Változatos és igen színvonalas küzdelmet vívott egymással a bajnokjelölt nyíregyházi együt­tes és az ezúttal lényegesen jobb teljesítményt nyújtó diós­győri csapat. A második játsz­mában a diósgyőriek már 12:6- ra vezettek, a hajrában azonban alul maradtak a jobb leütők- kel rendelkező vendégcsapattal szemben. Jók: Szepesiné, Hon- tiné, Pribelszky. (N. p.) „MINI” VERSENY A jubileumi versenysorozat keletében területi atlétikai ver­senyeket hirdetett a Vasutas Szakszervezet Területi Bizott­sága. A nagyszabású tömegmeg­mozduláson Borsod vasutas atlé­tái kivételével Heves és Szolnok versenyzőit várta vasárnap a rendezőség a Csokonai úti pá­lyára. Sajnos, csak várta, mert a kezdési időpontra csupán a Hidasnémeti VSC, a Vontatási Főnökség és a Tiszai pályaud­var sportolói jelentek meg ösz- szesen 9 (!) fővel. A részvétlen­ség következteben nem is tud­tak minden versenyszámot lebo­nyolítani, s a megrendezettek­ben is igen gyér „mezőnyök” állták rajthoz. A viadal a hida­siak teljes sikerével zárult, mert a megrendezet 7 számban min­őig ők álltak a győzelmi emel­vény legfelsőbb fokára. A leg- .eredményesebben Sárvári Mária szerepelt, aki egymaga három számban is első helyen végzett, •a férfiak közül pedig Boldizsár, Ambrus es Hangyel nevű klub­társai szerezték meg az első he­lyeket. (M. Gy.) kosárlabda DVTK—Typographia 40:36 (17:10) ■ NB n. női. A Magyar Kosárlabda Szövet- ség jóvoltából (bár ezt a szót idézőjelbe kellene termi, hiszen nem tudjuk elképzelni, hogy ép­pen az országos szövetség ne tudta volna: ilyenkor a mérkő­zéseket szabadtéri pályán a késő délutáni órákban már nem lehet lejátszani) a fővárosban, szabad téren lejátszásra került mérkő­zésen nyertek a diósgyőri lá­nyok. A sötétség, s az esőzés következtében csúszóssá vált pá­lyán mindkét csapatnak nehéz volt a találkozó, a diósgyőriek azonban hamar „túltették” ma­gukat ezen, s főleg Lugossy, va­lamint Jászai vezérletével bizto­san szerezték meg a győzelmet. (K. N.) Rudabánya—Miskolci Bányász 2:1 (1:1) Az NB III-as labdarúgó találko­zót a perecesi pályán mindössze száz néző jelenlétében bonyolí­tották le. A vezetést a Miskolci Bányász szerezte meg, a 23. percben, Kovács (lesről?) lőtt a hálóba. A vendégek a 35. perc­ben. Oláh nagy góljával egyenlí­tettek. A második félidő elején, a 48. percben dőlt el a találkozó a ru- dabányaiak javára. Varga, a pe- recesiek .középhátvédje, saját há­lójába juttatta a labdát. Vég­eredményben a jobban és na­gyobb lelkesedéssel játszó vendé­gek megérdemelten nyertek a gyenge napot kifogó hazaiak el­len. A Rudabányából Bíró, Békéi, Somogyi és Kiss, a Miskolci Bá­nyászból Rőthy és Csatári játé­ka emelkedett ki. (Derzsi György) NB II. ÉSZAKI CSOPORT A 26. FORDULÓ EREDMÉNYEI Ikarus—Kistérén ye 2:3 Papp J. SE—Volán 3:1 EVTK—K. KFSE 0:1 BEAC—V. Izzó 1:1 Saig. KSE—Borsodi B. 2:0 S.-újhely—Esztergom 3:0 Ormosbánya—K.-barcika 1:12 Nyíregyháza—BVSC 0:2 BIRKÓZÁS Az NB II-es birkózó-csapatbaj­nokság küzdelmei során a diós­győri birkózók Szolnokon ven­dégszerepeitek, ahol Kalocsát 7:2 arányban biztosan győzték le. A mezőhegy esiek távolmaradása mi­att, csupán egy mérkőzést kel­lett vívni a DVTK birkózóinak. A diósgyőriek pontjait a kö­vetkező versenyzők szerezték: Botos. Puskás, Rácz, Rusznyák, Berdó, Juhász, Hajdú. A leg­nagyobb küzdelmet Rusznyák vívta Bendével. A diósgyőri fiú bátor és higgadt birkózással több pontos előnyre tett szert, amikoris ellenfefét durva bir­kózás miatt a versenybíróság leléptette. Juhásznak mindössze húsz másodpercre volt szüksé­ge, hogy kétvállas győzelmet ér­jen el. A nagyszerűen birkózó Berdó ellenfele a kilátástalan küzdelmet a 6. percben feladta. A jövő vasárnap a diósgyőri birkózók a fővárosban lépnek ismét szőnyegre, ahol eldől a kö­töttfogású csapatbajnokság végső sorrendje. A diósgyőri birkózók­nak a 3. hely megszerzésére van esélyük. (G. I.) Jól szerepeltek a borsodi ser­dülők Özdon. Hat egyesület mintegy 40 versenyzője lépett szőnyegre az országos serdülő birkózó-bajnokságon. Olykor he­ves küzdelmekben döntötték el a bajnoki cím sorsát. Eredmények: 42 kg: 1. Fehér (Ózd), 2. Dezső (K.-barcika), 3. Vass (Ózd); 45 kg: 1. Ormos (K.- barcika); 49 kg: 1. Szabó (Sze­rencs), 2. Fekete (Ózd), 3. Huszti (K-barcika); 53 kg: 1. Pach (K.- barcika), 2. Budai (ózd). 3. Siro- ki (Miskolci Papp J. SE); 57 kg: 1. Budai (Ózd), 2. Dobos (Ózd), 3. Papp (K.-barcika); 62. kg: 1. Albók (K.-barcika), 2. Cifra (Ózd), 3. Tóth (Ózd); 67 kg: 1. Budai (Ózd), 2. Lajtai (Pécs), 3. Varga (Ózd); 72. kg: 1. Papp (Miskolci Papp J. SE), 2. Mol­nár (ózd), 3. Széli (Pécs); 78 kg: 1. Buczkó (K.-barcika), 2. Roha (Salgótarján); nehézsúlyban: 1. Laigmond József (Szerencs), 2. UrbAn Géza (Miskolci Papp J. SE). (V. Z.) ÜSZÄS ' A parton ugyan még didereg­tek, a vízben azonban már nem jelentett problémát a verseny kezdetekor még rendkívül párás levegő. Három egyesület, a Mis­kolci Spartacus, az MVSC és a Miskolci Postás több mint száz versenyzőt indított a városi baj­nokságon. A némileg hűvösebb időben és az előírtnál melegebb vízben közepes eredmények szü­lettek. A férfi felnőtt bajnokság eredményei: 200 m gyors: 1. Szvétek Lajos MVSC 2.31,4: 200 m mell: 1. Pénz András MVSC 3.37,5; 100 m pil­langó: Kiss Zoltán MVSC 1.10.7; 200 m hát: Kreszács MVSC 2.57,0; 200 m vegyes: Csetényi Spartacus 2.47,1; 4x50 m-es vegyesváltó: MVSC 2.22,2. Női bajnokok: 200 m gyors: Veres Judit Spar­tacus, 2.41,8; 200 m mell: Kár­mán Éva Spartacus 3.21,6; 100 m pillangó: Tollas E. Postás 1.40,0; 200 m hátúszás: Kármán Éva Spartacus 3.04,1; 200 m vegyes­úszás: Kármán Éva 3.08,4; 4x50 m vegyes váltó: Postás 3.35,0. Az ifjúsági fiúszámok győztesei: 100 m gors: Csótai Spartacus 1.04,5; 100 m mell: Dömötör Spar­tacus 1.24,1; 100 m pillangó: Csó­tai Spartacus 1.13,8; 100 m hát; Kürti Postás, 1.17,4; 200 m ve­gyesúszás: Kürti 2.54,0; 4x50 m- es vegyes váltó: Spartacus 2.19,8. Leány ifjúsági győztesek: 100 m gyors: Payrics Sparta­cus 1.18,0: 100 m mell: Madarasi 1.29,2; 100 ni hát: Trócsányi Spar­tacus 1.35,4: 200 m vegyes: Ma­darasi 3.08,5; 4x50 m-es vegyes­váltó: Spartacus: 2.41,2. Biztos gYőzeiem Papp J. SE—Volán 3:1 (1:0) Vasárnap délben mintegy 400 labdarúgó szurkoló foglalt helyet a Népkert oly sok csa­tát látott nézőterén. A bajnokság végeredménye szempontjából döntő fontos­ságú mérkőzést vívott a nép­szerű miskolci labdarúgó­csapat. Halász Károly, a Papp József SE edzője, küzdelmet, nagy harcot várt a fiaitól. A csapat játékosai megfeleltek h»sárlabda hiB I. mérkőzés első részében, har- szezonban még nem nyújtot­tak ilyen, nagyszerű játékot. Ritkán látott, szép, sportszerű küzdelemben győztek a fővá­rosi együttes ellen, s tettek jelentős lépést a bent mara­dás felé. Góllövők: Dutkievics, Re- gőczi, Krisztián, ill. Merényi. Jók: Bakos, Machai, Krisz­tián (a mezőny legjobbja.) (felföldi) Kiskunfélegyházán Baja ellen Bajai Bácska Posztó—DVTK 121:80 (54:41) Az NB I-es bajnokság ta­valyi ezüstérmese technikai okok miatt otthonától 110 km-re kénytelen rendezni mérkőzéseit, így a tegnapi találkozóra is Kinkunfélegy- házén került sor. ▲ diósgyőri fiúk csak a mérkőzés első részében har­minc pontig bírtak lépést tar­tani a vendéglátókkal. A II. félidőben fokozatosan elhú­zott a bajai együttes, s vég­eredményben biztosan sze­rezték meg a győzelmet és ezzel a két bajnoki pontot is. A diósgyőriek közül Bauman, Kelemen és Gallyas nyújtott elfogadható játékot. K. N. Tamás gyenge napja Nem sikerült az ismétlés Dunaújvárosban mindenki hazai győzelmet várt, hiszen a két pontra nagyon nagy szükségük volt. Tátrai edző a mérkőzés előtt így nyilat­kozott: „Remélem, a Csepel elleni jó mérkőzésből sikerül valamit átmenteni a mai napra”. 14 órakor Vízhányó játék­vezető sípjelére az alábbi összeállításban lépett pályára a két csapat: Dunaújváros: Aezél — For- maggini, Oláh, Csepecz, So­mogyi, Ruppert, Simon, Végh, Nagy E., Csörgő, Bartók. DVTK: Tamás — Török, Gál, Salamon, Sáfrány, Rutt- kay, Hajas, Vass, Fekete, Horváth, Haffner (Koppá). Élénk iramban, hazai tá­madásokkal kezdődött a mér­kőzés. A 3. percben az első NB I-es mérkőzését játszó hazai játékos, Végh elfutott és közelről a hálóba lőtt, azon­ban Vízhányó játékvezető nem adta meg a gólt. A diós­győriek tovább rohamozták a hazaiak kapuját, ezek a tá­madások azonban kevésbé veszélyeztették a íól védő Aezél kapuját. Rendkívül erős védelmi fal húzódott a dunaújvárosi kapu előtt, For- maggini vezetésével teljesen „megszállták” a hazaiak a 16-ost. A Dunaújváros már a 2. percben megszerezte a vezetést. Egy nagy­szerűen beívelt labdát Csörgő lefejelt és az ugyancsak újonc Bar­tók mintegy 8 méterről a kimozduló Tamás mellett a jobb sarokba lőtt. (1:0.) A 20. perc­ben a leálló diósgyőri védelem mellett Nagy a fél pályáról elindulva átcselezte magát, s mintegy 20 méterről hatalmas lövést küldött a diósgyőriek kapujára, ami (sajnos) a hálóban kötött ki. (2:0.) A gól után többet, s veszé­lyesebben támadott a DVTK, a csatárok azonban sorra ki­hagyták a kínálkozó helyzete­ket. Horváth 12 méterről kül­dött hatalmas lövését Aezél kiütötte ismét Horváth elé, aki a kapu torkából az oldal­hálót találta el. A 3. gól a 48. percben született. Csörgő lefu­totta a diósgyőri védel­met és lövése a kimoz­duló Tamás hasa alatt jutott a hálóba. (3:0.) A második félidőben a DVTK együttesébe Haffner helyére Koppá állt be. A diósgyőri együttes ebben a játékrészben lényegesebben több támadást vezetett, ezek­ben nem volt azonban átütő erő, így nem jelentettek ko­molyabb veszélyt a hazaiak kapujára. A dunaújvárosi vé­delem biztosan állt a lábán, sorozatosan visszaverték a DVTK szórványos, de gyenge ellentámadásait. Az 53. perc­ben Horváth szépíthetett vol­na, Vass labdáját azonban elvétette, nem tudta lekezelni a tizenegyesen, így odalett a helyzet. A 60. perc után mint­ha mind a két csapat elfáradt volna, ellaposodott a játék. A kínálkozó helyzeteket egyik együttes sem tudta kihasz­nálni, s így az eredmény a hátralevő időben már nem változott. A találkozó nem úgy indult, hogy a Diósgyőr ilyen gólarányú veresé­get szenved. Sajnos, a korai gól letörte a DVTK-t. Támadásaikban s a csatá­rok játékában nem volt ele­Dunaújváros—DVTK 3:0 (3:0) gendő átütő erő, s a talál­kozó nagy részében nem tud­ták a hazaiak kapuját igazán veszélyeztetni. A védelem is igen sok esetben zavarba jött. A középpályások játékában sem volt megfelelő szerve­zettség, s a csatársor sem nyújtotta azt, amit a leg­utóbbi mérkőzésen. Aezél, a dunaújvárosiak kapuvédője, válogatott for­mában védett, ez azonban már nem mondható el Ta­másról ! Mintha kissé indisz­ponált lett volna a diósgyőri kapuvédő, két gólban is „benne volt”! A második fél­időben beállított Kopa já­téka nem keltett csalódást, néhány ügyes megoldással, támadással s lövéseivel bebi­zonyította, hogy helye lehet az első csapatban Vízhányó játékvezető jól vezette a találkozót (jobban, mint az elmúlt vasárnapi MVSC—Ózd NB I. B-s mér­kőzést). FORRÓ PÉTER ^ Jaj, megállj! — mintha ezt mondaná a hárítani igyekvő kapus a Papp J. SE—Volán (3:1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzésen. Ügy tűnik (legalábbis a képről), kár volt az erőlkö­désért, hiszen a fehér mezes miskolci csatárokat lesen találta volna a labda! (Szabó István felvétele.) NOVEMBER 19? Ki tudja jobban? Mikor lesz a harmadik mérkőzés? A Csehszlovák Labdarúgó Szövetség vezetői a magyar győzelemmel végződött Dánia elleni mérkőzés után úgy vé- lik.\ hogy most már minden­képpen sor kerül a harmadik Magyarország—Csehszlovákia találkozóra. Éppen ezért meg­keresték az MLSZ-t a mérkő­zés időpontjának és helyének kijelölése ügyében. A tárgya­lásokról Börzsei János főtit­kár szombaton úgy nyilatko­zott, hogy sem az időpontban, sem pedig a mérkőzés helyé­ben nem állapodtak meg. Er­re szerintük csak az Írország elleni mérkőzés után kerülhet Nem kis meglepődéssel hal­lottuk tegnap délelőtt a cseh­szlovák rádió magyar nyelvű sport-adásában, hogy meg­állapodás született a mérkő­zés időpontjára vonatkozóan. Börzsei János három dátumot jelölt meg. A csehszlovák rádió tudósítója ezzel szem­ben már biztosan tudja, hogy a találkozóra november 19-én kerül sor, Hollandia vagy Belgium valamelyik városá­ban. A magyar javaslat ezzel szemben Lengyelország, az NDK vagy Olaszország vala­melyik pályája lesz. Most már csak az a kérdés: kinek van igaza? H. K. Gólzápor — idegenben Kazincbarcikai Vegyész— Ormosbányai Bányász (0:0) Ormosbánya, GOOné.ö. Vezette: Hotter. K. Vegyész: Fillöp — Lipcsei, Ködmön, Szitka, Fejes — Csir- maz. Várhelyi — Szűcs, Varga, Balázs, Komlósi. Edző: Molnár Péter. A Kazincbarcikai Vegyész kiütéses győzelmet aratott, óriási tudásbeli különbség volt a két csapat között. A gólok sorát a 6. percben Varga nyitotta meg, majd a 11. percben újra ő volt ered­ményes. A 22. percben Lip­csei beadását az előretörő Ködmön rúgta be, közelről. Ezután Balázs mesterhármasa állította be a félidő végered­ményét. A nagy fölényre jel­lemző volt, hogy Fűlőp csak a 40. percben kapott először labdát: egy hazaadást! A II. félidőben tovább foly­tatódott a gólgyártás, sor­rendben Komlósi, Csirmaz, Balázs, Szűcs, Várhelyi, Ba­lázs volt a gólszerző. A hazai­ak becsületgólját a 61. percben Tóth szerezte meg. A 12 gó­lon kívül a Vegyész csatárai még több gólhelyzetet ki­hagytak. Ezután, a többszöri ..kitámadás” miatt fellazult Vegyész-védelemben Fü lop­nék is volt több, nagy védése. A Vegyész részéről jók: Fü- löp, Ködmön, Szitka és Ba­lázs. SZABÓ GYULA Bajnokság— kiesés asztalitenisz CSB Asztalitenisz csapataink váltakozó sikerrel szerepeltek a hét végén. A MÉMTE férfi NB I-es csapata nehéz mér­kőzésen nyert a kiesési rang­adón a MAFC ellen, míg a MÉMTE női NB Il-es csapata mindkét mérkőzését meg­nyerte és a hátralevő négy fordulóból már mindössze négy pontra van szüksége a bajnokság megnyeréséhez. A DVTK NB I-es férfi csapata a tartalékos Csepeltől szenve­dett vereséget, és ezzel már kiesettnek tekinthető. Eredmények: MÉMTE—MAFC 14:11 A MAFC végig vezetve biztos győztesnek látszott. 6:3-ra, majd l0:4-re elhúzott, itt azonban egy megtorpanás elég volt ahhoz, hogy a MÉMTE kiegyenlítsen s Engi révén a sorsdöntő mérkő­zésen a vezetést is megszerezze; 11:10 után már könnyedén nyert a miskolci csapat. A mérkőzéseket Tálas (4), Mada*1- rász (4), Engi (3), Dubéczi (2), Egervári (1) nyerte. CSEPEL—DVTK 14:11 A DVTK mérkőzéseit Jónyer (5), Ignácz (3), Szabó (1), Neve- • lits (1), Megadja dr. (1) nyerte. Jónyer legyőzte válogatott tár­sát, Kocsist. MÉMTE—BP. IÚEDOSZ 13:3 Biztosan győzött a MÉMTE NB Il-es női csapata idegenben. A mérkőzéseket Molnár (4), Kozma (3), Kolos (3), Fö’di (3) nyerte. MÉM DUNAKESZI 12:4 Az elmúlt évben még NB I-es csapatot is biztosan győzte le a MÉMTE. Molnár (4), Kolos (3). Kozma (3), Brilla (2) mérkőzést nyert. BP. PETŐFI—B. VOLÁN 14:2 A már kiesett B. Volán két mérkőzését Nyitrai és Sztaro- veczky nyerte. M. SPART.—ÓZDI SPART 14:2 NB III. férfi A győzelmeket Nemesi (4). Op- rável (4). Bartha II. (3). Bartha III. (3) szerezte. HAJDÚNÁNÁSI SPARTACUS— MISKOLCI PEDAGÓGUS 14:2 NB III. férfi A M. Pedagógus két mérkőzé­sét Burdiga és Pric* nyerte. ü. Z.