Déli Hírlap, 1969. szeptember (1. évfolyam, 1-26. szám)

1969-09-22 / 19. szám

M ré&etem !« fehet róla Utánpótlás-válogatott - DVTK 6:0 (4:0) Thomann: Most már bizakodom df. mégy védő, két témadó — mégis túljutott a labda a DVTK védelmén. Szerdán Debrecenben Svédország ellen játszik a magyar utánpótlás-válogatott. A Diósgyőr elleni mérkőzés volt tehát a főpróba az északi ország utánpótlásával való küzdelem előtt. Kézilabda Eiőmérkőzés kén t a Kassán nemzetközi tórnát nyert mis­kolci serdülő válogatott (Hódi Zoltán gyerekei”) a miskolci járási serdülő válogatott el­len győzött 5:0 arányban: Kiss (2), Botos, Mészáros és Schiffmann góljaival. A mérkőzés játékvezetője Szkokán (aki pénteken jött haza Szófiából, ahol — mint mondotta — jó mérkőzésen ..lengetett” a szerdai Slavia— Valenciennes-kupa találko­zón) 16 órakor a következő összeállításban szólította pá­lyára a csapatokat: V-válogatott: Hajdú — Bá­lint, Ruzsinszki, Meggyesi — Halmosi, Vidáts — Szabó, Kocsis, Répás, Müller, Nagy L. DVTK: Veréb — Török, Herr, Sáfrány, Gál — Hajas, Haffner — Vass, Ruttkai, Horváth, Gass. A mérkőzés elején még volt hazai „puskapor”: már az el­ső percben három diósgyőri lövés ment Hajdú kapujára. Horváth 16 méterről leadott nagy lövése méltó említésre, de Hajdú nagy bravúrral ki­ütötte. Az első igazán veszé­lyes támadást a válogatott vezette. A 9. percben Szabó remekül húzott el a jobb szé­len — egy szép csellel be­csapta védőjét —, beadása már átszállt Herren, de Mül­ler lövésre lendülő jobb lába helyett a bal lábáról perdült kapu fölé. A 13. percben Kocsis cse­lezgetett, majd 30 m-ről óriási lövést „suhintott” ka­pura. A lövést Veréb a felső lécre ütötte s szöglet lett be­lőle. (A lelátóra is ,,beszökött” az ősz. Kocsis egy veszélyte­len összecsapásnál a földön maradt s egy szurkoló ezt így „kommentálta”: Kelj fel, hi­deg már a fű!) A 21. percben Halmosi cse­lezgetett a diósgyőri 16-os jobb sarkánál, elment és be­ívelését Müller hanyatt ve­tődve lőtte a jobb felső sa­rokba. 1:0. Ezután a Diósgyőr próbál­kozott. Ruttkai nagy lövése jutott kapu mellé, majd Hor­váth lövését védte Hajdú. A 28. percben Gass ügyetlenke­dett el kecsegtető helyzetet. Ezután tulajdonképpen már csak a gólokat jegyezhettük. A 35. percben Bálint vitte fel a labdát, beadását Müller lekezelte s a kitűnően lyukra futó Kocsis elé továbbította, aki 8 méterről a bal sarokba lőtt. 2:0. A 37. percben óriási vé­delmi hibából esett a 3. gól. Sáfrány a hátráló Herr felé fejelte a labdát, Szabó rácsa- ' pott és a 16-os felé húzott vele. A rárohanó Herrt egy húzós csellel becsapta, tisztán elment és a szöget fogó Ve­réb mellett a bal sarokba lőtt. 3:0. A szünet előtt 2 perccel Szabó Kocsist indította. A menteni akaró Herr lábáról a DVTK kapuja felé pattant a labda. Kocsis elcsípte, a 16-os felé indult, majd a befelé mozduló Herr mellett fino­man passzolt a háta mögött futó Szabóhoz, aki egy csellel Verében is túljutott s köny- nyen rúghatta a labdát az üres kapuba. 4:0. (Ennél a gólnál Herr két­szer is nagyot hibázott.) A szünetben mindkét csa­pat cserélt. A Diósgyőrbe Tö­rök, Hajas, Ruttkai és Haff­ner helyére Homródi, Thékes, Sikora és Fekete állt be, a válogatottba pedig Meggyesi helyére Fejes jött be. öt perc sem telt el a máso­dok félidőből, amikor Hal­Atlétika Dőltek a Első látásra is kellemes be­nyomást keltett az újjáépített diósgyőri versenypálya a DVTK első országos atlétikai versenyén. Nemcsak a pálya talaja volt kitűnő, hanem a tájékoztató és technikai be­rendezések is. (.Jelenlegi be­rendezésével a diósgyőri pá­lya alkalmas nemzetközi ver­senyek rendezésére!) A ver­seny részvevői kitűnő ered­ményekkel hálálták meg a korszerű sportlétesítményt. A diósgyőri versenyzők kö­zül Nyitray Zsuzsa az első versenynapon diszkoszvetés­ben, másnap pedig súlylökés­NB II. Északi csoport eredményei Szombat: Papp J. SE—Ormosbánya 2:0 Esztergom—B. Bányász 4:2 BVSC—Ikarus 3:0 KFSE—Salg. Kohász 1:1 Vasárnap: Kisterenye—Ny.háza 4:0 Kazincbarcika—V. Izzó 0:0 EVTK—Sátoraljaújhely 1:3 Volán—BEAC 6:3 most a lű-oson kívülről ka­pura lőtt, Veréb későn vető­dött s a „fű alatti” labda a hálóba vágódott. 5:0. . "'--'■ben egy beadást Szabó háttal állva, ollózva akart kapura küldeni, de a leperdült a lábáról, Halmosi elé került, aki 22 méterről ritkán látható óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 0:6 után már nagy volt a füttyszóval is kifejezett mél­tatlankodás a nézőtéren, s egyre többen emlegették a következő vasárnapot. Mi lesz a Dózsa ellen?! Amit láttunk, valóban nem biztató, de az is igaz, hogy a fő cél most az volt: megfe­lelő edzőpartnert kapjon az U-válogatott. Bár egy-két gólt azért szívesen láttunk volna Hajdú kapujában is! * A soron következő Diós­győr—Újpesti Dózsa mérkő­zésre a DVTK elnöksége elő­vételben is árusítja a jegye­ket: mindennap reggel 9 órá­tól a diósgyőri stadion sport­irodájában. HORVATH KALMAN NYITRAY PÉTER csúcsok ben állított fel új megyei csúcsot. Kispálné 6 méteren felül ugrott távolba. A férfi versenyzők közül az ózdi Kövesdi 400 m-es síkfutás­ban a legjobb idei magyar eredményt érte el. Magasug­rásban 190-et ugrott Tatai, rúdugrásban Raáb is közel állt a csúcs megjavításához. Kár, hogy csak néhány fő­városi versenyző indult ezen a jól sikerült versenyen. A női versenyszámok jobb ered­ményei: 100 m: Kispálné (U. Dózsa) 12,4; magasugrás: Ve­réb (DVTK) 140 cm. Diszkosz­vetés: Nyitrai (DVTK) 52,10 m, 2. Józsa (Ó. Kohász) 39,88 m. Súlylökés: Nyitrai 14,27 m. 100 m gát, női: Kiss (Nyír­egyházi Tanárképző) 14,3; tá­volugrás: Kispálné (Ü. Dózsa) 601 cm. Férfi versenyszámokban: 400 m: Kövesd! (Ö. Kohász) 47,7; 1500 m: Fábián (DVTK) 4:01,6. Távolugrás: Körösi (MVSC) 652 cm. Súlylökés: Raáb (DVTK) 14,36 m. 10 km-es gyaloglás: Beik (Or­mosbánya) 52:20,8. Magasug­rás: Tatai (DVTK) 190 cm. Rúdugrás: Raáb (DVTK) 395 cm. N. P. Bravúros gyizelem A Kilián Gimnázium tor­natermében találkozott a DVTK-val a kosárlabda NB II. keleti csoportjában ve­zető és vasárnapig' veretlen Szolnok. A diósgyőri leányok, akik tavasszal jó néhány mérkő­zést kiengedtek a kezükből, lassú belemelegedés után biz­tos 62:51 arányú győzelmet arattak. A mérkőzés kevés szép él­ményt nyújtott. Sok volt a dulakodás a kosarak alatt, derekasan, sokszor férfiasán küzdöttek a csapatok tagjai. Jellemző a mérkőzés képére, hogv a DVTK ellen 47 bün­tetőt ítéltek a játékvezetők. 35 labdát adtak le és 44-szer dobtak kosárra — sikertele­nül. A jövőben jobban kell vi­gyázni a fölösleges személyi hibákra, hiszen a játékidő meghosszabbodott s célsze­rűbb, ha egy-egy kulcsjáté­kos a kispad helyett a pá­lyán tartózkodik. (Holyevácz például 1 perc alatt három személyi hibát vétett.) A diósgyőriek közül Lugo­si Katalin és Csathó Erzsébet érdemel dicséretet 31, illetve 15 pontjáért. A fiatal Tóth Kati üevesen lefogta az el­lenfél irányító játékosát. A látottak alapján, és is­merve az erőviszonyokat, ősz­szel a diósgyőri lányok nem­igen találnak legyőzőre, s jö­vőre összekovácsolódva, baj­noki reményekkel indulhat­nak az új bajnokságnak. KARÁDI NORBERT Gy. Dózsa—BKV Előre Bp. Spartacus—Videoton vasárnap Ganz-MAVAG—SZEOIí Szív. MÁV—FÖSPED Száll. Békéscsaba—Pécsi B. SZMTE—Ózd Kecskemét—MVSC Oroszlány—ZTE Várpalota—Nagybátony ÖSSZESEN: (I. Végeredmény 2. I. félidő-2. ma) A versenyzési lehetőség biztosítása érdekében vasár­nap a MÉMTE rendezésében Zöld szalag vitorlásverseny megrendezésére került sor. Ideális vitorlásidő fogadta a csekély számú induló gárdát. Váltakozó szélben küzdött a négy hajóosztály az újonnan alapított Zöld szalagért. Fe- renczi S. (MÉMTE) magas pontszámmal nyerte az M- yolle kategóriát Boros F. és Boros A. (DVTK) versenyzői előtt. MÉMTE-siker született a Cadett-hajóosztályban a DVTK—VIDEOTON ,24:20 (13:11) NB I. B férfi. Diósgyőr. A diósgyőri együttes az első félidőben is lendületesen tá­madott. Sok remek támadás­befejezést láthattunk „szem- revaló” gólokkal. De a véde­kezést a szokásnak megfele­lően ezúttal is elhanyagolták* és szorosabbá vált a küzde­lem. A második félidőben fe­gyelmezett védekezéssel és gyors játékkal, kitűnő hajrá­val növelték előnyüket a diósgyőriek, és megszerezték az igen értékes 2 pontot. Leg­jobb dobó: Marosvári Túzo­ké, Darnyi 4—4, Csík 3. DVTK—BEAC 19:5 (8:3) NB II. női, Diósgyőr. A diósgyőri együttes hétről hétre javuló formát mutat. Már az első félidőben Baj­noknő eredményes játéka ré­vén jelentős előnyhöz jutott a hazai csapat. A II. félidő­ben is változatlan hevesség­gel támadtak a diósgyőriek, Brunyánszki pedig kitűnő vé­dést mutatott be: 3 hétméte- res büntetőt is kivédett. Ld: Bajnoknő 11, Kolcza II. 5. N. P. DEBRECENI ÉPlTÖK— MISKOLCI BÄNYÄSZ 23:21 (10:10) Debrecen, NB II. férfi. Ve­zette: Megyik. Óriási meglepetés! A mér- kőzés ' nagy részében fej-fej mellett haladt a két együttes, ezt bizonyítja a 10:10-es fél­idő. A bajnok jelölt perecesiek sokkal jobban kombináltak, 1. 2. 3. 4. 1:1 1:0 0:1 2500 3:2 *:l 2:1 5000 0:2 OH) 0:2 5000 3:0 1:0 2:0 2500 2:2 2:1 0:1 6000 l:l 0:1 1:0 1500 2:1 2:0 0:1 4000 2:1 2:0 0:1 1300 2:0 1:0 1:0 3000 26 13 13 30 800 II. félidő eredménye i. nézők szá­Nagy—Varga páros révén. A második és a harmadik he­lyen Endrédy—Móricz (Justi­tia) és Kiss—Kiss (DVTK) végzett. A Kalózok küzdelmé­ből Ferenczy F.—Tardi (DVTK) került ki győztesen, legyőzve a Kinter fivéreket (MÉMTE) és a Ferenczy Z.— Tápai (MÉMTE) legénységet. A legszebb és legizgalmasabb versenyt a finnesek vívták. A nagy csatát Tóth (Justitia) nyerte meg Juhász (MÉMTE) és Tavassy (DVTK) előtt. (tövey) ügyes bejátszásaik voltak, de az erélytelen játékvezető döntő pillanatokban gyakran megállította őket. Ezzel a ve­reséggel erősen megcsappant a Miskolci Bányász esélye a bajnoki cím elnyerésére. Gólszerzők: Kiss T. 8, Bor­bély, Fodor, Pólyák 3—3, Gera 2, Bachor, Csacsovszky 1—1. Derzsi MISKOLCI VÖRÖS METEOR—MVSC 12:10 (6:3) A nagyszámú szurkolósereg izgalmas játékot és sok-sok gólt várt a két miskolci NB-s kézilabda-együttes találkozó­jától. A nézők ezúttal csalód­tak. Igaz, a Meteor nagy iramban kezdett, s pár perc alatt négy gólt is lőtt, ezután viszont lefékezett, s az egész mérkőzést az utolsó tiz percig a tétlen játék és a sok pon­tatlan lövés jellemezte. A hajrában végre nem csak az iram élénkült meg, hanem a hálók is gyakran zörögtek. Góldobók: Surányi (4), Ne­mes, Simonyi (3—3), Vere- bélyi, ill. Stumpf L. (4), Ha­lász, Kosárkó (2—2), Hoff­man, Wagner. PAPP JÓZSEF SE— HEJÖCSABA 16:15 (5:10) Az első félidőben a csa­baiak kitűnő szélsőjátékkal és ügyes bejátszásokkal lep­ték meg a 4—2-es rendszert gyengén alkalmazó hazaiakat, s jelentős előnyre tettek szert. Fordulás után a Papp József SE 5—1-es hadrendre tért át, s ezzel Bányászék már nem boldogoltak. Ugyan­akkor a kitűnően játszó Pál és Urbán sorozatban lőtte a piros-fehérek góljait, bár Egerszegi a bravúros védések sokaságát mutatta be. A me­gyei rangadó végén a tárgyi­lagos nézők mégis úgy nyi­latkoztak, hogy a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól­dobók: Pál (6), Závodszky (4)* Kozma, Urbán (3—3), illetve Bányász (5), Elérés, Varga (3—3), Tóth, Szénási (2—2).- Monostori — Totó 38. hét 1. Ganz-MÁVAG—Szeged 0:2 2 2. Sz.f.vár MÁV—Fősped 3:0 1 3. Békéscsaba—Pécsi B. 2:2 x 4. Szolnoki MTE—Ózd 1:1 x 5. Kisterenye—Nyiregyh. 4:0 1 6. Mezőkovácsh.—Jászberény 0:1 2 7. Szegedi VSE-Szolnoki MÁV 4:2 l 8. Máza-Szászvár—Dorog 2:1 1 9. Bauxitb.—Pécsi Ércb. 3:0 1 10. Napoli—Fiorentina 0:1 2 11. Palermo—Internazionale 1:2 2 12. Torino—Sampdoria 2:1 1 13. Verona—Juventus 1:0 1 Pótmérkőzés: 14. Kaposvári Táncsics— Szekszárd fr*.3 2 Mégy megyéből — 3 induló! Változatlanul mérsékelt ér­deklődés jellemezte a Mis­kolcon lebonyolított területi tornász bajnokság küzdel­meit. Ennek ellenére színvo­nalas küzdelem folyt mind a férfi, mind a női versenyen. A férfi I. osztályban mind­össze 3, a nőknél 2 induló akadt. A II. osztályban már több versenyző küzdött a bajnoki címért. Debrecen és Miskolc versenyzői szerepeltek a leg­több sikerrel. Eredmények: Ifjúsági női I. 0. : 1. Szabó (BEAC) 74,3, 2. Hegedűs (DEAC) 71,4, 3. Frank (DEAC) 68,1. Felnőtt női I. o.c 1. Molnár (DVTK) 72,5, 2. Fe­jes (DEAC) 69,5. Felnőtt női II. o.: 1. P. Nagy (DEAC), 2. Takács (DVTK). 3. Nagv (DEAC). Férfi felnőtt I. o.: 1. Tóth Lajos (DTE) 108,8, 2. Farkas (DVTK) 108,3, 3. Kovács (DVTK). Férfi felnőtt II. o.: 1. Kónya (DTE) 107,9, 2. Tarr (DVTK) 106.4, 3. Lipták (DTE) 104,6. n. r. NB I. B. jegyzőkönyv 24. FORDULÓ SZOMBAT „Puszi-közeiben” — DVTK, országos első osztályú atlétikai verseny. Távolugrás: első Kispálné. Vitorlásás A Zöld szalagért