Déli Hírlap, 1969. szeptember (1. évfolyam, 1-26. szám)

1969-09-01 / 1. szám

SW sjc Tavassy Viktor (DVTK) már kikerült a veszélyes boly­ból és 850-es számú finn dingije gyorsan repíti a bója felé. A helyi kézilabda rangadóm Lendületes játék Miskolci Bányász— Vörös Meteor 31:16 (20:8) A miníegy 400 néző a ve­zető Meteor-gól után nem gondolta, hogy végül Is fölé­nyes hazai győzelemnek lesz tanúja. A lendületesen játszó Bányász-fiúk Borbély és Gera felugrásos lövéseivel perce­ken belül jelentős előnyre tettek szert. A 8. percben már 6:l-re vezettek. Szembe­tűnő volt a két NB Il-es férfi csapat támadójátéka közötti különbség. A Meteor lassú támadásszövésével szemben a Bányász gyakori helycseréi­vel sok helyzetet teremtett a piros-fehérek kapuja előtt. A lövőszázalék is magasan bizonyítja a Bányászok fölé­nyét. A Meteor három hét­méterest kihagyott. A sok szép gól közül a leglátványo­sabb a második félidőben esett, Kiss—Borbély adogatás után Gera dopplerrel beját­szott és Fodor a bal felsőbe lőtt. Góllövők: Borbély (12), Ge­ra (10), Kiss, Fodor (3—3), Bakar (21, Csacsovszky (1),, illetve Surányi, Nemes (5—5), Varga Z., Simonyi (2—2), Fá- zold, Verebélyi (1—1). Ve­zette: Bereczki. M. L. Demény Béla, a DVTK egykori kitűnő balszel,söje, a MEAFC jelenlegi edzője hoz­ta a hírt csapatáról, nem kis örömmel számolva be a tör­téntekről. ' Nagy I. — Horváth, Sza- lontai, Pethő — Kiss, Nagy II. — Csatári, Szabó S,, Palo­tás, Demkó, Szabó P. össze­állításban játszott a MEAFC. Somsály: Kolenicska — Deák 11., Kishegyi, Deák I. — Za­lai, Szabó I. — Jónás, Szabó 11., Földest, Bereznai, Tóth. (A jól játszók nevét dőlt be­tűvel szedtük.) Góllövők: Nagy II., Demkó (az edző­Mályi’tó: Nyeregben a porfelhőlovagok Testvéridre az országúton Széchenyi­emlékverseny Országos házibajnokság volt A borús, esős napok után végre í-agyogó idő fogadta a Borsod megyei Vitorlás Szö­vetség rendezte hagyományos Széchenyi-emlékverseny rész­vevőit a Mályi-tavon. „Szép­séghibaként” említjük meg, hogy más tájakról nem láto­gattak el a borsodi vizekre, így csak a hazaiak küzdöttek a helyezésekért hajóosztályban. A finnesek után ismét Justitia-verseny- zők szerezték meg az első he­lyet, Endrédy—Móricz sze­mélyében. Őket követte a Kiss testvérpár (DVTK), míg a harmadik helyre a Nagy— Varga (MÉMTE) páros ke­rült. (lövey) Vasárnap reggel ismét nye­regbe szálltak az országutak vándorai, a kerékpározók, hogy eldöntsék a hagyomá­nyos Szakolczai emlékver­seny helyezéseit A legna­gyobb érdeklődés a felnőttek és a juniorok küzdelme iránt nyilvánult meg, hiszen Géra Imre, a magyar válogatott erőssége és Négyessy Zoltán, az újdonsült magyar bajnok is ott volt az indulók között. A 100 kilométeres távot az MVSC két sportolója — Géra és Négyessy — végig váltott vezetéssel „hajtott”. A test­vérharcból végül is Géra ke­rült- ki győztesen, az utolsó ötven méteren előzve meg klubtársát. A felnőttek és a juniorok mezőnye a két győz­test mintegy húsz perc múlva követte a célba. Sajnos, ez a verseny is megmutatta, hogy az MVSC két kiváló kerékpározójának Miskolcon, de az egész me­gyében sincs számottevő el­lenfele. örvendetes tény vi­szont, hogy sokat fejlődtek és eredményesek voltak az ifjú­ságiak.-fgy _ Tóth Gusztáv (Justitia) ra­gyogó versenyzéssel szerezte meg az első helyet Juhász (MÉMTE) és dr. Sarkady Sándor (Justitia) előtt a finn dingi hajóosztályban. Az M- yole kategóriában ' Ferenczy Sándor (MÉMTE) pontveszte­ség nélkül állhatott a dobogó legmagasabb fokára, míg a második és a harmadik hely­re a Boros testvérek kerültek s így a DVTK érmeit gazda­gították. Ugyancsak nagy küzdelem alakult ki a kaló­zok versenyében is. Csak a harmadik futamban dőlt el a Ferenczy—Tardy (DVTK) pá­ros javára a verseny, s itt előzték meg a második he­lyezett Kinter F.—Kinter G. és az ifj. Albert—Csorba pá­rost. A közvetlen utánpótlás is jól versenyzett a Cadett A szövetségi kapitány jelenlétében MNK elődöntő Miskolcon Férfi kosarasaink kiestek Szombaton és vasárnap a Kilián Gimnázium tornater­mében rendezték meg a ko­sárlabda MNK egyik férfi elődöntő csoportjának mér­kőzéseit a VTSK, a TFSE, az MVSC és a DVTK részvéte­lével. A nyári festés után frissen felkent teremben né­Hagy árcsökkenés! Jugoszláv sárgaréz krómozott fali csaptelep, krómozott kézi zuhannyal és tartóvillával l/2’-os NIAGARA vattyú 220 elektromotorral BVG I. szivattyú 1 fáz. 220 V 0,5 kW motorral Gumi korongdugó és kádhoz KAPHATÓK A SZAK ÜZLETEKBEN es 0 tip. KNI 55 szi- V 1 fázisú 0,5 HP mosdóhoz régi ár új ár 1120,— 800 2760,— 2160 3190,— 2630 7,80 5 Most érdemes vásárolnil hány akciója inkább jégba­letthez hasonlított, mint kosa- razáshoz. Sérülés szerencsére nem történt, s a nagy esések így csak nevetést vagy bosz- szankodást váltottak ki. Nem sokat használt a cipők be- gyantázása sem. (Rossz nyel­vek, vagy talán egy síző vé­leménye szerint ez volt az oka, hogy a miskolci csapa­tok „kicsúsztak” az MNK- ból, szóval „elViaszoltak”.) Szombati eredmények: VTSK —TFSE 81:56, DVTK—MVSC 96:51, VTSK—MVSC 92:55, DVTK—TFSE 64:52. Vasárnap reggel került sor a továbbjutást jelentő első helyet eldöntő mérkőzésre a VTSK és a DVTK között. A fővárosiak az első öt percben elhúztak és a félidőig tartot­ták is előnyüket (39:30). A vasgyári fiúk álmosan kezd­tek, csak a félidő közepén beállt Eperjessy bátor játéka rázta fel őket. A második fél­időben élénkült a játék, Eperjessy továbbra is jói „hajtott” és Gallyas, a DVTK „dobógépe” is gyakrabban betalált. Hat perccel a befe­i jezés előtt három pontra megközelítették az ellenfelet, de ezek után háromszor „tiszta ziccer” helyzetben szabályosan elcsúsztak. A két méternél is magasabb buda­pesti óriás, Hegedűs viszont kétszer is betalált. Végered­mény : VTSK—DVTK • 72:65. A vasutas fiúk a 3. helyért folyó mérkőzésen sem tudták kihasználni energikus közép­játékosuk, Tóth Attila pont­erejét és vesztettek: TFSE— MVSC 60:46. A mérkőzéseket megtekin­tette Eszéki Rezső szövetségi kapitány is, aki elsősorban a VTSK két válogatottjelölt kö­zépjátékosára volt kíváncsi az Európa-bajnokság előtt. (A legjobb középjátékot azonban mégsem ők, hanem a DVTK-s Eperjessy nyújtotta.) Tetszett a kapitánynak a diósgyőriek 196 centis fiatalja Losonczy, aki a TFSE elleni győzelem fő részese volt. (Nem vették fel a TF-re, úgy látszik, meg akarta nekik mutatni, mit vesztettek!) KARADI NORBERT G61 flilkli döntetlen Moszkvában A világbajnoki selejtezőkre készülő szovjet és lengyel labdarúgó-válogatott vasár­nap a Lenin-stadionban 70 ezer néző előtt barátságos mérkőzést játszott. A szovjet csatársor — akárcsak a své­dek ellen — ezúttal is gyen­gélkedett, így a mérkőzés meglepő, 0:0 arányú döntet­lennel ért véget. Elhozták a kupát Kassáról Miskolci áttörő labdarúgók sikere Nyolc csapat vett részt a Kassán elsőízben megrende­zett nemzetközi úttörő labda­rúgótornán, amelyet volt ki­váló labdarúgójuk, Nepkó András tiszteletére rendez­tek. A miskolci pajtások ve­retlenül hódították el a ván­dorserleget. Eredményeik: Miskolc—Igló 5:0 (1:01, Mis­kolc—Lokomotív-Kosice 2:1 (0:1), Miskolc—Miszíova 1:1 (0:1), Miskolc—Bártfa 5:3 (0:3). A miskolci fiatalok kitűnő állóképességét és küzdőkész­ségét bizonyítja, hogy leg­több mérkőzésükön a máso­dik félidőben fordították meg a vesztésre álló mérkőzé* eredményét. Nemes Péter MEAFC - Somsálv 4:0 (2:0) 4 legjobb: a kapuaki négy gólt kapott szerint 20 évben egyszer látni ilyen szép gólt, amit Demkó lőtt: Szabó P. szöktetését át­emelte Kishegyin és kapásból úgy lőtt a hálóba, hogy a labda az oldallécről pattant be), Csatári és Palotás 11-es- ből. Az első félidő kiegyensú­lyozottabb játéka ellenére is még három gólhelyzetet hagytak ki az egyetemisták, majd a második félidőben döntő fölényt harcoltak ki jobb erőnlétük révén. HORVÁTH KÁLMÁN Későn hangolt az edző...? Hz első két játszma döntött A tapasztalat szerint egy bajnokaspiráns és egy kieső jelölt összecsapása nem eredményez színvonalas, izgalmas küzdelmet. Ügy látszott, hogy e megállapítás igazolódik a Vasas Izzó—MVSC női NB I-es röplabda-mérkőzésen is. A fő­városi lányok az első két játszmát a válogatott Bokros és Si- monyi vezérletével olyan könnyedén nyerték, mintha ellen­fél nem is lett volna a pályán! A mezőnyben és hálónál is egyaránt rengeteget hibázó MVSC ekkor egyszerűen nem tu­dott kibontakozni. A szünetben aztán történt valami. Vagy a vendégeknek szállt fejükbe a könnyű győzelem lehetősége az elfogyasztott Coca-Colával együtt, vagy a vasutas lányokat sikerült Szlovák edzőnek „áthangolni”. Ki tudja? Tény, hogy a harmadik játszmában már egy másik MVSC volt a pályán. Kukucskáné, Orosz és Lévai parádés leütései, Kővári és Os­torházi nagyszerűen időzített feladásai, Tóth önfeláldozó vető- déses mentései nyomán, megcsillant a győzelem lehetősége is. Bár a befejező játszmában végig vezettek a hazaiak, sajnos, a' hajrát idegileg nem bírták, s így a fővárosiak elvitték a két bajnoki pontot. Vusas Izzó—MVSC 3:1 (5, 9, —13, 14).- Monostori — A labda már menthetetlenül, „ponterősen” földet ér. Azt azonban sohasem fogjuk megtudni, hogy ezt a „klasszikus” átnyűlást lefújta-e a játékvezető. Tekézök otthon és idegaihen Az NB II-ben szereplő DVTK a Szegedi Építők csa­patával mérkőzött, s 6:2 (2543:2497) arányú vereség­gel tértek haza. A diósgyőri versenyzők kiváló egyéni tel­jesítménye is kevésnek bizo­nyult a győzelem megszerzé­séhez. « Megyei 1. o.: MÉMTE— Edelény 6:2 (2363:2341). Nagy Munkás-fölénnyel indult a találkozó. A rendkívül bal- szerencsésen versenyző Szé­kely Istvánnak azonban mindössze egy fán (!) múlott a pontszerzési lehetősége s ez kihatott az utolsó párban dobó dr. Barna teljesítmé­nyére is. 1\B III.