Kegyes tanítórendi Szent József katolikus gimnázium, Debrecen, 1941

Tanulmányi és egyéb iskolaközi versenyek. Május 12-én zajlottak le Budapesten az országos gimnáziumi tanulmá­nyi versenyek, a középiskolai ifjúság nagy szellemi tornái, amelyek arra hiva­tottak, hogy ország-világ előtt a szellem teljesítményeire hívják fel a figyel­met. Iskolánk három kiváló növendékét küldte fel erre a versenyre: magyar­ból vitéz Ábrahám Andrá3, latinból Szentandrássy Tibor és fizikából Bába Miklós VIII. o. tanulókat. Vitéz Ábrahám András a magyar nyelv és irodalomból valamennyi ver­senyző középiskolás előtt az első helyet vívta ki magának és intézetének. Az elmúlt év tavaszán a debreceni Tisza István Tudományegyetem Csüry Bálint professzor emlékére Táj- és Népkutató pályázatot tűzött ki egyetemi hallgatók és középiskolások számára egyszerre. Áz ország összes versenyzői közül vitéz Várady Szabó Ádám VIII. o. t. harmadik lett. Hegedűs Miklós, Maros Miklós, Málnás Alajos, Nádasi Béla és Sztankay Csaba VII. o. tanulók pedig 40—40 P jutalomban részesültek. Május hó folyamán résztvettünk a kerületi gyors- és gépíróversenyen. Az eredmények még nem ismeretesek. Törvívó csapatunk miután megnyerte a keleti kerület KISOK-bajnoksá­gát, résztvett a Budapesten rendezett országos KISOK bajnoki küzdel­mekben is és országosan az első helyet vívta ki. A tőrcsapat tagjai: Erhardt Tivadar, Bozóky György, Sarkadi Róbert VII. o. t. és Makk Mihály VI. o. t. Céllövő-csapatunk résztvett az 1941. október 19-én rendezett városi levente-versenyen és csak a Tud. Egyetem és a Gazdasági Akadémia lövői előzték meg. Á középiskolások között első lett. Az 1941. október 26-án ren­dezett meghívásos egyéni versenyen pedig Nagy Géza VIII. o. t. egyénileg is első lett. 1942. június 7-én a Cserkészkerület versenyén Debrecen város ván­dordíját ismét cserkészcsapatunk céllövői szerezték meg. Sportkörünk úszószakosztályának tagja szerezte meg ebben a,z évben Debrecen legjobb fiú úszója címet. Az úszókeret nagyváradi, ungvári, nagy­kállói és debreceni kiváló eredményei után résztvett szeptember 20-án Buda­pesten a KISOK országos úszóversenyein is és országos viszonylatban a har­madik, vidéki viszonylatban az első helyet vívta ki magának. Intézetünk jégkorong csapata miután megnyerte a kerületi KISOK jég­korong bajnokságot, továbbá a középiskolások összetett versenyét Debrecen­ben, résztvett az 1942. február 2-án rendezett országos KISOK jégkorong baj­nokságban és a budapesti ev. gimnázium és a kassai felső keresk. iskola csa­pata mögött a harmadik helyen végzett. Az intézet atlétái az október 6-i kegyeleti váltófutásban elnyerték a középiskolások vándordíját. A június 6—7-én rendezett keletmagyarországi atlétikai küzdelemben Keletmagyarország ifjúsági diszkoszvető-bajnoka Nagy Sándor IV. ker. magasugró, gátfutó és 400 m-es futóbajnoka Fuchs Elemér VIII. o. t. lett. Nagy Sándort, Tóth Miklóst és Fuchs Elemért atlétikai eredményei alapján a Magyar Atlétikai Szövetség felvette a Magyar Jövő keret tagjai közé. Tornászaink közül a városi jelvényszerzőversenyen harmincan szereztek ezüst- és bronz-jelvényt. A március 1-én rendezett kerületi versenyen a II. és III. osztály csapatbajnokságát intézetünk növendékei nyerték meg. Kin Antal és Galambos László teljesítményei voltak egyénileg kiemelkedők. Kosárlabdában intézetünk csapata nagy fölénnyel verte a debreceni középiskolák csapatait. • A labdarúgás terén intézetünk csapata a Szent László-kupáért folyó küzdelemben kiesett ugyan, de megnyerte a kerületi KISOK bajnokságot. 24