Kegyes tanítórendi Szent József katolikus gimnázium, Debrecen, 1941

volt növendéke, Müllner Róbert kapta 100 m. gyorsúszásban elért 1 p. 7.8 mp. átlagideje alapján. Háziversenyünk is igen jó eredményeket hozott. Az utolsó és egyben a legnagyobb vers'enyünk az országos KISOK úszó­bajnokság volt, melyet a KISOK Budapesten szeptember hó 20-án rendezett a margitszigeti uszodában. Intézetünket: Berger P. VII.. Csócsits L. III. ker., Puskás P. VIII. és Mohácsi J. VII. oszt. tanulók képviselték az orsz. KISOK­bajnokságon olyan úszókkal szemben, mint Táltos és Barbácsi. A 100 m. gyorsúszó bajnokságban: III. Puskás P. VIII. 1 p. 6 mp. 100 m. hátúszóbajnok­ságban: II. Mohácsi J. VII. 1 p. 22 mp. igen jó idővel. Műugrásban: II. Csó­csits L. III. ker. 3x100 m. vegyesváltó bajnokságban: IV. lett Mohácsi, Berger, Puskás csapatunk 4 p. 0.5 mp. idővel. Gimnáziumunk a középiskolák közötti pontversenyben országos viszonylatban III., míg vidéki viszonylatban első helyezést ért el, ami általános feltűnést keltett. Szakosztályunk működése alatt ez az iskolai év volt a legeredményesebb. Atlétikai szakosztály. Vezetőtanár: Schmidt Gyula testnevelési tanár. Szakoszt., kapitány: Nagy Sándor IV. ker. oszt. tanuló. Atlétáink ebben az iskolai évben is jó és jelentős eredményeket értek el az atlétikában. Mult évben elért eredményei alapján, a Magyar Atlétikai Szövetség Nagy Sándor IV. ker, Tóth Miklós VIII., Fuchs Elemér VIII. oszt. tanulókat felvette a „Magyar Jövő Keret" tagjai közé. A kitüntetés számba menő meghívás serkentőleg hatott atlétáink további működésére. Az iskolai év elején, októben 6-án arattuk első nagy győzelmünket a 13 aradi vértanú emlékére rendezett Kegyeleti váltó-futóversenyben. Intézetünk kiváló váltó csapata: Puskás P. VIII., Nagy J. IV. ker., Mátrai I. ker., Galam­bos L. VI., Bezerédy K. III. ker, Felföldi L. III. ker., Fuchs E. Vili. Kápolnai VIII. Környei VIII. és Tóth M. VIII. oszt tanulók, a középiskolák közötti versenyben I., míg az összes alakulatok versenyében igen erős küzdelem után a második helyre szorult. Március 14-én a Debreceni Torna Egyesület fedettpálya versenyén, március 22-én a Debreceni Egyetemi Atlétikai Club rendezésében lezajlott mezei futóversenyen, április 12-én a kerületi mezei bajnokságban, április 26-án a pályaversenyen kiválóan szerepeltek atlétáink. Május 31-én a hősök emlékére rendezett váltófutásban csapatunk II. lett. Június hó 6. és 7-én volt Kelet-Magyarország ifjúsági atlétikai bajnok­sága, melyen az alábbi eredményeket értük el. Kelet-Magyarország 1942. évi ifj. diszkoszvető bajnoka: Nagy S. IV. ker. o. t. 34.30 m. Súlylökésben II. Nagy S. IV. ker. o. t. 11.20 m. Magasugrásban bajnok: Fuchs E. VIII. o. t. 170 cm. 110 m. gátfutásban bajnok: Fuchs E. VIII. o. t. 20 mp. 400 m. sík­futásban bajnok: Fuchs E. VIII. o. t. 56.2 mp. 400 m. gátfutásban II. Fuchs E VIII. o. t. 68.2 mp. 100 m. síkfutásban: IV. Fuchs E. VIII. o. t. 11.8. Intézetünk két atlétája négy kerületi bajnokságot, két második és egy negyedik helyezést ért el az ifj. bajnokságban. Ez iskolai év végeztével atlétáink legjobbjai meg­válnak iskolánktól, de reméljük, hogy akadnak utódok, akik pótolni fogják veszteségünket. A kosárlabda szakosztály. Vezetőtanár: Schmidt Gyula test­nevelési tanár. Szakoszt. kapitány: Hollós László VII. oszt. tanuló. Az előző évekkel szemben szakosztályunk ebben a tanévben a már rendel­kezésre álló felszerelésekkel teljes erővel munkába kezdhetett. Igyekeztünk a több' debreceni iskolának kosárlabda szakosztályával is érintkezésbe lépni és így két iskola közti mérkőzést tudtunk rendezni. Itt tünt ki, hogy iskolánk a kosárlabda terén mennyire kimagaslik a többi iskola közül ! Április 18-án rendeztük az első iskolaközi mérkőzést. Ellenfelünk a Református Gimnázium csapata volt. 42