Kegyes tanítórendi Szent József katolikus gimnázium, Debrecen, 1935

54 ugyancsak e napon, Pünkösd vasárnap délután, a debreceni kato­likus iskolák által rendezett „Éneklő Ifjúság" ünnepélyen. Ter­mészetesen a gyakori szereplés néhány pótló-énekóra betoldását tette szükségessé. Az eredmény azonban mindig kárpótolt a fá­radságos munkáért. A zenekar vasárnaponként tartotta próbá't. A 24 tagból álló szalonzenekar indulókat és könnyebb, dallamos darabokat tanult meg. Idén csupán két alkalommal, febr. 2-án és március 15-én sze­repelt. Növendékeink közül igen sokan tanulnak zenét és remél­hető, hogy egy-két éven belül komoly zenemüvek előadására al­kalmas zenekar toborozható. 8. Gyorsírókör. Vezetőtanára: Sörlei Zsigmond. Ifjúsági el­nök Magyar Károly VIII. o. t. A kör tartott két felolvasóülést és hetenkint két gyakorlóórát. A gyakorlá'j igen szép eredménnyel járt, mert a versenyeken a tagok szép sikerrel szerepeltek. December 4-én helyi versenyen elért eredmények: 250 fokon első Magyar Károly VIII. o., második Rényi András VII. o. t. 100 fokon első Nagybákay Péter V. o. t. Február 4-iki helyi versenyen: 120 fo­kon első Nagybákay Péter V. B. o. t. Ápril's 18-án kerületi ver­senyen: 200 fokon első Rényi András VII. o„ második Magyar Károly VIII. o. t., 150 fokon második Nagybákay Péter V. B., 100 fokon első Bajnok Béla V. B. o. t. Június 8-án 60 fokos sza­batossági versenyen Németh József IV .B. o. t. második lett. Ezenkívül még több kisebb helyezést is értek el a tagok. A kör három folyóiratot járatott: Gyorsírástudomány, A Magyar Gyors­író Szemle, írás. A kör vagyona 18.82 P készpénz. 9. Sportkör. Intézetünk sportköre a KISOK debreceni kerüle­téhez tartozik 256. igazolási számmal. Díszelnöke: Dr. Kari Já­nos igazgató. Vezetőtanára: Auer Kálmán rendes testnevelési ta­nár. Ifjúsági elnöke: Rentka László VIII. o. t„ alelnök: Hüttl Tivadar VII. o. t„ főtitkár: Somlai F. VIII. o. t„ titkár: Bárány J. VII. o. t., főpénztáros: Diczig G. VIII. o. t„ pénztáros: Hüttl K. VII. o. t„ főszertáros: v. Boskó K. VIII. o. t., szertáros: Pausz L. VII. o. t Az egyes szakosztályok működéséről az alábbiakban számolunk be: Torna. (Vezető: Rentka L. VIII. o. f.) Intéze­tünk tornatermében gyakoroltak növendékeink s első nyilvános szereplésük dec. 8-án a D. T. E. tornacsarnokában volt, ahol a M. O. T. E. Sz. jelvényszerző versenyén negyvenketten indultak s 16 bronz-, 26 vasjelvényt nyertek. — Febr. 26-án a M. O. T. E. Sz. kerületi versenyen csapatunk második lett. — Márc. 1-én a helybeli Ref. gimnáziumban tartott kerületi középiskolai bajnoki versenyen csapatunk I. osztályú minősítéssel 6. helyen végzett tizenkét iskola közül. Egyéniben Klencs J. IV. A. o. t. hatodik lett. — Május 23-án az intézetünk udvarán tartott tornaünnepé­lyen a szertornaverseny eredménye a következő volt: Intézetünk eiévi tornászbajnoka: Rentka L. VIII. o. t. 83.8 ponttal. 2. Mii-