Kegyes tanítórendi Szent József katolikus gimnázium, Debrecen, 1935

57 nckságot, amelyen a debreceni iskolákon kívül vidékről is sokan indultak. A csapatbajnokságot mi nyertük. De bajnokok lettünk a páros versenyben is (Diczig G.—Zalai J. VIII. o. t.) Egyéni­ben 2. Horváth L. VIII. o. t. 3. Zalai J. VIII. o. t. Kiválók vol­tak még vitéz Boskó K„ Pál I., Szirmay T. VIII. és Barabás M. VI. A. o. tanulók. — Asztali tennisz. (Vezető: Pál I. VIII. o. t.) Házi versenyünk október 21—23-án volt. Egyéniben 1. Barabás M. VI. A. o. t. 2. Horváth L. VIII. o. t. 3. Pál I. VIII. o. t. 4. Czakó L. VIII. o. t. 5. Szoboszlay A. VIII. o. t. Párosban 1. Barabás—Czakó. 2. Pál—Szoboszlay. 3. v. Boskó—Horváth. — A kerületi középiskolai bajnokságot is megnyerte csapatunk, vala­mint az egyénit Barabás M. míg a párost a Barabás—Czakó pár. Barabás M. VI. A. o. t. az országos bajnokságban is indult, ahol második lett. — Kosárlabda. (Vezető: vitéz Boskó K. VIII. o. t.) A kosárlabda játék fejlődése ez évben érte el nálunk a verseny­képes fokot, amiáltal oly közkedveltté vált növendékeink között, hogy amikor háziversenyeink voltak, úgyszólván az egész gimn. ifjúsága ott volt. A bajnokságot a VI. A. osztály Barabás, Fe­jér, Fekete, Rákos, Serly csapata nyerte. — Labdarúgás. (Vezető: Kovács E. VIII. o. t.) E szakosztály tagjaival rendszeresen az Egyetemi pályán gyakoroltunk, de voltak edző-mérkőzéseink Deb­recen összes labdarugó pályáin, amiáltal a különböző talajokhoz is hozzászoktattuk őket.A szorgalmas edzéseknek meg is lett az eredménye^ amennyiben megnyertük a debreceni tankerületi baj­nokságot, sőt az országos vidéki bajnokit is. Ez utóbbi mérkőzés június 7-én folyt le Debrecenben, a Stadionban a szegedi tan­kerületi bajnok Felsőipariskolával közel 4000 néző előtt.Hatalmas küzdelemben 3:2 arányban győztünk. Ezáltal mi lettünk a buda­pesti Szt. István (Mester u.) felső kereskedelmi iskola csapatá­nak ellenfele az országos bajnoki címért. Ezt a mérkőzésünket június 14-én Budapesten játszottuk le, amelynek eredménye 7:1 a budapestiek javára. A bajnoki mérkőzéseket játszó csapat tagjai Kovács E., Ko­vács P., Czakó L., Horváth L., Bellán Gy, VIII., Jacsó J., Ma­gyar G., Saáry Gy., Cziger J. VII., Barabás M., Fekete I., Me­rényi F., Ma :linger I. VI. A. és Gulyái J. IV. B. o. tanulók. A debreceni tankerületben most történt meg először, hogy országos bajnok lett. —• Az utánpótlás is reményteljes, mert az aisó osz­tályosok kerületi labdarugó-bajnokságát is mi nyertük. — Május 23-án megtartott házi tornaünnepélyünkön sportköri alapunk javára adományoztak: N. N., 0.20, N. N., Hermann L.-né, Bodnár N., Molnár M., 0.40 P, Szepessy Gy., Orosz I. 0.50 P, N. N.. N. N. 0.80 P, Pusztai J.-né, Ferenczy V., Fehér N„ dr. Szé­kely A., Mészáros F., Faragó L. 1—1 P, Weszelovszky G. 1.60 P, dr. Lindenberger J., Varga A. 1.80 P, dr. Derekassy I. 2 P, Ko­ronkay N. 2.80 P, Bozóky Gy. 3 P, Trásy A. 5 P, amelyekért ezúton is hálás köszönetet mondunk.