Református fögimnázium, Budapest, 1916

VI. Testnevelés

as IX. Éremkiosztás i S. és 4. győztesnél az elsőt ezüst, a másodikat ezüstözött bronz, a harmadikat és negyediket bronz éremmel; 2. győztesnél az elsőt ezüstözött, a másodikat pedig bronz éremmel tüntettük ki. C) Ifjúsági Sport-Club. Tánárelnök : id. Halász Zsiga tornatanár. A Sport-Club ez évi működését 1916. okt. 19-én kezdte meg. Ekkor alakult meg a tisztikar. Ifjúsági Elnök: Sebestyén László, Vili. o. t. Titkár: Rutkay Endre, VIII. o. t. Alelnök: Szabó Jenő, VII. o. t. Főjegyző: Palugyay Miklós, VII. o. t. Aljegyző : Dinnyés Lajos, VI. o. t. Főpénztáros: Melczer Géza, VIII. o. t. Alpénztáros; Csapó Sándor, VI. o. t. Ellenőr: Szilárd Gyula, Vili. o. t. Háznagy: Mészáros Gábor, Vili. o. t. A többi tisztségekre megválasztottak neveit ez alkalommal helyszűke miatt nem közölhetjük. Athletikai versenyt az idén, egyrészt az idő rövidsége miatt, másrészt pálya hiányában, sajnos, nem tarthattunk. Tartottunk azonban egy minden tekintetben kitünően sikerült tornaestélyt, melynek műsora a következő volt: 1. Felső osztályosok felvonulása; szabadgyakorlatok, mialatt az ifjúsági zenekar Csapó Dezső VII o. t. karmester vezetése alatt Schubert: Militar-Marsch-át játszotta. 2. Alsó osztályosok katonai rendgyakorlatai. 3. Felső osztályosok fegyverforgatási és fogási gyakorlatai. 4. Felső osztályosok céllövő versenye: 1-ső lett Szabó Jenő ifj. elnök. 2-ik Köpeczy László VII. o. t. 5. Alsó osztályosok céllövő-versenye: 1-ső lett Ilosvay Lajos Ha. o. t. 2-ik Márton Pál IVa. o. t. 3-ik Marton György VII. o. t. 6. Csapattorna. 7. Mászóverseny. Az első osztályból 1-ső Samu Béla, a másodikból Csékits Sándor, a harmadikból Mesterházy Gábor, a negyedikből pedig Putnik Dragomir lett. 8. Magaskorlátverseny. Holtversenyben sorshúzás útján 1-ső Kassay Attila VII. o. t. 2-ik Fürjes József VIII. o. t. lett. 9. Helyből távolugrás csapatverseny (már délelőtt megtartatott.) 1-sö a VII. o. csapata lett 252 cm. átlaggal. Tagjai: Gyalokaj Géza, Palugyay Miklós, Szabó Jenő, Weingarten Béla, Móricz László. A díjak érmek voltak. Az estély tiszta jövedelme 62,20 3