Evangélikus gimnázium, Budapest, 1892

EGYLETEK. I. Az «Arany János» kör ez évben Lehr Albert tanár veze­tése alatt állott. A kör tisztviselői voltak: Balassa Ödön első titkár, Komlós Arthur és Hilkene Fülöp másodtitkárok, Melczer Lajos főkönyvtáros, Steinacker Harold pénztárnok. A kör 17 rendes ülésében 21 dolgozat biráltatott meg, a szava­latok száma 37. A márczius hóban tartott szabadságünnepély alkalmával hirdetett pályázat eredménye a következő. Verseny szavalaton nyert: Koch Vilmos (VI), Mar Zoltán (VI), Melczer Lajos (VIII). Az alkalmi ódára, Farkas Géza által kitűzött egy arany Beliczay Endre és Rosenthal Jenő között osztatott meg. A szépirodalmi dolgozat díját Balassa Ödön (VIII) nyerte el. Az év végére kitűzött pályázatok eredménye a záró ünnepélyen fog felolvastatni. Az «Állatvédő egyesület» által kitűzött pályázatok eredménynélküliek voltak. A kör Arany János szobrára díszes- koszorút helyezett. A kör könyvtára 13 értékes munkával szaraporodott s így a könyv állomány 806 kötet és 50 füzet. A kör alaptőkéje 300 frt. Összes bevétel 183'00 frt. Összes kiadás 106‘65. Marad 76’35 frt. II. A főgymnasiumi segélyzó'egyesület. Az egyesületnek 319 tagja volt. Bevételek: A múlt évről maradt vagyon: 4485 frt 05, tagdijak 299 frt 03 kr. kamatok és couponok 180 frt 86, a pesti hazai első takarékpénztár adománya 100 frt, Farkas Géza úr 12 frt. a papirjáradék convertálásából eredő különbözet 251 frt 75, — összesen 5328 frt 69 kr. Kiadások: beiratási díjak és tagdíjak 142 frt, vízsgadíj 42 frt, füzetekért és rajztömbökért 71 frt 43, könykereskedői és könyv­kötői számla 265 frt 85 kr. Záloglevél convertálásakor ráfizetés