Szent Benedek Gimnázium, Budapest, 1935

77 a korácsonyi szünetben sem szakította meg, hanem igen szépszámú résztvevő mel­lett a BBTE tornacsarnokában tartott összesen hat gyakorlóórát. A terem áten­gedéséért a BBTE vezetőségének ezúton fejezzük ki köszönetünket. December végén és január elején folyt le a VI., VII. és VIII. o. közötti összetett tornaverseny 10-es csapatok részére nyújtón, korláton, lovon, gyűrűhintán, továbbá svédszekrényen ugrási és a kötélen függeszkedési gyakorlattal. A versenyt izgal­mas küzdelem után a VIII. o. csapata nyerte meg. Az idén a IV. és V. osztályos vívók részére három esetben tartottunk törvívó körmérkőzést. Az első verseny január 22-én volt, melynek helyezési sorrendje a következő: 1. 1. Spannraft József V. o., 2. Marsó V. o., 3. Bogdán V. o., 4, Lipcsei V. o. és 5. Spannraft Sándor IV. o. tanuló. A KISOK a III. és IV. korosztály tornaversenyét január 25-én ismét a Nem­zeti Torna Egylet Tornacsarnokában tartotta meg. Ezen a versenyen is igen ered­ményesen szerepeltek a fiúk, mert a nagy számban induló iskolák csapata között mindkét korosztályban I. osztályú minősítést és második helyezést értünk el. A III. és IV. korosztály csapatainak tagjai a következő tanulók voltak: III. korosztály: Sós, Seidenléder, Borbély, Reiner Endre, Windt, Borbíró V. o., Bisits, Reiner Imre, Ridly, Romek, Schüller és Hegyeli VI. o. tanulók. IV. korosztály: Szokolay, Var­sányi, Luib, Kerényi, Fodor, Schág VII. o., Szakváry, Bongor, Hegedűs, Márton, Székely és Miklós VIII. o. tanulók. A fagy és havazás beálltával megkezdtük a téli sportokat is. Amikor csak az idő engedte, tornaórák alatt átmentünk a dohánygyár udvarára, ahol különösen az alsó osztályosok közül igen sokan megtanultak korcsolyázni. Jéghoki csapataink is megkezdték gyakorlásaikat, az alsósok csapatai főleg a dohánygyár pályáján gyakoroltak és tartották meg az osztályok közti mérkőzéseket, a felsősök csapatai pedig szintén részben itt, részben pedig a BKE műjégpályáján folytatták a mun­kájukat. Az alsósok csapatai közül a III. o. csapata volt a legerősebb. A felsősök válogatott csapata igen sok nehézséggel küzdött a gyakorlásokat illetőleg. Hol a kedvezőtlen időjárás, hol pedig a pályák túlzsúfoltsága miatt nem jutott kellő tré­ninglehetőséghez. Ennek dacára a csapat derekasan végigküzdötte a II. osz­tályú bajnokság összes mérkőzéseit és végül is győztesen került ki abból. A válo­gatott csapat tagjai a következő tanulók voltak: Alemann, Hönich, Schág, Keppler, Schmalz VII. o., Gönye IV. o., Bán V. o., Bisits VI. o. és Sass—Kortsák VIII. o. Mű- és gyorskorcsolyázóink szintén rendszeres és komoly tréninget folytattak. Ennek eredményeképpen a KISOK által jan. 10. és 20. között rendezett versenyeken igen jól és sikeresen szerepeltek. A műkorcsolyázó bajnokságban Kállay VI. o. második helyezést ért el. A gyorskorcsolyázásban a II. korosztály részére 300 m-en Gönye IV. o. szintén második, a III. korosztály versenyében pedig Borbíró V. o. ötödik lett. A IV. korosztály bajnoki versenyében úgy az 500, mint az 1500 m-en első Görög VIII. o. tanuló lett, ezzel egyben megnyerte az összetett bajnokságot s 1936. évre a KISOK bajnoki érmét. Síelőink is kivették részüket a téli munkából. Amikor csak az időjrás engedte, kijártak a budai hegyekbe, ha nem is a versenyzést tartva szem előtt, mégis öröm­mel adták magukat a síelés kedves, örömteljes és egészséges sportjának. Ez évben is egy páran szorgalmasan használgatták a sportkör sí-felszereléseit s a síelés sportjának alapelemeit nagyjából elsajátították. A KISOK által rendezett sílesikló­és futóversenyekben Köhler V. o., Sternischa, Hegyeli VI. o. és Sass—Kortsák VIII. o. tanulók értek el közepes eredményeket.