Szent Benedek Gimnázium, Budapest, 1929

35 Az athlétikai-szakosztály ds megkezdhette az idén működését a BESzKRT. sport-pályáján, melynek szíves átengedéséért ezen a helyen is hálás köszönetünket fejezzük ki a sporttelep vezetőségének. Ugyancsak ezen a modern sporttelepen rendeztük évzáró torna-ünnepélyünket is. Az ünnepélyre meglepően nagyszámú közönség gyűlt össze, s állandóan nagy tetszéssel kísérte a növendékek gyakorlatait, akik tudásuknak legjavát igyekezték adni. A jól sikerült ünnepséget a különböző sportágakban rendezett versenyek győz­teseinek megjutalmazása zárta be. Az iskolai év vége felé a különböző sport-ágakból versenyeket rendeztünk, amelyeknek eredménye a következő: 1. Evezős-verseny. Díjat nyertek Tanos G. VI. o. t., Tanos Ferenc VII. o. t., Vrábel J. VII. o. t., Marencsák E. VII. o. t. és Taugner I. VII. o. t. 2. A vízipoló-mérkőzésben győztes a VI. o. csapata. 3. Uszó-verseny. I. csoport Gundelfingen E. II. o. t. és Mattyasovszky M. báró I. o. t. II. csoport Takács G. és Szabados B. III. o. t. III. csoport Gundelfingen Gy. VI. o. t. és Papp Gy. V. o. t. 4. Tréfás úszóversenyekben győztek: Wagner J., Osterer G., VII. o. t., Spann­berger G., VI. o. t., Kovács D., VII. o. t., Bodó T. VII. o. t., Keppler A. VI. o. t. 5. Céllövő-verseny. Tanos F. VII. o. t., Richter B. és Bezák Gy. VII. o. t. 6. Vívó-versenyek. I. csoport. Sömjén Gy. IV. o. t. és Hegyeli Gy. III. o. t. II. csoport Mattyasovszky T. báró V. o. t. és Murarik Antal VII. o. t. III. csoport Ma­rencsák E. VII. o. t., Czeiszing L. és Mártonffy M. VI. o. t. 7. Torna-verseny. V. osztály. Molnár J., Loschdorffer J., Károlyi K., Erdélyi T., Balogh F., Maronyák Gy., Helyes L. VI. osztály. Darabánt G., Babarczy T. báró, Bruzer J., Gundelfingen Gy., Holló J., Márton L., Spannberger G. és Kelemeny L. VII. osztály. Marencsák E. és Sóós I., Osterer G., Vrábel J., Bodó T., Pajtás A., Szabó L. 8. Atlétikai-verseny. Győztes a 4-szer 100 m-es staféta-futásban a VII. osztály csapata.