I. kerületi magy. kir. állami főgimnázium, Budapest, 1913

IX. Testedző kör

IX. Testedző kör. A testedző kör a folyó iskolai évben a játszótér vagy versenypálya meg­szerzésével járó gátló körülmények miatt forma szerint és idején nem alakult meg. A tanulók azonban a volt tanárelnökök és az igazgatóság belevonásával és tudtá­val mégis működtek, sőt munkájuk előmozdítására a múlt évben fennállott testedző kör megtakarított pénzéből némi pénzsegélyben is részesültek; igy kaptak egy- izben egy football-labdára és több ízben versenydijakra összesen 71 K-t. A múlt évi testedző kör volt tagjainak működése most is athletikára (külö­nösen football-játékra) téli sportra és turisztikára terjedt ki. A kifejtett serény mű­ködés képét a következő vázlat adja: A turisták csekély számuk mellett a megelőző évieket is felülmúló eredményt mutattak fel. Ugyanis összesen 67 kirándulást rendeztek 152 résztvevővel. Egy napos volt 61, több napos 6. A kirándulások közül 36 közönséges gyalogló, 14 erős gyalogló, 6 sziklamászó, 9 ski-, 1 csónak és 1 kerékpár-túra volt. A kirán­dulások terepe volt a budai hegyvidék, a Pilis, Börzsöny és Cserhát. A legtöbb kirándulást vezették Dobovics VII. o. (17), Pilder VII. o. (LC), Kovács VI. b) o. (7), Apor VII. o., Fucks VI. b) o. és Lányi VI. b) o. tanulók (6—6). Télen a szánkók és skik a volt tagok rendelkezésére állottak. A skiket 15- ször, a szánkókat 42-en 21 Ízben használták Dobtovics, Vaikó és Roslaw VII. o. tanulók felelősége mellett). Az athleták múlt ősszel (okt. 2.) a kegyesrendi főgimnázium versenyén a 10X100 méteres stafétái futásban a győztesnél jobb eredményt értek el — ver­senyen kívül. Ugyanitt Frűhan VII. o. tanuló II. lett a helyből való távolugrásban 270 cm-es eredménnyel. Novagkay VII. o. tanuló pedig a távolugrásban ugyancsak II. 594 em el. Mindkettő kis ezüstérmet kapott. Az intézeti bajnokságok szintén megrendeztettek május 4-én a BEAC. lágy­mányosi sporttelepén Himpfner Bála igazgató és Andor Tivadar tanár jelenlétében. Bajnokok és helyezettek : Bély Mihály VI. b) o. (13 mp.) ; 200 m. Nagy István VIII. b) o. (245 mp.); 400 m. Kulcsár Ferenc VIII. b) o. (58 mp.) I., Tntschner Ágost VI. b) o. II., Süllé József VII. o. III. ; 800 m. Siilye József VII. o. (2 p. 20 mp.) ; 1500 m. Weishaus Dezső VIII. b) o. 4 p. 50 mp.) I., Tntschner Ágost VI. b) o. II. ; súlydobásban Novák Béla VII. o. (980 cm.) I., Koch Aurél VII. o. (890 cm.l II.; 100-j-200-j-300-(-400 m. stafétában VIII. b) osztály; 100 m. síkfutásban (I—V.) Hoppe László V. b) o. (12-6 mp.) I., Novák Gusztáv IV. b) o. II., Szabados Ernő IV. b) o. III. ; 4X60 m. stafétá­ban V. b) osztály; 60 m. síkfutásban (I—II.) Körmendi, Gombosi és Bély II. a)