I. kerületi magy. kir. állami főgimnázium, Budapest, 1913

VIII. Perényi-gyorsirókör

62 180 szótag: Teichmann Ernő VI., Stadler Nándor VI. 200 szótag : Thirring Lajos V., Rapcsák Lajos VII. 240 szótag : Kulcsár Ferenc VIII. 260 szótag: Gellér Pál VIII., Kulcsár Ferenc Vili. Az évvégi verseny részletes eredménye a következő. A kitűzött két Perényi dijat (1 — 1 arany) Kulcsár Ferenc Vili. és Nemes Zoltán V. o. tanulók nyerték meg^a 280 ill. 240 szótagos fokon beadott hibátlan munkájukkal. Könyvjutalmat nyertek a 220-as fokon Thirring Lajos V., Novajkay Géza VII., Bikich Lóránd VII., Radnai Endre VI., Némethy László V. a 180 as fokon Batisweiler János VII. és Haeffler István VI., a 16C-as fokon Arnold Ottó V., a 140 es fokon Kálmán Mihály IV. o. tanulók. A nagyobb szabású intézet közi versenyeken is sikerrel vettek részt tagjaink Az 1914. febr. 1. és 2. án rendezett fővárosi versenyen körünk a tanulóink összes munkái alapján az első helyet s a Gyakorló Gyorsírók Társaságától a leg jobb eredményt felmutató intézet részére kitűzőit vándordijat gyorsírókörünk nyerte el. Az egyéni versenyeken körünk tagjai közül a következők nyertek dijat. A 250—300 szótagos versenyen Gellér Pál és Kulcsár Ferenc aranyat, Nemes Zol­tán oklevelet nyert. A 250-es fokon Nemes diszkönyvet nyert. A 200-as fokon Bikich Lóránd, Thirring Lajos, Némethy László diszkönyvet; Rapcsák Lajos ok­levelet kaptak. A 150-es versenyen Berényi Sándor és Novajkay Géza aranyat, Drudarszky Dömötör, Berényi Lóránd, Radnai Endre, Pilcz Béla, Braun Géza disz­könyvet, Vigassy Lajos, Arnold Ottó oklevelet érdemeltek. 120 szótagon Stadler Nándor. Pilcz 3éla könyvet, Haeffler István, Flasch Gusztáv oklevelet kaptak. A 100 szótagos versenyen Batisweiler János, Teichmann Ernő pénzjutalmat Bárdos Lajos, Orbán László, Szigeti Dezső, Orbán János, Kálmán Mihály oklevelet nyertek. Ezeken kívül is több hibátlan munkát adtak be tanítványaink; mindegyikük ugyanis több fokon versenyezve kívánta biztosítani az intézet elsőségét. Még impozánsabb körünk szereplése a május 16—17-én rendezett budapesti irásversenyen. Több mint 40-en adtak be 100-nál több pályamunkát tanulóink, hogy a már megnyert vándordíját újból biztosítsák. A részletes eredményt még nem ismerjük, mert a biráló bizottság ezideig még nem tudott megbirkózni a nagyszámú pályázattal. A vidéki egyesületek közül Eperjes országos hirű kollégiumának félszázados fennállását ünneplő gyorsiróköre hívta meg körünket versenyére. Tanulóink öröm­mel ragadták meg az alkalmát, hogy az észak Magyarországnak ezt a gyönyörű ski városát valamint Kassát is megtekinthessék s gyorsírási tudásukról az idegen­ben is tanúságot tegyenek. Tagjaink közül 16-an .vettek részt a kiránduláson. S bizonyára mindegyikük lelkében feledhetetlen nyomot hagyott a történelmi emlé­kekben gazdag város érdekes renaissance stilü épületeivel s bizonyára kedves emlékű lesz az eperjesiek s különösen Saguly József tanár kitűnő vendégszere­tete is. Itt rójuk le köszönetünket intézetünk segélyzőköre iránt is, mely nagyobb összeggel járult hozzá az útiköltségek fedezéséhez és igy több tanulónak tette lehetővé az utazást, akik különben nem vehettek volna részt a mindvégig kellemes és tanulságos kirándulásban.