Békés Megyei Hírlap, 2007. december (62. évfolyam, 280-303. szám)

2007-12-03 / 281. szám

9 2007. DECEMBER 3., HÉTFŐ SPORT Mire lesz elég az egy pont? kézilabda Nem az akarással volt baj a sorsdöntő mérkőzésen Oláh Gábor (17) ezúttal is magabiztosan játszott, 11 gólja sokat jelentett az egy pont megszerzésében. A jövő heti Tata elleni derbin folytathatja... Kihirdették az Aranylabda-díjat: az AC Milánból Kaká a győztes Kaká, az AC Milan brazil játé­kosa nyerte a France Football magazin által alapított Arany­labdát, a futballvilág egyik leg­nagyobb presztízsű elismeré­sét. Idén a francia lap — szakít­va a hagyományokkal - arra kérte a szavazásban résztvevő 96 szakújságírót, hogy ne csak az Európában szereplőket ve­gye figyelembe, hanem arra a játékosra adja le a voksát, akit a világ legjobbjának tart. A ver­senyt fölényesen, 444 ponttal megnyerő Kaká mögött a Man­chester United portugál klasszi­sa, Cristiano Ronaldo (277) vég­zett a második, Lionel Messi (255), az FC Barcelona fiatal ar­gentin csillaga pedig a harma­dik helyen. ■ Magabiztosan jutott tovább a Belvárosi DK BÉKÉSCSABAI BELVÁROSI DK- SZEGEDI KKSE 33-25 (17-11) Országos Ifjúsági Kupa fiú kézilabda-mérkőzés, Békéscsa­ba, 150 néző. V.: Bum, Nika. A Békéscsaba legjobb dobói: Papp G. 10, Márton, Papp M. 6-6, Cseh, Pap I. 3-3. Végig vezetve, jó játékkal nyertek Perényi László edző ta­nítványai az NB I B-s vendégek ellen. Az NB Il-es békéscsabaiak si­kerükkel a legjobb tizenhat kö­zé kerültek az idei kupasoro­zatban. ■ TOT A Totó 48. heti eredményei: 1. Bremen-Hamburg 2-1 1 2. Cottbus-Karlsruhe 2-0 1 3. Hertha-Leverkusen 0-3 2 4. Schalke-Bochum 1-0 1 5. VfB Stuttgart-Dortmund 1-2 2 6. Wolfsburg-Frankfurt 2-2 X 7. Duisburg—Nürnberg 1-0 1 8. AC Milan-Juventus 0-0 X 9. Fiorentina-Internazionale 0-2 2 10. Blackburn-Newcastle 3-1 1 11. Portsmouth-Everton 0-0 X 12. Aston Villa-Arsenal 1-2 2 13. Liverpool-Bolton 4-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Bielefeld-Bayern München 0-1 2 ERSTE-BÉKÉSI FKC-KOMLÓI KSK 30-30 (16-16) NB I-es férfi kézilabda-mér­kőzés, Békés, 600 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Békés: Nagy L. - Djuricin 2, Pavlovics 5, Trivkovics 1, Kocsis 2, KOP- CSÁK 4, Himer 5 (1). Cs.: DO­MOKOS (kapus), Jurko, Raffai, Szatmári, Nagy Cs., OLÁH 11 (4). Edző: Bakó Botond. Komló: Pókos - Oszlár 2, Kékesi 1, SZAPPANOS 9 (2), HORVÁTH 2, Cifra 5 (1), Péter Szabó. Cs.: Szabó T. (kapus), Csorba 2, Kaplonyi 3, Molnár, KLIVIN- GER ó. Edző: Farkas József. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek. 6/5, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 8. p.: 6-3, 14. p.: 8— 9, ló. p.: 10—9, 23. p.: 11-13,36. p.: 20-18, 51. p.: 26-23, 56. p.: 26-27, 59. p.: 29-30. A mérkőzés előtt a békéscsabai hölgyek egykori mestere, most a Komló szakvezetője, Farkas József arról beszélt, számukra nem is ez az igazán fontos meccs, tisztában vannak azzal, hogy kevés az esélyük, ők már inkább a jövő heti Balaton KC elleni találkozóra koncentrál­nak, ahol kiharcolhatják a fel­sőházi tagságot. Ugyanakkor a békésiek számára mondhatni szinte élet-halál kérdése volt ez a találkozó, hiszen a komlóiak kettő, a gyöngyösiek pedig há­rom pont előnnyel álltak a síp­szó előtt a viharsarkiak előtt, és a vonalat éppen a Komló és a Békés között húzták meg. A vendégszurkolók helyén népes sereg dobolt, sípolt, drukkolt. Ám érdekesség: nem a komlóiak álltak a lelátón, ha­nem a másik rivális, a Gyön­gyös szurkoló serege(l). A mérkőzés első perceiben egyáltalán nem látszott a hazai­ak játékán, hogy nyomasztaná őket a tét. Persze, az is tény, hogy inkább minden idegszá­lukkal a góllövésre törekedtek, a védekezés jó tíz percen át ha­gyott maga után kívánnivalót. De ugyanez a túloldalra is el­mondható, így mindkét kapus­nak sűrűn kellett a hálóban ko­torásznia a labda után. A házi­gazdák nyugodtak meg hama­rabb, védekezésük fokozatosan följavult, ám a támadásokba rendre hiba csúszott. Darko Pavlovics számtalanszor tűz alá vette a Baranya megyeiek kapu­ját, ám többször durrantott fölé, mint ahányszor a kapuba talált volna. Himer Zoltánnak is csak megvillanásai voltak, és Kocsis Csaba sem hozta a tőle megszo­kott sűrű befordulást, amelyek korábban mindig góllal páro­sultak. Kopcsák viszont dicsér­hető, nem csak jól védekezett, hanem eredményes is volt, Oláh Gábor pedig rutinszerűen lőtte góljait. Sokat jelentett az is, hogy Nagy László kapus he­lyett Domokos Dusán állt a háló elé, aki nemcsak remekül vé­dett, hanem igyekezett tűzbe hozni társait. Hullámzó volt a mérkőzés, a komlóiak nagyon kapaszkodtak, sőt nem egyszer fordítottak is az álláson. A má­sodik játékrész hasonlóképpen zajlott, mint az első, a békésiek védekezésére nem lehetett pa­nasz, sőt az akarásra sem, de a hibaszázalék nem változott. így a finisben 26—23-ról fordítottak a vendégek, s már elúszni lát­szott a mérkőzés, amikor egy szabaddobást követően az ad­dig gyengén muzsikáló Pavlo­vics kilőtte Szabó Tamás kapu­ját. Ezzel pontot mentett a hazai gárda, más kérdés, hogy ez mi­re lehet elég az alapszakasz le­zárása előtt egy fordulóval. Bakó Botond: - A nagy tét rá­nyomta bélyegét játékunkra, de a végelszámolásnál nagyon fon­tos pont lehet a mai. ■ Jávor Péter A csoport másik két mérkőzé­sén: Gyöngyös-Dunaferr 18- 27. Veszprém-Győr 45-28. Nehéz csoportba került a világbajnok A címvédő görögök a své­dekkel, a spanyolokkal és az oroszokkal, a világbaj­nok olaszok pedig a hollan­dokkal, a románokkal és a vb-ezüstérmes franciákkal kerültek egy csoportba a 2008-as osztrák-svájci kö­zös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság első sza­kaszának luzerni sorsolá­sán. A csoportok. A csoport: Svájc, Csehország, Portugá­lia, Törökország; B csoport: Ausztria, Horvátország, Né­metország, Lengyelország; C csoport: Hollandia, Olasz­ország, Románia, Franciaor­szág; D csoport: Görögor­szág, Svédország, Spanyol- ország, Oroszország. A francia Sébastien Loeb a ralivilágbajnok A francia Sébastien Loeb sorozatban negyedszer hó­dította el a ralivilágbajnoki címet, miután az idény utol­só futamán, a Brit-ralin a 3. helyen végzett. A finn Mar­cus Grönholm lett a 2., a vi­adalt a szintén finn Mikko Hirvonen nyerte. A 33 esz­tendős Loeb az idén nyolc futamgyőzelmet aratott. Loeböt megelőzően a finn Tommi Makinennek és Ju­ha Kankkunennek sikerült négy vb-címet begyűjtenie. Teveli Petra egyéni csúccsal dobogós Teveli Petra 2:35:21 órás egyéni csúccsal a harmadik helyen végzett a nők verse­nyében a Milánó Maratho- non. Ezzel az időeredmény­nyel Teveli teljesítette az olimpiai A-szintet. Csoportelső a Honvéd és a Dunaújváros A Franciaországban szerep­lő Honvéd és a hazai kör­nyezetben játszó Dunaújvá­ros is százszázalékos telje­sítménnyel, csoportgyőztes­ként jutott tovább a legjobb 16 közé a női vízilabda BEK selejtezőjéből. A gyulaiak nagy esélyt szalasztottak el kézilabda Ha nyertek volna, akkor őszi elsőként várhatták volna a tavaszt Nehéz győzelem a japánok ellen a kézilabda vb-n SZEGEDI KKSE—FERBONEX- GYULAI SE 28-25 (14-12) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Szeged, 200 néző. V.: Kiss Z., Kóbor. Gyula: Ajtonyné — Szabó R. 2, Szabó T. 9, Ravasz M. 3, Cifra 3, Madar 6, Békési J. 2. Cs.: Riczu (kapus), Bondár, Budai, Radnóti, Karlovszki, Buzási. Edző: Ajtony Ákos. A Szeged legjobb dobói: Szögi 9, Baunok 7. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 6/5, ill. 4/2. A szegediek a 20. percig egy­két góllal vezettek. Ezután a vendégek egyenlítettek, de for­dítani nem tudtak. Szünet után sem változott a forgatókönyv, a gyulaiak futottak az eredmény után. Nem tartották be a takti­kai utasításokat és sok helyze­tet hagytak kihasználatlanul. A 45. percben aztán fordult a koc­ka, a vendégek átvették a veze­tést. A nagy esélyt, az őszi baj­noki cím megszerzésének lehe­tőségét azonban elszalasztot- ták, megremegett a kéz, a Szögi vezérelte hazaiak újítottak és végül megérdemelten nyertek. Ajtony Ákos: — A mai mérkő­zéstől függetlenül büszke va­gyok a lányokra, hiszen nagyon szép őszt produkáltak. Tudomá­som szerint a gyulai klub törté- S netében ilyen jó helyen még S nem végzett csapatunk. Jó pozí- J cióból, a második helyről vár- 1 hatjuk a tavaszt. ■ Nem sok hiányzott, hogy őszi elsőként foruljanak a sötét mezes gyulaiak. A magyar női kézilabda-váloga­tott a japán csapat elleni nehéz győzelemmel rajtolt a decem­ber 16-ig tartó franciaországi vi­lágbajnokságon. Magyarország-Japán 35-31 (19-16) Nimes, 4000 néző, v: Lazaar, Reveret (franciák). Gól­szerzők: Görbicz 10 (5), Szamo- ránsky 6, Ferling 5, Tóth 5, Kirsner 2, Szucsánszki 2, Ba­logh 2, Vérten 1, Borbás 1, Szűcs 1, 01. Hirai 6 (3), Kindzso 5 (1), Hajafune 4, Komacu 3, Fudzsi 3, Arihama 2, Szakuga- va 2, Szakamoto 2, Mizuno 2, Tanigucsi 2. A 9. percben, 8 4-n él az ázsi­ai csapat holland kapitánya, Bert Bouwer időt kért. Ezután a gyors támadásaikat még jobban felpörgették a japánok és farag­tak a hátrányból (15. perc: 11- 9). A 17-10-et eredményező lendület Szűcs kiállításával megtört, így a szünet előtti haj­rá a riválisé volt. Szünet után a fürge japánok jól tartották ma­gukat. Borbás kiállítása után 26-24-re felzárkózott a lelkes ázsiai alakulat, sőt a 48. perc­ben 26—26-ra egyenlített. Las­san összeállt megint a magyar csapat, így elhúztak a mieink 29-26-ra és végül, ha nehezen is, de nyert az együttes. A ma­gyarok ma 18.30 órakor Kongó ellen lépnek pályára. A csoport másik mérkőzésén: Spanyolor- szág-Kongó 29-24 (13-12). ■ 1 t k A