Békés Megyei Hírlap, 2007. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-27 / 276. szám

2007. NOVEMBER 17., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Kilences a Bánhegyesnek labdarúgás Góleső Mezőkovácsházán és Békéscsabán is Kicsi a rakás, nagy a veszély, mégsem esett gól a megyei II. osztályban a Tótkomlós—Vésztő labdarúgó-mérkőzés kilencven percében. PÓKERZSETONOK 20% ENGEDMÉNNYEL. Mesterlövészek a megye kettőben A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 19 gólos (azaz csa­patának 19 labdánál jár): Ugrai (Gádoros), Multyán Cs. (Mező- kovácsháza). 14 gólos: Novák (Körösladány). 13 gólos: Gyeb- rovszki (Békéscsabai MÁV), Gazsó (Csabacsüd), Málik (Me- zőkovácsháza). 11 gólos: Gilik (Tarhos). 9 gólos: Balázs (Mező- kovácsháza), Turbucz (Vésztő), Papp J. (Kétegyháza). 8 gólos: Botyánszki (Tarhos), Szántó Cs. (Vésztő), Kiss B. (Tótkomlós). 7 gólos: Baliga (Körösladány), Bo- zsó (Mezőkovácsháza), Várnai (Magyarbánhegyes), Borsi (Új­kígyós), Gulyás (Csabacsüd), Baku Z. (Doboz), Szalai (Telek- gerendás), Kindel (Medgyes- egyháza), Nana (Gádoros). ■ Csere nélkül is derekasan helytállt a Gyula BUDAPEST HONVÉD-GYULAI AMA­ZONOK 2-0 (1-0) NB Il-es női nagypályás lab­darúgó-mérkőzés, Budapest, 80 néző. V.: Bartkó Eszter. Gyula: Kertai — Bozsó, Bogár, Pauló, Chovan, Béres, Fülöp, Árgye- lán, Papp, Molnár Á., Molnárné. Játékosedző: Molnár Zoltánná. A vendégcsapat csere nélkül állt ki Budapesten. Az őszi idényt 12. helyen záró gyulai csapat tisztességgel helytállt. G.: Papp (öngól), Ország. Jó: Molnár J., Tóth, Ország, ill. Bo­gár, Fülöp, Béres. ■ TOTi A 47. heti totónyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény 2, nyereményük 3 mil­lió 18 ezer 343 forint, a 13-asok 561 ezer 552; a 12-esek 4055; a 11-esek 368; a 10- esek 121 forintot érnek. A Góltotón 6 talá­latos nem volt; az 5-sök 32 ezer 166; a 4- esek 890 forintot fizetnek. A helyes tippsor: 1, 1, 2, 2, 2, 1, 1, 2, 1, 2, 2, x, x és 1. MEZŐKOVÁCSHÁZA-DOBOZ 7-1 (3-0) Megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: László. G.: Multyán a 4., a 26., a 44. és az 55., Bozsó az 53. és a 84., Balázs a 76., ill. Szatmári a 82. percben. Jó: Multyán (a mezőny legjobbja), Túri, Vígh T., Bozsó, ill. Provo- sinszki, Szabó L, Balogh. Szabó Ferenc: - Sok kiha­gyott gólhelyzet, helyenként jó játék, biztos győzelem. Kundia Attila: - Az első félidőben jól játszottunk, de a helyzeteket ki­hagytuk. A második félidőben teljesen szétesett a csapatunk. ■ Szabó Lajos SARKAD-KÉTEGYHÁZA 2-2 (1-1) Sarkad, 85 néző. V.: Szaszák. G.: Bagi a 9., Marczis a 86., ill. Radnóti a 2., Papp az 52. perc­ben. Jó: Marczis, Hajdú, Szabó J., ill. Radnóti, Papp, Márk. Szabó Attila: — Levelező tago­zaton nem lehet ezt a sportot űzni! Kiss Tibor: — A mai már a sokadik mérkőzésünk volt, amikor az utolsó percekben en­gedjük ki a győzelmet a ke­zünkből figyelmetlenség miatt. ■ Kiss Gábor TARHOS-CSABACSÜD 2-1 (0-1) Tarhos, 100 néző. V.: Majoros. G.: Botyánszki a 46., Nagy I. a 87., ill. Szebegyinszki a 38. percben. Jó: László, Sajben, Nagy Z., Nagy I., Szabó I. S., Szabó II. S., Botyánszki, ill. Nagy, Szebegyinszki. Pankotai István: — Ilyenkor jó nyilatkozni, amikor az egész csapatot kiemelhetném. Min­denki pozitívan állt a mérkőzés­hez és mindent megtett, hogy a hazai mérkőzéseinket sikere­sen zárjuk. Egy nagyon jó ellen­felet sikerült megérdemelten le­győzni. Rétes Pál: - A második félidő elején bekapott gól után szétesett a játékunk, nagyon so­kat hibáztunk, ráadásul olyano­kat, amiket büntetlenül nem le­het véteni. ■ P. I. TELEKGERENDÁS-KÖRÖSLADÁNY 1-3 (1-0) Telekgerendás, 80 néző. V.: Ács. G.: Sipiczki a 28., ill. Kiss az 51. és a 68., Baliga az 52. percben. Jó: Nagy Z., ill. Kiss, Urbancsok. Belicza János, megbízott edző: - Tovább tart a vesszőfu­tásunk, erő nélkül nem megy. Keresztesi János: - Még szeren­cse, hogy volt egy jó negyed­óránk, így sikerült megfordíta­ni a meccset. ■ Hegedűs József ÚJKÍGYÓS-MEDGYESEGYHÁZA 1-4 (1-1) Újkígyós, 50 néző. V.: Fehér. Kiállítva: Kovács L. (Újkígyós, utolsó emberként szabálytalan­kodott) a 80. percben. G.: Kar- lovszki (11-esből) a 6., ill. Kiss Á. a 10., Pintér a 75., Kocziha (öngól) a 80., Vantara a 85. percben. Jó: Karlovszki, ill. Kiss Á., Laduver, Pintér, Vantara, Kindel. Pataki Lajos: - Szégyellem magam a csapat helyett is. Szenti Zoltán: - Nagyon jól fut­balloztunk, megérdemelten nyertünk. ■ Ecker György GYOMAENDRŐDI VSE-GÁDOROS 3-0 (1-0) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Rácz A. G.: Kővágó a 37., Lauri- nyecz az 53. és a 72. percben. Jó: Hanyecz, Horváth, Kurilla, Laurinyecz, ill. Jernei, Fejes, Szabó Á. Kiss László: — Rosszul kezd­tünk, jobban folytattuk. A végé­re nagyon elfáradtunk, de nyer­tünk és ez a legfontosabb. Laka­tos László: - Ma végre játszott a csapat, de a jobb helyzetkihasz­nálás döntött. ■ Szilágyi Anikó TÓTKOMLÓS-VÉSZTŐ 0-0 Tótkomlós, 150 néző. V.: Kotolák. Jó: Bordás, Nyíregy- házszki, Mészáros, ill. Litausz- ki, Szántó Cs., Turbucz. Bordás Sándor: - Mind a két oldalon kimaradtak a helyze­tek, reális döntetlen született. Pardi Gábor: - Ha a helyzeteket nem értékesítjük, akkor jobb eredményt nem lehet elérni. ■ Motyovszki Róbert BÉKÉSCSABAI MÁV-MAGYARBÁN- H EGYES 9-0 (6-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Kepka. G.: Potocska a 8. és a 15., Gyebrovszki a 17., a 23., a 42., az 51. és (11-esből) a 78., Hajdú a 27. és a 83. percben. ló: Gyebrovszki, Hajdú, Potocska, Gál, Szarka, ill. Dumitriu. Braun Attila: — Remélem ki­csiny, ámbár lelkes szurkolótá­borunkat a mai mérkőzéssel némiképp kárpótoltuk. Kintner János: - A szezon eddigi leg­gyengébb játékát nyújtottuk. ■ B. A. Ifjúságiak: Mezőkovácshá­za—Doboz 10—1, Sarkad—Két­egyháza 7-0, Telekgerendás- Körösladány 2-1, Újkígyós— Medgyesegyháza 2-3, Gyoma- endrődi VSE-Gádoros 9-0, Tar- hos-Csabacsüd 0-3, Tót­komlós-Vésztő 1—1, Békéscsa­bai MÁV-Magyarbánhegyes 9-1. Az állás a II. osztályban: 1. Vésztő 13 2 1 41- 8 41 2. Tótkomlós 11 4 1 35-16 37 3. Mk.-háza 11 1 4 54-27 34 4. Csabacsüd 11­5 38-25 33 5. K.-ladány 9 2 5 41-26 29 6. Gy.-endrőd 8 3 5 31-19 27 7. Tarhos 8 2 6 30-28 26 8. Bcs. MÁV 6 4 6 33-20 22 9. Sarkad 6 3 7 26-29 21 10. Újkígyós 5 5 6 27-28 20 11. Gádoros 5 3 8 43-48 18 12. M.-egyháza 5 3 8 30-39 18 13. Kétegyháza 4 5 7 23-25 17 14. Doboz 3 1 12 29-54 10 15. T.-gerendás 1 4 11 20-50 7 16. Mb.-hegyes 1 15 13-72 3 Következik. December 1., szombat: Vész­tő-Telekgerendás, Doboz-Sarkad, Gádo- ros-Mezőkovácsháza, Körösladány—Bé­késcsabai MÁV. December 2., vasárnap: Csabacsüd—Újkígyós, Magyarbánhe­gyes-Tarhos, Medgyesegyháza­Gyomaendrőd, Kétegyháza-Tótkomlós, mind 13.00. ■ Az orosházi lányok örültek, a fiúk viszont bosszankodtak TISZAÚJVÁROS—GYULAI AK 11:7 NB Il-es férfi asztalitenisz­mérkőzés, Tiszaújváros. Gyulai győztesek: Forgács 3, Hídvégi, Túróczy 2-2. NYÍRBÁTOR-EÖTVÖS DPSE OROS­HÁZA 17:1 NB 11, férfi, Nyírbátor. Oros­házi győztes: Roszik 1. OROSHÁZA HUNGAROTEL II.— LAJOSMIZSE 16:2 NB II, női, Orosháza. Orosházi győztesek: Banosné Szőri T., Szabó M., Szabovik A. 4-4, dr. Nagy 0. 2, a Banosné Szőri T., dr. Nagy 0. és a Szabó M., Sza­bovik A. páros. ■ A dévaiak és a battonyaiak sikere a Berta József- emléktornán Orosházán rendezte meg a Ber­ta József Labdarúgó-alapítvány kuratóriuma és a Berta család az egykori kiváló orosházi lab­darúgó és edző emlékére a 18. Berta József-emléktornát. A via­dal végén átadták az Orosháza labdarúgásáért emlékplakette­ket, amelyet a névadó fia, Berta József edző és Restály György, az Orosháza FC ügyvezetője ve­hetett át. ■ Tizennyolcadik alkalommal rúgták napestig a bőrt. Végeredmény. 35-45 évesek: 1. Déva (romániai), 2. Szarvas, 3. Orosháza, 4. Orosházi Barátság SC. Különdíjasok. Legjobb kapus: Bíró Béla (Oh. Barátság). Legjobb mezőnyjátékos: Pisont István (Orosháza). Gólkirály: Tamasa Marius (Déva) 4 góllal. Fair Play- díj: Orosháza Barátság SC. 45 év felettiek: 1. Battonya, 2. Szarvas, 3. Orosháza, 4. Hód­mezővásárhely. Különdíjasok. Legjobb kapus: Égető János (Hódmezővásárhely). Gólkirály: Rozsán Csongor (Szarvas) 3 góllal. Legjobb mezőnyjátékos: Lehoczky György (Battonya). Legjobb orosházi játékos: Kucsera Gábor. Fair Play-díj: Hódmezővásárhely. ■ V. L. Sakk: magabiztos békési és gyulai győzelem Totójáték Békés megyei csapatokkal foci Tessék kitölteni, lehet nyerni, szombatig várjuk a szelvényeket MAKÓ II.—MEZŐBERÉNYI SE 8,5:3,5 NB Il-es sakkcsapatmérkő­zés, Makó. Mezőberényi győz­tes: Kovács L. (3. tábla). Döntet­lenek: Nagy S. (2. t.), Benyov- szki (5. t.), Balog I. (ó. t.), Radics (9. t.), Drenyovszki (12. t.). GYULA-DÉVAVÁ- NYA SE-BAJA 8,5:3,5 NB II, Gyula. Gyulai győztesek: Balia (1. t.), Fekete (3. t.), Szaszák (4. t.), Gombos (8. t.), Solymosi (9. t.), Flack (12. t.). Döntetlenek: Cso­mós R. (3. t.), Juhász (5. t.), Kelly (6. t.), Haragos (7. t.), Bá­nyai I. (10. t.). BÉKÉSI TE-KARCAG 8:4 NB II, Békés. Békési győzte­sek: Sándor (2. t.), dr. Kerekes (3. t.), Révész (6. t.), dr. Gosztolya (7. t.), Visnyei (11. t.), Oláh G. (12. t.). Döntetlenek: Brhlik (4. t.), Petró (5. t.), Samu (9. t.), Deák (10. t.). Állás a 3. for­duló után: 1. Bé­kési TE 25 pont, 2. Tákisz SE 25, 3. Máróczy SE II. 23,5, 4. Makó II. 23, 5. Gyula-Dévaványa SE 20,5, 6. Karcag 19,5, 7. Hódme­zővásárhely 17,5, 8. Baja 16,5, 9. Röszke 14,5,10. Mezőberényi SE 13,11. Szentes 11,5,12. Nád­udvar 6,5. ■ V. L. ■ Jól szerepelnek a Békés megyeiek az NB Il-es bajnokságban. Hétről hétre keddenként jelenik meg totószelvényünk, amelyen a Békés megyei együttesek hét­végi mérkőzései szerepelnek. Ezekre lehet tippelni a totóban ismert formában, azaz 1, 2, x. Ezeket a szelvényeket kell pos­tán vagy személyesen eljuttatni szerkesztőségünk címére: 5600 Békéscsaba, Munkácsy utca 4. Csak a lapból kivágott szelvé­nyeket vesszük figyelembe. Ami a múlt hetet illeti: a leg­több találatot elérők a tízesek voltak, szám szerint négyen. Közülük a sorsolás a battonyai Dombóvári Tibornak kedvezett, így ő kapja a támogató, a Hetes Kft. által biztosított értékes ajándékot, amelyet a békéscsa­AMIRE* A HETEN TIPPELHETNEK 1. Szarvas-Kondoros .................................... 2. Békés-Frühwald-Jamina.......................... 3. Rákóczi Vasas-OMTK-Mezőhegyes 4. Battonya-Békésszentandrás.................. 5. Szabadkígyós-Mezőberény .................. 6. Füzesgyarmat—Gyomaendrődi FC 7. Szeghalom-Kaszaper............................... 8. Méhkerék-Sarkadkeresztúr 9. Medgyesegyháza-Gyomaendrődi VSE 10. Vésztő-Telekgerendás ............................ 11. Doboz-Sarkad.............................................. 12 . Gádoros—Mezőkovácsháza .................... Né v: ................................................................... Cím:................................................................... bai fociáruházban (Munkácsy utca 11. szám) vehet át, illetve az esetleges postázásról egyez­tethet a (66) 324-256-os telefon­számon. A beküldött borítékra kérjük ráírni: Totó. Az e heti szelvé­nyek beérkezési határideje: szombat, 13 óra. ■