Békés Megyei Hírlap, 2007. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-14 / 265. szám

SPORT 2007. NOVEMBER 14., SZERDA - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A kadét kosarasok is remekül kezdték az idei bajnokságot labdarúgás Az elekiek fél tucat góllal tömték ki a Csanádapáca együttesét A tarcsaiak kisiklatták az éllovast Bár itt a házigazda kétsopronyiak nagy erejű szabadrúgása zúg a kötegyéni kapu felé, mégis a vendégek örülhettek a 90 perc lefújása után. A kosaras fiúk kadét korosztá­lya is megkezdte a pontgyűjtést az országos bajnokságban. Az első fordulónak Békéscsaba adott otthont. Eredmények: Viharsarki Farkasok, Békéscsaba-Vásár- helyi KSI 82:65. A csabaiak legjobb dobói: Molnár (24), Gura (14), Vágvölgyi (13), Zsí­ros (9/6). Kecskemét—Vihar­sarki Farkasok 94:78. L. d.: Ilyés (19/3), Gura (14), Tulkán (8/3), Vágvölgyi (8). A vásárhe­lyiek ellen a papírformának megfelelően a csabaiak bizto­san nyertek. A Kecskemét elle­ni mérkőzésen a vendégek 210 cm magas játékosával nem bír­tak a hazaiak. 2. forduló, Kecskemét: Vihar­sarki Farkasok-Baja 86:76. L. d.: Ilyés (25), Molnár (20), Sztriha (10). Viharsarki Farka­sok—Atomerőmű 90:60. L. d.: Ilyés (20/3), Molnár (19), Sztriha (13/6). Esélyeshez mél­tóan szép győzelmeket arattak a Farkasok. ■ Zahorán Ádám ezüstérmes az 50 km-es ob-n Debrecenben rendezték meg az idei 50 km-es országos futó­bajnokságot. A Nagyerdőben ki­alakított 3400 méteres körpá­lyán rajthoz állt a tavalyi baj­nok Zahorán Ádám, a mezőbe- rényi Alföld TE és TFSE futója is. A viadalt a szolnoki mara- tonista, Muhari Gábor magabiz­tosan nyerte 3:02,30-as idővel. Zahorán Ádám a második he­lyet szerezte meg, ideje 3:30,12. A harmadik helyen a gödöllői Kristóf Zsolt érkezett a célba. ■ * 1 11 * 1 TOT Tippjeink a 46. heti szelvényekhez: 1. Molciova-Magyarország x 2 2. Norvégia-Törökország 1 2 3. Lengyelország-Belgium 1 4. Skócia-Olaszország 1 x 5. Litvánia—Ukrajna x 6. Wales-írország x 7. Németország-Ciprus 1 8. Csehország—Szlovákia 1 9. Izrael-Oroszország 1 2 10. Macedónia-Horvátország x 2 11. Észak-írország-Dánia x 12. Bulgária-Románia 1 2 13. Albánia-Fehéroroszország 1 x Plusz egy mérkőzés: 14. Spanyolország-Svédország 1 DÉVAVÁNYA-BÉKÉSSÁMSON 2-0 (1-0) Megyei III. osztályú labdarú­gó-bajnokság, A csoport. Dévaványa, 100 néző. V: Ács. G.: Ilyés, Kéki. Jó: Ilyés, Kékf, Ernyes, Seiben, ill. Rancz, Dok­tor, Kerekes Cs. Molnár Tamás: - Győzel­münk értékét növeli, hogy egy jó csapatot sikerült legyőzni. Kerekes György békéssámsoni klubelnök: - A túlzottan ke­mény, helyenként durva mér­kőzésen a második félidei telje­sítményünk alapján a döntetlen reálisabb lett volna. ■ M. T. NAGYBÁNHEGYES-NAGYSZÉNÁS 1-2 (1-0) Nagybánhegyes, 80 néző. V.: Kotolák. Kiállítva: Simon (Nagy­bánhegyes, második sárga lap után) a 70. percben. G.: Nagy R., ill. Uhlár, Kókai. Jó: Nagy R., ill. Uhlár, Kókai, Popon, Plesovszki. Demkó Mihály: - Nemcsak a f helyzetkihasználással, hanem gj a támadásépítéssel is gond volt. J így nem lehet meccset nyerni. I Horváth Zsolt: - A helyzeteink alapján megérdemelt győzel­met arattunk. ■ D. M. KÖRÖSTARCSA-LÖKÖSHÁZA 3-0 (1-0) Köröstarcsa, 150 néző. V.: Egeresi. Kiállítva: Kiss B. (Lökösháza, második sárga lap után) a 15. percben. G.: Andrej- si, Gál P., Petrovszki. Jó: Vámos, Andrejsi, Bartyik, Petrovszki, ill. Gyuris, Bereczki, Opauszki. Halmosi József: - Az akarat és a pálya talajához való jobb al­kalmazkodó képesség meghoz­ta a győzelmet. Mikulás Mi­hály: - Irreális talajon, bokáig érő sárban nem lehet futballoz­ni. 75 percig játszottunk ember- hátrányban, nem vagyok benne biztos, hogy jogosan. ■ G. I. DOMBEGYHÁZ-KUNÁGOTA 2-2 (1-0) Dombegyház, 150 néző. V.: Szabados. Kiállítva: Kovács Z. (Dombegyház, szövegért) a 75. percben. G.: Bauer 2, ill. Berta 2 (egyet 11-esből). Jó: Gerendeli, Bauer, Dajcs, Talpai, ill. Gábor, Pócsik, Hajdú, Berta. Ménesi Róbert: — A hetven- ötödik percben kettő-nullára vezettünk, innen nem lett volna szabad pontokat hullajtani. Gá­bor Zoltán: - A szomszédvárak rangadóján igazságos pontosz­tozkodás. ■ M. R. CSORVÁS-KEVERMES 4-0 (1-0) Csorvás, 100 néző. V.: Lauro- vics. G.: Szatmári, Ivanics, Si­mon, Kaszai. Jó: Sütő, Szatmári, Ivanics, ill. Szabó R., Orbán S. Szarvas András: — Teljesen mégéíktemelt győzelmét'> arat- tühk. Lantos Zoltán: 0 Minden csapatrészben felülmúlt ben­nünket a Jiazai csapat. A csorvásiak rászolgáltak a há­rom pontra. ■ PUSZTAFÖLDVÁR-OKÁNY 2-4 (1-1) Pusztaföldvár, 40 néző. V.: Susánszki. G.: Striffer, Sinka, ill. Komáromi, Barna, Bundás, Vígh. Jó: Elek, Németh Cs., Kor­mányos, Fekete, ill. Komáromi, Bundás, Kanász, Barna, Juhász. Németh György: — Kettő—egy után kihagytuk a helyzeteinket, a végjátékot az Okány nyerte. Hégely Sándor: - Rászolgál­tunk a győzelemre, a csapat kezd magára találni. ■ Zalai Antal ELEK-CSANÁDAPÁCA 6-1 (4-0) Elek, 80 néző. V: Telek. G.: Bartalos 2, Kacsala, Bányai (11- esből), Krisán, Nagy I., ill. Haba. Jó: Kacsala, Bányai, Kovács S., Bartalos, Nagy I., Mészáros, ill. Nagy M., Takács L., Juhász, Ha­rangozó. Molnár Gyula: - Jót tett a csa­patnak a múlt heti pihenő. Zsadány Sándor: - A helyzetki­használáson sokat kellene javí­tanunk. ■ Hotya Mihály KAMUT-MEZŐMEGYER 2-2 (0-2) Megyei III. osztályú labdarú­gó-bajnokság, B csoport. Ka­mut, 100 néző. V.: Rácz L. G.: Laurinyecz, Burai, ill. Lukács, Frisnyicz. Jó: Laurinyecz, Gál, Braun, Jónás, ill. Pősze, Murzsicz, Ancsin. Gál András: — Az első percek mazsolagóljai után remek já­tékkal sikerült egyenlíteni. Nagy András: - Igazságos ered­mény. ■ Szlancsik lános ZSADÁNY-GERLA 1-6 (0-4) Zsadány, 80 néző. V.: Mócz. G.: Vakarcs, ill. Zsombori 4, Józsa, Szűcs. Jó: Vakarcs, Komó­di, Kutasi, ill. Zsombori (a me­zőny legjobbja), Szűcs, Szilágyi, Laukó, Józsa. Nagy Róbert zsadányi techni­kai vezető: - Jó csapat az ellen­fél, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Kár hogy ehhez külön segítség is hozzájárult. Juhász Károly: — Büszke va­gyok a csapatomra, nagyon jól játszottunk. ■ Muntyán Sándor SZARVASI LSZK—CSÁRDASZÁLLÁS 3-0 (1-0) Szarvas, 30 néző. V: ifj. Ja­kab. G.: Bobvos, Tatár, Pozder­ka. Jü: Ictkács, Bobvos, Tatár, ill. Kenézaljai, Zsiga L. Szloszjár Mihály: - Helyzete­ink alapján sima győzelmet arattunk. Forgács László: - Eb­ben az összetételben most eny- nyire voltunk képesek. ■ Kepenyes György GERENDÁS-KARDOS-ÖRMÉNYKÚT 3-4 (2-1) Gerendás, 50 néző. V.: Szűcs 1. G.: Zatykó, Gelán, Botyánszki, ill. Koszti 2, Csicsely Z., Opa­uszki. Jó: Zatykó, Gelán, Arad- szki, ill. Kurucz Z., Csicsely F., Csicsely Z. Lengyel József: - A döntetlen igazságosabb lett volna. Gomb­ár György: - Az eddig hazai pá­lyán veretlen Gerendás ellen ér­tékes három pontot szereztünk. ■ L. J. KÉTSOPRONY-KÖTEGYÁN 0-1 (0-0) Kétsoprony, 50 néző. V.: Fabulya. G.: Nagy A. (11-esből). Jó: Borsi A., Petrovszki Zs., Su- rin, ill. Fábián, Tóth Á., Csapó, Alin. Petrovszki Péter: - Nem érde­meltünk vereséget, számtalan helyzetünk maradt ki, de a vé­gén a vendégek egy ajándék 11- essel nyertek. Nagy Albert: — Kemény küzdelemben Á^éren- csés góllal nyertünk. ■ P. P. Az állás, A csoport: 1.Dombegyház 7 2 2 33-19 23 2.Lökösháza 7 2 2 25-14 23 3.Csorvás 7 1 3 29-17 22 4.Gyula II. 7 1 2 20-10 22 5.Köröstarcsa 5 3 2 23-13 18 Ó.Nagyszénás 5 1 5 19-24 16 7.0kány 5 1 5 22-29 16 B.Dévaványa 4 3 5 25-24 15 9.Kunágota 4 3 4 18-19 15 lO.P.-földvár 4 2 5 20-18 14 ll.Eleki LE 4 1 6 19-20 13 12.B.-sámson 4 1 5 15-18 13 13.Kevermes 3 1 8 21-30 10 14.N.-bánhegyes 3 8 16-23 9 15.Cs.-apáca 2 9 9-36 6 A táblázatban nemszerepel a 6. fordulóban félbeszakadt Köröstarcsa-Csorvás mérkőzés eredménye. A2 állás, B csoport: l.Kardos-Ö. 8 4­41-18 28 2.Gerla 8 1 3 36-15 25 3.Kötegyán 8 1 3 33-19 25 4.Mezőmegyer 5 2 5 21-16 17 5.Gerendás 5 2 5 29-33 17 ó.Kamut 4 4 4 21-19 ló 7.Zsadány 3 4 5 21-39 13 8.Szarvas 3 2 7 17-28 11 9.Kétsoprony 3 9 16—31 9 lO.Cs.-szállás 2 2 8 11-28 8 Az ilyen élvezetes mérkőzések viszik hírét a városnak kézilabda A veszprémi edző, Mocsai Lajos is elismeréssel adózott a békési csapat teljesítménye előtt ERSTE BÉKÉSI FKC-MKB VESZP­RÉM 33-40 (20-23) NB I-es férfi kézilabda-mér­kőzés, Békés, 700 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Békés: Nagy L. — Djuricin 1, OLÁH 7, Himer 4, KOCSIS 9, PAVLOVICS 6 (1), Kopcsák 1. Cs.: Domokos (ka­pus), Jurko, Raffai, Szatmári, Nagy Cs. 3, Gamrat 2 (1). Edző: Bakó Botond. Veszprém: Perics — Gulyás 4, GÁL 4, Ilyés 5, Lus- nyikov, Sesum 3, 1VÁNCSIK G. 10 (3). Cs.: Tatai (kapus), Cos- ma, IVÁNCSIK T. 4, VUJIN 9, Markovics, Eklemovics 1. Edző: Mocsai Lajos. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hét- météresek: 4/2, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-0, 5. p.: 4-3, 6. p.: 4-5, 11. p: 8-8, 21. p.: 13-15, 26. p.: 18-18, 34. p.: 21-26, 46. p.: 23-34. Mint írtuk, Árdeleán Péter, a békésiek kapusa az egyik edzé­sen megsérült, azóta meg is műtötték. Az utolsó tréningen Darko Trivkovics is megsérült, s bár leült a kispadra, játékára Újra találkoznak December 5-én ismét össze­méri tudását a két csapat Bé­késen, amikor a Magyar Ku­pában a legjobb nyolc közé jutásért játszanak 18 órától. nem kerülhetett sor. Ugyancsak a mérkőzés előtti krónikához tartozik: ez alkalommal búcsúz­tatták el a hazaiak volt kapusát, Szikora Gábor. A békésiek a nagy ellenfelek­kel szemben mindig felszívják magukat. Elöljáróban leszögez­hetjük: így volt ez most is. Nagy tempót diktált mindkét csapat az első perctől kezdve, s elsősorban a góllövésekre koncentráltak, a védekezés ezúttal egyik félnek sem volt erőssége. Ám ettől lett érdekes a találkozó, sűrűn zör- gött a háló. A vendégeknél már a meccs elején begyújtotta a raké­tát Vujin és Ilyés, mindkét kézi­labdázó olyan erős lövésekkel ostromolta Nagy Levente kapu­ját, hogy sem ő, sem a nézők ocsúdni nem tudtak, s máris a hálóban táncolt a labda. Érdekes módon Nagy Levente nem nyúj­tott rossz teljesítmény, hiszen számtalan ziccert hárított, de a nagy erejű átlövésgólok jelentős részével nem boldogult. A másik oldalon viszont Oláh Gábor tü­zelt rendületlenül, de a nap igazi hőse Kocsis Csaba volt. A békési­ek beállósát nem tudták tartani, minden bejátszott labdát belőtt, ha véletlenül mégsem, az nem az ő bűne, hanem a veszprémi vé­dőké volt. így értelemszerűen vagy gólt lőtt vagy hetest harcolt ki csapatának. Egy biztos, nagyon élvezetes találkozó szemtanúja lehetett a telt házas publikum, a hazaiak szíwel-lélekkel küzdöttek. Ha hosszabb a hazaiak kispadja, s nincsenek sérültjeik, még szo­rosabban is alakulhatott volna az eredmény a sokszoros baj­nokkal szemben. A békésiek teljesítményét és akaratát Mocsai Lajos, a veszprémiek mestere is elismeréssel jutal­mazta. Bakó Botond: — A csapat egy nagyon jó ellenféllel szemben re­mekül ját­szott, dicsé­ret illeti játé­kosaimat. ■ Jávor Péter Kocsis Csaba, a béké­siek beállósa remekelt, kilenc gólt dobott a veszprémieknek.