Békés Megyei Hírlap, 2007. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-13 / 264. szám

2007. NOVEMBER 13.. KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 MMMB IMWliaMBMilW ft8MttflN%NM9£SI A TISZÁNTÚLON A LEGNAGYOBB Mesterlövészek a megye kettőben A góllövőlista élmezőnye. 19 gó­los (azaz csapatának 19 labdá­nál jár): Ugrai (Gádoros). 14 gó­los: Multyán Zs. (Mezőkovács- háza). 13 gólos: Novák (Körösla- dány), Gazsó (Csabacsüd), Má- lik (Mezőkovácsháza). 11 gólos: Gilik (Tarhos). 9 gólos: Turbucz (Vésztő). 8 gólos: Gyebrovszki (Bcs. MÁV), Balázs (Mezőko­vácsháza), Szántó Cs. (Vésztő). 7 gólos: Gulyás (Csabacsüd), Kiss B. (Tótkomlós), Baku Z. (Doboz), Szalai (Telekgerendás), Papp J. (Kétegyháza), Kindel (Medgyes- egyháza), Nana (Gádoros), ó gó­los: Várnai (Magyarbánhegyes), Mészáros (Tótkomlós), Balogh Cs. (Sarkad), Baliga, Keresztesi r K. (Körösladány), Litauszki, Rá-1 bai R. (Vésztő). ■ | I Az állás, II. osztály: 1. Vésztő 12 1 1 39- 8 37 2. Tótkomlós 10 3 1 33-15 33 3. Csabacsüd10­4 35-22 30 4. Mk.-háza 9 1 4 46-26 28 5. K.-ladány 8 2 4 37-23 26 6. Gy.-endrőd 7 3 4 28-18 24 7. Tarhos 7 1 6 26-25 22 8. Sarkad 6 2 6 24-25 20 9. Bcs. MÁV 5 4 5 23-18 19 10. Gádoros 5 3 6 41-39 18 11. Újkígyós 4 5 5 20-22 17 12. M.-egyháza 4 2 8 24-36 14 13. Kétegyháza 3 4 7 19-22 13 14. Doboz 3 1 10 27-45 10 15. T.-gerendás 1 4 9 18-43 7 16. Mb.-hegyes ­­14 9-62 0 Következik. November 17., szombat: Do- boz-Kétegyháza, Újkígyós-Gádoros, Tar- hos-Medgyesegyháza, Telekgerendás— Magyarbánhegyes, Sarkad—Vésztő, Mező- kovácsháza-Gyomaendrőd. November 18., vasárnap: Békéscsabai MÁV-Csabacsiid, Tótkomlós-Körösladány, mind 13.00. ■ Ifjúságiak Vésztő-Doboz 6-0, Körösla- dány-Sarkad 1-1, Gádoros- Tarhos 3—4, Gyomaendrődi VSE-Újkígyós 6-0, Magyar- bánhegyes-Tótkomlós 0-5, Csabacsüd-Telekgerendás 14-0, Medgyesegyháza-Bé- késcsabai MÁV 0-5, Kétegy- háza-Mezőkovácsháza 4-1. Kilenc találat Gádoroson labdarúgás Leszakadóban a Doboz és a Telekgerendás gárdája is A csíkos mezes telekgerendásiak padlót (füvet) fogtak, a Csabacsüd elszáguldott mellettük és négy góllal terhelték meg hálójukat. VÉSZTŐ-DOBOZ 3-0 (0-0) Megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Vésztő, 200 néző. V.: Czirok. G.: Turbucz a 8., Rá­bai R. a 23., Lázár A. az 53. percben. Jó: Szántó I., Lázár A., ill. Szabó T. Pardi Gábor: — Kihagytuk a helyzeteinket, de így is biztosan nyertünk. Kundia Attila: - Meg­érdemelt hazai győzelem. Tiszte­sen helytálltunk a bajnokesélyes otthonában. ■ Buzgány József KÖRÖSLADÁNY-SARKAD 2-0 (0-0) Körösladány, 100 néző. V.: Wengerter. G.: Molnár a 60., Papp a 73. percben. Jó: Keresz­tesi Zs., Séliei, Molnár, ill. Marczis, Báli, Magda. Keresztesi János: — Nehéz ta­laj, nehéz mérkőzés, megérde­melt győzelem. Szabó Attila: - Megérdemelten nyertek a haza­iak. ■ Ponta Sándor GÁDOROS-TARHOS 4-5 (3-3) Gádoros, 100 néző. V.: Sech- na. Kiállítva: Farkas Cs. (Gádo­ros, második sárga lap után) a 65. percben. G.: Brachna a 24, Jernei a 39., Lakatos a 45., Ugrai az 59., ill. Botyánszki az 5., Gilik a 32. és a 42., Nagy Z. az 50. és a 80. percben. Jó: Brachna, Sza­bó, Medvegy, Jernei, ill. Nagy Z., Nagy L, Gilik, Botyánszki. Lakatos László: - Megérde­melt vendéggyőzelem. Pankotai István: - Az előrelépéshez szükség van az idegenbeli sike­rekre is. Ez ma megtörtént, hi­ányérzetem csak a védekezé­sünk szétesése miatt lehet. ■ Páli István GYOMAENDRŐDI VSE-ÚJKÍGYÓS 2-1 (1-1) Gyomaendrőd, 170 néző. V.: Hegedűs A. Kiállítva: Bállá (Új­kígyós, szándékos ütésért) a 45. percben. G.: Kiss L. (11-esből) a 45., Kiszely a 65., ill. Stier a 25. percben. Jó: Horváth, Lauri- nyecz, Kurilla, Kővágó, ill. Pata­ki, Kocziha R., Kovács L. Kiss László: - Az ellenfél ve­zető gólja után fokozatosan ma­gunkra találtunk, és a sok hely­zetünk ellenére csak kettő- egyre nyertünk. Pataki Lajos: — Egy jónak induló mérkőzést a játékvezetők gyenge teljesítmé­nye elrontotta. ■ Szilágyi Anikó MAGYARBÁNHEGYES- TÓTKOMLÓS 1-3 (0-2) Magyarbánhegyes, 80 néző. V.: Gábor. G.: Várnai a 78., ill. Hor­váth a 23., Kaliska a 31., Papp az 54. percben. Jó: Kúrái, Szokola, Roszkos, ill. Papp, Nyíregyházszki, Jámbor, Kaliska. Kintner János: — Sajnálom, hogy az utolsó tizenöt percben jött rá a csapat, hogy lenne mit keresnünk ezen a meccsen is. Bordás Sándor: - Örülök, hogy a játékosaim ilyen alázattal áll­tak ehhez a mérkőzéshez. ■ Fejes Mihály CSABACSÜD—TELEKGER ENDÁS 4-0 (1-0) Csabacsüd, 200 néző. V.: Czirbuly. G.: Borgulya a 25., Ur- bancsok a 69. és a 84., Gulyás a 89. percben, ló: Szebegyinszki, Gulyás, Borgulya, Hangya, Var­ga, 111. Szarka, Aradszki, Szalai. Rétes Pál: - Mezőnyfölé­nyünk végre gólokban realizá­lódott. Kovács György: - A ha­zai csapat megérdemelten nyert, ugyanakkor nem ártana megtanítani az ifjú asszisztenst a leshelyzetek megítélésére. ■ Rétes Pál MEDGYESEGYHÁZA- BÉKÉSCSABAI MÁV 3-2 (2-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Farkas Cs. G.: Kiss Á. a 20., Pintér (11-esből) a 44., Holecz a 80., ill. Pataj az 55., Szarka a 60. percben. Jó: Holecz (a mezőny legjobbja), Kindel, Kiss Á., Vá­gási, Kovács Z., ill. Potocska, Ondrejcsik. Szenti Zoltán: — Jó iramú mérkőzésen egy nagyon jó fia­tal csapatot sikerült legyőz­nünk. Braun Attila: - Finoman fogalmazva is, nagyon nem íz­lett csapatunknak a hazaiak ke­mény, odaadó játéka. Elismerés Laurovics asszisztens „áldozat­kész, korrekt közreműködésé­nek”, idén nem először tényke­dett így. ■ Sz. Z. KÉTEGYHÁZA-MEZŐKOVÁCSHÁZA 1-5 (0-1) Kétegyháza, 150 néző. V.: Né­meth. G.: Bánfi a 49., ill. Mul­tyán a 31., az 51., a 70., Szakáll a 75., Túri a 77. percben. Jó: Papp, ill. Zábrák, Vígh, Németh, Multyán. Kiss Tibor: — Lassan teljesen el­fogyunk, jelen helyzetünkben többre nem vagyunk képesek. Szabó Ferenc: - A csapat óriási akarattal játszott, talán sikerült fe­ledtetni a múlt heti rossz szereplé­sünket. ■ Ruckné Papp Andrea A veszprémi hölgyek jóval dinamikusabbak és gyorsabbak voltak VESZPRÉM—GYULAI AMAZONOK 4-0 (2-0) NB Il-es női nagypályás lab­darúgó-bajnokság, Veszprém, 30 néző. V.: Radnai. Gyula: Durkó - Chovan (Molnárné), Bozsó, Bab, Béres, Fülöp, Perjési, Molnár Á., Bogár, Árgyelán, Papp. Játékosedző: Molnár Zoltánné. A rutinos, di­namikus, jól képzett veszprémi lányok elsősorban fizikailag nőttek a fiatal gyulai csapat fö­lé. G.: Nagy H. 2 (egyet 11-es­ből), Zágor 2. Jó: Nagy H., Zágor, Bakos, ill. Bali, Béres. ■ Az Amazonok fiataljai ősszel hétszer győztek Négy fordulóban hét győzelem, két döntetlen és három vereség a Gyulai Amazonok utánpótlás női labdarúgócsapatának mér­lege. A fürdővárosi gárda így kedvező helyzetből, csoportjá­ban a második helyről várja a Magyar Labdarúgó-szövetség által kiírt NB Il-es U15-ös pont- vadászat következő, tavaszi for­dulóját. Eredmények. 1. forduló: Gyulai Amazonok-Heves 2-0, Gyula- Szeged 2-0, Gyula-Újfehértó 1—1. 2. forduló: Szeged—Gyula 0—3, Heves—Gyula 0—0, Ujfe- hértó-Gyula 0-1. 3. forduló: Gyula-Újfehértó 1-3, „yeves- Gyula 1-2, Szeged-Gyula 4-2. 4. forduló: Heves-Gyula 0-4, Újfehértó-Gyula 3-0, Gyula- Szeged 2-1. ■ A 45. heti totónyeremények A 45. fogadási heti totónyere­ménye: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt; 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 19 millió 200 ezer 907 forint; a 12-esek 71 ezer 574; a 11-esek 4528; a 10-esek 918 forintot fi­zetnek. A Góltotón ó és 5 találatos szelvény nem volt; 4-esek 15 ezer 994 forintot érnek. A helyes tlppsor: 1, x, 1, 1, x, 1, 1, 1, 2, 2, 1, x, x és 2. ■ A jaminai labdarúgók igencsak elcsodálkoztak A 2-1-es vendéggyőzelmet ho­zó Méhkerék-Frühwald-Jami- na megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzést követően Bíró Ró­bert, a méhkerékiek edzője a következőt edzői nyilatkozatot adta: - Hiába támadtunk nyolc­vanöt percet, egy ötperces rö­vidzárlat elég volt, hogy ne nyerjünk az osztály egyik leg­gyengébb csapata ellen. Fülöp Imre, a Jamina SE elnö­ke és a csapat igencsak elcso­dálkozott a szavak olvastán, s ezzel kapcsolatban a következő levelet juttatta el szerkesztősé­günkbe: „A Jamina SE vezetői, játékosai és szurkolói mély felháborodás­sal olvasták Bíró Róbert méhke­réki edző azon szavait, amelyek­kel a jaminai győzelemmel zá­rult találkozó után a bajnokság egyik leggyengébb csapatának nevezte a békéscsabai csapatot. A Jamina az elmúlt bajnokság végén a 4. helyen végzett, jelen pillanatban a tabella 7. helyén áll. A megye több labdaúgó sportvezetője is megkereste egye­sületünk vezetőit és szintén fel­háborodásukat fejezték ki a méhkerékiek sportszerűtlen megnyilvánulása miatt. A Jamina SE a jövőben is arra törekszik, hogy a pályán belüli és azon kívüli megnyilvánulása­ik is maximálisan sportszerűek legyenek. ” ■ vízilabda Hiába fordítottak a Szolnok ellen, a finisben mégis elvéreztek Újabb két mérkőzésen csob­bant a medencébe a T.VSK Bé­késcsaba II. vízilabdacsapata. Ezúttal hazai környezetben ját­szottak az OB II soros fordulójá­ban. TVSK BÉKÉSCSABA ll.-SZOLNOK 7-9 (0-2, 2-2, 4-3,1-2) OB Il-es férfi vízilabda-mérkő­zés, Békéscsaba. V.: Pásztor A. Békéscsaba: Laczó Gy. — Szilvá- sy, Jámbor, Csendes, Gyebnár 1, Sipaki, Nagy S. 3, Pásztor A., Zleovszki 1, Dobra 2, Pallag, Ber­ki, Popovics, Szeberényi M. Edző: Csabai Zoltán. Kiegyenlített, izgalmas és for­dulatokban gazdag mérkőzésen 6- 3-ra a Szolnok vezetett, majd 7- 6-ra fordítottajk a csabaiak, Zleovszki (fehér sapkában) igyekszik bejátszani a centernek. ám a finisben semmi sem sike­rült a hazaiaknak, a kapufát ta­lálták el többször is, a vendégek pedig lefordulásokból bebiztosí­tották a győzelmet. TVSK BÉKÉSCSABA ll.-VTK SZE­GED 5-14 (1-6, 3-2, 0-2, 2-3) OB Il-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Békéscsaba. V.: Pásztor A. Békéscsaba: Laczó Gy. — Szil- vásy 1, Jámbor, Csendes, Gyeb­nár, Sipaki, dr. Szeberényi Zs., Pásztor A. 1, Zleovszki, Balázs 1, Pallag, Berki, Popovics 2. Edző: Csabai Zoltán. A bajnokjelölt villámrajtot vett és az egykori OB I-es játé­kosok, köztük az ötgólos Né­meth Zoltán, hamar dűlőre vit­ték a dolgot. ■ t K < I