Békés Megyei Hírlap, 2007. október (62. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

2007. OKTOBER 15., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 11 Kilenc főre olvadt az Orosháza labdarúgás Tíz lapot osztott ki Nagy Róbert játékvezető a Mátrai-stadionban OROSHÁZA FC-SZOLNOKI MÁV 0-2 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai Sándor Stadi­on, 500 néző. V.: Nagy R. (Ortó, dr. Varga Zs.). Orosháza: Halász - Kerekes, Csiszár, Futaki, Sza­bó N. - Kerepeczki, Koncz, Sze- verényi (Szabó P. a 64.), Lovas (Kocsis D. a 75.) — Petneházi (Mike a 75.), Búza. Vezetőedző: Belvon Attila. Szolnok: Rézsó - Urbán-Szabó (Szoboszlai a 70.), Antal, Balogh, Nagy P. - Gohér (Felföldi a 90.), Pintér, Ulvicki, Bogdán — Remili, Farkas (Do­mokos a 84.). Vezetőedző: Vígh Tibor. Sárga lap: Futaki, Szeverényi, Csiszár, Szabó N., Koncz, ill. Bogdán, Nagy, Gohér. Kiállítva: Halász (ütközött a kitörő csatárral) a 64., Futaki (második sárga lap után) a 70. percben. 64. perc: a hazai védők közül ki­lépő és kapura törő Nagy Péter a büntetőterületen belül a kapujá­ból kifutó és elvetődő Halásszal ütközött. A játékvezető kiállítot­ta a hazaiak kapusát és büntetőt ítélt a vendégek javára, amit An­tal biztosan értékesített, 0-1. 70. perc: a kapura törő Remilit Futaki visszahúzta, ezért az orosházi védő sárga la­pot kapott és mivel ez már neki a második volt, így a kiállítás sorsára jutott. 84. perc: Koncz nagy erejű, húsz méteres szabadrúgása a felső lécről a gólvonalon túlra pattant, a játékvezető azonban továbbot intett. 89. perc: megpecsételődött a kilenc főre olvadt hazaiak sor­sa, Szoboszlai 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 0-2. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben jobbára kiegyenlített játék folyt a pályán, némi hazai fölénnyel, de a kapuk nem igazán kerül­tek veszélybe. A második játék­rész heves hazai rohamokkal kezdődött, mégis a 64. percben, egy megítélt büntető után a vendégek szereztek vezetést. Az emberhátrányba került oros­háziak újból átvették a játék irányítását, de néhány perc el­teltével kettős emberhátrányba kerültek, miután Futaki is a ki­állítás sorsára jutott. A kilenc főre olvadt hazaiak nem adták fel, mindent megtettek az egyenlítésért, de a 84. percben egy vitatható szituáció után a , játékvezető továbbot intett. A iá-1 tottak alapján a döntetlen reáli- | sabb lett volna. Jó: Csiszár, J Koncz, Szabó N., ill. Remili, An- 1 tál, Rézsó. Belvon Attila: - Öt sárga lap, két kiállítás, meg nem adott gól és az ellenfél lesgólja — ez már sok volt. Vígh Tibor: — Megérde­melten nyertünk ezen a küzdel­mes mérkőzésen.« Guti Ferenc További eredmények: Jászbe­rény—BKV Előre 1—0, Tököl— Cegléd 0—1, Tuzsér—Baktaló- rántháza 0-0, Kecskemét-FTC 4-0, Mezőkövesd-Kazincbarci- ka 0-2, Bőcs-Vecsés 4-1, Ma- kó-Vác 0-1. Az NB II állása: 1. Kecskemét 7 1 2 23-10 22 2. Szolnok 7 1 2 19- 8 22 3. Vác 6­4 18-15 18 4. Bocs 4 4 2 20-11 16 5.K.-barcika 4 3 3 15-13 15 6 Jászberény 4 3 3" 8- 9 15 7 FTC 3 5 2 19-17 14 S.Vecsés 3 5 2 16-17 14 9. Cegléd 4 1 5 11-23 13 10. Makó 3 4 3 16-12 13 11. Blt.-háza 3 4 3 13-14 13 12. Orosháza 3 3 4 16-17 12 13.Tuzsér 3 2 5 8-14 11 14. BKV Előre 3 1 6 12-15 10 15.Tököl 2 2 6 7-19 8 16.M.-kövesd 1 1 8 9-18 4 A szolnokiaknak volt több okuk arra, hogy az egekbe szánjanak. Következik. Október 20., szombat: FTC- Tuzsér, 18.00, Baktalórántháza—Tököl,, Cegléd-Jászberény, Szolnoki MÁV-Makó, Vác-Böcs, Vecsés-Mezőkövesd, Kazinc- barcika-Kecskemét, Október 21., vasár­nap: BKV Előre-Orosháza FC, mind 14.30. Fürdővárosi bravúr a Tisza-partján a Szeged ellen labdarúgás A gyulaiak remekül szervezett játékkal megérdemelten győztek idegenben TISZA VOLÁN-GYULAI TERMÁL FC 1-2 (1-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 100 néző. Vezette: Aradi. Tisza Volán: Kispéter - Buzási, Tordasi, Kreizler, Laczkó - Burány, Kardos, Brinszky (Bu- bori), Bank (Harmos) — Szélpál (Füle), Zakar. Edző: Protity Sán­dor. Gyula: Steigerwald — Varga A., Pribojszki, Valentényi, Süli - Cseke (Bagi), Laurinyecz, Ferenczi, Sztanojev - Dobi (Sztraczinszki) - Kondoros (Zöld). Játékosedző: Dobi Róbert. 15. perc: Cseke a jobb oldal­ról remekül adott be, labdája átszállt a védők és a kapus fö­lött. A jól érkező Ferenczi közelről a hálóba pasz- szolt, 0-1. 20. perc: Kreizler a gyulai térfél közepén rossz ütemben ( csú­szott áár be fP* Cseké­nek, ezért a já­tékvezető kiállí­totta a szegedi játékost. 43. perc: Brin­szky jobb oldalról szögletet ívelt be. Az elmélázó gyu­Valentényi góllal és győzelemmel ünnepelte születésnapját. lai védők között a magasra ugró Tordasi hat méterről a jobb sa­rokba bólintott, 1-1. 55. perc: Laurinyecz bal olda­li szabadrúgását követően a jól érkező Valentényi öt méter- \ ről a jobb sarokba fejelte a § labdát, 1—2. A gyulaiak jól megszer­vezték a játékukat, és ez szemmel láthatóan nem ízlett a szegedieknek, akik kicsit könnyedén kezdték a találko­zót. Ez megbosszulta magát és a gyulaiak a 15. percben vezetéshez jutottak. A ki- \ állítás után még inkább \ fölénybe kerültek a ven­dégek, több gólt is sze­rezhettek volna, de a v helyzeteket nem si­került értékesíteniük. A szege­diek jobbára távoli lövésekkel igyekeztek veszélyeztetni. A fél­idő hajrájában váratlanul egyenlített a Tisza-parti gárda. Fordulás után is a gyúlaiak kez­deményeztek többet, és a har­mincadik születésnapját ünnep­lő Valentényi szép fejese után már érett a fürdővárosi győze­lem. A hátralévő időben is job­bára a gyulaiak akarata érvé­nyesült és végül a vendégek megérdemelten szerezték meg a bravúros idegenbeli győzel­met. Jó: Buzási, Zakar, ill. Pribojszki, Valentényi, Ferenczi. Protity Sándor: - Ezt a játé­kot tizenegy emberre találták ki, ezt nekünk az utóbbi mérkő­zéseken nem sikerült teljesíte­nünk. Dobi Róbert: - A kiállítás nagyban befolyásolta a játék alakulását, de győzelmünk ettől függetlenül teljesen megérde­melt. ■ Ö. 0. F. l.Baja 8­1 27-16 24 2.Békéscsaba 7 2­25-10 23 3.Tisza Volán 6 1 2 31-15 19 4.Kf.-egyháza 5 1 3 16-15 16 5.Gyula 4 4 1 15-11 16 6.Bp. Honvéd 11.4 2 3 24-12 14 7. Monor 4 2 3 18-13 14 8.Vasasll. 4 2 3 9- 8 14 9.Hmv.-hely 4­5 15-18 12 10.REAC II. 3 2 4 13-31 11 ll.Csongrád 3 1 5 14-11 10 12.Szt.-miklós 3 1 5 14-16 10 13.Algyő 2 1 6 9-22 7 14.Dabas 2­7 11-18 6 15.Szolnok 2 7 8-20 6 16. Örkény 1 1 7 10-23 4 Döntetlenek hétvégéjén van túl a Békéscsaba UFC labdarúgócsapata BÉKÉSCSABA UTÁNPÓTLÁS-NEVE­LŐ FC—KAZINCBARCIKA 1-1 (0-0) NB I-es ifjúsági labdarú­gó-bajnokság, 19 évesek, Békés­csaba, 150 néző. V: Benyovszki. Békéscsaba: Csermák - Ba- gyinszki, Vincze (Borbély), Dó- cza, Nagy G. — Kovács T. (Makra), Bálint (Otígba), Zelenyánszki, Ko­vács D. (Lázok) — Szabó D., Ba­logh G. Edző: Fodor Sándor. Ka­zincbarcika: Kozma - Kótai, Nhalovits, Kocsi, Veréb - Németh (Halász) Lukács (Hegedűs), Tóth Á., Tóth B. — Pintér, Halder (Barta). Edző: Koleszár György. G.: Dócza, ill. Tóth Á. Jó: Dócza, ill. Tóth Á., Kozma. Az első perctől kapujához szegezte a mindvégig védekezésre berendezkedő, a já­tékot széttördelő, néhol a durva­ság határát túllépő ellenfelét a ha­zai csapat. A második félidő ele­jén bekapott szerencsés ven­dégtalálat után, a lilák mindent megtettek a győzelem érdeké­ben, de csak a döntetlenre futotta. BÉKÉSCSABA UTÁNPÓTLÁS-NEVE­LŐ FC—KAZINCBARCIKA 2-2 (1-1) NB I-es ifjúsági labdarú­gó-bajnokság, 17 évesek, Bé­késcsaba, 150 néző. V.: Németh Gy. Békéscsaba: Bozsó — Gur- bán, Mészáros, Dohányos, Kmecz (Wéber) — Ponyókai, Mátó, Gazsó, Koszt — Sódar, Po- tocska. Edző: Szenti Zoltán. Ka­zincbarcika: Tarr - Elek (Ki- szely), Szopkó, Vas, Zimányi (Molnár) — Tátrai, Benkő, Kiss J. (Kassai), Csipke (Husontica) — Nyitrai, Al-Mohamed. Edző: Kerekes Ottó. G.: Mészáros, Koszt, ill. Szopkó, Al-Moha­med. Jó: Mészáros, Ponyokai, Mátó. ill. Szopkó, Tarr, Elek. A Békéscsaba mezőnyfölénybe került és a második félidő ele­jén megfordította a mérkőzést, de egy újabb védelmi hiba két pontjába került. ■ A Totó 41. heti eredményei: 1. Magyarország-Málta 2-0 1 2. Moldova-Törökország 1-1 X 3. Görögország-Bosznia-H. 3-2 1 4. Azerbajdzsán—Portugália 0-2 2 5. Belgium-Finnország 0-0 x 6. Örményország—Szerbia 0-0 x 7. Skócia—Ukrajna 3-1 1 8. Írország—Németország 0-0 x 9. Ciprus-Wales 3-1 1 10. Dánia-Spanyolország 1-3 2 11. Izland-Lettország 2-4 2 12. Románia-Hollandia 1-0 1 13. Szlovénia-Albánia 0-0 x Plusz egy mérkőzés: 14. Svájc-Ausztria 3-1 1 A kitűzött célt teljesítették a lila-fehérek labdarúgás Magabiztosan győztek Monoron a békéscsabai futballisták MONOR-BÉKÉSCSABA 1912 ELŐ­RE SE 1-3 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Monor, 100 néző. V.: Gera. Monor: Gilan (Szűcs) — Kinder, Kajli, Csáki, Szőke - Csikós, Csőke, Magyar (Ouldemar), Bán - Haigas, Papp (Bokros). Edző: Varga Károly. Békéscsaba: Har­man — Szenti (Fabuiya), Rubus, Brlázs, Horváth T. — Okos, Ladá­nyi, Závoda, Sajben (Fazekas) — Pozsár, Cseke (Miklya). Edző: Szarvas János, Kiss János. 20. perc: Pozsár az ellenfél tér­felének közepéről, jobb oldalról szabadrúgást ívelt a kapu elé, amelyre Závoda remekül érke­zett és a kimozduló kapust meg­előzve a bal sarokba fejelt, 0-1. P BUDAPEST BANK AGE Money Bank tagja 54. perc: Kajli lerántotta a ki­törő Ladányit, s mivel volt már egy sárga lapja, így a második után a kiállítás sorsára jutott. 74. perc: Závoda pontos át­adásával Miklya kitört középen és a kivetődő kapusba lőtt, de a labda visszapattant elé és má­sodjára már nem hibázott, 0-2. 88. perc: Závoda indította Miklyát, aki a jobb oldalról, a 16- oson belülről, 14 méterről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 0—3. 89. perc: Csőke a jobb oldalon élesen belőtt labdájára Bán ér­kezett és közelről, az ötösön be­lülről a kínálkozó helyzetet ér­tékesítette, 1-3. 90. perc: Bokros a kiállítás sorsára jutott, mivel szándéko­san lekönyökölte Ladányit, aki­nek a szemhéja felrepedt. Az első játékrészben a vendé­gek kezdeményeztek többet, aminek meg is lett a kézzel fog­ható eredménye. A vezetés na­gyobb arányú is lehetett volna az első félidőben, ha a játékvezető nem fosztotta volna meg a békés­csabai csapatot egy szabályos góltól. A második játékrészben még magabiztosabb volt a lila-fe­hérek játéka, így megérdemelten nyertek. ló: Csáki, Bán, Szőke, ill. Závoda, Rubus, Miklya, Cseke. Varga Károly: - Talán túlzot­tan tiszteltük - ráadásul nem csak mi - a jó erőkből álló Békés­csabát. Szarvas János: — Amiért jöttünk, teljesítettük, a cél a győ­zelem volt. ■ Oláh Imre További eredmények: KiskunféT egyháza-Algyő 2-1, Csongrád- Dabas 0—1, Szigetszentmiklós— Szolnok 3-0, Vasas II.—Baja 1-4, Örkény-Bp. Honvéd II. 0-1, REAC n.—Hódmezővásárhely 3—2. Következik. Október 20., szombat: Monor-Tisza Volán, Baja-Csongrád.. Október 21., vasárnap: Békéscsaba- Vasas II., Honvéd II.—Gyula, Dabas- Kiskunfélegyháza, Algyő—REAC II., Hódmezővásárhely-Szigetszentmiklós, Szolnok-Örkény, mind 14.30. ■ Kétgólos magyar győzelem Málta ellen MAGYARORSZÁG-MÁLTA 2-0 (1-0) Európa-bajnoki selejtező lab­darúgó-mérkőzés, Szusza Fe­renc Stadion, 9000 néző. V: Arm Nalbandjan (örmény). Magyar- ország: Fülöp - Szélest, Vaskó, Juhász, Balogh B. - Vass, Tőzsér, Fiikor (Buzsáky, 75.) ­Dzsudzsák (Leandro, 88.), Feczesin (Rajczi, 83.), Gera. Mál­ta: Haber — Sciluna, Dimech, Said, Azzopradi - Sammut (Nwoko, 65.), Briffa, Woods (Bajada, 90.), Mallia, Miffsud — Schembri (Scerri, 83.). 34. perc: egy röviden kifejelt labdát Dzsudzsák nagy erővel lőtt középre, Feczesin pedig há­rom méterről a kapu bal oldalá­ba csúsztatott, 1-0. 77. perc: Tőzsér 21 méterről szabadrúgásból ballal tökélete­sen tekert a bal felső sarokba, a labda a kapufáról vágódott a há­lóba, 2-0. A magyar válogatott az el­múlt mérkőzéseken mutatott játékát hozta az első félidőben: egy pillanatra sem engedték ki a kezükből az irányítást, több tetszetős támadást vezettek, ám a helyzeteket sokáig nem sike­rült gólra váltani. A fordulás után úgy tűnt, gyorsan el akar­ja dönteni a találkozót a hazai csapat, de a vendégek kapusa remek napot fogott ki. Ezután kissé leült a játék, ám Tőzsér egy parádés szabadrúgásgóllal biztossá tette a hazai sikert. ■