Békés Megyei Hírlap, 2007. október (62. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-08 / 235. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. OKTÓBER 8., HÉTFŐ Szentandráson botlott a Kondoros labdarúgás Battonyán elért sikerével a Méhkerék lépett «1 a dobogóra A sötét mezes békésiek egy félidőnyi előnyt adtak a Szeghalomnak, azt követően pedig hiába kapaszkodtak, a vendégek elvitték a pontokat. Októberben minden nálunk VÁSÁROLT SPORTCIPŐHÖZ ADIDAS ZOKNIT ADUNK AJÁNDÉKBA. A Mesterlövészek a megye egyben A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 9 gólos: Boér (Kondoros). 7 gólos: Tamási (Sarkadke- resztúr), Burkus (Szabadkí­gyós). 6 gólos: Ács (Mezőhe­gyes), Barcsay (Méhkerék), Fe­hérvári (Frühwald-Jamina), Ár- gyelán (Békés), Janis (Kondo­ros), Elek T. (Füzesgyarmat). 5 gólos: Gál (Mezőhegyes), Toldi (Gyomaendrődi FC), Göblyös (Frühwald-Jamina). 4 gólos: Zsóri (Battonya), Horváth (Bé­kés), Lövei (Rákóczi Vasas- OMTK), Tóth L. (Füzesgyar­mat), Tasi, Patyi (Kaszaper). ■ Az állás: 1. Sz.-kígyós 6 2 1 18- 6 20 2.S.-keresztúr 6 1 2 23- 6 19 3. Méhkerék 6 1 2 16- 9 19 4. Kondoros 5 1 3 21-16 16 5. Rákóczi 5 1 3 19-15 16 6. Mezőhegyes 4 2 3 22-21 14 7. Gy.-endrőd 4 1 4 18-13 13 8. Battonya 4 1 3 14-14 13 9. Szeghalom 4 1 4 13-19 13 10. Kaszaper 3 3 3 12-10 12 11. Bszt.-andrás 4­5 11-19 12 12. Jamina 3 1 5 17-21 10 13.Békés 3 1 5 19-25 10 14. F.-gyarmat 2 2 5 17-23 8 15. Szarvas 1 2 6 5-17 5 16. Mezőberény 1­7 4-15 3 Következik. Október 13., szombat: Békés- Gyomaendrőd, Szeghalom-Rákóczi Va­sas, Szarvas-Battonya, Füzesgyarmat- Mezőberény, Sarkadkeresztúr-Békés- szentandrás, Kondoros-Mezőhegyes. Ok­tóber 14., vasárnap: Méhkerék-Szabad­kígyós, Kaszaper—Frühwald-Jamina, mind 15.00. ■ Ifjúságiak Szabadkígyós-Füzesgyarmat 2-3, Battonya-Méhkerék 1- 1, Rákóczi Vasas-Szarvas 1—2, Békés—Szeghalom 0—6, Mezőhegyes—Kaszaper 7—2, Békésszentandrás-Kondoros 0-7, Mezőberény-Sarkadke- resztúr 8-0, Gyomaendrődi FC-Frühwald-Jamina 1-1. SZABADKÍGYÓS-FÜZESGYARMAT 3-1 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság. Szabadkígyós, 200 néző. V.: Pataki. Szabadkígyós: Sódar - Kindel, Bozsó Z., Bánfi A., Bérezi, Ekker G., Tóth Z. (Rattai), Tobai (Piti), Húsvéth (Süli), Burkus, Boruzs. Edző: Ekker Attila. Füzesgyarmat: Dá­vid — Farkas, Varga I., Ulrich, Takács, Molnár, Szepesi, Varga L., Tóth L., Boros, Elek. Játékos­edző: Boros Tibor. G.: Burkus a 35., Ekker G. a 81., Piti a 88., ill. Elek a 40. percben. Jó: Bérezi, Süli, Sódar, Boruzs, ill. Szepesi, Varga I., Varga L. Ekker Attila: - A csapat az el- | ső félidőben enerváltan játszott, | éreztük, hogy a második játék- J részben több kell ahhoz, hogy I nyerjünk. Boros Tibor: — A mér­kőzés még nem a szakmáról szólt, mivel a múlt héten felaján­lott lemondásom után a szépszá­mú kritikus egyike sem lépett csatasorba. Azok után kötelessé­gem volt, hogy a város vezetése többször is megkért, hogy foly­tassam a munkát, amely áldoza­tokkal és nehézségekkel fog jár­ni. ■ Tóth Lajos BATTONYA-MÉHKERÉK 1-2 (0-2) Battonya, 300 néző. V: Fehér J. Battonya: Schvarcz — Molnár, Roczkó, Géczi, Bozsár, Karászi, Árgyelán (Lovász), Kovács K., Podina (Kovács R), Werle, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Méhkerék: Patka — Semjéni (Rúzsa L), Csúz, Balogh Zs., Be- rényi, Csotye (Hajdú), Bondár, Lukucz, Rúzsa J., Barcsay (Cziczeri), Gajdács. Edző: Bíró Róbert. G.: Zsóri a 80., ill. Csúz a 22., Semjéni a 30. percben. Jó: Géczi, Karászi, Kovács R, ill. Patka, Semjéni, Csúz, Bondár. Juhász Zoltán: - Az első fél­időben akkora előnyt adtunk az ellenfelünknek, amit a szünet utáni játékunkkal már nem tud­tunk ledolgozni. Bíró Róbert: — Tízéves átok tört meg, hiszen még sohasem sikerült nyernünk Battonyán, de az első félidei játé­kunk alapján megérdemelten győztünk. ■ Lukács István RÁKÓCZI VASAS-OMTK—SZARVASI FC 3-0 (0-0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Salamon. Rákóczi: Ök­rös - Debreczeni, Elekes, Szántó, Vincze, Simon, Boros, Pásztor, Lovas, Lövei (Trabak), Gulácsi (Iványi). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Szarvas: Demjén - Pákozdi, Benczúr, Kiss M., Kiszel (Stanley), Klimaj, Kajtár, Fekécs, Csellár A. (Terhes), Darida P. (Altmann), Csellár S. Edző: So­mogyi János. A héten edzőváltás történt Szarvason, Cziglédszky Ákos helyét a kispadon Somogyi János foglalta el. G.: Simon (11- esből) az 50., Vincze a 65., Lövei a 85. percben. Jó: Szántó, Debre­czeni, Pásztor, Vincze, ill. Kiss M., Fekécs. Kvasznovszky József: - Kőke­mény mérkőzésen vagyunk túl, amelyet határtalan lelkesedés­sel sikerült hoznunk. Somogyi János: — A jobbik csapat győ­zött. ■ Bot Ferenc BÉKÉS-SZEG HALOM 2-3 (0-1) Békés, 150 néző. V.: Petrusán. Békés: Sándor — Takács L., Va­das, Czinanó, Kasik, Gera (Pol- czer), Kiss I., Árgyelán, Mracs- kó, Jánosi, Horváth S. Játékosed­ző: Mracskó Mihály. Szeghalom: Komáromi - Nagy K., Simon, Sáfián Z., Tatár, Boruzs (Takács G.), Hajdú, Zsombok K. (Zsombok J.), Farkas, Sáfián L, Bihari (Varga R). Edző: ifj. Zsombok János. G.: Horváth S. a 60., Vadas (11-esből) a 78., ill. Nagy K. a 31., Tatár a 68., Sáfián Z. a 73. percben. Jó: Kasik, Va­das, ill. Tatár (a mezőny legjobb­ja), Zsombok K., Bihari, Sáfián I. Mracskó Mihály: - Egy- három után kezdtünk el futbal­lozni, de a helyzeteket kihagytuk. Ifj. Zsombok János: - Ezt a mér­kőzést nyerhettük volna simáb­ban is, ha az utolsó passzaink fe­le sikerül, de elismerjük, a végén szerencsénk volt. ■ Gera Imre MEZŐHEGYES-KASZAPER 3-1 (2-1) Mezőhegyes, 280 néző. V.: Gera. Mezőhegyes: Binges - Lo­vász, Karancsi (Csizmadia), Szabó Á., Kovács R., Gál, Varga (Fekete), Zsoldi, Stanciu (Marto- nosi), Szatmári G., Ács. Edző: Mákos Árpád. Kaszaper: Jamb- rik-Evanics, Fazekas (Szanda), Mátyus, Tasi, Kánya, Pécsik, Szabó G., Bíró, Bakos, Patyi. Megbízott edző: Ölei Dezső. G.: Lovász a 10., Ács a 19., Csizma­dia a 87., ill. Patyi a 2. percben. Jó: Zsoldi, Kovács R., Varga, Ács, Gál, ill. Bíró, Mátyus, Tasi. Mákos Árpád: — Annak ellené­Nem ülhet a kispadon A megyei labdarúgó-szövet­ség fegyelmi bizottságának döntése értelmében Szarvas András edző három bajnoki mérkőzésen nem ülhet le a Csonúsi SK kispadjára. A múlt szombati Köröstarcsa- Csorvás megyei III. osztályú bajnokit Szarms sportszerűt­len viselkedése miatt a 81. percben 2-1-es csorvási veze­tésnél a játékvezető félbesza­kította. A mérkőzés három pontját, 3-&ás gólkülönb­séggel a Köröstarcsa kapja. re, hogy az utolsó húsz perc nyög­venyelősre sikerült, a helyzetek alapján megérdemelten nyer­tünk. Ölei Dezső: - Gyermeteg hi­báinkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta, hiába támadtuk vé­gig a második félidő nagyobbik részét. ■ Perlaki János BÉKÉSSZENTANDRÁS-KONDOROS 2-1 (0-0) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Frey. Békésszentandrás: Kondacs — Gugolya, Darida, Petykó, Csipái, Kiss L. (Nyem- csok), Cziglédszki, Sinka, Bak­ró, Virág (Melian), Kiss T. (Nagy Z.). Edző: Varga László. Kondo­ros: Kovács A. — Kerekes, Sáro- si, Vajgely, Mitykó, Hanyecz, Medvegy (Szűcs), Fejes (Somo­gyi), Janis, Baki, Rómer. Edző: Hanyecz István. G.: Virág a 62., Nyemcsok a 87., ill. Mitykó a 86. percben. Jó: Kondacs, Darida, Petykó, Virág, ill. Mitykó, Szűcs. Varga László: - Egy izgalmas mérkőzés, fontos három pont. Hanyecz István: - Az volt legszo­morúbb, hogy akaratban kap­tunk ki a hazai csapattól. ■ V. L. MEZŐBERÉNY­SARKADKERESZTÚR 1-3 (1-1) Mezőberény, 80 néző. V.: Sáfián. Mezőberény: Lestyán - Bereczki, Kiss Z., Barabás, Győ­ri, Pántya, Wagner, Szűcs Zs., Bejan (Csók), Benyovszki J. (Laudisz), Molnár (Gál). Edző: Borgula János. Sarkadkeresztúr: Farkas - Edu, Deák Sz., Bányai R, Németh B., Szabó M. (Csen­dé), Kovács Gy. (Boda), Tamási L, Erdei I., Petruzsán, Zsoldos (Gombkötő). Edző: Cserháti Ist­ván. G.: Barabás a 20., ill. Ko­vács Gy. a 12., Tamási az 54., Petruzsán a 69. percben. Jó: Ba­rabás, Wagner, Győri, ill. Bányai R, Edu, Tamási, Petruzsán. Borgula János: - Benyovszki János sérülése miatt a játékunk visszaesett a középpályán. Gól­helyzeteinket már tartósan nem tudjuk kihasználni. Cser­háti István: — Voltak jó periódu­saink, akkor gólokat lőttünk, helyzeteket alakítottunk ki. Győzelmünk teljesen megérde­melt. ■ Gurmai Sándor GYOMAENDRŐDI FC-FRÜHWALD- JAMINA 3-1 (2-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Kepka. Gyomaendrőd: Szabó Z.- Csikós (Farkasinszki), Gál Z., Gál F., Tolnai, Bodzás (Bokor), Bukva, Adamecz, Toldi, Hor­váth (Kovács Gy.), Béla. Edző: Szegedi Ferenc. Jamina: Kollár- Szabó T. (Laczó), Balogh J., Pájer, Zsilák (Kolarovszki), Szo- kol, Gyeraj, Csiernyik, Hrabov- szki, Göblyös, Lengyel. Edző: Pásztor József. G.: Horváth a 15., a 45., Toldi a 71., ill. Göb­lyös az 55. percben. Jó: Tolnai, Toldi, Bukva, Béla, Horváth, ill. Kollár, Göblyös, Balogh J. Szegedi Ferenc: — Közepes já­tékkal is sikerült itthon tarta­nunk a három pontot. A hozzáál­lásunkkal ma nem volt gond. Pásztor József: - Ennyire voltunk képesek. ■ Szabados Ferenc Góliszonyban szenvedtek vízilabda Jól védekeztek a csapatok a Kurca partján Huszonhat diák küzdött a légpuskás diákolimpián BERTÓK SZENTES—TVSK BÉKÉS­CSABA 5-3 (1-0, 2-1, 1-1,1-1) OB I B-s férfi vízilabda-mér­kőzés, Szentes, 100 néző. V.: Németh A., Rubos. Békéscsaba: Várhegyi - Lukácsi, Szilágyi M., DR. SZLÁV1K 2, Laczó R, Dávid, Latorcai, Mucsi, Dobra 1, Borsos, Nagy S., Dányi. Edző: Szilágyi József. Az ellenfél do­bói: Szebeni 3, Czirok, Piti 1-1. Gól emberelőnyből: 5/1 ill. 5/1. Ötméteresek: 1/1, ill. 0/0. Az elmúlt évi bajnokságban 11-3-ra nyert a szentesi egylet a csabaiak ellen, így elöljáróban a mostani mindenképpen jobb eredmény. Igaz, még ennél is szoro­sabb lehetett volna, mi több, legalább az egyik pont benne volt a viharsarki gárdában, hi­szen végig partiban voltak el­lenfelükkel. Ám az emberelő­Toborzó A TVSK Békéscsaba vízilab­dacsapata toborzót tart az 1996-ban és korábban szüle­tett úszni tudó fiúk részére az utánpótlás biztosítása ér­dekében. Az érdeklődők hét­főtől péntekig 18 órától je­lentkezhetnek Csabai Zoltán és Szilágyi József edzőknél a békéscsabai Árpád fürdő sá­tortetős medencéjénél. nyös helyzetek gyenge kihasz­nálása miatt elmaradt a meg­lepetés. A rutinos Kurca- partiak remekül védekeztek, ám e téren a csabaiak sem maradtak el tőlük. A helyeze­tek kidolgozásával sem volt baj, viszont Ormai Zoltán, a hazaiak kapusa nagyon ele­mében volt, nehéz volt a háló­ba találni. így végül a két-három egyko­ri OB I-es, rutinos játékost felvo­nultató és ügyes fiatalokkal kie­gészülő szentesiek egy nem túl­ságosan rohanós, hanem in­kább taktikai csatát hozó mér­kőzésen győztek a támadásban mind jobban széteső békéscsa­baiakkal szemben. ■ Benedek egy kenyai csúcsát adta át a múltnak A világhírű New York-marato- non is helyezett kenyai Yatich pályacsúcsát kellett megdönte- nie Benedek Zsoltnak, az ausztriai Loipersdorfban na­pokban megtartott hegyi fél­maratonin ahhoz, hogy sike­resen szerepeljen.- Brutálisan nehéz pályán ez sikerült, l:08:44-es idővel meg­nyertem a versenyt, bár teljesen kifutottam magamat, és a bal lá­bam is megfájdult - adott képet a versenyről a Békéscsabai At­létikai Club futója, aki másnap a güssingi félmaratont is bevál­lalta. Az időre kevésbé figyelt, csak az első hely megszerzésé­re törekedett. Tavaly is nyert és 1:10:12-vel most is. ■ A minap negyedszáz általános és középiskolás fogott légpus­kát a békéscsabai 4-es Honvéd utcai lőtéren, hogy a 20 lövéses számban eldöntse, kié is legyen a Békés megyei diákolimpiái bajnoki cím. A fiúknál Sipiczki Tamás és Vári László, a lányoknál Zim­mermann Kornélia és Nyisztor Nelli fogadhatta a többiek gra­tulációját. A négy kategóriában huszon­hat diák lépett lőállásba. Eredmények. Fiúk. Középis­kolások. Légpuska, 20 lövéses: 1. Sipiczki Tamás (Rózsa Fe­renc Gimnázium, Békéscsaba) 152 kör, 2. Tresz Cs. (MÁV Di­áksport SE, Békéscsaba) 151, 3. Kovács G. (Harruckern János Közoktatási Intézmény, Gyula) 146. Általános iskolások. Lég­puska, 20 lövéses: 1. Vári Lász­ló (Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba), 152, 2. Hodosi D. 146, 3. Gulyás D. (mindkettő (MÁV Diáksport SE) 139. Leányok. Középiskolások. Légpuska, 20 lövéses: 1. Zim­mermann Kornélia (Bartók Bé­la Zeneművészeti Szakközépis­kola, Békéscsaba) 159, 2. Ko­vács N. (Harruckern János Köz­oktatási Intézmény) 141, 3. Szajkó E. (MÁV Diáksport SE) 138. Általános iskolások. Lég­puska, 20 lövéses: 1. Nyisztor Nelli (MÁV Diáksport SE) 134. ■ G. P.