Békés Megyei Hírlap. 2007. szeptember (62. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-24 / 223. szám

1U BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. SZEPTEMBER 24., HÉTFC WffiM X"^'g mmmmm v H€T6S KFT Békesí saoo. MunKÓCiy u. 11, Előrendelés! Akció játékvezetői FELSZERELÉSRE: Adidas akár 45%, LECEA 15% ENGEDMÉNNYEL A Tiszántúl legnagyobb fociáriházában! A Mesterlövészek a megye egyben A góllövőlista élmezőnye. 7 gó­los: Boér (Kondoros). 6 gólos: Burkus (Szabadkígyós), Árgye- lán (Békés), Tamási (Sarkadke- resztúr), Janis (Kondoros). 5 gó­los: Barcsay (Méhkerék), Gál (Mezőhegyes), Elek T. (Füzes­gyarmat). 4 gólos: Toldi (Gyo- maendrőd), Tasi (Kaszaper), Göblyös (Jamina). 3 gólos: Fe­hérvári (Jamina), Tóth L. (Fü­zesgyarmat), Ács (Mezőhe­gyes), Kovács Gy. (Gyomaend- rőd), Zsóri (Battonya), Lövei, Széli (Rákóczi Vasas), Szarvas (Békés), Patyi, Bíró (Kaszaper), Erdei (Sarkadkeresztúr). ■ Az állás: 1. S.-keresztúr 5 1 1 20-4 16 2. Szabadkígyós4 2 1 14-5 14 3. Kondoros 4 1 2 18-14 13 4. Méhkerék 4 1 2 11-8 13 5. Rákóczi 4 1 2 16-14 13 6. Kaszaper 3 3 1 11-6 12 7. Gy.-endrőd 3 1 3 13-9 10 8. Battonya 3 1 2 10-10 10 9. Mezőhegyes 3 1 3 16-17 10 10. Jamina 3­4 13-15 9 11. F.-gyarmat 2 2 3 14-17 8 12. Békés 2 1 4 16-22 :,„7 13. Szeghalom 2 1 4 7-15 7 14. B.-szentandrás2­5 8-18 6 15. Szarvas 1 2 4 5-13 5 16. Mezőberény 1­5 3-10 3 Következik. Szeptember 29., szombat: Szeghalom-Gyomaendrőd, Szarvasi FC- Békés, Füzesgyarmat-Battonya, Sarkad- keresztúr—Szabadkígyós, Kondoros-Me- zőberény, Frühwald-Jamina-Mezőhegyes. Szeptember 30., vasárnap: Méhkerék- Rákóczi-Vasas, Kaszaper-Békésszent- andrás, mind 16.00. ■ Ifjúságiak Szabadkígyós-Kondoros 1— 7, Battonya-Sarkadkeresztúr 7-1, Rákóczi Vasas-Füzes- gyarmat 3-3, Békés-Méhke­rék 4-1, SzeghalomSzarvas 6-0, Békésszentandrás-la- mina 0-6, Mezőberény-Ka- szaper 4-0, Gyomaendrődi FC-Mezőhegyes 1-1. Először nyert a Békésszentandrás labdarúgás A Gyomaendrőd négy góllal küldte haza a tavalyi bajnokot SZABADKÍGYÓS-KONDOROS 2-2 (1-2) Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság. Szabadkígyós, 200 néző. V.: Rácz A. Szabadkígyós: Varró - Kindel, Bozsó F., Bozsó Z., Bánfi A., Bérezi, Ekker G. (Holecska), Tobai (Boruzs), Bur­kus, Rattai, Tóth Z. (Húsvéth). Edző: Ekker Attila. Kondoros: Kovács A. - Boér, Kerekes, Sá- rosi, Vajgely, Mitykó (Hanyecz), Szűcs, Medvegy, Fejes jOmil- jak), Janis, Rómer. Edző: Ha­nyecz István. Kiállítva: Rattai (második sárga lap után) a 14. percben. G.: Burkus a 20., Bozsó F. (11-esből) a 86., ill. Ke­rekes A. a 4., Boér a 12. perc­ben. Jó: Bánfi A., Bozsó Z., Bo­zsó F., Bérezi, ill. Kerekes A., Sárosi, Janis, Vajgely. Ekker Attila: - A mérkőzés . elején több nagy hibát elkövet- \ tünk, viszont ezután hetvenöt j percen keresztül emberhát- : rányban végig mezőnyfölény- ! ben játszottunk. Hanyecz Ist­ván: - A mérkőzés előtt ki­egyeztünk volna az egy ponttal, de a mérkőzés után már van né­mi hiányérzetünk. ■ Tóth Lajos BATTONYA-SARKADKERESZTÚR 2-1 (1-1) Battonya, 300 néző. V.: György. Battonya: Schvarcz - Molnár, Számfira, Géczi, Baukó (Roczkó), Karászi, Bozsár, Ko­vács K., Podina (Lovász^, Werle, Zsóri (Árgyelán). Edző: Juhász Zoltán. Sarkadkeresztúr: Far­kas - Bányai P., Edu, Németh B. (Csige), Tamási (Szabó M.), De­ák, Erdei, Kovács Gy., Bányai T. (Csende), Petruzsán, Zsoldos. Edző: Cserháti István. G.: Bozsár a 18., Werle a 83., ill. De­ák a 23. percben. Jó: Számfira, Géczi, Bozsár, Kovács K., Werle, ill. Deák, Csende, Zsoldos. Juhász Zoltán: - Sikerült meg­állítanunk az eddig remekül me­netelő keresztúriakat, akik ala­posan lekezeltek bennünket, amit bánhatnak. Cserháti Ist­ván: - Rangadóhoz méltó küzde­lem folyt a pályán. A játékban nem maradtunk alul, pontot ér­demeltünk volna. Érthetetlen volt számomra, hogy a hazaiak sokszor a durvaság határát is át­lépték. ■ Lukács István RÁKÓCZI VASAS-OMTK— FÜZESGYARMAT 5-2 (3-0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 A kondorosiak pontot raboltak a Szabadkígyóstól, ahol akadt bőven dolga a kapusoknak. A 2—2 is elárulja, hányszor kellett a hálóban kotorászniuk. néző. V: László. Rákóczi: Ökrös — Giliczó (Iványi), Elekes, Pász­tor, Debreczeni, Széli (Trabak), Boros B., Simon, Vincze (Egri), Lovas, Gulácsi. Edző: Kvasznov- szky József. Füzesgyarmat: Ko­vács A. - Elek S., Mészáros, Ulrich, Baksa (Molnár), Varga L., Boros T., Nagy G., Tóth L., Farkas Zs. (Takács K.), Elek T. Játékosedző: Boros Tibor. G.: Vincze a 14., Széli a 27., a 68., Lovas a 40., Gulácsi a 86., ill. Tóth L. a 65., Molnár a 88. perc­ben. Jó: Elekes, Pásztor, Széli, Boros B., Gulácsi, ill. Tóth L. Kvasznovszky József: — A múlt heti pofont kihevertük, és jó játékkal sikerült begyűjteni a három pontot. Boros Tibor: - Ha jól emlékszem, a mérkőzés hét góljából hatban tevékeny részt vállaltunk. A hazaiak megérdemelten kerekedtek felül. ■ Bot Ferenc BÉKÉS-MÉHKERÉK 1-0 (0-0) Békés, 150 néző. V: Kucsora. Békés: Sándor - Takács, Mracs- kó, Czinanó, Jánosi, Szarvas, Vadas (Kerepeczki), Kasik, Za- horán, Árgyelán, Polczer (Hor­váth). Játékosedző: Mracskó Mi­hály. Méhkerék: Patka — Gaj­dács, Semjéni, Csúz (Huszár), Balogh, Lukucz (Cziczeri), Berényi, Bondár, Barcsay (Tóth A.), Hajdú, Csotye. Edző: Bíró Róbert. G.: Polczer a 60. perc­ben. Jó: Zahorán, Czinanó, Szar­vas, Sándor, ill. Berényi, Gaj­dács, Semjéni. Mracskó Mihály: - A szezon leggyengébb játékával tudtunk nyerni. Ennyit jelent, ha nem kapunk gólt. Bíró Róbert: — Ennyi akaratgyenge játékossal nem biztos, hogy elérjük a cé­lunkat. ■ Gera Imre SZEGHALOM-SZARVAS 0-0 Szeghalom, 300 néző. V.: Mihálik. Szeghalom: Komáromi (Szívós I.) - Nagy K., Zsombok K., Sáfián Z., Tatár, Boruzs, Haj­dú, Vámos A., Farkas, Sáfián I., Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. Szarvas: Demjén - Pákozdi, Rónyai, Csellár A., Kiszel, Kajtár (Benczúr), Csellár S., Darida R, Kugyela (Terhes), Fekécs (Kasik), Stanley. Edző: Czig- lédszky Ákos. Jó: Boruzs (a me­zőny legjobbja), Sáfián 1., Bihari I., ill. Demjén, Rónyai, Kugyela. Ifj. Zsombok János: — A helyze­teket be kell rúgni. Cziglédszky Ákos: - Haladunk tovább a leni­ni úton, dolgozunk, dolgozunk, dolgozunk. ■ Zsombok János BÉKÉSSZENTANDRÁS- FRÜHWALD-JAMINA 3-1 (0-1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Ács. Békésszentandrás: Kondacs - Steigler (Pisont), Da­rida, Petykó,- Csipái, Kiss L. (Nyemcsok), Bobvos, Sinka, Bak­ró, Cziglédszki, Kiss T. (Nagy Z.). Edző: Varga László. Frühwald- Jamina: Kollár - Hrabovszki (Lengyel), Szokol, Varga, Balogh, Fehérvári, Pájer, Gyeraj (Laczó), Lábos, Göblyös, Zsilák (Zsibrita). Edző: Pásztor József. Kiállítva: Balogh (második sárga lap után) a 67., Bobvos (második sárga lap után) a 81. percben. G.: Kiss L. a 48., Csipái az 53., a 89., ill. Fe­hérvári a 36. percben. Jó: Darida, Petykó, Csipái, Bakró, ill. Kollár. Varga László: - Gyenge első félidő után egy fergeteges má­sodik és biztos győzelem. Pász­tor József: - A harciasabb csa­pat győzött. ■ V. L. MEZŐBERÉNY-KASZAPER 0-2 (0-1) Mezőberény, 150 néző. V.: Baráth. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss Z., Győri, Laka­tos, Csók (Kajlik), Németh (Bejan), Szűcs Zs., Wagner, Pántya, Molnár (Laudisz). Edző: Borgula János. Kaszaper: Jambrik - Mátyus, Tasi, Pócsik, Csenki, Szabó G., Bíró, Bakos (Egeresi), Patyi (Halász), Szanda, Fazekas (Kánya). Edző: Sajtos Tibor. G.: Tasi a 37., Ká­nya a 61. percben. Jó: Bereczki, Wagner, Molnár, ill. Mátyus, Pócsik, Szanda, Szabó G. Borgula János: — Pontatlan já­tékunk miatt nagyon kevés le­hetőségünk volt. A küzdőszel­lemmel elégedett vagyok. Saj­tos Tibor: - Nyögvenyelős győ­zelem volt, de a jelenlegi hely­zetünkben a három pont meg­szerzése volt a legfontosabb. ■ Gurmai Sándor GYOMAENDRŐDI FC- MEZŐHEGYES 4-0 (0-0) Gyomaendrőd, 320 néző. V.: Rózsa. Gyomaendrőd: Szabó Z. — Csikós, Gál Z., Gál F., Lövei (Farkasinszki), Bodzás (Horváth), Bukva, Adamecz, Toldi, Kovács Gy., Béla (Mol­nár). Edző: Szegedi Ferenc. Mezőhegyes: Binges - Lo­vász, Csizmadia (Tóth S.), Karancsi, Kovács R., Gál B., Szabó Á. (Méreg), Zsoldi, Martonosi, Szatmári, Stanciu. Edző: Mákos Árpád. G.: Toldi (11-esből) az 50., a 78., Bela a 75., Adamecz a 90. percben. Jó: Béla, Kovács Gy., Toldi, Bukva, ill. Gál B., Stanciu, Ka­rancsi. Szegedi Ferenc: - Nagyon fontos győzelmet arattunk, elis­merésem a csapatnak! Mákos Árpád: — Bródy után szabadon: Ha én Rózsa volnék, régen nem vezetnék, mindenféle pályát messze elkerülnék... ■ Szabados Ferenc Remekül védekeztek a fürdővárosi hölgyek FERBONEX-GYULAI SE-DEBRECE- Nl VSC II. 23-20 (15-11) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Gyula, 150 néző. V: Hor­váth, Simó. Gyula: AJTONYNÉ - BÉKÉSI 3, MADAR 5, Ravasz M. 1, MAHLER 5, Szabó T. 6, Szabó R. 1. Cs.: Riczu (kapus), BACSA 3, Budai, Szöllősi, Buzási, Radnóti, Karlovszki 1. Edző: Ajtony Ákos. A DVSC II. legjobb dobója: Kovács A. 10. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hét­méteresek: 2/2, ill. 4/4. A mérkőzés első perceiben felváltva estek a gólok, majd a hazaiak 6-3-ra elhúztak. A folytatásban a jól védekező gyu­lai együttes tartotta három­négygólos előnyét. Ajtonyné bravúrosan védett, így a félidő végén négygólos fürdővárosi előnyt mutatott az eredményjel­ző. Fordulás után felváltva es­tek a gólok, a jó erőkből álló, ügyes fiatalokat szerepeltető debreceniek tartották a lépést a támadásban többször hibázó hazaiakkal. A látottak alapján a jó iramú, végig küzdelmes mérkőzésen a fürdővárosi lányok sikere telje­sen megérdemelt az NB I-es debreceni csapat lelkesen ját­szó fiataljai ellen. Ajtony Ákos: - Örülök a két pontnak a jó erőkből álló debre­ceni fiatalok ellen, a védekezés­sel maximálisan elégedett va­gyok. ■ Hatgólos előnyről vesztett a csorvási gárda SZENTENDRE-CSORVÁSI SK 28-25 (12-18) NB I B-s női kézilabda-mér­kőzés, Szentendre, 50 néző. V.: Csörgő, Vitális. Csorvás: Mike - ELHARDT 9, Zsilák 2, Fabisz 3, Sütő 2, PETROVSZKI 6, Ma­jor B. 3. Cs.: Kukla (kapus), Ma­jor L, Gyimesi, Könyves, Babi- nyecz, Greksza, Neller. Edző: Ifj. Baráth Lajos. A Szentendre legjobb dobói: Krivokapics 7, Jónás, 5. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hét­méteresek: 9/7, ill. 3/2. A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 15. percben 8- 8 volt az állás. A folytatásban a jó teljesítményt nyújtó vendé­gek átlövésből és a szélről elért gólokkal fokozatosan elhúztak az újonc otthonában. Az első já­tékrész hatgólos csorvási előny­nyel zárult. Szünet után nyolc percig nem lőttek gólt a vendé­gek, így egy gólra feljött a Szentendre (17-18). Ezt követő­en fej-fej mellett haladt a két együttes (52. perc: 23-23). A végjátékban jobban összponto­sítottak a hazaiak és a maguk javára fordították a mérkőzést. Két ellentétes félidő után a csorvásiak elsősorban saját ma­gukat okolhatják, hogy nem tudták begyűjteni a két pontot. Ifj: Baráth Lajos: - Érthetet­len csapatunk második félidei teljesítménye és a játékvezetők szünet utáni felfogása. a Sok technikai hibát vétett az újonc vendégegylet SZEGED-DOROZSMA-OROSHAZA- GYOPÁROSFÜRDŐ KSC 32-25 (15-12) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Szeged, 120 néző. V.: Kóródi Beáta, Major G. Oroshá­za: HANUSZ - Németh D. 2, Szendrei 6, Gyovainé 1, Bodrogi M., BARTUCZ 5, ANCSIN T. 8. Cs.: Gyarmati (kapus), Bella 3, Szabó A., Verbőczi, Kránitz A., Kovács B., Kránitz Sz. Edző: Marton Richárd. A Szeged- Algyő legjobb dobói: Szögi 11, Baunok 9. Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 3/3. Bátran kezdett az újonc oros­házi csapat a szombat délutáni találkozón, és az első félidő első felében egy-két góllal vezetett. A hazaiak a 21. percben egyen­lítettek (11-11). A félidő utolsó perceiben a hazai pálya előnyét élvező szegediek háromgólos előnyre tettek szert. Szünet után több technikai hibát vétett az újonc orosházi gárda, jó néhány ziccert is kihagytak a lányok, így a 45. percben 25- 20-ra vezettek a hazaiak. A haj­rában az NB I-es Békéscsabából kettős játékengedéllyel rendel­kező Szögi és a rutinos Baunok vezetésével magabiztossá tették győzelmüket a szegediek. Marton Richárd: — Ennyi technikai hibával és kihagyott ziccerrel ebben az osztályban nem lehet mérkőzést nyerni. ■ i 1 i \