Békés Megyei Hírlap. 2007. szeptember (62. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-03 / 205. szám

2007. SZEPTEMBER 3., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Az NB II állása í: 1. Bocs 3 1­10­2 10 2. Orosháza 3 1­8­3 10 3. Szolnok 3­1 9­4 9 4. Makó 2 2­9­3 8 5. FTC 2 2­8­4 8 6. Kecskemét 2 1 1 6­7 7 7. Vecsés 1 3­7­6 6 8.8lt.-háza 1 2 1 5­4 5 9.M.-kövesd 1 1 2 6­6 4 10.Jászberény 1 1 2 4­7 4 11. Tököl 1 1 2 5­9 4 12. Vác 1­3 8­7 3 13. K.-barcika­3 1 6­7 3 14. BKV Előre 1­3 4­8 3 Tuzsér 1­3 4­8 3 16. Cegléd *­4 1­14 0 Az NB ll-es labdarúgó-bajnokság keleti csoportjában következik. Szeptember 9., vasárnap: FTC-Szolnoki MÁV, 18.00, Baktalórántháza-Orosháza FC, 16.30, Cegléd—Makó, 16.30, Jászberény-Bőcs, 16.30, Tököl-Mezőkövesd, 16.30, Tuzsér-Kecskemét, 16.30, Kazincbar- cika-Vác, 16.30, BKV Előre-Vecsés 16.30. Az Alföld-csoport további eredményei: Ti­sza Volán-REAC II. 7-1, Kiskunfélegy­háza—Szigetszentmiklós 1-0, Csongrád- Örkény3-0, Monor-Bp. Honvéd II. 3-1, Baja-Hódmezővásárhely 5-1, Dabas- Algyó 1-2.____________________ Az Alföld-csoport állása: 1. Baja 3­­14- 4 9 2.Tlsza Volán 3­­15- 3 9 3. Békéscsaba 2 1­4- 2 7 4.Csongrád 2­1 10- 4 6 5.Kkf.-háza 2­1 4- 3 6 6. Vasas II. 2­1 3- 2 6 7. Hmv.-hely 2­1 7- 7 6 8.Monor 1 2­6- 4 5 9.Örkény 1 1 1 3- 5 4 lO.Szt.-miklós 1­2 2- 2 3 11. Dabas 1­2 4- 5 3 12. Algyö 1­2 4-11 3 13. Gyula­2­2- 2 2 14. Bp. Honvéd II. ­­3 5-10 0 15. Szolnok­­3 3- 9 0 16. REACII.­­3 3-15 0 Az NB lll-as labdarúgó-bajnokság Alföld­csoportjában következik. Szeptember 8., szombat: Algyö—Baja, 16.30, Gyula— Csongrád, 16.30, Örkény—Kiskunfélegyhá­za, 16.30. Szeptember 9., vasárnap: Da- bas-Tisza Volán, 16.30, Hódmezővásár- hely-Békéscsaba, 16.30, Szolnok-Mo- nor, 16.30, Honvéd ll.-Vasas II., 16.30, Szigetszentmiklós-REAC II., 16.30. ■ Feltörték a bunkert a lilák labdarúgás A vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon Dani Péter (lövés közben) volt a mezőny egyik legjobbja. Gólt is lőtt, nehezen tudták tartani a vendégek, ezt bizonyítja, hogy 11-est is kiharcolt. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- SZOLNOK 2-1 (O-O) NB III-as labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, Kórház utca, 500 néző. V.: Somogyi (Kaszala, Eke. Békéscsaba: Harman — Szenti, Brlázs, Rubus, Horváth T. - Sajben (Okos), Pozsár, Zá- voda (Nyúl), Ursz - Miklya (Cseke), Dani. Edző: Szarvas Já­nos, Kiss János. Szolnok: Koncz — Lécz, Lucan, Boda, Szabó D. — Fülöp, Bezzeg, Kővári, Dálnoki (Dalmadi) — Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. 64. perc: A szolnoki 16-oson belülre betörő és Szenti labdájá­@ BUDAPEST BANK A GE Money Bank tagja val helyzetbe kerülő Dani Pé­tert alaposan helybenhagyták, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Pozsár a jobbra vetődő Koncz mellett a kapu bal oldalába vágta, 1-0. 80. perc: Dalmadi jobbról pontosan lőtt be a csabai kapu előterébe, ahonnan Sárkány fél- magasan nagy erővel, 13 méter­ről a kapu bal oldalába lőtt, 1-1. 87. perc: Pozsár jobb oldali szögletét Koncz ügyetlenül ütötte ki, majd a labda után szaladt, de nem érte el. Nem úgy Ursz, aki rácsapott és egyből a kapura lőtt. A labda útjába Dani beletette a lá­bát, amely így irányt változtatva a kapu közepébe vágódott, 2-1. Az első játékrészben a hazai­ak végig kezükben tartották a mérkőzést, számtalan helyzetet kidolgoztak, de azok kimarad­tak. A vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon, ugyanis kétszer, Závoda és Miklya pró­bálkozásakor a labda a kapufán csattant. A fordulás után a Bé­késcsaba továbbra is támadás­ban maradt, ami gólhoz vezetett. A szolnokiak ekkortól már kitá­madtak, s siker koronázta egyet­len valamire való kísérletüket. A csabaiak mindent egy lapra téve az utolsó pillanatokban végül dűlőre vitték a pontok sorsát. Jó: Závoda, Pozsár, Sajben, Dani, ill. Boda, Szabó D., Sárkány. Szarvas János: — Nehéz mér­kőzés volt. Az ellenfél bunkerfo­cija ellen nehéz volt játszani. Gömöri Béla: - Méltó partnerei voltunk a csabaiaknak, a dön­tetlen reálisabb lett volna. A já­tékvezető adós maradt szá­munkra egy tizenegyessel. ■ Oláh Imre Büntetőt hibáztak a fürdővárosiak a Fáy utcában labdarúgó NB út Mindössze kilenc emberrel fejezte be a gyulai csapat a bajnoki küzdelmet VASAS II.—GYULAI TERMÁL FC 1-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkő­zés, Budapest, 70 néző. V.: Faze­kas. Vasas: Edelényi - Gáspár Z., Balogh M., Kornis, Gáspár B. - Kollár (Vágó), Villám, Odrobé- na, Szűcs — Czimmermann (Rompos), Skita. Edző: Kecskés Zoltán. Gyula: Steigerwald ­Varga A., Valentényi, Pribojsz- ki, Süli — Ferenczi, Oláh — Cseke (Laurinyecz), Czira, Tóth R. (Sztraczinszki) - Zöld. Játé­kosedző: Dobi Róbert. Kiállítva: Oláh, Pribojszki. 8. perc: Kapu előtti kavarodás után a keresztlécről lepattanó labdát Czimmermann közelről a hálóba passzolta, 1-0. 51. perc: Czira a Zöld buktatá­sáért megítélt büntetőt a bal ka­pufára lőtte. Az NB III-hoz méltatlan edző­pályán zajlott a Fáy utcai talál­kozó. Már az elején váratlanul szerencsés gólt ért el a piros­kék csapat. Némi mezőnyfö­lényben játszottak a hazaiak, de a legnagyobb helyzet Czira előtt adódott, akinek fejese a bal ka­pufáról pattant a mezőnybe. A második félidő közepéig levegő­ben lógott az egyenlítés, de ek­kor Fazekas játékvezető szem­mel láthatóan megzavarodott, ítéleteivel rendre a gyulai csa­patot sújtotta. Végül a szeren­csésebb Vasas otthon tartotta a három pontot. Jó: Kornis, Gás­pár B., Kollár, Villám, ill. Valen­tényi, Czira. Kecskés Zoltán: — Az első ne­gyedóra kivételével jobban ját­szottunk, szerintem megérde­melt győzelmet arattunk ezen a rossz talajú pályán. Dobi Ró­bert: — A látottak alapján rá­szolgáltunk volna az egy pont­ra. ■ Ö. 0. F. A19 évesek győzelmet szalasztottak el a fővárosban MTK BUDAPEST-BÉKÉSCSABA UTÁNPÓTLÁS-NEVELŐ FC 1-1 (0-1) NB I-es ifjúsági labdarú­gó-bajnokság, 19 évesek, Buda­pest, 100 néző. V.: Földi. MTK: Kovács B. - Szurkos, Balogh A., Papp M., Ódé — Takács P., Ladá­nyi (Németh Z.), Hajdú Zs., Gosztonyi, - Csorba (Nagy K.) Molnár. Edző: Tamási Zsolt. Bé­késcsaba: Csermák - Szokol, Vincze D., Dócza, Bagyinszki — Kovács T. (Lázok), Bálint (Nagy G.) Zelenyánszki, Kovács D. — Szabó D. (Makra), Balogh G. Edző: Fodor Sándor. G.: Hajdú Zs. ill. Vincze D. Jó: Hajdú Zs., Kovács B., Molnár, Ladányi, ill. Vincze D., Dócza, Bagyinszki, Kovács D., Balogh G. Magas színvonalú, nagy iramú mérkő­zésen a csabai fiatalok sorra dol­gozták ki helyzeteiket, amelyből az első félidőben egyet értékesí­tettek. A technikailag és fizikai­lag kitűnően felkészített csapa­tok mérkőzésén a Békéscsaba győzelmet érdemelt volna. Az állás: 1. Nyíregyháza 3­1 10- 4 9 2. Fehérvár 3 1 4- 2 9 3. Békéscsaba 2 1 1 10- 3 7 4. FTC 2 1 1 11- 7 7 5. Vasas 2 1 1 6- 2 7 6. Győr 2 1 1 8- 6 7 7. ZTE 2­1 4- 5 6 8. DVSC 2­2 5- 5 6 9. Honvéd 2­2 6- 7 6 10. MTK 1 2­6- 2 5 11. Újpest 1 1 1 5- 4 4 12. Kazincbarcika 1 1 2 2- 7 4 13. Kaposvár 3 1 5- 6 3 14. Dunaújváros 1­3 4-10 3 15. Pécs­1 3 1- 7 1 16. Sopron­­3 0-10 0 MTK BUDAPEST-BÉKÉSCSABA UFC 5-0 (2-0) NB I-es ifjúsági labdarú­gó-bajnokság, 17 évesek, Bu­dapest, 100 néző. V.: Rémai. MTK: Jova - Nagy T., Kálnoki, Fodor F., Szép - Szabó G., Bányai (Pölöskei), Gaál B. (Nyíró), Eszlátyi - Tischler (Csák), Éppel. Edző: Tamási Zsolt. Békéscsaba: Bozsó - Gurbán (Kurucz), Mé­száros (Sárkány), Dohányos (Forczek), Koszt (Kmecz) — Ponyókai, Bagó, Otigba, Mátó (Danczik) - Sódar (Wéber), Potocska. Edző: Szenti Zoltán. G.: Tischler (2), Bányai, Szabó G., Csák. Jó: Jova, Csák, Tischler, Éppel, ill. Bozsó, Otigba, Bagó. A támadóbb felfogásban játszó MTK megérdemelten szerezte meg a három pontot. ■ A kötelező győzelmek tartoznak mindig a legnehezebbek közé labdarúgás Hazai pályán újabb sikert ért el az Orosháza FC és ezzel tartja jó pozícióját a tabellán OROSHÁZA FC-CEGLÉD 2-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai Stadion, 700 néző. V.: Urbán Eszter (Kele­men, Pető). Orosháza: Szabó P. — Szabó N., Molnár, Futaki, Sip­ka (Kerekes, 80.) — Kerepeczki, Koncz, Petneházi - Lovas (Ko­csis, 73.), Baranyai, Búza (Sze- verényi, 58.).Vezetőedző: Bel­von Attila. Cegléd: Kiri - Ken­deres, Búzás, Tóth I., Nagy A. - Buczkó (Abdel Mazsid, 62.), Magyari, Kecskeméti, Barna - Lendvai, Hamar Á. Vezetőedző: Kiss László. Sárga lap: Hamar Á. a 36., Sipka az 54., Molnár az 57., Búza a 68., Barna a 82., Szabó N. a 89. percben. 39. perc: Lovas futott el a jobb oldalon, középre játszott Baranyai elé, aki visszagurí­totta a labdát a jó ütemben ér­kező Petneházihoz. Az oroshá­zi középpályás húsz méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarok­ba, 1-0. 65. perc: Egy szemre is tet­szetős Kerepeczki-Molnár tá­madás után az utóbbi az alap­vonal közeléből középre ját­szott, és a jókor érkező Petneházi tíz méterről lőtt Kiri kapujába, 2-0. 85. perc: A kapu előteré­ben cselezgető Konczot a ceglédi védők buktatták. A megítélt büntetőt a sértett végezte el, bal sarokba tartó labdáját Kiri nagy bravúrral hárította. Álmos iramban, kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, majd mintegy tíz perc elteltével átvette a játék irányítását a ha­zai csapat, több gólhelyzetet is kidolgoztak, de azokat elhibáz­ták. A játékrész hajrájában Petneházi bombagóljával sike­rült előnyt szerezni a hazai együttesnek. A második félidő­ben továbbra is a vendégek tér­felén folyt a játék, és a 65. perc­ben szerzett újabb Petneházi- találattal végképp eldőlt a mér­kőzés sorsa. Jó: Molnár, Petne­házi, Kerepeczki, Szeverényi, ill. Kiri, Kenderes. Belvon Attila: - Mindig a kö­telező a legnehezebb, ráadásul az ellenfél kapusa nagyon jó na­pot fogott ki. Kiss László: - A két csapatnál csak a játékveze­tőnő volt jobb. ■ Guti Ferenc Az NB II további eredményei: Kecskemét-BKV Előre 2-1, Szolnok-Baktalórántháza 2-1, Vác-FTC 0-2, Vecsés-Kazinc- barcika 3-3, Mezőkövesd-Tu- zsér 0-2, Bőcs-Tököl 5-2, Ma- kó-Jászberény 3-0. A fehér mezes orosháziak ezúttal is végig magabiztosan játszottak és begyűjtötték az újabb három pontot.