Békés Megyei Hírlap. 2007. szeptember (62. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-10 / 211. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. SZEPTEMBER 10., HÉTFŐ m z H€T«S KFT SíkéstsaBa, Mtmkocsy u, II, j Ha ki akarod próbálni a világ­sztárok focicipóiét, ma megtehe­ted ló órától Békéscsabán a Kórház utcai stadionban. Ajándékra is számíthatsz. A Mesterlövészek a megye egyben A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. ó gólos: Árgyelán (Bé­kés), Boér (Kondoros). 5 gólos: Tamási (Sarkadkeresztúr), Bur- kus (Szabadkígyós), Janis (Kon­doros). 4 gólos: Barcsay (Méh­kerék), Elek T. (Füzesgyarmat), Gál (Mezőhegyes), Göblyös (Ja- mina). 3 gólos: Zsóri (Battonya), Lóvéi (Rákóczi Vasas), Szarvas (Békés), Patyi, Bíró, Tasi (Ka­szaper). ■ Az állás: l.S.-keresztúr 4 1­14- 2 13 2. Szabadkígyós 4 ill 1 12- 3 12 3. Rákóczi 3 1 1 11- 7 10 4. Méhkerék 3 1 1 9- 7 10 5. Kondoros 3­2 14-11 9 6. Kaszaper 2 2 1 9- 6 8 7. Gy.-endrőd 2 1 2 8- 6 7 8. Mezőhegyes 2 1 2 13-13 t 9. Battonya 2 1 1 7- 7 7 10 Jamina 2­3 10-12 6 11. Szeghalom 2­3 7-11 6 12.F.-gyarmat 1 2 2 9-11 5 13.Békés 1 1 3 14-19 4 14. Mezőberény 1 3 3- 6 3 15. Bszt.-andrás 1­4 5-14 ,3 16. Szarvas­1 4 2-12 1 tí ' 9ÍUI.£ A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság­ban következik. Szeptember 15., szombat: Szarvas-Gyomaendrőd, Füzesgyarmat- Békés, Kondoros-Battonya, Jamina-Me- zőberény, Mezőhegyes-Békésszentand- rás. Szeptember 16., vasárnap: Méhke- rék-Szeghalom, Kaszaper-Szabadkígyós, Sarkadkeresztúr-Rákóczi-Vasas, mind 16.30. ■ Ifjúságiak Szabadkígyós-Jamina 4-6, Battonya—Kaszaper 2—1, Rá­kóczi Vasas-Kondoros 0-0, Békés-Sarkadkeresztúr 4-2, ■Szeghalom-Füzesgyarmat 5-0, Szan’as-Méhkerék 2-2, Mezőberény-Mezőhe- gyes 3-0, Gyomaendrődi FC-Békésszentandrás 6-0. Orosházán veszített a Kondoros labdarúgás A Szabadkígyós újabb, a jaminaiak elleni sikerével tapad az éllovasra Bár a felvétel tanúsága szerint a Jamina támad, mégis háromgólos vereséggel utazott haza a békéscsabai egylet Szabadkígyósról. SZABADKÍGYÓS—FRÜHWALD- JAMINA 3-0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság. Szabadkígyós, 180 néző. V.: Brusznyiczki. Szabad- kígyós: Varró - Kindel, Bozsó R, Bozsó Z., Bánfi A., Bérezi, Ekker G. (Szabó Z.), Tóth Z. (Boruzs), Tobai (Holecska), Bur- kus, Rattai. Edző: Ekker Attila. Frühwald-Jamina: Stumpf - Ba­logh ]. (Laczó), Varga M., Szo- kol, Hrabovszki, Fehérvári, Lá­bos, Gyeraj (Lengyel), Pájer (Csiernyik), Göblyös, Zsilák. Edző: Pásztor József. Kiállítva: Stumpf (rúgásért) a 90. perc­ben. G.: Bozsó F. a 21., Burkus a 60., Holecska a 82. percben. Jó: Burkus, Kindel, Rattai, Bérezi, Bozsó R, Tobai, ill. Varga M. Ekker Attila: - Keményen r megdolgoztunk ezért a győzele-1 mért. A csapat kellően koncent- g rált, fegyelmezetten játszott, en- f nek köszönhetjük a győzelmet. 1 Pásztor József: — Megérdemelt hazai győzelem. ■ Tóth Lajos BATTONYA-KASZAPER 2-1 (2-1) Battonya, zárt kapus mérkő­zés. V.: Csatári. Battonya: Schvarcz - Molnár (Kiss R.), Számfira, Géczi, Baukó, Karászi, Bozsár (Lovász), Kovács K., Podina, Werle, Zsóri (Kovács Z.). Edző: Juhász Zoltán. Kaszaper: Jambrik — Evanics, Fazekas, Pécsik (Bakos), Tasi, Kánya (Kun), Csenki, Szabó G., Bíró, Patyi, Szanda. Edző: Sajtos Tibor. Kiállítva: Kovács K. (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Werle a 8., Zsóri a 25., ill. Tasi a 32. percben. Jó: Schvarcz, • Számfira, Géczi, Baukó, Karászi, Werle, ill. Jambrik, Fazekas, Tasi. Juhász Zoltán: - Jelenlegi helyzetünkben csodaszámba menő győzelmet arattunk. Saj­tos Tibor: - Iramos mérkőzésen nem tudtuk értékesíteni hely­zeteinket. ■ Lukács István BÉKÉS-SARKADKERESZTÚR 1-3 (0-2) Békés, 150 néző. V.: Sáfián. Békés: Hegyes - Kerepeczki (Walfisch), Takács, Vadas (Pol- czer), Czinanó, Gera, Kiss I., Mracskó, Szarvas, Horváth, Já­nosi (Római). Játékosedző: Mracskó Mihály. Sarkadke­resztúr: Farkas - Németh, Bá­nyai R, Deák, Tamási (Gombkö­tő), Benyovszki, dr. Bányai T. (Szabó M.), Petruzsán, Zsoldos (Kovács Gy.), Edu, Erdei. Edző: Cserháti István. G.: Polczer a 85., ill. Tamási a 25., a 40., Pet­ruzsán a 75. percben. Jó: Pol­czer, ill. Farkas, Tamási, Edu, Petruzsán, Erdei. Mracskó Mihály: - Helyzet nélkül kaptunk három gólt, mi pedig hatból egyet értékesítet­tünk. Cserháti István: — A ruti­nos hazaiak ellen nehezen ta­láltuk a játék ritmusát, de szép gólokat lőve, megérdemelten nyertünk. ■ Gera Imre SZEGHALOM-FÜZESGYARMAT 2-1 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V: Ga­lambos. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics (Leie), Zsombok K. (Zsombok J.), Sáfián Z., Tatár, Boruzs, Hajdú, Cserna (Vámos A.), Vámos L, Sáfián I., Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. Füzes­gyarmat: Kovács (Dávid) - Mé­száros, Farkas, Ulrich, Elek S. (Varga I.), Molnár (Takács), Nagy, Varga L, Tóth, Boros, Elek T. Játékosedző: Boros Tibor. G.: Boruzs a 17., Sáfián I.. a 60., ill. Nagy a 65. percben. Jó: Komáro­mi, Sáfián I., Zsombok K., Cser­na, ill. Farkas, Nagy, Varga L Ifj. Zsombok János: - A cél a három pont megszerzése volt, amit be is gyűjtöttünk. Boros Ti­bor: - Nem ismerem a játékve­zetőt, nem tudom, melyik a megfelelő jelző a tevékenységé­re, az undorító, vagy a jellemte- len. Pontot érdemeltünk volna. ■ Zsombok János RÁKÓCZI VASAS-OMTK— KONDOROS 4-3 (1-1) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Németh Gy. Rákóczi: Tóth I. — Giliczó, Elekes, Szántó, Debreczeni, Pásztor, Simon, Bo­ros, Egri (Vincze), Lovas (Nagy D.), Lövei. Edző: Kvasznovszky József. Kondoros: István - Vajgely, Sárosi, Mitykó, Udvari (Römer), Medvegy, Baki, Kere­kes, Janis, Fejes, Boér. Edző: Ha- nyecz István. Kiállítva: Baki (két sárga lap után) a 45. perc­ben. G.: Debreczeni a 25., Si­mon a 68., a 82., Lövei a 84., ill. Janis a 15., 11-esből a 87., Rómer az 57. percben. Jó: Tóth I., Giliczó, Elekes, Simon, Boros, ill. Vajgely, Janis, Rómer. Kvasznovszky József: — Ezt a győzelmet Neked köszönhetjük, Gyula, mert te adtál hozzá erőt, hitet és tartást! Hanyecz István: Gyászszünet A rákóczitelepi mérkőzés ele­jén egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a szerdán 42 éves korában elhunyt volt orosházi futballistáról, Kruzslicz Györgyről, akit mindenki Gyulának becézett.- Vidéken így ki lehet kapni. Megyünk tovább. ■ Bot Ferenc SZARVASI FC-MÉHKERÉK 0-0 Szarvas, 100 néző. V.: Fehér I. Szarvas: Demjén - Terhes,' Rónyai, Kugyela B. (Stanley), Kiszel, Kis M., Pákozdi (Nagy R.), Csellár S., Csellár A. (Kasik), Klima], Darida P. Edző: Cziglédszky Ákos. Méhkerék: Patka - Semjéni (Huszár), Rúzsa J., Berényi, Balogh Zs., Lukucz (Karakas), Csúz, Gaj­dács, Bondár, Barcsay (Tóth A.), Csotye. Edző: Bíró Róbert. Jó: Demjén, Kugyela B., Kiszel, ill. Rúzsa J., Berényi, Gajdács. Cziglédszky Ákos: - Örülünk az egy pontnak. Bíró Róbert: - A mai teljesítményünkért nem hogy az egy pontot, de még a hi­deg vizet sem érdemeljük meg. ■ Kepenyes György MEZŐBERÉNY-MEZŐHEGYES 0-1 (0-0) Mezőberény, 150 néző. V.: Petrusán. Mezőberény: Barabás- Bereczki, Kiss Z., Csók, Győri, Gál G., Lakatos, Wagner, Bejan, Kajlik, Szűcs (Pántya), Benyovszki. Edző: Borgula Já­nos. Mezőhegyes: Binges - Lo­vász (Tótii S.), Pataki, Karancsi (Borbély), Kovács R., Gál B., Sza­bó Á. (Csizmadia], Zsoldi, Mar- tonosi, Stanciu, Ács. Edző: Má­kos Árpád. G.: Ács a 87. percben. Jó: Barabás, Benyovszki, Kiss Z., Győri, Kajlik, ill. Binges, Pataki, Karancsi, Kovács R., Ács. Borgula János: - A mérkőzés­ben a győzelem is benne volt. Sajnálom, hogy a mérkőzés be­fejezése előtt három perccel kaptuk a gólt. Mákos Árpád: - Bár mindkét kapu előtt óriási lehetőségek maradtak kihasz­nálatlanul, a helyzetek számát tekintve és a mezőnyben muta­tott játék alapján rászolgáltunk a győzelemre. ■ Gurmai Sándor GYOMAENDRŐDI FC- BÉKÉSSZENTANDRÁS 4-1 (3-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Mihálik. Gyomaendrőd: Szabó Z. (Béres) - Bokor, Gál Z., Gál R, Tolnai, Bodzás, Bukva, Ada- mecz, Toldi, Kovács Gy. (Hor­váth), Béla (Lövei). Edző: Szege­di Ferenc. Békésszentandrás: Kondacs - Steigler (Kiss T.), Da­rida, Petykó, Nyemcsok (Csi­pái), Kiss L., Bobvos, Sinka (Czigléczki), Bakró, Virág, Nagy Z. Edző: Varga László. Kiállítva: Darida a 26. percben. G.: Ko­vács Gy. a 10., a 48., Toldi (11- esből) a 26., Bodzás a 35., ill. Bobvos a 88. percben. Jó: Ko­vács Gy., Béla, Bukva, Ada- mecz, ill. Bakró, Kiss T., Kiss L. Szegedi Ferenc: - Hatvan per­cig remekül játszottunk. Varga László: — Tudásunk alatt futbal­loztunk. ■ Szabados Ferenc Egygólos magyar győzelem Székesfehérvárott labdarúgás Az Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen harcos volt mindkét válogatott Lipcsei László és Szabó Ágnes ötödik a vb-n MAGYARORSZÁG—BOSZNIA- HERCEGOVINA 1-0 (1-0) Labdarúgó Eb-selejtező, Szé­kesfehérvár, 10 ezer 877 néző. V.: Trefoloni (olasz). Magyaror­szág: Fülöp - Szélesi, Vaskó, Ju­hász R., Vanczák - Vass, Tőzsér — Hajnal (Csizmadia, a 72.) — Gera, Feczesin (Fiikor, a 89.), Dzsudzsák (Halmosi, a 93.). Bosznia-Hercegovina: Guso - Berberovic, Bajic, Rahimic, Hrgovic (Custovic, a 84.) - Ma- letic (Bozic, a 79.), Radeljic, Ibi- sevic (Dzeko, a 68.), Misimovic- Muslimovic, Blatnjak. 9. perc: Feczesin tört be a ti­zenhatoson belülre, Bajic be­csúszva próbálta szerelni, de a labdát nem érte el, a magyar tá­madó átesett a vendégjátékos lábán, a játékvezető pedig tizen­egyest ítélt. A büntetőt Gera fél- magasan a jobb sarokba lőtte, 1-0. Kemény belemenések és nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést. A második játék­részt kemény letámadással kezdték a magyarok, ami meg­lepte az ellenfelet. A félidő köze­pére viszont a vendégek kerül­tek fölénybe, komoly helyzetük azonban nem akadt, a magyar ellentámadások veszélyeseb­bek voltak. Húsz perccel a vége előtt jogosnak tűnő tizenegyest nem kaptak meg a vendégek. Várhidi Péter, a magyar válo­gatott szövetségi kapitánya: - A csapat végig bátran játszott. Va- A magyar gólszerző, Gera Zoltán harca a labdáérrt Vedad iblseviccsel. lamennyi játékos olyan oda­adással, lelkesedéssel futballo­zott, ahogy előzetesen vártam. Természetesen voltak hibáink, ahogy a másik oldalon is. A tö­rökök elleni találkozó egészen más lesz, ott más pozitívumo­kat kell mutatnunk. Fuad Muzurovic, a bosnyák váloga­tott szövetségi kapitánya: - Lát­ványos mérkőzést játszottunk, mindkét oldalon sok helyzettel. A magyarok gyanús körülmé­nyek között jutottak büntető­höz, ennek ellenére gratulálok a győzelmükhöz, jó úton jár­nak. Hiszek benne, hogy a kö­vetkező selejtezősorozaton mindkét válogatott versenyben lesz a továbbjutásért. ■ A franciaországi La Gardében 38 ország 482 versenyzője in­dul az idei ifjúsági és junior erőemelő-világbajnokságon, köztük a magyar sportolók. A junior lányoknál 90 kg-ban Sza­bó Ágnes, az Orosházi Toldi ver­senyzője 345 kg-os eredmény­nyel összetettben az 5. helyen végzett. Guggolásban 130 kg-ot teljesített, fekve nyomásban 80 kg-ig jutott és felhúzásban 135 kg-ot. A junior férfiaknál 60 kg-ban a klubtárs Lipcsei László 420 kg-os teljesítménnyel összetett­ben az 5 lett, guggolásban 145 kg-ot ért el, fekve nyomásban 117,5 kg-ot teljesített és felhú­zásban 157,5 kg-ig jutott. ■ > I