Békés Megyei Hírlap, 2007. július (62. évfolyam, 152-177. szám)

2007-07-02 / 152. szám

12 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. JÚLIUS 2., HÉTFŐ Négyből négy a döntőben kosárlabda A mezőberényi 5—6. osztályosok ezüsttel zártak Ravasz és Mahler érkezett a fürdővárosi kézilabdázókhoz Két negyedik hely a kettesnek a diákolimpiái országos döntőn Az előző szezonban az NB 1 B Keleti csoportjában negyedik helyen végzett Ferbonex-Gyulai SE NB női kézilabdacsapatánál több változás várható a nyáron. Székely Árpád szakosztályveze­tő elmondta, míg a korábbi években hat-hét új játékos is érkezett a csapathoz, a nyáron kevesebb lesz a mozgás. A ke­retből ketten távoztak, Csiffáry Csilla abbahagyta a játékot, míg Gönczöl Tünde a Dunántúlon folytatja pályafutását. A távo­zók pótlására a fürdővárosiak leigazolták az NB I-be jutott De­recskéből Mahler Brigittát és Ravasz Mártát. Az ősztől már számíthatnak a súlyos sérülésé­ből felépült fiatal Czoldán Csil­lára is. ■ Továbbra is Ajtony Ákos irányítja a gyu­lai női kézilabdacsa­patot. A gyulai csapat szakmai munkájának irányítását az új idényben is Ajtony Ákos látja el. Az együttes július 23-án kezdi meg a felkészülést az őszi sze­zonra hazai környezetben. A névadó szponzor támogatásával augusztus 10-én egy hétre Ausztriába utazik a csapat, ahol napi két edzéssel készül a követ­kező idény feladataira. A haza­érkezés után több előkészületi mérkőzést játszanak a környék NB-s csapataival. A bajnoki nyi­tány előtt idén is megrendezik a hagyományos Opel-kupa női fel­készülési tornát. ■ V. L. Az NB I B-ben indul a Csorvási SK Az elmúlt idényben újoncként kivívta a bentmaradást az NB 1 B-ben Csorvási SK női kézilab­dacsapata. Ivanics János techni­kai vezető elmondta, az új sze­zonban is az NB I B-be nevezett a jórészt fiatalokból álló csorvá­si gárda. A keretben nem sok változás várható a nyár folya­mán. A kapus, Szrnka Anikó Franciaországba ment dolgoz­ni, míg a kettős igazolású bé­késcsabai Gábor Eszter a Duna- ferrben folytatja. A csorvásiak két-három új játékost szeretné­nek igazolni az új szezonra. ■ A felvétel a Mezőberény—Szeged mérkőzésen készült, az előtérben a mezőberényi Zahorán Bertold keményen védekezik. A herényiek legjobbját egyébként beválasztották az all star csapatba, azaz abba az ötösbe, amelyet a legjobbnak láttak a szakemberek a torna során. Emlékezetes évet tudhat­nak maguk mögött a Mezőberény-Bélmegyer Kistérségi Általános Isko­la és DSE kosárlabda-csa­patai. Gajdács Pál Békés megyei vonatkozásban is kiemelkedő, hogy mind a négy felső tagozatos csapatuk beju­tott a diákolimpiái országos döntőbe. A minap ráadásul az 5-6. osztályosok kis híján meg is nyerték a diákolimpiát.- A miskolci döntőben a Sze­gedet 58:52-re, a Sopront 63:33-ra, a Kaposvárt 67:26-ra, a keresztbejátszásban a Nyír­egyházát 65:52-re vertük. A döntőben újra összekerültünk a szegediekkel, ám akkor sérü­lés miatt már nem játszott a később a torna legjobb játéko­sának választott irányítónk, Kis Sándor, így 55:50-re a*Ti- sza-partiak győztek. Amikor a legjobb ötösünkkel játszot­tunk, nem volt, aki megállít­son bennünket. A srácok végig nagyon küzdöttek egymásért — jegyezte meg Tánczos Imre, aki Kis Sándor edző mellett ké­szítette fel a csapatot. Zahorán Bertold bekerült az all-star csa­patba is. Az ezüstérmes mezőberényi csapat: Zuba Viktor, Kovács Ár­pád, Zahorán Bertold, Kis Sán­dor, Drenyovszki Dániel, Boczonádi László, Komlódi Jó­zsef, Zsíros Csaba, Jenei Bence, Bartó András, Kertész Béla, Kiss Sándor. Az iskola 5-6. osztályos le­ánycsapata, szintén Miskolcon, ötödik lett. Soraikból Hoffmann Flóra bekerült a diákolimpia all- star csapatába is. — Nekünk még területi dön­tőt is kellett vívnunk. A döntő­ben csupa NB I-es csapatok kor- osztályosai szerepeltek, ilyen kis településről, mint Mezőbe­rény más nem is döntőzött. A negyedik helyet még elérhettük volna, de nagyon örülünk en­nek az eredmények is - nyilat­kozta Iványiné Dombi Julianna felkészítő edző. A 7-8. osztályosok már ko­rábban éppen Mezőberényben jutottak túl a diákolimpián. A lányok Iványi László edző veze­tésével kaparintották meg az ötödik pozíciót, tovább növelve ezzel az iskola hírét. — Nekünk a diákolimpia je­lentette az év fő eseményét. A lányok egész évben szépen dol­goztak és tisztességesen helyt­álltak a Pécs, Sopron és a Ceg­léd utánpótlás bázisát jelentő iskolák csapatainak társaságá­ban. Együttesünkből egy-két lány később a felnőtt gárdába is bekerülhet - mondta Iványi László. Az azonos korosztályú fiúcsa­pat idén már az országos serdü­lőbajnokság küzdelmeibe is be­lekóstolt és 50 csapatból a 17. helyen végzett. A diákolimpián közel jártak a dobogóhoz, de a negyedik hely is nagy bravúr.- Az ötödikesek múlt heti re­mekléséig az iskola történeté­ben mi jegyeztük a legjobb eredményt. Á harmadik helyért a Tiszaújváros ellen vezettünk, ám az ellenfél végül fordított. Nagyon büszke vagyok a srá­cokra, nagy eredmény a negye­dik hely — értékelt Kis Sándor. Fontos adalék, hogy tavasszal a mezőberényiek 3-4. osztályo­sai a Kenguru-bajnokságban tették le a névjegyüket az orszá­gos tizenhatos döntőbe jutással. Miskolcon a III. korcsoportos le­ány kézilabda diákolimpia or­szágos döntőjében a Békéscsa­bai 2. Számú Általános Iskola csapata a csoportmérkőzések során 25-20-ra nyert Nagyatád, 30-14-re Salgótarján és 18—tó­ra Ikervár ellen, így csoport- győztes lett. Az elődöntőben Kistelektől 25-14-re kikaptak, a bronzmérkőzésen 23—18-ra vesztettek Ikervár ellen, így ne­gyedikek lettek. A csapat tagjai (zárójelben az elért gólok): Végh Dóra, Hős Andrea (kapu­sok), Petrik Dóra (27), Walfisch Mercédesz (23), Kinyó Renáta (25), Tóth Kata (2), Mézes Lau­ra (12), Kocsis Klaudia (6), Dombi Luca (5), Veselicz Adél, Csanálosi Laura, Makan Judit, edző Szabó Károlyné, testneve­lő Michnay Ágnes. A torna ka­pusa Végh Dóra lett, aki beke­rült a döntő válogatottjába Petrik Dórával együtt. A lányok IV. korcsoportos döntőjét Kiskunhalason ren­dezték. A csabaiak a csoport- mérkőzések során a Pécsi TÁSI ellen 32—8-ra, Kiskunhalas el­len 32-20, a Győri Gárdonyi is­kola ellen 24-17-re nyert. Az elődöntőben a csabaiak 19—ló­ra kikaptak a Debrecentől, majd a harmadik helyért a győ­ri Gárdonyi 25-22-re győzött, így negyedikek lettek. Az együttes tagjai (zárójelben az elért, gólok): Földesi Mária, Petrovszki Nóra (kapusok), Gávai Szonja (24), Hankó Ág­nes (16), Lipták Lilla (4), Petrik Dóra (10), Tóth Sára (36), Túrák Henrietta (5), Túri Zsanett (8), Walfisch Mercédesz (16), Végh Viktória, edző Perényi László, testnevelő Forczek Győzőné. Gávai Szonja bekerült, a torna válogatottjába. ■ V. L. Ifjú Balog Imre a sakkcsapat Eb-n A vajdasági Szabadkán rende­zik meg július 7-e és 14-e kö­zött a 18 éven aluliak 2007. évi sakkcsapat Európa-bajnoksá- gát. A kontinensviadalon a ma­gyar fiúválogatott tagjaként asztalhoz ül a tizenhat éves ifjú Balog Imre, a Mezőberényi SE és az NB I-es Makó csapatának a tagja. ■ Egyre több a jelentkező a sorozatra lada-cross Orosházán a nagy autóknál öten kerülgették egymást Tizennégy esztendő után újból szarvasi ezüst Ragyogó időben, de a vártnál kevesebb néző előtt zajlott le va­sárnap Orosházán a Lada-cross területi bajnokság idei második fordulója. A nevezők száma a korábbiakhoz képest nőtt, há­rom plusz egy kategóriában ti­zenhat pilóta rótta a köröket. Míg a kisebb kategóriában az orosházi Sebők Balázs simán nyert, addig az 1400 köbcenti felettieknél több helycserés tá­madást is láthatott a publikum. Öten csatáztak az első helyért, a legbiztosabban a nagyszénási Benkő Antal versenyzett. Az r orosházi Páli Szabolcs a szabad f kategóriában győzött, a szuper- 1 döntőt Sebők Balázs nyerte. | Eredmények. Divízió I. 1400 1 köbcentiméterig: 1. Sebők Ba­lázs (Orosháza), 2. Kakuszí (Szeged), 3. Király Cs. (Újkí­gyós). A pontverseny állása: 1. Sebők Balázs. Divízió II. 1400 kcm felettiek: 1. Benkő Antal (Nagyszénás), 2. Balázs Zs. (Orosháza), 3. Gágyor (Nagyszé­nás). A pontversenyben: 1. Ba­lázs Zsolt. Szabad kategória: 1. Páli Szabolcs (Orosháza), 2. Se­bők B., 3. Várszegi (Algyő). A pontversenyben: 1. Páli Sza­bolcs. Szuperdöntő: 1. Sebők Balázs, 2. Benkő A., 3. Páli Sz. A pontversenyben: 1. Sebők Ba­lázs. ■ G. P. A szuperdöntőt Sebők Balázs nyerte piros Ladájával. Második helyen végzett a mis­kolci országos diákolimpiái döntőben a Szarvasi Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola III. korcsoportos labdarú­gócsapata, amire eddig csüpán 1993-ban volt példa. Akkor olyan futballisták képviselték az iskolát, mint Lipcsei Roland vagy Tőzsér Dániel. A sors fin­tora, hogy a nagy elődök ugyan­úgy egyetlen góllal bukták el a finálét, mint a mostani srácok. A benkások a csoportban a Lenti (2-0), a Komárom (3-1), a Füzesabony (3-2) és a Szek- szárd (3-0) legyőzésével vívták ki a jogot a keresztjátékra. Ott egy székesfehérvári gárdát ej­tettek ki (2-1). Az elődöntőben a budapesti Etalonsport Általá­nos Iskola elitje várt a fiúkra, akik 2-0-ra győztek, így a dön­tőben a Csengerrel akadtak össze. Végül, minimális különb­séggel, a somogyiak nyerték. A torna All Star csapatába Hudák Martint és Sebők Milánt is be­válogatták, előbbi ráadásul a gólkirályi címet is megszerezte 9 találattal. A szarvasi csapat: Gerhát Ádám, Barna Dávid, Sebők Mi­lán, Hudák Martin, Gunda Nor­bert, Szappanos Kristóf, Janurik Attila, Rostás Lajos, Krsnyak Sándor, ifj. Bencsik János, Pljesovszki Csaba, Sindel Nor­bert, Szabó Ferenc. Testnevelő­edző: Bencsik János. ■ B. M.